Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Športové a telesné zdravie

Strana 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Športové a telesné zdravie Empty Športové a telesné zdravie

Odoslať  Dušan St 31 august 2016 - 13:41

momentálne na tejto téme pracujem,ale to neznamena ze by ste nemohli prispievat

Športové a telesné zdravie 19000501


Naposledy upravil anti/fajny dňa Po 30 apríl 2018 - 8:23, celkom upravené 3 krát.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Športové a telesné zdravie Empty Re: Športové a telesné zdravie

Odoslať  CHINAMAN St 31 august 2016 - 23:34

Ahojte vsetci, u mna sa fyzicka zlepsila a to aj pretoze sa zdravsie stravujem...zacal som behavat hoci sa trapim ale snazim sa zatial pol hodku 3-4krat do tyzdna. Okrem ineho si sem tam vybehnem na bicykel a tak.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Športové a telesné zdravie Empty Re: Športové a telesné zdravie

Odoslať  Dušan So 1 október 2016 - 21:41

ahoj,

telo:
dozivotna endokrijna liecba podporovana hormonmi na stitnu zlazu,dalsie tabletky
kardilogia mi sleduje krvny obeh a samozrejme zvysene rizika srdcovo-cievnych chorob,dalsie tabletky
diabetologou som sledovany pre udajny vysoky cholesterol v krvy a vysoky cukor,dalsie tabletky
co sa tyka fyzickeho zdravia stale som nepokrocil,fajcim coraz viac,velke davky kav,planovana kondicka a beh staloodkladana,jedine co ma tesi su treningy sipok ale zase tie turnaje a liga to vynehavam,sem tam nejaka praca v dome ci zahrade,blizi sa zimna sezona a ja budem cez vikendy cestovat po zapadnom slovensku kvoli sachovej lige na ktorej som nominovany v dvoch ligach ako nahradnik a v zakladnej zostave,ale toto so fyzickym zdravim nema asi nic spolocne

Športové a telesné zdravie Darts
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Športové a telesné zdravie Empty Re: Športové a telesné zdravie

Odoslať  Dušan Ut 1 november 2016 - 13:49

ahojky,

od minulej navstevy tohto prispevku sa snad zmenili davky liekov ktore mi skodili a konkretne atorvastatin 40mg,liek na odplavenie cholesterolu v krvy,diabetolog,endokrinolog a kardiolog
funguju naplno,

telo a zdravoveda
plan mam taky ked pri diete schudnem pod 120kg bych konecne mohol zacat robit kondicku,hybat sa,spravne dychat a rytmus srdca a to behanim na 45min.kazdy druhy den,viem je to plan len sa to horsie realizuje,je to predsa taka novinka v mojom zivote teda mala  ci velka zivotna zmena na ktoru uz dlhsi cas mam v kalendari vyhradeny priestor,a tak isto s tym suvisi nikotin ktori sa v sucasnej dobe snazim obmedzit na minimum ci dokonca na prilezitostne,stojito vela prachov a ecka chybaju dakde inde,taky luxus ja nepotrebujem,
cosa tyka kondicnych cvikov stale bez motivacie a realizacie,posilovat a zveladovat svalstvo na tele nepotrebujem,najprv musim schudnut a potom sa ukaze ci nebudem vyzerat ako vyhasnuta fakla ktoru pridrziava kostlivec,

Športové a telesné zdravie Garfield
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Športové a telesné zdravie Empty Re: Športové a telesné zdravie

Odoslať  Dušan Št 1 december 2016 - 23:20

Rekreačný šport

V prípade, že sa jedinec nedokáže, prispôsobiť podmienkam niektorého športu, ostáva mu ešte možnosť vykonávať pohybovú činnosť na rekreačnej úrovni, ktorá je v mnohých prípadoch zaujímavejšia, zábavnejšia a zdravotne výhodnejšia ako akákoľvek športová činnosť na vrcholovej úrovni. So vzrastajúcim objemom voľného času stúpa aj objem športovo – rekreačných aktivít. Skladba týchto aktivít je podmienená historicky a neustále sa mení a vyvíja. Pôsobí na ňu veľa faktorov, ktoré sú však v prevažnej miere určované ekonomickou úrovňou spoločnosti. Pohybové aktivity sú nenahraditeľnou súčasťou a náplňou voľného času. Okrem výchovnej, zdravotnej funkcie sa stále viac do popredia dostáva rekreačná funkcia pohybovej aktivity. Význam pohybových aktivít je však oveľa širší a spočíva na niekoľkých základných faktoroch:
- pomocou pohybovej aktivity dochádza k obnove fyzických a psychických síl, ktoré boli vynaložená na pracovnú činnosť
- pohybová činnosť pôsobí ako kompenzácia niektorých základných pohybov, ktoré chýbajú v mimo športovej činnosti
- pomocou pohybu dochádza k upevňovaniu zdravia, zlepšovaniu telesnej zdatnosti, zlepšeniu systémov v ľudskom tele
- pohybová činnosť prináša nové možnosti v prehĺbení a rozšírení sociálnej aktivity osobnosti spojenej s jej harmonickým telesným a duševným rozvojom
- rekreačno-športová činnosť prináša možnosť zábavy a spoločenského vyžitia
zdroj:Vplyv športu na zdravie

Duša a telo

Oddelenie tela a duše má hlboké historické a filozofické korene. Posilnilo sa hlavne s lepším vedeckým poznávaním ľudského tela od 17. storočia. Telo sa stalo predmetom vedeckého záujmu, duša bola len predmetom viery a cirkvi. O vplyve psychiky na telesné zdravie sa však zbierali pozorovania, ktoré ukazovali na jej dôležitú úlohu. Už v 19. storočí sa vo vojnách pozorovalo, že ak sa armáde darí a víťazne postupuje, rany vojakov sa hoja rýchlejšie a s menšími komplikáciami ako v obdobiach, keď prehráva a ustupuje.
zdroj:Telesné a duševné zdravie a ich vzájomná súvislosť

Športové a telesné zdravie 529315
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Športové a telesné zdravie Empty Re: Športové a telesné zdravie

Odoslať  Dušan Pi 9 december 2016 - 20:08

ahoj,
musim sa priznat ze co sa tyka pasivneho sportu su moje znalosti na 60%
co aktivneho,tak s predchadzajucich prispevkov ste sa mohli docitat ze hram 4.a 5.ligu sachovu,odhraty jeden turnaj v piestanoch,dalej zatial ziadny,vyzaduje to tyzden casu-rekreacie a financ,
druhy sport ktoremu sa venujem su sipky,tie hram od svojich snad 17 rokoch s 15 rocnou pauzou,bol som v lige jeden z najaktivnejsich hracov,jednu sezonu sa po predsasnom ukonceni ligi podarilo ju vyhrat,chodieval som na turnaje po slovensku a cechach,vysledky snad podpriemerne,vyhoda ze clovek sa na nich aj v lige zabava,pije a fajci,kde v sachu panuje naproste ticho,odobraty stlmeny mobil,ziadne alko,za to pohostenie domaceho solidne,
momentalne sa venujem treningom a mozem povedat ze vidim pokrok,len aby som to nezakrikol,a hlavne necht sa vysledky treningu prejavuju v lige pozitivne,
bohuzial moj prijem nedovoluje hrat kazdu nedelu sipky na ktoru potrebujem minimalne 20€,za to sachova liga tam na vycestovanie po slovensku postacuje symbolickych 10€ rocne,

a preco pisem?
ide o moje zdravie a ako viete bojujem z nejednou zavislostou a to su cigarety a strava,ztoho ste uhadli ze mam obezitu 1.stupna,su tam zvysene nejake srdcovo cievne rizika,
ale podme k myslienke,uz asi polroka mam v kalendari zaznacenu kondicku a beh a to hned rano ked sa preberiem a docitam ranajsie noviny,ale cuduj sa svetu,rano sa citim nervozny podrazdeny,nevyspaty ci prelezany,mozu pravdepodobne za to vecerne lieky ktorich mam nemalo,bol som len dva prve dni behat a kondicka mi vydrzala tyzden,preto ma dnes napadla myslienka ze to chce zmenu,hlavne tu rezimovu,skusim si teraz prehodit veci v kalendari z vecera na rannu a naopak,vecer som o mnoho schopnejsi toho ukonu,
co z toho mozem mat?
predovsetkym mi ide o zdravie,ak nie prechadzky tak 40min.beh aspon kazdy druhy ci treti den,podla toho ako sa bude darit,
dalsi faktor je ze bych konecne mohol radikalne siahnut po cigaretach a obmedzit ich,beh(kondicka)je o cinosti srdca a spravneho dychania,nenadarmo sa o atletoch hovori,najme o tych beziacich ze maju dvojnasobne vacsie pluca ako ti pasivny,a ja sa chcem k nim priblizit aspon z polovice,
kondicne cviky ako drepy,kluky,brusaky,uklony a lytka,po nich clovek pocituje aj svoje telo a je z toho prijrmny pocit,jeden cas som chodieval aj do fitka no vydrzal som snad pol roka,
@Matej ozvy sa!!!,viem ze to mas toho vela v poslednych dnoch,ale mas predsa zakupene vstupy do posilky,napis ako si na tom,pripadne ci mas cas na to,

tak dik za precitanie a budem priebezne informovat o vysledkoch mojho sportoveho zdravia,

Športové a telesné zdravie Running
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Športové a telesné zdravie Empty Re: Športové a telesné zdravie

Odoslať  Tuto So 10 december 2016 - 0:46

Behanie s veľkou záťažou je nebezpečné na kĺby: kolená a bedrá. Pomôcť sa tomu dá zakúpením, hoci aj úplne najlacnejším KOLAGÉNU, alebo častejšie jedenie huspeniny. Práve preto u mňa sú top tie prechádzky... Držím palce

Športové a telesné zdravie Giphy

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Športové a telesné zdravie Empty Re: Športové a telesné zdravie

Odoslať  Matej So 10 december 2016 - 12:52

fajny napísal:
@Matej ozvy sa!!!,viem ze to mas toho vela v poslednych dnoch,ale mas predsa zakupene vstupy do posilky,napis ako si na tom,pripadne ci mas cas na to,

Žiaľ, odchádza mi každý mesiac 30 eur na účet fitka, a jediné, čo z toho mám, je zadarmo solárium. Samotné cvičenia, stroje, bežiace pásy a tak... no nula bodov. Dá sa povedať, že na to nemám čas, ale čas by som si aj spravil, ibaže nadobudol som taký pocit, že mi fyzická únava z cvičenia zhoršuje psychický stav. Cítil som viackrát v septembri po cvičení menej psychickej výkonnosti a slabú odolnosť voči stresu. Snažil som sa vtedy nepoužívať výťah a vyšliapavať zakaždým na 7. poschodie peši. Celkovo ma to, mám taký pocit, psychicky dávalo dolu z dlhšie-dobého hľadiska. Po samotnom cvičení som sa síce cítil prechodne celkom fajn, ale ak som cvičenia realizoval viackrát do týždňa, tak som cítil skôr úpadok.

Možno to bola len zhoda okolností a moje horšie zvládanie stresu nebolo spôsobované fyzickou námahou. Ktovie. Bojím sa však ísť teraz v decembri namáhať, lebo v práci vlastne dosť fyzicky makám, prenášam stovky kilogramov, preto si myslím, že športovo-rekreačné cvičenie nie je teraz nutné, a možno hádam ani žiaduce. Uvidím v januári, ako sa mi vyvinie na vec názor. Na jar mi končí škola, tak mám taký sen, že by som potom venoval športovej činnosti vedome viac času a priestoru. Nedávam si to ako cieľ, iba mi to tak napadá ako vhodná idea na moje zamyslenie. Smile

Pretty good

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Športové a telesné zdravie Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Športové a telesné zdravie Empty Re: Športové a telesné zdravie

Odoslať  Dušan Po 19 december 2016 - 23:38

ahoj,
od noveho roka planujem sa zucastnovat aktivnejsie sipkovej ligi v trnfskej lige,15 rokov som to nehadzal nuz ale cca dva roky doma trenujem,vcera som bol na poslednom kole kde som psychicky vyhorel,neskusenost,tie stare su naprd,panuju tam dva tipy sipkarov,ti inteligentni co moc toho nepopjiju a ti gurmani onoho alka ci travy ,sam sa prikladam k tim inteligentnim na 75%, zvysok su stari dobry znami sipkari ktorich poznam od detstva,posledne kolo s cremoraliom aj nakupene pize a alkohol s trofejami,nuz nevydrzal som dlho do konca a pred vyhlasenim som odisiel,zatial tam nemam ziadne meno co sa tyka zapasov ale respekt pre do mnou ano,priklanaju sa ku mne aj zopar novsich a prekvapilo ma ze si dovolim odhadnut priemerny vek na 35 rokov,chodia tam aj sve tri zeny a hraju normal s chlapami,maju na svoju kategoriu slusne vysledky,

co bych este snad spomeniem mojim snom je cas a financ na bojove umenie-posilka-kondicka s behom a samozrejme streetdance,

Športové a telesné zdravie Flawless_surge_streetdance_3d
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Športové a telesné zdravie Empty Re: Športové a telesné zdravie

Odoslať  Dušan Št 22 december 2016 - 20:52

tak dnes som si nastavil trvaly prikaz na tyzdenne vyplaty na sipkovu ligu,neni to nic moc ale konecne budem aktivny aj tam,hambim sa co som spravil na poslednom kole a prvej a zaroven poslednej mojej ucasti tohto roku,ze som si uchmatol dva trojuholniky pizze,neskorej mi to potom doslo,ze som za cely rok tam investoval do klubu iba 2€,totiz klub na zaver kola investoval do 15-20 pizz a alka s vytaznima poharma,

na sach chodim hravat kazdy druhy tyzden ako hrac zakladnej zostavy 5.ligy system jar jesen,obtyden teda 4.liga som ako nahradnik,minule som pisal ze pri treningu vidiet pokroky,no dnes to bohvico nebolo,tyzden bez neho akoby mi ubudalo napadov a sily,treba dodrziavat treningy,

Športové a telesné zdravie Logo_ssf
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Športové a telesné zdravie Empty Re: Športové a telesné zdravie

Odoslať  Dušan Ne 8 január 2017 - 22:42

ahoj,
dnes sa musim pochvalit som bol na prvom kole v sipkovej a dost som bol upovedomeni od sipkarov ze som dobre hadzal,ci,si ma dobre potrapil a vypytovali sa i ci trenujem a hadzem niekde,nuz hral som na 4.tercu v skupnie s piatima sipkarmi,skupina bola nabita dvoma troma silnima hracmi a ja som sa k nim nezaradoval,nakolko zacinam opat hrat uz ale po 15 rokoch nehrania,ano chybaju mi nie skusenosti ale vysledky,ktore ma trapia,vsetko je to o psychike a dnes som pohorel,ruka sa mi v niekolkych pripadoch zaklepala,chyba mi asi snad pevna ruka o ktoru by som mohol sa opriet,hadzat som hadzal ale nie som spokojny s tym aky vykon som podaval i napriek tomu ze bola so strany sipkarov chvala,v nejednom legu som uhral dobry vysledok a hodnotim dnesni vykon na 25%,este jedna kuriozita totiz posledny zapas v skupine som musel zapas skrecovat,a to kvoli opasku ktori mi sprdol a tak mi padali nohavice,kazdy bol ochotny a mili mi pozicat ten svoj,ale odmietol som,
popil som dve pivka,podebatil so starima a i novima,daco som sa doszvedel o sebe som moc nehovoril nakolko nechcem zvelicovat moje treningy v ktorich vidim to co vidim,15 rokov je dlha doba ale fajny sa nevzdava a vracia sa spat´´combach fajny!!!´´

Športové a telesné zdravie T%C3%A1bla
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Športové a telesné zdravie Empty Re: Športové a telesné zdravie

Odoslať  Dušan Št 12 január 2017 - 21:57

ahoj,

mojim cielom je aj nadalej sa fyzicky venovat aktivne sportovemu umeniu,
zial zatial len ligovo vo dvoch a to v sipkach len klubovo a sachu 4. a 5. liga,momentalne nemam na viac ako postupit krok po krociku dalej,ostava mi len trenovat a naberat skusenosti a pozitivne vysledky,

dalsimi mojmi cielmi i ked asi kvoli nabitemu tyzdnu je to nerealne je bojove umenie,ktore som si vygooglil a aj som dvom klubom napisal,nuz ozval sa mi jeden a za poplatok 20€ mesacne 3 vecere vtyzdni by mi vedeli pomoct,nuz je to dost aj financne aj dochadzkovo narocne pre mna,povedal som si ze by som mohol doteho zapojit beh,je to ale dialka na druhom konci mesta,

takze mojim snom su:
sipky
sachy
bojove umenie
street dance
kondicka
posilka
beh

ako by som ich skombinoval s PHTR si neviem ani len predstavit a to este chcem chodit fakcit a makat

Športové a telesné zdravie 91796153_tai-chi_377x171
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore