Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 11

Strana 20 z 86 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 53 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Mischelll St 19 december 2018 - 19:26

Ahojte Wink

mám sa fajn...v rámci možnosti....a čo sa práce týka je to o ničom typing ....hlavne platovo....ale aj podmienky .....žiadne dovolenky...a všetko...proste teror....a vela práce....ale po porade s doktorom....a rodičmi...a zvážením všetkých okolností podpíšem aj ked nevyhodnu zmluvu pre mna....ale podpíšem tu zmluvu na neurčito....ta tak ....ale na rozdiel od všetkého ostatného v láske sa mi kusoček viac darí heart .....moj priatel ma sem tam uz aj počúva...v piatok sa máme stretnúť.....tak som zvedava....budeme sa dlho rozprávať....totiž o všetkom možnom...ale hlavne mu chcem povedať že mám schizofréniu....takže tak....uvidí sa....čo bude....

Prajem krásny zbytok týždňa a hurá prázniny alebo predlžení víkend..... community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej St 19 december 2018 - 21:18

Ahojte. winking

Mischelll, držím Ti silno palce na piatočnom stretnutí s priateľom! heart giving a hug

Ahoj Meret. K dobrému poznaniu si došla o tých vzťahoch, že netreba na tom zakladať existenciu - ja som vzťah nikdy nemal, ani som to extra neriešil, a celkom sa mi bez toho dá žiť. Síce občas telesne zatúžim, občas zazávidím, občas zažiarlim, ale sumárne mi to až tak nejak fatálne nechýba. lol! Pozdravujem chlpáčov a prajem Tebe pekné ďalšie dni a nažívanie. giving a hug Super!

Ahoj Kimi. Mrzí ma Tvoja viróza, určite Ti prajem skoré zotavenie, aby si si mohol užiť naplno Vianoce, na ktoré sa - ako vidím - hojne tešíš. Smile Je to super. santa Všetko dobré Ti prajem! Super!

matej
alien

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 20 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej St 19 december 2018 - 21:37

Ahojte druhýkrát. Smile

Mal som vcelku peknú stredu. Ráno sa podarilo vstať, dokonca som si pripravil ten šalát s miešanými vajíčkami a ďalšou zeleninou. Na pošte bolo ráno síce ľudí dosť, ale vybavil som sa do 15 minút, čo je super čas na toto obdobie. Do práce som tak napochodoval už okolo ôsmej, pretože som mal časovú rezervu. V práci bolo vlastne dobre, všetko sa stíhalo priebežne, stresory sa vyskytli síce, ale viac-menej som ich psychicky spracoval. Problém mi robilo len prehrávanie si myšlienok v hlave ohľadom sporu s istou vyššou nadriadenou, ktorý som mal v pondelok. Išli mi po rozume otravné myšlienky, čo som mohol ešte povedať, ako som to mohol ešte povedať a čo treba ešte povedať, a podobne. Bolo to neproduktívne, nepriateľské a len ma to okrádalo o dobrú náladu. K tej som sa počas dňa priebežne vždy vrátil, takže neproduktívne myšlienky ma zahlcovali iba sem-tam na relatívne krátku dobu. Poobede na mňa prišiel útlm a s ním sa mi asociovalo "emočné vyčerpanie", teda kvázi depresívna rozlada. V skutočnosti to však bolo len o únave z nedostatku spánku z predošlej noci a rutinného nahadzovania údajov do počítača vo vtedajšiu hodinu. Pomohlo mi rozhýbanie sa, zacvičenie si, strečing, ktoré som realizoval pri našich wéckach. Limit energie som aj dnes dodržal, hoci sa v strave vyskytli z "kancelárskych maškŕt" čipsy a chrumky. Zmestil som sa do limitu vlastne iba vďaka tomu, že po príchode domov som prijal kalórie len v jednej šálke kávy a s odstupom som zjedol už len 1 pomaranč. Shocked

Duševne teda teraz vlastne ok, dá sa. Pretty good Teraz je pol desiatej, utekám spať, nech doženiem deficit buvačky, bolo by dobré dať aspoň 8 hodín, čo bude reálne, pokiaľ zaspím do 22:45. Stanovil som si preto večierku medzi 21:30 a 21:50 najneskôr, lebo zaspávanie u mňa trvá minimálne 30 minút, zväčša až 40 minút. Iste, iba v ideálnom prípade, keď nerátam tie mnohé výnimky... Sleep

Známka dnes 1 až 1-, skôr by som dnes to mínusko predsa len dal...  pale

S prianím pekného dňa
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 20 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Hulk DF 365 1 Št 20 december 2018 - 20:09

Ahoj,

Už druhý deň sa trtkám so súbormi na nb, leze mi to už na nervi, nemám rád, keď je nb otvorený, ... onedrive, keď zneho zmažete súbory, tak sa vam uplne vymažú aj na nb v počítači, ešte že si robim zálohy nah hdd,

Z 13 bodov programu bolo naplnenych len 1.

Tieto dva dni hodnotím otrokársky na 4-


Naposledy upravil Matej dňa Št 20 december 2018 - 22:49, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : vulgarizmus)
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  regina Št 20 december 2018 - 22:10

Ahojte,

už som spokojnejšia. Celkom sa mi podarilo naplniť plán priprav na Vianoce. Práve som dopiekla ďalšie dva koláče. Dnes som pokročila aj s upratovaním, takže to u nás už ozaj vyzerá sviatočnejšie. Aj syn s mužom dali na verandu svetielka, ja na dvere vianočný veniec. Ešte zajtra doobeda po varení doupratujem kuchyňu a s pripravami som skončila, pretože poobede už prídu mladí s vnúčikom. Potom už nebude priestor na upratovanie a ani pečenie. Úplne mi bude stačiť, keď každý deň navarím a niekoľkokrát umyjem riad. Budem si užívať vnúčika. Dnes už to u nás dýcha Vianocami, svietia svetielka, voňajú koláče, vyhrávajú vianočné pesničky.
Teší ma aj, že synovi sa v škole darí. Včera mu na účet nabehlo 530 Eur. Nevedel odkiaľ, nakoniec zistil, že škole mu priznali motivačné štipendium za výborné študijné výsledky. Potešilo ho to a povzbudilo. No a ja som hrdá matka.
Čo sa choroby týka cítim sa celkom dobre. Pravdupovediac stálo ma všetko dosť prekonávania, lebo ani do upratovania, ba ani do pečenia sa mi moc nechcelo, ale dala som to ako-tak.

Ak by som už do Vianoc nepisala, všetkým Vám prajem príjemné sviatkovanie a potiaže nech Vás obchádzajú.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej Št 20 december 2018 - 23:01

Ahojte. Len v krátkosti som chcel, bo musím ísť spať, aby som ten boj už doklepol do zdarného konca. Cvik 5 Hlásim, že žijem, dýcham, každú chvíľku si upratujem myšlienky a hlavne prístup k vlastným myšlienkam, lebo stresory sporadicky prichádzajú. Darí sa mi v tom prístupe viac, keď som vyspatejší, menej unavený, a pokiaľ sa viac hýbem... Pri únave a nevyspatosti sa ľahko svojim stresorom poddávam.  Shocked Dnes premrštené jedenie maškŕt, celkovo strava dnes nad 15 tisíc. Okrem tohto neúspechu to bol ale vcelku pekný deň, palec dňu hore. Dojatie it is perfect

Známka 1-. Yes

S vrúcnym pozdravom a s prianím pekného piatka
matej
Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 20 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Tuto Pi 21 december 2018 - 15:24

Ahojte kamaráti aj ostatní spolubojovníci!
Denne čítavam Vaše príspevky a som rád, ak sa vám aspoň dobre darí a nutné, prípadne aj menej naliehavé, zvládate. Špeciálne držím palce v práci Matejovi, lebo viem, že teraz toho má skutočne dosť. Bežný konzument si spravidla až tak nerobí "veľkú hlavu" s darčekom, ale nejako ho napadne, že knihou asi nič nepokazí. Top je práve to Vianočné obdobie...

Taktiež som rád, že sem zavítala po čase Meretseger a teším sa na jej príspevky, ako aj ostatných. Trošku som potreboval pauzu od písania, aj na FB je zvykom dať len vetu-dve, čo bolo maximum.

.............

Momentálne sa mám celkom OK. Žiadne zásadné zmeny v mojom živote sa nedejú. Snažím sa dodržiavať akýsi režim, ale reálne mi to robí problémy. Zvláštne mi však pripadá, že keď mám nutnú povinnosť, tak zatiaľ všetko klapne a nie je to problém. V stredy a soboty o 20:00 moderujem Zello a je to fajn. Tým vás aj pozývam na sobotu o ôsmej večer na špeciál v podobe vianočného Zella. Ďalej by som mohol ešte spomenúť akp. (akožepovinnosti), ktoré sa snažím udržať na úrovni šiestich akp. počas týždňa. Zmena je najmä v tom, že sa mi dá "nadrobiť" si akp. aj na iné dni. Vlastne tu ma mierne trápi skutočnosť, že telesne by som mal pridať a viacej sa venovať fyzickej aktivite. V zime na záhrade je klud a strácam možnosť účelného pohybu.

Zdravotne tiež tradične. Cigarety sú na úrovni jednej vyfajčenej krabičke za deň, čo zatiaľ nejaké tie dôsledky nemá. Samozrejme je mi ľúto aj tých peňazí čo do toho zbytočne vrážam. Čo sa týka tej našej "veci", tak podľa MUDr. som vraj kompenzovaný. Spomínal som na ambulancii aj "hlasy" a pseudohalucinácie ale v podstate to všetko zvládam ako treba. Dlhodobo mám menšie výkyvy v afektívnej časti poruchy, ale nie je to až patologické, hoci tým nadšený zasa nie som.

Majte sa čo možno najlepšie, a to nielen počas sviatkov. Držte sa kamaráti! Tuto

santa santa santa winter

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Hulk DF 365 1 So 22 december 2018 - 18:18

Ahoj,

Nuž zdá sa, že sem budem častejšie prispievať,  nakoľko od vtedy čo čítam knihy, sa akoby svet pomenil, spolubývajúci v dome, mediálne zariadenia v dome, život za oknom na ulici, a proste tam vonku mimo domova. Rozmýšľal som, že sa postažujem do témy lampáreň ale táto témaa je na toto jak stvorená a vhodná.
Kladiem si otázku, čo je sluchový  a zrakový preľud ? a odpoveď?  Je to sluchová halucinácia ako klam zmyslu alebo zraková ilúzia, vnemový klam, opticky klam, čo znamená vidina, sen, predstava neztotožná z realitou.

Vo mne vrú pocity jedovatosti a hnevu, mám pocit, že som v ... dobe, kde on ako nejaká nepochopiteľná bytosť  je neustále v moci okolia, parazitov, Velkych sudcov, sveta plnom nálepiek na škatuliek.
Neustale naň hádžu všetku špinu sveta a tvrdia o ňom, že je ..., ..., ...!!
Tieto halucinácie maju počiatok ešte krátko pred diagnózou a definitivme sa to potvrdilo o dva roky neskorej.
On bol on, žiadny ..., bol to, nazvem to spoločensky významná osobnosť a dodnes si to niekolko krat pripominam!!! Bola a mam tusšak, že aj bude konečne ...á doba, svet bez dyklu - kukatko na dverách
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Meretseger So 22 december 2018 - 18:28

Ahojte,
v princípe nič nové, dni plynú ako jeden, čo ma trochu ubíja, ale našťastie onedlho je tu Štedrý deň, čo ma vytrhne mierne zo stereotypu. Dohrala som práve Zaklínača (že ach) aj TR1 (že ach). Ešte mi ostáva Shadow of the TR a potom asi hor sa na nové objavy. Zvažujem inak, čo s cosplayom, ale kamoš mi sľúbil poslať novú airsoft zbraň, preto by som to asi nemala okamžite sekať. I keď by som rada, ale uvidíme. Len čo potom robiť, ani srnka netuší. Možno by som mohla začať chodiť na nejaký kurz, narušiť si tú prekliatu rutinu. Psychologička vraví, že také niečo je práveže fajn, mať akýsi řád, ale nezdá sa mi to. Po zdravotnej stránke sa dá, ako-tak zrovnávam glyčky, hoci ani to ma už extra nedrží. Hm.
Ak sa neozvem do 24., čo asi nie, tak prajem krásne sviatky, nech je všetko podľa vašich predstáv santa
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  filipka So 22 december 2018 - 18:48

fajny, čo keby si si dal ten Kventiax a dlhšiu dobu ho pravidelne bral? Možno by si svet nevidel tak skreslene..? Nechcem Ti zle, asi by stálo za to to skúsiť.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Hulk DF 365 1 So 22 december 2018 - 21:27

Ten beremnuz od augusta
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  filipka So 22 december 2018 - 21:57

V predpísanej dávke? Možno treba zvýšiť..?
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 20 z 86 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 53 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore