Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 60 z 86 Previous  1 ... 31 ... 59, 60, 61 ... 73 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Št 2 apríl 2020 - 23:12

Ďakujem Ti, Tuto.

Dnes sem napíšem ešte raz. Napísal som článok o haloperidole, ale až potom som si uvedomil, že som zabudol galantamín. Tak o dva dni doplním galantamín, nebude zoradený abecedne, to ma trochu znepokojuje, lebo mám rád vo veciach poriadok. To, samozrejme, neplatí o veciach, ktoré mám položené na stolíku. Našli by ste na ňom všetko, na čo si len spomeniete. Ale o tomto som nechcel hovoriť.

Včera ma veľmi potešila moja kamarátka. Povedala, že ma má rada. Veľmi ma to potešilo. Zatiaľ sa mi nič podobné nestalo. Nikto cudzí mi to nepovedal. A ja sám som si myslel, že sa to ani nikdy nestane, že niečo také je nonsens. Ľudia ma zvyčajne nemajú radi, lebo som trochu svojský, musím priznať, a málo komunikatívny a spoločenský. 

Ešte som sa chcel trochu vyjadriť na tému coronavirus. Už ma to celé unavuje. Taká mediálna bublina. Ročne zomrú na komplikácie obezity tri milióny ľudí. A žiadna osvetová kampaň sa v médiách nekoná. Ja sa pýtam prečo. Keď na ten virus zomrelo len 52 tisíc ľudí. Ja tomu jednoducho nerozumiem. Myslím si, že toto je len o ekonomike a politike. Médiám nejde vôbec o zdravie ľudí. Len niekomu pomáhajú, kto na tom chce niečo získať a nabaliť sa.

S pozdravom.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 Pi 3 apríl 2020 - 6:31

Ahojte kamaráti, mám sa veľmi dobre. Nemám čas myslieť na problémy. Nechal som sa "namočiť" do nejakej veľkej šachovej akcie pre 100 ľudí, v ktorej bežní ľudia hrajú na internete proti veľmajstrom Českej Republiky. Musím povedať, že pomáham rád. Cítim aspoň spolupatričnosť ku svojej skupine a zatiaľ som rád, že môžem to robiť. Momentálne máme zaplnených už 3/4 miest čiže prihlásených je nejakých 72 ľudí. Trávim čas na maile.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Mischelll Pi 3 apríl 2020 - 9:00

Ahojte Wink

Matej

 - myslela som, že tvoja firma sa k tebe ako zamestnancovi zachovala nepekne...ale po posledných udalostiach sa mi zda, že tvoja firma je k svojim zamestnancom lojalna a ferova...a proste aspon Vás neprepustila....ty možeš robiť, ešte iné brigády a neboj prežiješ.... jumping

Tuto

- dik, za reakciu...no nenesiem to tak statočne....proste táto dnešná situácia je na figu...

Iacobus

- je velmi pekne od teba, ze pišeš o liekoch....ma to určite význam...

krimi2028

- šach je super hra...ja ju neviem hrať....ako raz mi to vysvetľoval niekto len tak okrajovo...ale neviem šach hrať...no držím ti palce na turnaji...it is perfect

tak no mam sa ako tak...som uz asi 3 den len tak doma...ano, upratujem...uz nám chybaju len male okna umyť tie sme nechali na dnes....inak no rozmyslala som nad niečim pozitivným v mojej situácii...a na nic som moc neprišla...ale isto ma to výhody ....proste to terajšie tempo v práci by som nedala....a tak...no mrzí ma to už ...s ničoho nič príde, niečo také ....ako pýtam sa prečo? ....prečo to zasiahlo práve nás a práve teraz?....nebudem ani hovoriť o tom, že dlho som si hladala zamestnanie a ked ho mám jednoducho corona zasiahne....a ake su odhady, že aj ked sa bude uz po corone dariť aj ked podniky začnu vyrabať tak jednoducho nenaberu nových ludí pokial to nebude vyslovene nutné....ciže možno aj po pol roku ja neviem....a ina stranka veci uz som poslala životopis na miesto so zníženou pracovnou činnosťou ....ako viem určite - že teraz ma nevezmu....ale možno neskor po corone...alebo neviem...ako nenariekala by som...vlastne hej, nariekam....a to mam aj niečo našetrene....ale štve ma tato situácia...štve ma zase začinať odznova na pracovnom trhu....štve ma to ...uz to nie je a ani nebude pre mna lahke...proste mám toho dosť ...myslim len tu nepriazen osudu...

Prajem pekny deň community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 630
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Meretseger Pi 3 apríl 2020 - 9:31

Ahojte.

Ešte žijem, zdá sa. Striedavo ma to teší a je mi to ľahostajné. Ak by som to mala zhrnúť, som poväčšine smutná, uzimená a hladná. Opäť jedávam biedne, zvyčajne ani jaksi nemám čo, tak som na 2-3 kávach denne. Obedy, ktoré ma mama znovu donútila brávať - aspoň menej týždenne - sú neskutočný odpad, ale bývam už tak vyhladovaná, že sa premáham a zožeriem to. Alebo to vyhodím, čo už. Lieky neberiem. Chcela som, keď som nehorázne vynervovaná zmlátila svojho psa (hanbím sa za to hrozne moc, mala som sa radšej dorezať, chjo), ale neviem sa donútiť. Aspoň to hlúpe Trittico. Prakticky nespávam, túto noc tak tri hodiny, čoraz menej a menej, whatever. Je tu taká zima, že som vytiahla akúsi starú zimnú bundu a spím v nej, kocúr prechladol a kýcha, ale kým je v pohode Sissi, tak mi je to jedno.
Popravde mám na háku úplne všetko, nesledujem ani správy, deaktivovala som FB, etc. Jediný kontakt s ľuďmi je s mamou a bráchom, keď nás prídu s Jonym vyvenčiť, ale vždy sa úprimne teším, až zas vypadnú. Osamelosť ma prešla, do p- dopekla s okolím.
Na to, ako zabúdam a blbo sa sústreďujem, aspoň dokážem celkom v pohode čítať, tak to je to, čo robím väčšinu dňa. Príp. upratujem barák, je tu všade nehorázna kopa chlpov a vlasov, až sa divím, že ešte nejaké na hlave mám. Nuž, pozitívne sú aspoň glykémie, čím menej jem, tým sú lepšie. Celkovo je to... neviem, napoly bieda a napoly sa dá, uvidíme, čo bude.
Tož tak, majte sa, držte sa!
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Tuto Pi 3 apríl 2020 - 18:09

Ahoj Iacobus!
Určite nech Ťa nemrzí, že tvoje príspevky o liekoch nie sú abecedne, alebo inak zoradené. Tvoja práca tu na fóre dáva zmysel a za mňa som jej rád a aj myslím, že Tvoje príspevky si radi prečítajú viacerí pravdepodobne aj do budúcnosti...

......

Ahoj kimi!
Určite je výborné, že vieš vyplniť svoj voľný čas aj šachom. Mám dojem, že Tvoje príspevky sa budú uberať k zlepšeniu tohoto športu. Šach hrať trochu viem, ale občas sa mi stáva, že som nepozorný a roztržitý, čo môže znamenať prehru v partii v podstate len na "volovinkách"...

......

Ahoj Mischelll!
Trošku ma prekvapil Tvoj príspevok a hoci píšeš aj to menej optimistické, mám dojem, že seba samú zvládaš bravúrne. Zvláštne, že Ťa vždy vnímam ako ženu, ktorá vie myslieť tak aby z toho vyšlo niečo konštruktívne a dobré zároveň. Palce Ti držím obzvlášť silne a teším sa ak prídeš na Zello...

......

Ahoj Meretseger!
Je len dobre, že sa venuješ čítaniu - biblioterapii. Určite toto máme spoločné a na knihy nedám dopustiť. Tie riadky dokážu odbremeniť človeka aj v situácii, ktorá je neľahká. Prirodzene pozdravujem Tvoje štvornohé spoločníčky, ktoré isto vedia potešiť aj zaujať v rôznorodých chvíľach. Maj sa pekne a buď fit!

......

Ahojte!
Ten dnešok - piatok sa celkom dal. Musel som si síce kvôli "hlasom" dať pol Haloperidolu, ale v zásade bolo všetko do pohody. Zvláštne je, že akosi o kúsok viac mi robí radosť výpomoc doma vo viacerých činnostiach. Beriem to ako akúsi terapiu, a je to všetko fajn. Až teraz viem doceniť činnosti v "akp.", ktoré určite doporučujem.

Prajem vám všetkým sviežu myseľ a optimizmus do ďalších dní... Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Dušan Pi 3 apríl 2020 - 18:20

Ahoj

Podravujem všetkých píšucich, som tu pravidelným náštevníkom, takže vás čítam.

Dnes sa mám fajn ako po iné dni, len ma niekedy serú tie hlasy a slová.
Práve som došiel z vychádzky.

Idem teraz na šachy a možno si kuknem nejaký film.

Včera som sa objednal doktorke a v pondelok sa musím ohlásiť na informáciach, aby ma pustili dnu. T.z. že budem musieť znižovať dávky, aby som do pondelka s nima vystačil.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Pi 3 apríl 2020 - 21:57

Zdravím,

Chcem najskôr poďakovať @Tuto -vi a @Mischelll za vyjadrenú podporu. Presne tak som uvažoval, že ľudia si to prečítajú aj v budúcnosti, keď ja tu už nebudem. Nič tým nechcem naznačiť. Ale nikdy človek nevie, kedy sa to skončí. Veď prípad spred dvoch rokov. Ani neviem, čo mi to vtedy napadlo. Konal som tak hlúpo. Chápete? Bol som doma, kde boli všetci. A očakával som, že ma nenájdu? To je celé divné. Ešte som sa zamyslel. Možno som v skutočnosti nechcel zomrieť. Chcel som možno, aby ma niekto našiel, aby som cítil, že niekto pri mne stojí, aby som upozornil na seba. Neviem. No je to čudné. Asi nikdy nezistím, prečo som to spravil. Problém je, že si na to obdobie veľmi nespomínam skrz ECT, ktoré som nedobrovoľne musel absolvovať na psychiatrii.

Dnešný deň sa mám dobre, hoci v školských povinnostiach zaostávam. Mierne ma to znepokojuje. Neviem si predstaviť skúšky. Dopil som nealkoholický sekt, ktorý som si otvoril včera na oslavu druhého narodenia. Dostal som odpoveď od docenta. Od toho, o ktorom som písal, že sme sa spolu smiali z toho, aká panika vzniká z corony, vtedy, keď to ešte len začínalo. Ja som mu napísal mail, ako sa má, a či mu corona komplikuje život. Odpísal mi veľmi milo. To som ani neočakával, že teraz, keď má veľa problémov ako riešiť dištančné štúdium, diplomovky a iné záležitosti, týkajúce sa chodu katedry, si na mňa nájde čas. Celkom dobre ma to naladilo. Veľmi rád sa s ním rozprávam, je to charizmatický a milý človek. Na každú tému vie inteligentne reagovať.

A stále ma teší aj to, čo mi povedala kamarátka. Má ma rada. Možno by som mohol v tejto situácii už navrhnúť tykanie. Ale asi to nechám tak, ako to je. Vykám ľuďom, ktorých si chcem uctiť. Vykám si naozaj s mnohými ľuďmi, ktorí pre mňa niečo znamenajú. Iste, vykám aj cudzím, a tak je ťažko rozlíšiť, kto je cudzí a koho si vážim. Ľuďom, ktorí sú niekde medzi týmito pojmami, tykám. No, hmm, aj to je divné. Ale nevadí, ja som už taký.

Pekný víkend! Jakub

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus So 4 apríl 2020 - 17:21

@Kimi2028 a @antifajny, ten šach je určite dobrá zábavka, pri ktorej zabudnete na problémy. Dobre, že sa tomu venujete. Chcel by som vedieť hrať šach dobre. Zatiaľ hrávam len s otcom a bratom. Väčšinou vyhrávam, ale občas nastane problém, presne ako Tuto píše, som nepozorný a roztržitý a potom prídem o dámu v momente, keď sa tomu dalo veľmi ľahko zabrániť. Zameriam sa na útok, všetko sústreďujem tým smerom a zanedbám obranu.

Myslím si, že by som mal začať viac hrávať. Aj na internete. No akosi na to nemám čas. Škola. A knihy. Teda prevažne teraz beletria, pretože vedeckú literatúru som si zabudol na internáte.

Špeciálne by som chcel vyjadriť podporu antijanemu, lebo vidím, že sa tieto dni nemáte dobre. Máte hlasy, čo je určite nepríjemné. A zároveň vám nevystačia lieky. Takže chcem Vás aspoň takto podporiť.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Tuto So 4 apríl 2020 - 17:31

Ahoj antifajny!
Hlasy "neserú" len Teba, ale aj mňa. MUDr. mi doporučila vo chvíľach nepohody a zhoršenia stavu polku Haloperidolu. Celkom mi to pomáha. Drž sa!

......

Ahoj Iacobus!
Je výborné, že si si našiel chápavú dušu, ktorá Ťa má rada. Celkovo hodnotím Tvoje vykanie ako Tvoju originálnu zvláštnosť, ktorú máš a nie je príliš výrazná. Tu na fóre si zvykneme Tykať, ale ak Ti to vyhovuje, tak mne to extra nevadí. Možno ide o silu zvyku. Pekný deň prajem.

......

Ahojte!
Dnes máme celkom pekný deň, z ktorého som drvivú väčšinu strávil doma. Mama chcel veľmi pozrieť na hroby, tak som mal ako doprovod prechádzku. Inak sa venujem knihám a ešte aj všetkému možnému v chápaní "akp.", domácnosti, výpomoci s drobnosťami, driemaniu... Už som zvedavý na Zello dialógy, na ktoré vás srdečne pozývam. S pozdravom a prianím len toho príjemného, moderátor Tuto.

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Dušan So 4 apríl 2020 - 19:40

Ahoj @Iacobus a @Tuto
Dakujem vám za reakcie.

Iacobus napísal:@Kimi2028 a @antifajny, ten šach je určite dobrá zábavka, pri ktorej zabudnete na problémy. Dobre, že sa tomu venujete. Chcel by som vedieť hrať šach dobre. Zatiaľ hrávam len s otcom a bratom. Väčšinou vyhrávam, ale občas nastane problém, presne ako Tuto píše, som nepozorný a roztržitý a potom prídem o dámu v momente, keď sa tomu dalo veľmi ľahko zabrániť. Zameriam sa na útok, všetko sústreďujem tým smerom a zanedbám obranu.

Odporúčam ti tento link a Robert a petr šachy, prevažne ide o pozičné hry:https://www.youtube.com/watch?v=OHjBARlPEQE&list=PLNh_R4J8WvZeefosNrezMXO-4JrXl6lx1&index=5
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 So 4 apríl 2020 - 19:55

Ten link je dobrý odporúčam. Som aj členom tohto tímu Robert a Petr šachy. Spoluorganizujem šachové akcie. Momentálne robíme simultánky, jednu väčšiu akciu medzi Českom a Slovenskom. Dúfam, že všetky sa vydaria.

Mám sa veľmi dobre a žijem šachom Smile
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  regina So 4 apríl 2020 - 21:10

Ahojte,

dlhsie som tu nebola, tak len chcem podakovat za reakcie na moj prispevok a vyjardit radost, ze si Matej v týchto nelahkých casoch nasiel brigádu. Na druhej strane ma mrzí, ze Michell prisla o prácu aj, že vás niektorých trápia hlasy.
Tesi ma, ze vas, chlapci, bavia šachy. Hrá ich aj moj manžel /online/ vzdy, ked ma chvilu cas a zvlást sa jeduje ak sa mu nedari.
U nás takmer vsetko po starom. Ja varim, periem, upratujem a obcas mi vyjde cas aj na zabavanie sa s drobcom - vnukom. Hlavne na vecer sme si zvykli pustit hudbu a trochu si zatancovat. Najradsej ma rytmické piesne, pri ktorých mi doslova skáce na rukách. Uz mi zacali aj práce na záhrade. Sadila som za pomoci manžela zatial len cesnak, cibulku a zemiaky. No a kedze nam foliovnik vypovedal vlani sluzbu, zhanali sme foliu naň a potom nažehlovali čelá, dvere. Ešte nám ostalo nažehliť špagáty na hlavnú plachtu, ktorá zakryje konštrukciu a špagátmi sa našponuje. Našťastie máme uz len malý foliovnik na trochu rajcin a papriky. Nudiť sa teda nenudim a nemam čas sa ani zaoberať depresivnymi myšlienkami kvoli pandemii. Vecer si len zbežne prejdem nejake spravy, aby som mala prehľad.
Raz týzdenne navstevujem mamu a sestru. Samozrejme v rúšku a dodrzujeme aj bezpecnú vzdialenost.
Rada by som zavitala aj na Zello, ale kedže nas je plný dom, nemám teraz na to podmienky.
Tolko môj prispevok.

Majte sa najlepsie ako sa len dá....
regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 60 z 86 Previous  1 ... 31 ... 59, 60, 61 ... 73 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore