Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Strana 6 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Goto down

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 6 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  kimi2028 za Ne 10 marec 2019 - 9:25

Ahoj @hulk, prajem ti veľa šťastia pri obnovovaní denného režimu. Na začiatok pôjde to o niečo horšie. Na nové vecí je nutné si zvyknúť. Páči sa mi, že chceš riešiť svoje žitie na dôchodku. Ide o to, aby nezostalo to len pri písmenách, ale aby sa to robilo. Dúfam, že dokážeš zapracovať, čo najviac vecí z týchto, čo si tu dal. Ja čo sa týka životného štýlu som sa zlepšil, ale stále niektoré nové vecí pribúdajú, čo je len dobre. Momentálne makám na zdraví a kondičke, aj keď s istými obmedzeniami. Snažím sa robiť tak ako mám. Teraz som v Bratislave tak mám to voľnejšie. Zajtra sa bude opäť makať.

Moja predstava života na dôchodku:
- kvalitný spánok a vstávanie v primeranú hodinu
- venovať sa veciam, ktoré pomáhajú ku správnej životospráve napr. rubrika zdravie a kondička (pravidelné každodenné prechádzky, cyklistika, futbal s kamarátmi, fitness centrum, plávanie)
- mať vecí, pri ktorých sa dá vydýchnuť si ako čítanie, počúvanie hudby, pozeranie sitcomov a kvízov (nie veľa, ale primeraný počet), vytváranie vlastných kvízov z odborných kníh.
- venovať sa šachovým činnostiam (tréning taktiky, nácvik otvorenia a strednej hry, analyzovanie vlastných partií, prehrávanie partií klasikov, účasť na turnajoch)
-navštevovanie športových a kultúrnych podujatí (hádzaná, futbal, hokej)
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 785
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Xeplion (depot), Akineton

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 6 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  Hulk za Št 6 jún 2019 - 11:23

Takto si ptedstavujem zdravé stravovanie a ZŽŠ!

1. Múčne jedlá - viaczrnné, celozrnné pečivo, špaldové, Grahamové pečivo
2. Cestoviny - bez vaječné cestoviny, celozrnné cestoviny
3. Prílohy - primeraná ryža a zemiaky
4. Mliečne výrobky - 0.5% nízkotučné mliečne výrobky, 30% syrové
5. Vlákniny - ovocie a zelenina, cereálie, orechy, ovsené vločky
6. Strukoviny a vlakniny - kukurica, hrášok, šošovica, fazuľa, sója
7. Polievky - bezvyvarové polievky, zeleninové
8. Bielkoviny - hydina, ryba, sójové maso
- zabíjačkové mäso
- červené maso
- salámy a párky
- pašteky
9. Malinovky, kávy, čaje, energy nápoje - minerálky
10. Nikotín (tabak, špakovina, cigareta) -  dýchanie prany
11. Sex - celibát, kug-fu sex, sexuálna energia

Na kterého antikrista to mám toto vyvěšené na ledničke, keď serem po každé na to!
Toto papanie my vydržalo pred pár rokmi, pol roka! A schudol som - 32 kg.
Potom došla zelená haluz a ja šel do pezinka! Tam mi nastavili bohaté diety, a keď som sa vrátil, no čo poviem! Mama nápady!

Raz Budha prechádzal dedinou, kde všetci naňho nadávali a kričali.
Budha si vykračoval ďalej, kde jeden z dedinčanov k nemu priskočil a spýtal sa ho, či mieni s tým niečo robiť?
Budha odpovedal "Ja nereagujem! Užívam si prítomný okamih!"
Dovoľ mi teraz, aby som pokračoval v ceste do druhej dediny, kde ma vrelo vítajú.
Hulk
Hulk
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 91
Reputácia Reputácia : 15
Dátum registrácie : 18.02.2019

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Strana 6 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Návrat hore

Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.