Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 11

Strana 13 z 86 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 49 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 So 24 november 2018 - 10:56

S tým, že bude nám aj horšie, tak musíme s tým počítať. Máme ochorenie, z ktorého sa vyliečiť nedá. Stále dá sa niečo s tým robiť. Na tom musíme pracovať usilovne, aby bolo tých horších dní menej ako tých lepších. Hoci zlepšenie psychického stavu príde, ale potom sa cítime zle fyzicky. Paradoxne prišlo zlepšenie tento týždeň, keď som dostal v piatok silnú nádchu, z ktorej sa ešte stále dostávam. Je mi už lepšie i po tej stránke.

Mám sa momentálne veľmi dobre. V pondelok mi depresívne symptómy ustúpili a mám z toho radosť. Páči sa mi veľmi tá vyrovnanosť, v akej sa momentálne nachádzam. Zisťujem, že môže zo mňa vyžarovať pokoj, nielen rozporuplné pocity po trase hlavou, či smútok. Tvrdo pracujem na svojom dennom režime.

Baví ma práca. Momentálne robím neskutočnú šprtačku, okomentovať svoje šachové partie z predposledného turnaja, na ktorom sa mi až tak veľmi nedarilo. Vidím možnosti svojho zlepšenia hry, ako takej. Trebárs napadne ma, že toto som mohol hrať aj tak, dám do počítača a vidím, že dalo sa to hrať takto, ako som to navrhol vlastnou hlavou.

Prajem všetko dobre všetkým it is perfect
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej So 24 november 2018 - 12:15

Ahoj Dreamer. Smile Som strašne rád, že si sa zveril, ako Ti plynuli týždne a mesiace, kým si nepísal. Celé som si to prečítal a mal som z Tvojho príspevku vlastne dobrý pocit. Sú tam aj smutnejšie zverenia, ale dostal som z toho akýsi optimistický pocit, že sa Ti dni vyvíjajú vlastne sľubne a napokon to pôjde všetko dobrým smerom. Si mimoriadne statočný človek, ktorý popri psychických ťažkostiach už všeličo dokázal. Ani nemám nejaké konkrétnosti na srdci, čo poradiť. Skôr som Ťa chcel všeobecne povzbudiť, že napriek problémom kráčaš dobre a statočne a aj to s tou péenkou a opustením práce si urobil dobre. Zdravie a psychická stabilita sú kľúčovejšie a z dlhodobého hľadiska bude čoraz viac zrejmejšie, ako Ti to vlastne prospelo. Teraz mi zostáva úprimne Ti držať palce pri ďalšom zapracovaní sa inde. Určite neklesaj na sebadôvere, ak pohovory nevychádzajú. Cítim v súvislosti s Tebou silný optimizmus, a to aj čo sa týka zdravotného stavu. Prajem Ti teda do ďalších dní veľa zdaru, drž sa, kamoš! A teším sa už teraz na Tvoje ďalšie príspevky. Mimochodom, Tvoje priam poetické vyjadrenia sa mi veľmi ľúbili, je to super opis. Super! Vitaj  

Srdečne pozdravujem aj fajneho a Kimiho, držte sa, priatelia, nech sa Vám darí aj naďalej. Smile

A napokon vysielam veľké pusy a pozdravy celému fóru, čítajúcemu i píšucemu! Poklona Vitaj

Ešte k Lístiemu. Ahoj, kamoš Lístie. Smile Veľmi sa teším, že si na mňa reagoval a opäť si aj prispel. Veľmi si vážim, že sa pravidelne prihlasuješ na fórum a čítaš ho, vždy ma to povzbudí, keď viem, že si patril medzi tých, ktorí tu boli a čítali. Sú proste forumáci, ktorí už len tým, že sú prítomní, tak sa človek hneď cíti lepšie. Smile Hoci by aj nijak nepísali. Smile Čo sa týka obsahu, tak áno, asi je to jediná a zároveň správna voľba trošku sa zmieriť s tým cyklovaním a s určitou nemožnosťou dosiahnuť bezpríznakovosť. Ešte to budem konzultovať aj s doktorkou, hoci tá často argumentuje mojou povahou. To ma hnevá, lebo z toho mám pocit, že je to všetko moja vina, a nie choroby. Asi ju len dobre nechápem, ako to myslí... hm. Každopádne je veľmi ťažké, keď zrovna udiera zlá fáza, byť s ňou zmierený. To je vtedy fakt na porazenie a snažiť o nejaký optimizmus je mi dokonca akoby neprirodzené, bolestné. Bežne používam afirmácie a nahováram si všelijaké nepravdy v snahe polepšiť si, ale v zlej fáze pretvarovanie sa a prehováranie sa na dobrý stav mi zrazu príde neprirodzené, takmer nemožné. Som v tomto rozpoltený. Ale čo už, to sú len také drobnôstky, ako to u mňa chodí, na dotvorenie celkového obrazu. Asi to tak má veľa pacientov. Lístie, ďakujem ešte raz za povzbudenie a vyjadrenie a želám Ti všetko dobré, maj sa čo najlepšie, ako sa Ti len bude dať. giving a hug Smile

matej
Dojatie 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 13 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej So 24 november 2018 - 12:42

Ahojte. winking

Dnes sa cítim relatívne dobre, dá sa povedať. Depresívne symptómy buď sú slabé, alebo žiadne. Vyspal som sa zhruba dobre, asi niečo vyše 8 hodín. Vstávanie bolo na budík okolo 7:30, ale ešte asi polhodinku som si prestavoval vždy o 10 minút budík naneskôr, lebo sa mi ťažko presvedčovalo vyhrabať z postele. Je pochmúrno vonku a bola tu ešte akási tma, človek by spal aj do desiatej. Potom hygiena, raňajky, lieky. Fórum a dlhšie čítanie knihy. A to je zatiaľ všetko, čo mám za sebou. Doobeďajšok teda neobsahoval primnoho činností. Teraz si mám ísť na obed uvariť čínske cestoviny z polotovaru, zatiaľ sa mi nechce, ale hladný už som. Som tu rok a pol v tom bytíku pomaly, no stále sa cítim dosť lenivý variť si. Nie je to naďalej samozrejmosťou a mrzí ma to hlavne z finančného hľadiska, lebo kupovanie polotovarov alebo hotových jedál je drahší spôsob stravovania, navyše menej zdravý.

Spravil som si nový excel, kde evidujem asi 10 najčastejších svojich príznakov depresívnej rozlady a každý v daný dátum na konci dňa oznámkujem. A vypočíta mi to priemernú známku za ten deň. Súčasťou excelového zošita je aj tabuľka opatrení tzv. antidepresívneho životného štýlu, tiež ide o asi 10 vecí, kde sa ku každej vyjadrím na konci dňa. Chcem si tak sledovať v exceli, či sa mi stav v priebehu času zlepšuje a čo na čo reaguje, čo s čím koreluje. Trebárs že budem vidieť z tabuľky, že mi krátky spánok zhoršil priemernú známku depresívnych rozlád na druhý deň. A sledovať takéto rôzne súvislosti. Smile Doporučuje to aj kniha "Jak vyléčit depresi" od Ilardiho. Yes

Takže už pracujem vo svojich dňoch s tromi formami tabuliek - tamten excel, ďalej finančný rozpočet a výdavky, a napokon do tretice evidencia príjmu a výdaju energie + vývoj mier.  Záchod Spisovateľ

Včera večer som zakomponoval do terapie aj predpísaný Spitomin 10 mg. Dnes som si ho tiež dal, plus dám si aj na obed podľa predpisu. Lebo som to pred mesiacom odmietol brať, keďže ma to uspávalo a spúšťalo demotiváciu a negatívne myšlienky. Dávam teraz tomu šancu znovu. Napadla mi naňho myšlienka v súvislosti s utorkovou budúcou kontrolou u psychiatričky, ktorá sa iste bude pýtať aj na Spitomin, lebo ho mám v papieroch, že ho mám brať. Tak teda nech poslúcham, asi to ma nejaký význam. Povzbudzuje ma k poslúchnutiu najmä to, že v posledné dni mám relatívne pod kontrolou negatívne myslenie a predstavy, a tiež že v letáku píšu, že únava býva skôr na začiatku liečby, časom sa na Spitomin zvykne. Nevýhodou je pre mňa, že anxiolytické účinky možno očakávať až za nejakých 7-14 dní, plný účinok sa rozvinie až po mesiaci. Keby som neotáľal, pri budúcotýždňovej kontrole som už mohol mať rozvinutý plný účinok. Bolí ma hlava

Idem pokračovať vo víkendovom relaxe. Možno pokračujúc v knižke, alebo skúsim žeby hru? Koberec plače, že chce povysávať, tak neviem. Riady sú umyté. Zišlo by sa aj prať dnes, lebo teraz sa to do pondelka z prípadnej nedele nestihne usušiť. Hromžím No, uvidíme, hlavne aby bol kľud. Hrá mi tu internetové rádio a dotvára určitú pohodu. Muzika Vonku je sychravo a chladno, v bytíku svietim obidva svoje lustre, nech mi poriadne luxy svetla imitujú slnko. Spomínaná kniha odporúča aj fototerapeutickú lampu o 10 tisíc luxoch svietivosti. Neviem, nepozeral som ešte cenovú reláciu takýchto vecičiek, tak uvidím, či je to pre mňa reálne. Shocked

Známka dnes na obed 1-. Pretty good

S úctou
matej
Ďakujem
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 13 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej Ne 25 november 2018 - 11:43

Ahojte. giving a hug

Dnes sa cítim o trošku horšie. Je to asi kvôli horšiemu spánku a zlému vstávaniu. V noci som sa zobudil pred treťou a nemohol som zaspať, mal som tam asi hodinové okno. Potom ráno som sa nedokázal vyhrabať na budík o 7:30 z postele. Prestavoval som si ho vždy o 10 minút, a to takmer až do deviatej, a aj tak som potom ešte spal do desiatej. Necítil som sa motivovaný vstať, nečakalo ma nič podnetné a ráno bolo veľmi sychravé, tmavé. Čiastočne ma bolí hlava. To by mohlo byť aj kvôli prespaniu, ale aj kvôli nižšiemu kofeínu - včera som mal len doobeda 200 mg, a potom už nič. Vstávanie som v exceli ohodnotil známkou dnes na štvorku. Embarassed

Už je pol dvanástej, zatiaľ teda nemám nič z aktivít za sebou. Iba čo som telefonoval krátko s mamou a objednal som sa tiež k holičke na poobedie.

Včerajšok mi dopadol vlastne dobre. Poobede som sa hral hru, čítal si, aj sa mi podarili ukuchtiť čínske cestoviny. Večer po šiestej, keď som dopral poslednú, tretiu várku, tak som skočil do fitka asi 12 minút odtiaľto, zaplatil mesačné členské a dal si kardiotréning na nejakých 40 minút. Doma som potom už nemal priveľa energie na nič, takže som skoro zaľahol. Sleep V tabuľke mi vyšla priemerná známka včerajších depresívnych symptómov 1,23, čo sa mi vidí ako super. Super!

Pozeral som aj ceny fototerapeutických lámp imitujúcich slnečné svetlo... zväčša je to okolo stovky eur, možno 120. Niektoré boli len okolo 80 eur. Je to dosť veľa na mňa a hlavne teraz v tomto období, keď sa budú kupovať vianočné darčeky a mám aj o chvíľu zubárku. Takže neviem, či si to budem môcť dovoliť v tomto roku, možno až neskôr časom, lenže to už bude aj dosť svitu, lebo bude jar. Ja mám takú nevýhodu v životnom štýle, že ráno idem z domu o ôsmej, čo je ešte veľmi sychravo a prejdem po svite len asi 10 minút kráčania v zamračenom tmavom počasí. Potom som celý deň, čo je svetlo, zavretý v nákupnom centre v práci a som len pod umelým osvetlením. Keď idem po piatej domov, tak už je hlboká tma a slnka niet. Takže naozaj cítim nedostatok slnečného svitu, ako sa vraví v knihe "Jak vyléčit depresi". Som typický príklad pacienta, pre akých sa fototerapeutické lampy vlastne vymýšľajú a predávajú. Už len keby boli tie peniažky, všakže... Coines_Euro Uf

Známka dnes ráno, resp. doobeda... asi 2. Smile

Vďaka, priatelia, za prečítanie, ahojte. Dojatie
matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 13 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Hulk DF 365 1 Ne 25 november 2018 - 15:20

Ahoj,

Trošku vo mne ešte koluje nepriateľska krv po výbuchu na môjho strýka, spolubyvajúceho! Nechcem naňho kydat čierne slová, len chcem povedať , že je mi to na smiech seba samého, nakoľko čítam knižku, ako si získať priatelov a pôsobiť na ľudí od Daleho Carniegeho, keď som zareagoval tak ,ako som to urobil, jednoducho vo mňe bola nahromadená dlhotrvajúca neprejavená emócia.
Teraz mám čítanie trosku zaťažené o emócie, ktoré vo mne tak povediac odznievajú, snazim sa to predýchať a zabudnúť na to!
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Mischelll Ne 25 november 2018 - 16:03

Ahojte Wink

Matej - čitala som posledné 3 tvoje prispevky....a len tolko, že ta obdivujem.....za to, že sa pušťaš do boja s depresiou.....si macher....it is perfect

ako sa mám? .....v celku velmi dobre....riešim teraz taku menšiu dilemu, kde sa má ďalej poberať moj život..a je to dokelu len na mne....takze je to o to ťažšie.....a fakt ide o mňa o moj život...viem, asi sa vám zda, že zveličujem ale neviem sa rozhodnut.....co uprednostnit.....vysvetlím: od januára nemam prácu...tak si ju uz predbežne teraz hladam....posielam zivotopisy a chodim na pohovory...ale zatial nič....je to bieda z prácou...a to chodím na tie pohovory aj do BA....ale ako vravim nic....no mala som plan ist tam byvat k sestre trochu jej pomoct....zarobit si atd.....ale zatial nemam pracu....je pravda poslala som uz zhruba 6 životopisov...tak 3 by sa mohli aspon ozvať predpokladam...mozno nie....lenže moj plan mi tak trochu narušila láska....je to komplikované....ale je tu jeden chalan...je to snim tažke...ale dá sa aj sa mi páci....po dlhej chvíli konečne niekto.....ako ked sme spolu rozumieme si...len nie sme spolu tak často...a ked s len pišeme.....tak vznikaju nedorozumenia...ale skor z toho ze sme malo spolu....a chceli by sme obaja ten vztah ako z rýchlika a aby všetko klaplo...ma uz 33 rokov...a dost spiecha veci.....aj ked na vela veci mame rovnaký názor.... it is perfect ....no on byva v "nedalekom" meste....no po pravde je to kusok dalej a urcite nechce ist do BA...preraba si vlasny dom....tak no ostat tu či isť do BA za pracou....jasne, logicke je ostat tu ....ale tu nemam od januára pracu.....proste neviem.....jasne, ked to zoberiem čo chcem....chcem všetko a hned...ano som narocna...proste aj priatel mi slubuje pracu v jeho meste....ale az neskor po čase....no a tak aj sefka mi asi da novu zmluvu uz na neurcito.....ale, ja ju nechcem podpisat...kvoli podmienkam....aj kvoli platu...aj ked na druhej strane všetko viem, uz čo potrebujem k práci u nej.....nemam sa kde posunut....ale na druhej strane nechcem ostat doma.....ja viem, su horšie problemi....vedsie...zavaznejsie...atd....ale, tak neviem si vybrať.....

Ďakujem za vypočutie....

Prajem krásny víkend community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Anonymný Po 26 november 2018 - 15:10

Hey, Faceless here.

Tak som nastvany, asi ma drbne. A to pisem este slusne. Tak Rivotril uz nemaju v ziadnej lekarni. Bude niekto nahradzat za nejaky iny liek? Inak na 1 fore som nasiel toto.

Rivotril se nepřestal vyrábět.
Podle tiskového sdělení má Roche na skladě dostatečné zásoby. Problém je v distribuci, takže jako vždy - jde jenom o peníze a ne o pacienta. Až se najde "ten správný kamarád s vlastní distribuční firmou", zase Rivotril bude.
Rivotril, tedy clonazepam - je benzodiazepin. Patří do skupiny benzodiazepinů s relativně krátkým poločasem metabolizmu. Jako náhrada se zatím dá použít jiný benzák - diazepam a rudotel mají o něco delší poločas.
Pak se dá použít kde-co, jak už tady odznělo - lexaurin, alprazolam, neurol ...

Tak neviem no, mozno diazepam alebo rudotel. To sa ale asi uziva len kratkodobo. Ma
niekto nejake skusenosti? Ok, drzte sa.
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  le pluie Po 26 november 2018 - 16:38

Ahojte,
som stále s Vami aj keď nepíšem. Čítam vaše príspevky ako si hrdinsky počínate. Matej, obdivujem tvoj nadhľad nad chorobou, keďže asi všetci vieme keď úzkosť a depresia útočí máme pocit, že to snáď už neodíde. Kimi, ty si tiež šikovný, obdivujem ťa za motiváciu venovať sa takej intelektuálnej hre ako je šach a za tvoj režim, minimálne vstavanie. Mňa by pred 9:30 nik z postele nedostal. Iba práca to dokáže :-D. A pozdravujem aj Vás ostatných.

Sme na jednej lodi. Niekedy si vravím, že už som aj zdravá. Najhoršie je za mnou, ale je to sila antidepresiva. Som naozaj vďačná za každý jeden deň a len si prajem aby mi bolo stále takto dobre. No po vojne je každý generál. Tiež som si preskákala psychotické symptómy a stále mám k tomu pokorný postoj. Cítim sa stabilne, ale čo je dnes nemusí byť zajtra. Len dúfam, že s priateľom vydržíme, lebo som akosi spustila kotvy a mám pocit akéhosi zmyslu života. Že niekto pri mne stojí. Dúfam, že aj v dobrom aj v zlom. Len dúfam, že ak by opäť prišiel výkyv či nejaká sexuálna necitlivost, aspoň budem vedieť, že je to fáza, ktorá pominie. Lebo viem byť citlivá a snáď spolu všetko prekonáme.
Od nového roka má čaká 40 hodinová práca. Držte mi palce,prosím. Ledva dávam aj tých 20 tak snáď ma to nezloží. No badám na sebe mierne paranoidne myšlienky, keď som unavená alebo mi chýba priateľ. No racionálne ich zaháňam preč, či nájdem činnosť, ktorá má rozptýli. Takže určite nie som úplne fit, to mi je jasné. Len mám teraz zázemie, podporu a čiastočne aj pokoj a žiadny stres.

Majte sa pekne hrdinovia.
le pluie
le pluie
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 104
Reputácia Reputácia : 37
Dátum registrácie : 15.09.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: prvotná F. 23.0, aktuálna F. 32.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapin 5 mg, Alventa, melatonín, Euthyrox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 Ut 27 november 2018 - 10:14

Ahoj Le pluie, ďakujem za peknú reakciu na moju osobu. Len sa snažím, aby mi bolo fajn. Obdivujem ťa za to, že si si našla prácu napriek tvojim problémom a chceš pokračovať i ďalej. U mňa práca nebude existovať. Pochybujem, že si niečo tu nájdem, vládne tu dosť veľká stigma, čo počúvam zatiaľ na stacionári. Chcel by som skúsiť chránenú dielňu, hoci tam takých ľudí ako sme my schizofrenici v mojom meste nechcú. Vedia zrejme aj prečo schizofrénia je ťažká diagnóza a sú veľké výkyvy. Ako vidím treba veľmi bojovať sám so sebou, či už tu na fóre, čo vídam alebo na stacionári.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  le pluie Ut 27 november 2018 - 15:38

Ahojte,

nejak pracujem, mám konečne režim, dobre zaspávam. No ako prídem po 4 alebo 6 hodinách dám si kávu a idem rovno do postele. Nič moc, na to, že len usporiadavám papiere podľa cisel. Uvidím no, či má tých 40 hod. neznici. Dnes kolegyne riešili, že raz niekto dostal odmenu 5 eur ako bonus k platu.A k tomu len samé papierovacky, že za 5 eur sa to ani neoplatí. Smiala som sa až mi jedna kolegyňa, čo ma nemusí, je všeobecne trochu neoblubena povedala:"Ty sa len nesmej, ktovie ako ty dopadneš." Mňa až zamrazilo ako to povedala... Prišlo mi to nabité zlou energiou ale možno len mi to tak prišlo, lebo má voči mne averziu. Ako taká kliatba to až bolo. Hneď sa mi spustil sled myšlienok strachu ci sa mi nezhorsi stav, neprídem o priateľa a pod... Lebo za môj dobrý stav vďačí aj on.

No som zvedavá na prácu v galérií. Mám obavy či budem zvládať tu prácu, komunikovať aj s ľuďmi a podobne.

Kimi, k tebe toľko. Máš môj obdiv, aj ostatní schizopacienti, že sa liečite. Uľahčujete to nie len sebe, ale hlavne rodine. Kamoskin brat si schizofréniu nelieči a žiaľ už je po mnohých atakoch ako malé dieťa. :-( Netreba si lámať hlavu prácou, ak vás podporí rodina. Tie najkrajšie veci sú aj tak nehmotné a zadarmo. Je to smutné, že máme takýto údel. Tiež neviem či budem stále v remisii. Snáď si však ajv zlých časoch spomeniem že mi bolo dobre a nájdem nádej a vieru na zlepšenie.
le pluie
le pluie
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 104
Reputácia Reputácia : 37
Dátum registrácie : 15.09.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: prvotná F. 23.0, aktuálna F. 32.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapin 5 mg, Alventa, melatonín, Euthyrox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  regina Ut 27 november 2018 - 19:27

Ahojte,

mam sa vcelku dobre. Zajtra ma čaká kontrola u psychiatričky. Spánok mám mierne zhoršený. V noci sa budím a potom ťažšie zaspávam. Cez deň sa mi ťažšie púšťa do činností, čo si naplánujem, ale celkove fungujem. Keď sa mi veci nakopia tak potom ich riešim jednu za druhou. Trochu ma deptá tento nečas, no prechádzku ani jeden deň nevynechám. Večer zas cvičim jogu alebo pilates. Raz za týzden chodim do Bratislavy k dcere, pozrieť vnúčika. Ten mi robí najväčšiu radosť.

A teraz budem trochu neprijemná. Sem na forum chodim oveľa menej než kedysi, ale zčasu načas nakuknem. Pred dvomi rokmi ma totiž veľmi vytačali fajnyho aktivity, jeho neustale zakladanie nových tem. Forum podla mna stratilo na prehladnosti. Schvalne, zaujimalo by ma kolko tem stihol zalozit  Smile Dostala som sa s nim do konfliktu a kedze mi bolo povedané, že sa máme respektovat, tak som sa stiahla. Dnes som si vsak vsimla, že tu je fajny aj antifajny s rovnakým rukopisom s rovnakým zakladanim dalsich a dalsich tem. Otázka na Fajnyho: Fajny, to tu más niekoho, kto ta zrkadlí alebo uz pises z dvoch profilov?

regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Dušan Ut 27 november 2018 - 20:06

ahoj @regina

je mi luto ,ze som ta mojima prispevkami odradil,ci vzdialil od schizofora,mam dojem ,ze prave pred dvoma rokmi som si tu zalozil schizacky ucet,to vtedy bolo moje byvale pritomne ja,
neviem preco ti vadia ,ako aj ostatnym nove temy,toto forum funguje prakticky len na "ako sa mas" a "dnes ma tesi", co potom s obsahom,sekciami schizofora? tie su podla mna na citanie a hladanie informacii,

jeden ucet pouzivam na nb a druhy na tablete,

ale ak je tvojom tuzbou i ostatnim ,aby bolo forko mrtve,som sa rozhodol ze schizoforum od dnesneho dna hadzem do kosa,mam toho dost,mazem obidva nicky,bolo tu fajn,cosi som sa aj o vasich zivotoch dozvedzel,zial bohu vas musim vyhodit ven oknom a zabudnut,ze som si dal tu namahu byt aktivny,

majte sa
anti/fajny
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 13 z 86 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 49 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore