Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 31 z 86 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 58 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Dušan Ne 17 november 2019 - 19:28

Neti napísal: Okrem toho každý má inú motiváciu, že sem prispieva. Bolo tu zaregistrovaných vyše 300 používateľov, takže štatisticky tu prispieva(li) min. 3 psychopati, ktorých motivácia je manipulovať ľudí, rozbíjať vzťahy, agitovať proti ostatným členom skupiny, patologické vymýšľanie si skutočností a pod.

@Neti , všimol som si, aj zo svojho pohľadu, ak sa členov fóra týka nejaký ne/priamy negatívný, uražajúci názor na ich osobnosť, každý reaguje červeným bodom, u teba konkréte
Neti napísal:min. 3 psychopati
alebo
Neti napísal:Kto pozorne číta moje glosy vie, že v podstate všetci doktori (vrátane niektorých členov tohto fóra, áno, je to tak!) spochybňovali závažnosť príznakov a symptómov, až som mal občas pochybnosti o mojej príčetnosti, či si to náhodou nevedome nefabulujem.

Radšej by som sa držal pri zemi a členov fóra nedráždil kadejakýma poznámkama či názormy.

Ako sa mám? Práve čítam jednu knižku, preto píšem, bo sa musím pochváliť novému objavu.
Som sa dočítal jednému dobrému a účinnému cvičeniu, ktoré zaradím do dýchania prany. Ide o prežívanie minulej pozitívnej spomienky či zážitku. Cvičením si tak spríjemňujeme pocity a tímto naprogramovaním do podvedomia sa pozitívne naladujeme. Je pravda, že sa nejedná o meditáciu, ale ja si cvičenie viem predstaviť spolu s dýchaním prany.

Treba rozlíšiť, čo je asociácia (pohľad očami) a čo disaciácia (pohľad na seba). Zdrojom sú konkrétne spomienky, či zážitky. Kotvou sa chápe prežitie konkrétnej spomienky, či zážitku. Kotva má tri primárne preferované systémy (zrak, sluch, pocit) a dva sekundárne (chuť a čuch).

Po lopate povedané, ponoríme sa v predstave (vyzualizácia) do pozitívnej spomienky, či zážitku, s pohľadu očí, keď sme sa cítili dobre. Začneme spúštať hlavné tri kotvy. Snažíme sa spomienku...prežiť jak citovo, tak aj obrazom a zvukom, ako bola vtedy. Tak dlho, až dosiahneme vrcholu zážitku. Obrazom prežívame okolie, prostredie v danej dobe, vybavujeme si veškeré zvuky v danej dobe a neposledne sa snažíme precítiť to, čo sme v danej dobe cítili. Pri každej kotve si kladieme otázky a odpovedáme na ne! Keď dosiahneme vrcholu spomienky... prejdeme do disaciácie. Ukotvovanie môžme opakovať toľkokrát, koľko len chceme.

Ďalší fakt je budúcnosť. Takto môžeme do budúcnosti vysielať signály (trebarz priateľkin úsmev..) a tak vytvoríme pozitívnu spomienku, zážitok pre budúcnosť.

No uvidím, čo knižka dá ďalej. Knižka sa volá NLP - neurolingvistické programovanie a vypadá zaujímavo.
Keď so písal svoju kauzu, po zvacša som ju písal disaciavovane, teda s pohladu druhej osoby.

Teraz mám večerný volný čas pred večierkou. Dám si nejakú hru, kávu a cigaretu a daľšie.

Prajem Vám a želám veľa pozitívnych emócií v emočnom tele.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Ne 17 november 2019 - 21:52

Zdravím,
v minulosti som sa nechal niekoľkokrát zatiahnuť do sporu. Neurobím tú chybu znova. Preto narážky na mňa prejdem mlčaním. Mám svoj život, v ktorom musím riešiť dôležitejšie záležitosti. Keď reálny život niekto nemá a jediné, čo ho baví, je neustále nepriamo provokovať, je mi ho úprimne ľúto.

Môj víkend bol celkom plodný. Naučil som sa toho dosť veľa. Ale obávam sa, že sú to vedomosti, ktoré v reálnej praxi nevyužijem. Ale pocit z dobre napísaného zápočtu ma vždy poteší. Teda dúfam, že ho dobre napíšem. Dnes mám na pláne si prejsť ešte farmakológiu - antihypertenzíva.

Dnes som bol na malej prechádzke mestom. Prekvapilo ma, že žiadne známe tváre som nestretol, a tak som sa cítil bezpečne, hoci už bola tma. Dokonca sa nevyskytol niekto, koho by som mohol označiť za Toma. S kamarátom máme dohodu, že keď spolu stretneme niekde Toma, tak on sa mu prihovorí. Predpokladá, že podľa jeho reakcie by sme mali zistiť, či sa jedná o nebezpečného človeka. Tak som zvedavý, ako taká modelová situácia obstojí. Nedávam tomu veľké nádeje. Môže sa to všelijako zvrtnúť. Ešte ublíži aj jemu. Minulý rok mi kamarát navrhoval, aby sme Toma sledovali, ale na to nemám prostriedky.

Prajem pekný deň.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  anjelik Ne 17 november 2019 - 23:03

Ajojte!
Som bola neschopná napísať zasa odvtedy. Chcela som sa poďakovať Matejovi, že pred týždňom ma tak milo privítal opäť na fóre. Ďakujem pekne
Vlastne som si len žila tie svoje trápenia aj odvtedy, veď načo sa koncentrovať na pekné veci že.... Rolling Eyes Takže som naďalej hlúpe dievčatko...
Včera sme s dlho nevidenými kamošmi strávili večer u môjho ex. Pripadalo nám to viacerím ako v takej našej ,,rodinke,,. Pri stole. Stala sa veľmi smutná vec. Môj bývalý nám z piatku na sobotu v noci napísal, že večer našiel svojho otca. Obeseného. very sad4 Jeden kamoš z nás šiel vtedy večer hneď k nemu pomáhať s políciou. Mne sa ozvala moja kamoška, s ktorou sme sa nebavili mesiace, v piatok. Vtedy sme ešte o ničom nevedeli. Zvláštne aj toto. Ujo bol vtedy už mŕtvy. Na druhý deň sme išli s kamoškou k môjmu ex, aj oni sú dlhoroční priatelia. Napriek okolnostiam on teraz túto smrť otca a ten šok že ho našiel zatiaľ ,,dobre,, znáša. U jeho mamky, ktorá zomrela na rakovinu pred 2 rokmi to bolo iné. Ale otec ich duševne aj inak týral vlastne celý život. S prepáčením....že to .. Teraz je môj bývalý už nútení začať žiť svoj vlastný život. Pri tom stole sme sa o sebe dozvedeli čo s kým sa stalo odvtedy 2 roky dozadu. Jeden kamarát žiaľ ako 32 ročný vlani prekonal aj infarkt. Rýchlo sa dal dokopy s jednou ženou, lebo sa mu páčilo že na neho žiarli (lebo jeho ex baba predtým na neho žial kašľala), ale napokon tá žena ho doničila úplne psychicky, lebo sa ukázalo, že jej žiarlivosť je chorobná, aj aj celá povaha chorobná veľmi. Už majú aj bábätko, nanešťastie aj chorunké, a kamarát sa kvôli deťom nevie zatiaľ z tohto vyslobodiť. Chcel by sa totiž starať o deti on.
Tento týždeň teda pôjdeme žial na pohreb. No spojili sa opäť kamaráti, ktorí sa od seba oddialili buď odseba, alebo z donútenia partnerky. Si myslím, že možno má v tomto prsty ujo. Že napriek tomu že bol v živote aký bol, po smrti hneď pospájal koho treba Shocked

anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Po 18 november 2019 - 10:32

Netuším, v ktorom paralelnom vesmíre by to bol trestný čin. Ale nechám sa poučiť.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Po 18 november 2019 - 23:06

Zdravím,

dnes nebol veľmi plodný deň. Ráno som vstal dosť neskoro. Pripravoval som sa na seminár z farmakológie. Ale nešlo to dobre. Na samotnom seminári som sa nemohol sústrediť. Vždy mi pozornosť niečo rozptyľovalo. Potom večer som sa snažil zopakovať si analýzu, ale tam sa už asi nič nové nenaučím. Prešiel som to toľkokrát. Ale stále sa vyskytne niečo, čo si pomýlim. Dúfam, že sa moja koncentrácia zajtra zlepší. V stredu mám voľno, čo mi veľmi vyhovuje. Bude čas učiť sa sterilné lieky.

Trochu ma mrzí, že som tieto dni nemal čas na čítanie detektívky a zrejme v období dvoch týždňov ten čas ani mať nebudem. Matka ma volá domov na budúci víkend. Ale to nepôjde. Nemôžem si to dovoliť kvôli učeniu.

Oxymoron je pekné slovo. Z chemického hľadiska je oxy- predpona pre ketón a -on prípona pre ketón. Takže to bude karbonylová zlúčenina s viacerými keto-skupinami. Taký oxkarbazepín by sa pokojne mohol volať oxymoron.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Ut 19 november 2019 - 20:37

Zdravím,

Dnes boli štyri prednášky. Prvé dve som prespal. Ďalšie dve som dával pozor a fotil. Bola to klinická farmakológia a obyčajná farmakológia, kde sa preberali antibiotiká a chemoterapeutiká. Povedal som si, že si sadnem dozadu a budem sa učiť na zápočet. Nič z toho nebolo. Ja sa jednoducho neviem učiť tesne pred zápočtom, učenie je vtedy veľmi zmätočné. Len chaoticky listujem v papieroch a k ničomu to nevedie. Myslím si, že to ani nebolo potrebné. Test sa mi zdal napokon celkom ľahký, takže som vedel všetko. Preto očakávam, že výsledok bude nad 90%, aby som mohol ísť na predtermín. Chcem mať za sebou jeden predmet ešte pred Vianocami.
Počas prednášok mi neustále pozornosť smerovala na iné nepodstatné veci. Napríklad, aké musí byť frustrujúce, keď má človek na fóre nepriateľov a aby zistil, či ho neurážajú, sa musí stále odhlasovať.

Prajem pekný deň.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus St 20 november 2019 - 17:40

Zdravím,
dnes som napísal svoj 200. príspevok na tomto fóre zhodou okolností presne o 12:00, čo je celkom pozoruhodné, pretože som to neplánoval a uvedomil som si to až po uverejnení toho príspevku.

Dnes budem stručný. Podľa plánu som sa učil sterilné lieky na technológiu. Som celkom spokojný s mojim výkonom. Snáď zápočet dopadne nad 90%, lebo ten predchádzajúci zápočet z technológie som pokazil. Ale teraz je veľa učiva, tak som trochu pesimistický. Mám výsledok zo včerajšieho zápočtu. Som spokojný. Konečne som podal výkon, za ktorý sa nemusím hanbiť.

Mám taký čudný pocit. Stále počujem niečo veľmi potichu klikať alebo šťukať. Neviem, čo to je a znepokojuje ma to.

Majte sa dobre!

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

The author of this message was banned from the forum - See the message

The author of this message was banned from the forum - See the message

Strana 31 z 86 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 58 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore