Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 10 z 86 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 48 ... 86  Next

Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 10 Empty Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Oriax Pi 16 august 2019 - 17:05

Zistil som teda ze rodicia a moj psik ma potrebuju.
Mam teraz problem s alkoholom.
Robim jeden pruser za druhym. Je cas, aby som prevzial zodpovednost.
Myslel som si, ze ocheatujem zivot. Nie.
Dago hovori, ze nebojuj so ctou bojuj aby si vyhral.
Neviem no.
Uz si pripadam totalne trapne a cringe.


Som vlk v temnote
som vlk vo svetle
kamkolvek idem
kdekolvek hladam
Vsade bude tak ako ma byt.
Pretoze velky vlk chrani nas.

Milujem vlkov.


Naposledy upravil Oriax dňa So 17 august 2019 - 19:41, celkom upravené 2 krát.
Oriax
Oriax
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 57
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 23.01.2019

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej So 17 august 2019 - 11:03

Ahojte. winking

Mám sa približne dobre, nálady sa mi kývu relatívne adekvátne k podnetom. Tie som mával v uplynulom týždni občas aj stresujúce, no väčšinou neboli nijak mimoriadne. V práci to odsýpa, veci sa robia, procesy fungujú. Chuť a energiu na to mávam niekedy dobré, a niekedy sa cítim dosť mínusovo, alebo by som to ani nemusel klasifikovať psychopatologicky, jednoducho trebárs sa horšie vyspím, alebo som sa prejedol či mal ťažké jedlo a podobne, tak sa primerane k tomu cítim oťapenejšie, nevitálne a demotivovane. Mnoho aj zdravých ľudí máva podobné reakcie tela a mysle. S myšlienkami pracujem v duchu už dávno spomínaného psychoterapeuta Carlsona, čiže snažím sa neanalyzovať, neriešiť v hlave nič, pripomínať si neustále, že moje emócie sú iba zrkadlovým odrazom mojich myšlienok, ktoré mám v rukách ja. Trošku som v tomto týždni zanedbal bránicové dýchacie cvičenia... možno aj preto sa mi niekedy v hlave nazhromaždili negatívne myšlienky a starosti. Keď tie cvičenia, kvázi-meditácie realizujem, tak mám hlavu čistejšiu, prázdnejšiu, slobodnejšiu od starostí. Fyzické cvičenia pokračujú v podobe asi 40-50 minútových tréningov... momentálne to vyzerá na frekvenciu asi 3krát do týždňa v priemere... chcel by som častejšie. Dobrou zmenou v tejto veci je, že mi to akoby už nespôsobuje špatné nálady a psychické obtiaže. Tá vysilenosť nie je taká "psychicky nepríjemná". Čítal som, že po 30-40 minútach cvičenia sa už vyplavujú endorfíny, takže možno aj vďaka tomu, že moje tréningy dosahujú už túto časovú dĺžku, tak cítim konečne aj ja tento chemický benefit. Ktovie. Smile Predtým som asi cvičieval príliš krátko, takže sa to vyplaviť nestihlo. Neviem

So školou som v tento týždeň výrazne nepohol, resp. vôbec. Ani angline som nič nevenoval, mal som relatívne málo času už doma, lebo som viacej dní po sebe cezčasoval v práci. Domov som chodil už neskôr, dosť aj unavený, stihol som na počítači len základné veci ako kalórie, zápis financií, plán na ďalší deň... možno odcvičiť zostavu, telefonát s mamou a už aj s knihou v ruke do postele spať. Zápasím preto s určitým nedostatkom času, musím si pečlivejšie vyberať, ktoré aktivity budem robiť a ktoré nie, lebo nedá sa mi proste všetko. Nešťastný V tejto súvislosti sa priznám, že som zanedbal aj fórum... Nešťastný

Známku by som dal za týždeň asi 2+, za dnešok doobeda asi 1-. clown

Všetko dobré, kamoši, majte sa pekne, držím Vám silno všetky prsty. Super!
matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 10 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 So 17 august 2019 - 19:35

Ahojte kamaráti, tak dnešok si musím pamätať veľmi dlho. S rodičmi a sestrou sa mi podarilo zdolať Viedeň a som rád, že som to zvládol, či už po fyzickej ako aj psychickej. Z celého výletu som mal pred odchodom do Viedne menšie obavy, ale napokon prebehlo všetko bez problémov. Moje obavy vychádzali zo strachu z turistov, ale boli zbytočné. Tí ľudia mi vôbec nevadili, videl som multikultúrnu spoločnosť. Verím tomu, že do Viedne sa ešte vrátim. Videl som totiž len Schonbrunn a historické centrum mesta (Dóm svätého Štefana, Albertina). Cítim, že to mesto ukrýva viac ako som po 2 hodinách ho pochodil.

kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  venusa Po 19 august 2019 - 4:08

Ahojte kamarati,
dlho som sa neozvala ale bola som pol roka v nemocnici. Chcela by som sa vas opytat, co vidi clovek so psychozou na Rorschachu, pripadne, ci mi neviete odporucit nejaky clanok o tom.

Inac sa mam dobre, konecne som stabilizovana, bez hlasov a bez ozvucenych myslienok, iba s miernou paranoiou.

S pozdravom venusa
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 33

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Meretseger Po 19 august 2019 - 12:36

@venusa Našla som článok tu: https://www.rehabilitace.info/zdravotni/co-je-to-rorschachuv-test-a-k-cemu-se-pouziva/ Prípadne, ak vieš po anglicky, nájdeš toho kade-tade kopu, v angličtine je všetko skvelo spracované (popísané).

Tož, a ako sa mám? Mno, brácha mi konečne kúpil sieťový kábel, aby som s notebookom nemusela v tmavej izbe svietiť aj cez deň, tak teraz sedím v kuchyni pod oknom, kde pekne vidno a ach, ako málo stačí k detskej radosti Very Happy

Inak je to kolísavé, dosť. Večery sa zrejme mierne zhoršujú, chjo. Asi by som dnes mala skúsiť pokec s Jimom. Po roku som sa pustila druhý raz do Zaklínača III, síce viem, ako to dopadne - i keď konce sú tam tri - ale je to stále suppa jumping Mierne som bola vykoľajená z istej "debaty" na FB, kde sa do mňa Slováci nepríčetne pustili za môj zrejme nonkonformný (a tu iste nezvyčajný) názor, takže ak by ešte niekto čakal na nejaký môj príspevok na blogu Denníka N, tak sa nedočká. Pokiaľ totiž Denník len ticho prihliadal, ako na mňa útočili, potom si svojich predplatiteľov ani trochu necení a nemám viac chuť čokoľvek publikovať práve u nich. Tož tak.
V skutočnosti ma to teda vôbec neprekvapuje, vieme, akí sú Slováci najmä v otázkach tolerancie, že jo Smile

Momentálne mám chuť vybodnúť sa aj na volanie psychologičke na jeseň, ale na to je času dosť. Keďže ma ale stále častejšie prepadávajú myšlienky na sebapoškodzovanie a začínam sa kvôli možnosti dlhých rukávov seriózne tešiť na chladnejšie počasie... hm, asi by som to mala ešte zvážiť. Aspoň som natrafila na podrobnú anglickú stránku o spôsoboch samovraždy, výhody, nevýhody, etc., samozrejme, zaujíma ma to čisto z akademického hľadiska Smile

Zistila som nedávno aj to, že si ma pôvodný fotograf vyhodila na FB spomedzi priateľov, opäť ten tradičný mechanizmus tu: Už ťa nepotrebujem (asi predal ten foťák), takže sa nepoznáme. No surprise. Na všetko som sa inak vybodla, či už je to blogovanie alebo písanie ako také, zlepšovanie skillov v líčení, ponáranie sa do tajov užitočných PC programov, etc. Nechávam si akurát po troche cosplay a snažím sa objaviť niečo nové ako hobby. Možno to bude po 27 rokoch pohyb, lebo aj hafan je príšerne tučný (ja nie) a mal by sa viac hýbať. Občas pôsobí, že vie bežať vedľa človeka ako vychovaný chlapec, asi to využijem.

Glyčky ako zvyčajne, po somatickej stránke to ujde. A tak teda Smile
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Dušan St 21 august 2019 - 19:02

Ahojte

Ako sa máte?

Mám sa v poslednej dobe dobre, nič ma netrápi, robím nirvánu.

Pozdravujem vzlášť:

@kimi2028
@Tuto
@Matej
@Meretseger
@anjelik
@Janka tretia
@Neti
@Iacobus
@Dzuli
@Regina
@Enayx
...a ďalší, na ktorích som si v rýchlosti nespomenul
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Meretseger Št 22 august 2019 - 14:56

Ahojte,

môj 900. príspevok by mohol mať hlavu aj pätu, byť hĺbavý a intelektuálny... hm. Nuž veru. Popravde, posledných pár týždňov ma chytá tá tzv. ekologická úzkosť a som presvedčená, že na záchranu Zeme je už neskoro. Separujem, necestujem lietadlom, autom výnimočne a na krátke vzdialenosti, v skutočnosti som mimo mesta nebola už sakra dlho... ale pýtam sa: A je to dosť? Viem, že nie a to ma desí. Keby ľudstvo vydochlo a zanechalo Zem v stave, z akého by sa dokázala dostať, nebola by to žiadna škoda - keďže imho ľudia boli nehoráznym omylom prírody -, no kreatúry typu Trump, Putin a ten britský (aj brazílsky, myslím?) dement sú schopní vyhubiť to tu všetko a ani im nedôjde, čo robia. Ľudí mi nie je ľúto ani kvapku, začínam sa pozerať pozitívne na isté historické udalosti, ktoré tu radšej zmieňovať nebudem. Príroda a zvieratá si toto ale fakt nezaslúžili, a tu sa budú riešiť vyslovene bullshity o Dankovom stožiari, obedoch gratis a ľudskej hlúposti, lebo Zem je plochá, oh sure.

Keď som si uvedomila, že mám v živote (bohužiaľ, že tam stále kdesi sú) okolo 10 ľudí, ktorých by som najradšej naveky vymazala z mysle, tak mi došlo, aké je to všetko... slovenský termín?... "pomíjivé" a trápiť sa kvôli nevydarenej láske... celkovo kvôli chlapom (sorry)... kvôli škole a diplomu... či aj extrémne kvôli zdraviu sú úplné kraviny, keď si vezmeme do úvahy, že už môžeme byť na konci trasy. Našťastie. Fakt. Je mi to ľúto, sebecky, len kvôli tomu, že nezažijem kopu vecí, ktoré som chcela, ale tak holt.. smola.

Mno, to bola tá hĺbavá časť, teraz hor sa na podivnosti Very Happy

Sissi liečim oko, kocúr je stále moc aktívny a Jony vraj trochu schudol. Dostáva o dosť menej jesť, žiadne jedlo pomimo a denne si trochu zabeháme, ani jeden z nás príliš nevládze. Cosplay foto v neopréne obdržalo na Instagrame zatiaľ 70 lajkov, že aký životný úspech lol
Zohnala som si viacero nových songov a niektoré ponahadzovala do zložky "povzbudzujúce", keď som príliš zo všetkého frustrovaná... aby som zdvihla hlavu a šla zas ďalej. Či už s úsmevom alebo bez (myslím, že sa smejem či usmievam čoraz menej), ale hlavne išla. Lamotrigin zobem, nad AD uvažujem, ale ešte som sa k nim nedostala. Pritom je to len o tabletu ráno viac, že?
Glyčky sú často absolútne príšerné a je mi to šumafuk. Who cares.
Zistila som, že Witcher s New Game+ je dosť nehrateľný, pretože už prvý silnejší nepriateľ je prakticky neporaziteľný. Asi vyčkám ďalší rok a pustím si to úplne odznovu. Ah, a to bude i netflixový seriál, ktorý vyzerá sľubne, yay! Tak som oprášila staréééé klenoty typu Might & Magic VI, Legend of Kyrandia či TR: Anniversary. Ešte by to chcelo Pac-Mana či Wacky a nostalgia by bola zažehnaná. Stále chcem viac čítať, ale neviem sa do toho dokopať, shame on me!
A keď budem mať na účte viac než súčasných cca 60€, plánujem si dať spraviť u kaderníčky blond melír, vraj mi to ukrutne seklo. Pretože úzkosti sem, depresie tam, ale treba si stále vedieť spraviť radosť, čo už potom z toho života, že Smile

Tož idem zas, see ya all!
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Pi 23 august 2019 - 8:39

Ahoj Neti. Smile

Mrzí ma, že Ťa napadol akýsi neprajník. Sad Mne osobne, ak sa mi občas stanú náznaky v živote takýchto situácií, tak skúšam na seba aplikovať citát Eleanor Roosveltovej: "Nikto vás nemôže uraziť alebo sa vás dotknúť, pokiaľ mu to sami nedovolíte." Chápem, ľahko sa to cituje a povie, niekedy to však u mňa konkrétne zaberá. Možno by mohlo aj u Teba... V tomto mi je okrem iného Hulk inšpiráciou so svojou politikou "tichého odpisu", kedy ignoruje rozčuľujúce alebo zraňujúce slová neprajníkov. Nie som ešte na takej úrovni síce, ale mám to "v hľadáčiku". Smile Ale viem, že aj Ty robíš v týchto veciach pokroky, kedy čoraz viac nereaguješ na neprajné zraňujúce slová. Takže palec hore! it is perfect Určite naďalej zápas s vôľou zmárniť sa, nie je to vôbec dobrý scenár a nezaslúžiš si taký osud. sad and unhappy A už určite nie preto, že by Ťa k nemu viedli nejakí iní ľudia, skrátka Ty si samostatný jedinec a nemôžu o Tvojej láske k sebe rozhodovať iní ľudia, a nebodaj ešte v neosobnom online svete. Prajem Ti mnoho psychických síl, Neti, povstať k lepším zajtrajškom, ako aj už vlastne k lepšej súčasnosti. Smile Drž sa, všetko dobré, posielam virtuálne objatie. giving a hug

---

Ahoj Meret. Smile Gratulujem k 900-stému príspevku! cheers jumping Vytvorila si už skutočnú hodnotu na fóre, veľmi Ti za to za seba ďakujem a teším sa tomu. Smile Rád som si prečítal nové Tvoje osudy z posledných dní, vyzerá to, že sa Ti darí viac-menej dobre, alebo stabilne. Špeciálne sa usmievam nad chudnutím Jonyho, je to fajn kapitola Tvojich príspevkov. Very Happy Ešte pouvažuj nad tým AD, či by Ti veci viac nedotiahol k možno ešte lepšiemu... a samozrejme tie nešťastné glykémie, tých je škoda, ak sa nedaria. Prajem Ti super dni, nech sa Ti darí, Meret. Super!

matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 10 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 10 z 86 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 48 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore