Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 9

Strana 72 z 85 Previous  1 ... 37 ... 71, 72, 73 ... 78 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 Pi 17 november 2017 - 11:17

Ahojte ľudkovia,
spánok hodnotím stupňom uspokojivo, podarilo sa mi zaspať bez tabletky, aj keď občasne som sa zobudil. Cítim sa však dobre, čo pripisujem aj injekcii, ktorá ma celkom dobre chráni a umožňuje spať bez problémov. Nálada je aj napriek pochmúrnemu počasiu sa drží na dobrej úrovni. Myšlienkovo je to OK, nemám žiadne starosti tak nemyslím negatívne. Negatívne príznaky sú prítomné v prijateľnej miere, napriek tomu, že sú tak sa dá s nimi fungovať.

Čo sa týka aktivít je to dnes pomerne bieda, nepodarí sa mi určite vypadnúť na 2-3 hodiny mimo domova. Dnes už mám absolvovanú kratšiu prechádzku, pôjdem sa s ockom previesť na aute a absolvujeme kratší výlet v prírode. Potom by som sa chcel venovať šachu, lebo cítim, že ho v poslednom čase zanedbávam a trénujem ho tak, že pozriem si nejaké videa, čo nemá žiadaný efekt.

Prajem všetkým príjemný predĺžený víkend a hlavne, aby si ho užili všetci pracujúci. Obdivujem vás všetkých...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Pi 17 november 2017 - 12:26

Pozdravujem Vás, statoční bojovníci a zároveň priatelia. Poklona

Ako sa mám? Pracovný týždeň mi uplynul pomerne dobre. Boli aj stresy, zvýšené napätie, nakoľko sme mali aj jednu akciu, plus je v plnom prúde vianočná sezóna, takže chodí obrovské množstvo tovaru a je na prevádzke hektum darček-zháňajúceho ľudského pokolenia. Mal som počas týždňa sklz asi už 1 celý deň, to znamená, že som počas pracovnej doby vybavoval krabice, ktoré prišli deň predtým. Včera mi šéfka veľa pomáhala, takže sa sklz do značnej miery umenšil. Cezčasy robím sem-tam, niekedy idem aj načas domov, lebo zisťujem, že čoraz viac potrebujem odpočívať. Nemôžem hrať hrdinu, ktorý bude robiť 10 hodín denne 6 dní v týždni. Nedostatok voľného času po večeroch, kedy fakticky prídem domov a už sa pomaly aj ide spať, má na mňa deprimujúci vplyv, takže večery mávam často smutné, unavené, spavé a pochmúrne. Aj keď je to práca môjho života, teda že ma veľmi napĺňa, aj tak si moja psychika akoby vyžadovala naplniť aj dajakú potrebu po mimopracovnej činnosti - teda reku aby som mal aktivity a záujmy aj iného charakteru z iných sfér. Občas sa cítim frustrovane, že sa neviem do tých osmičiek zmestiť. Ale niekedy je to aj naopak - že by som najradšej robil dvadsaťštvorku v kuse. Ťažko sa teda presne zariadiť a vyznať sa vo mne. Každopádne sám si môžem za to, lebo mňa pobáda do nadčasov len to, že ma to baví a že ma teší, keď stihnutú agendu niekto ocení (najmä šéfstvo). Ale šéfstvo by mi nikdy nemalo za zlé, keby som o piatej všetko nechal a odišiel, sama mi to ona hovorí. Takže ako vravím, sám som si na vine, že nemám čas na inakší život. Bezradný

Nálady bývali cez týždeň aj dobré, stabilnejšie. Kofeín pomáhal. S liekmi to trochu haprovalo, včera tam sestrička nebola a ja mám už len 2 invegy a staré pätnástky escitily. Takže som si dnes nedal invegu ráno, zajtra si dám, v nedeľu uvidím, asi hej, a v pondelok skúsim tam opäť napochodovať po predpis. Escitil dvadsiatkový sa mi minul dnes ráno, tak cez víkend užijem pätnástky ako dočasné riešenie, ešte sú "v záruke". Orfirilu mám dosť, Spitominu tiež. Hanbím sa, že som si to takto zle vyrátal, keď som si dával naposledy predpisovať. Embarassed

Psychiatricky inak asi aj dobre. Ak niečo so mnou zamáva, tak zväčša sa to rýchlo upraví do prijateľnej podoby. Úzkosti sú teď sporadické, nevýznamné, flush býva, ale darí sa mi ju neriešiť. BB-krém pomáha, ekzém na líci je zlepšený o dosť. Evidujem zhoršenie krátkozrakosti, až ma to privádza opätovne k myšlienke, že by som obnovil nosenie korekcie. Strašne závisí od svetla, trebárs už len pri zamračenom jesennom počasí nevidím ostro. Nieto ešte v prítmí a po západe slnka. Myslím, že mi oči kazí časté pozeranie do monitorov.

Šéfka sa viacej v tento týždeň potrápila nad rôznymi pracovnými stresmi a pochválila ma v tom zmysle, že by chcela to mať ako ja, že "si tam tak behám so štítkami a potichu všetko robím, mám svoj svet" a všetko riešim s kľudom. Presne takú povesť som strašne chcel mať a voľakedy som ju aj mal, teda že pôsobím na ľudí, akoby som nemal nijaký problém a nič ma nerozruší a robím si v kľude svoje veci bez ohľadu na všetok ten stres naokolo. Dlho som sa trápil nad tým, že som túto povesť stratil, lebo som potvrdzoval u kolegýň mienku, že som náladový a že často depresívniem. Ide o rôzne náladové problémy minimálne posledného roka. Takže som strašne rád, že sa postupne obnovuje pôvodná povesť, aj keď si myslím, že som sa o to nejak nezaslúžil, lebo neevidujem zásadné zlepšenie svojej emočnej lability. Alebo žeby hej? Neviem, je pravda, že ma to pochválenie šéfky vlastne prekvapilo. Shocked Smile Ale milo. Dojatie

Dnes je voľný deň, tak som trochu upratoval, vysával. Pomaličky pôjdem zase prať, strhať prádlo a upratovať balkón, lebo čuduj-sa-svete - stále tam mám nahádzané polystyrény z pračky a televízora, ktoré už dávno slúžia viac ako 2 týždne! Lenivec jeden akýsi! Hromžím Smile Inak asi aj fajn, stav hodnotím na 2+. Druhé miesto

Prajem Vám krásny sviatok a príjemné, dobré nálady počas víkendu. Držme sa! community together
Ďakujem
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 72 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  sarah222 Pi 17 november 2017 - 15:39

Ahojte, teší ma že sa máte väčšina ako tak dobre a že sa Vám darí... moja nálada je dnes na bode mrazu skôr ide do mínusu, no aj napriek tomu som sa prekonala dala si hodinkový tréning a upratala dom, navarila , pohrala sa s neterkou a momentálne si hľadám prácu, víkendy moc nemusím, čiže tento predĺžený je pre mňa hotové utrpenie ale chápem, že pre vás pracujúcich je to hotový raj, tak uživajte víkendík !!! Razz
sarah222
sarah222
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 102
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Stredne ťažká depresia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Valdoxan, arisspa, rivotril, zolpinox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Meretseger Pi 17 november 2017 - 19:48

Ahojte,
dnes sa dá, ani teraz večer nie som na tom nejak extra zle. Možno za to vďačím písaniu si s českým fanúšikom, ktorý má bohovské hlody a ešte mi i podchvíľou "hodí" nejaký kompliment, no že cíť sa potom blbo Smile Inak fotky stále nie sú, ale neubehol ani týždeň, tak čo chcem? Po psychickej stránke celkom pohodovo, po somatickej klasicky, i keď psychologička ma dokopávala merať si zas glykémie, no jo, však musím...
A tak, majte sa, držte sa Cool
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej So 18 november 2017 - 0:54

Ahoj Sarah. Smile Úprimne Ti skladám pochvalu, že si vlastne toho stihla dosť, hoci si náladovo bola na tom horšie. Je vidno, že bojuješ. Cítim, že máš v sebe úžasný potenciál a veci Ti postupne pôjdu aj v ďalších Tebou želaných sférach. Zostávam v myšlienkach Ti držať palce, nech ten víkend ujde a zlepšila sa napokon aj nálada. Drž sa, posielam kamarátske objatie. giving a hug

Ahoj Meret. Tvoj príspevok znel veľmi optimisticky, je už niekoľký v poradí, kedy si hlásila, že si sa večer nemala až tak zle, ako niekedy. To ma veľmi teší a želám Ti v tomto smere mnoho ďalších príjemných večerov, ako aj dobré samotné dni. Celkovo by som bol aj zvedavý na Tvoje glykémie, raz som mal ja aj 6. Ale vraj ľudia ako Ty mávajú aj 20, čo je neskutočná sila, alebo sa mýlim? Aké čísla mávaš? Celkovo by som Ti aj rád navrhol zverovať sa s týmto číselkom, trebárs tu, keď spomenieš, ako sa Ti darí, alebo v nejakej inej téme. Ja napr. táram na fóre, čo papám, čo je trochu exotické správanie, ale tak nejak som si toto fórum predstavoval, že by tu ľudia v pacientskej komunite písali svoje zverovačky nielen o bežnom prežívaní, ale aj takéto typy denníkových zápiskov, ako je trebárs "dnes som jedol, dnes som čítal, dnes som počúval, dnes som bol tam a tam, dnes ma potešilo, dnes som mala takú a takú glykémiu,..." winking Wink Možno by Ťa to zdieľanie, vzhľadom na to, že už máš so zdieľaním svojho sveta bohaté skúsenosti (úspešný blog), motivovalo uviesť vždy aktuálnu hodnotu, a teda by Ťa to motivovalo si ju odmerať. Very Happy Drž sa, Meret, všetko dobré Ti prajem. Smile Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 72 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej So 18 november 2017 - 1:23

Ahojte. winking

Je pomaly pol druhej v noci a ja vypisujem na fóre. Trochu som si zdriemol poobede, tak mám ešte silu bdieť. Deň mi dopadol nakoniec tak, že som prežil pasívne poobedie, bol tam spomínaný šlofík a dosť veľa hodín som sa hral na počítači. Dnes som si pozrel na STV aj večerné správy, celkom sa mi páčili, kupodivu prevažovali seriózne, ba dokonca dobré správy. Bol som prekvapený, že ma bavili aj reportáže zo sveta kultúry, ktoré obvykle nevyhľadávam. Smile

Náladovo sa to dnes dalo. Stav asi na 2+.
Dúfam, že zajtra budem aktívnejší. Chce to viac kofeínu, dnes som mal 2 stovky + 1 šálku kávy. To je menej, než si dávam obvykle, lebo zvyčajne užívam aj 500 mg. Vtedy frčím životaschopnejšie a proaktívnejšie, dnes to bolo skôr o odpočívaní a ničnerobení. Smile

Prajem Vám, priatelia, príjemnú sobotu. Pokoj a dobro. heart
matej
welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 72 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  sarah222 So 18 november 2017 - 11:29

Ahojte všetci Smile ako sa dnes máte ? Ja som včera večer mala hrozné úzkosti až som nechápala čo sa deje chvalabohu to prešlo a dnes sa mám už lepšie .... už som stihla upratať nakúpiť darčeky pre kamosku ktorú idem poobede konečne navštíviť tak snáď to dopadne dobre, inak nálada neutrálna nič zvláštne a Matej ďakujem za povzbudivé slová fakt sa snažím aj keď to ide niekedy veľmi ťažko ! Ale nevzdavam sa.... inak Kimi ako sa dnes máš ? Bude aj fitko dnes ? Ja mám dnes pauzu takže budem hnit doma ako taký hnilko Very Happy no akurát ma čaká tá prechádzka ku známej býva dosť ďaleko odo mňa čiže bude to zaberak, inak mám pre vás tip na film volá sa Pokojný bojovník a je celkom zaujimavy tak ak sa budete nudiť skúste pozrieť... prajem Vám všetkým čo najkrajší víkend a hlavne si ho užite ! Razz Vaša Sarah
sarah222
sarah222
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 102
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Stredne ťažká depresia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Valdoxan, arisspa, rivotril, zolpinox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 So 18 november 2017 - 12:47

Ahojte ľudkovia,
dnešok psychiatricky môžem hodnotiť kladne. Nejako dnes nevnímam chorobu, ale trápi ma iná vec. Dnes totiž celé doobedu ma strašne bolelo brucho a ani neviem, čo mi tak zle urobilo. Mám sa už lepšie. Teší ma momentálne spánok, že sa mi podarilo sa dobre vyspať, napriek tomu, že včera som si zdriemol počas dňa 3 hodiny. Do fitka už nestíham, škoda, ale nevadí v pondelok už si zacvičím. Inak na dnes nemám žiadny program a pravdepodobne budem hniť. Ani na víkendových nákupoch som nebol.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Meretseger So 18 november 2017 - 15:34

Ahoj, Matej,
nemýliš sa, že diabetici prvého typu (pretože DM II. typu je úplne odlišná choroba) mávajú bežne okolo 20, pričom zdravý človek má glykémiu cca 5 mmol/l. Je to, pravdaže, zle, lebo to poškodzuje cievy, vlásočnice, vedie to k radu problémov, ale pretože som hraničiarka, je mi to šumafuk. Kým som sa merala, mávala som od 10 do 20 mmol/l, pričom do 10 je to pokladané za celkom okej, lebo obličky ešte neprepúšťajú cukor, do 15 sa to toleruje a nad túto glykémiu je to už fakticky jedno, koľko máš, lebo je to dosť katastrofa. Zo pár ráz som mala glyčku takú vysokú, že mi ju už glukomer neodmeral, tomu predchádzalo závažné porušenie diétneho režimu, s ktorým bojujem i po viac ako 21 rokoch. Takže tak.
Ten nápad so zapisovaním glykémií je celkom zaujímavý, že by som si zriadila nejakú tému? Motivácia by to bola...

A ako sa mám? Ešte nie je večer, takže v pohode, len som unavená, vyspávam, ešte som dokonca v pyžame, ani prezliecť sa mi nechce scared2 A začína ma pobolievať hlava, že ach. Dala som si teraz kafe, začala som piť jednu kávu denne a veľa, veľa čaju. Zatiaľ sa teda nálada celkom drží, což je super.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  dzuli08 So 18 november 2017 - 16:15

Ahojte známi i menej známi, píšuci i čítajúci,
ako už tradične píšem že sa mám celkom fajn. Asi je momentálne u mňa tento stav nejaký ustálený. Štvrtok bolo v práci prekvapenie lebo som už nerobila s krabicami a papiermi, ale ma zaúčali do inej činnosti a síce práci so scanerom. Tak som bola aj prekvapená že práve mňa, keď niektoré kolegyne čo nastúpili skôr ešte nezaúčali....no ale je to taká dosť piplavá robota a oveľa viac zodpovednosti na pleciach. V piatok sme tiež robili ( ideme podľa rakúskeho kalendára) takže víkend sa pre mňa začal až dnes. No a tak dnešok som si zas dopriala spánok ako kráľovná skoro doobeda.... a bola som na obed na číne, a na večer máme program s kamoškou a ešte prídu nás pozrieť ďalší kamaráti a chystáme sa na noc divadiel.... tak sa už celkom teším.... inak včera som bola dosť nabudená že idem do fitka si zacvičiť, ale potom ma to prešlo nejak Very Happy ale rozhodla som sa že v pondelok to vyskúšam a pôjdem po sto rokoch cvičiť o 18tej je aerobik tak by som šla, snáď tam nevypotím dušu. Tak sa lúčim na dnes, majte všetci pekný víkend a držte sa!
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 544
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  sarah222 So 18 november 2017 - 17:51

Ahojte všetci ja sa Vám musím pochváliť mala som to stretko s kamoskami a dopadlo vcelku ok čo ma veľmi teší, joj ani neviete aká som rada !!!! Strašne som sa toho obávala , ja len toľko a uzivajte vikendik Smile
sarah222
sarah222
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 102
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Stredne ťažká depresia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Valdoxan, arisspa, rivotril, zolpinox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 So 18 november 2017 - 18:10

Teším sa s tebou Sarah. To sú presne tie zmeny k lepšiemu, ktoré my chorí vidíme menej, ale okolie ich eviduje, o ktorých som ti pred pár dňami písal. Gratulujem ti a mám z teba radosť.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 72 z 85 Previous  1 ... 37 ... 71, 72, 73 ... 78 ... 85  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore