Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Strana 6 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 6 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  kimi2028 Ne 10 marec 2019 - 9:25

Ahoj @hulk, prajem ti veľa šťastia pri obnovovaní denného režimu. Na začiatok pôjde to o niečo horšie. Na nové vecí je nutné si zvyknúť. Páči sa mi, že chceš riešiť svoje žitie na dôchodku. Ide o to, aby nezostalo to len pri písmenách, ale aby sa to robilo. Dúfam, že dokážeš zapracovať, čo najviac vecí z týchto, čo si tu dal. Ja čo sa týka životného štýlu som sa zlepšil, ale stále niektoré nové vecí pribúdajú, čo je len dobre. Momentálne makám na zdraví a kondičke, aj keď s istými obmedzeniami. Snažím sa robiť tak ako mám. Teraz som v Bratislave tak mám to voľnejšie. Zajtra sa bude opäť makať.

Moja predstava života na dôchodku:
- kvalitný spánok a vstávanie v primeranú hodinu
- venovať sa veciam, ktoré pomáhajú ku správnej životospráve napr. rubrika zdravie a kondička (pravidelné každodenné prechádzky, cyklistika, futbal s kamarátmi, fitness centrum, plávanie)
- mať vecí, pri ktorých sa dá vydýchnuť si ako čítanie, počúvanie hudby, pozeranie sitcomov a kvízov (nie veľa, ale primeraný počet), vytváranie vlastných kvízov z odborných kníh.
- venovať sa šachovým činnostiam (tréning taktiky, nácvik otvorenia a strednej hry, analyzovanie vlastných partií, prehrávanie partií klasikov, účasť na turnajoch)
-navštevovanie športových a kultúrnych podujatí (hádzaná, futbal, hokej)
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 6 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  Hulk DF 365 2 Št 6 jún 2019 - 11:23

Takto si ptedstavujem zdravé stravovanie a ZŽŠ!

1. Múčne jedlá - viaczrnné, celozrnné pečivo, špaldové, Grahamové pečivo
2. Cestoviny - bez vaječné cestoviny, celozrnné cestoviny
3. Prílohy - primeraná ryža a zemiaky
4. Mliečne výrobky - 0.5% nízkotučné mliečne výrobky, 30% syrové
5. Vlákniny - ovocie a zelenina, cereálie, orechy, ovsené vločky
6. Strukoviny a vlakniny - kukurica, hrášok, šošovica, fazuľa, sója
7. Polievky - bezvyvarové polievky, zeleninové
8. Bielkoviny - hydina, ryba, sójové maso
- zabíjačkové mäso
- červené maso
- salámy a párky
- pašteky
9. Malinovky, kávy, čaje, energy nápoje - minerálky
10. Nikotín (tabak, špakovina, cigareta) -  dýchanie prany
11. Sex - celibát, kug-fu sex, sexuálna energia

Na kterého antikrista to mám toto vyvěšené na ledničke, keď serem po každé na to!
Toto papanie my vydržalo pred pár rokmi, pol roka! A schudol som - 32 kg.
Potom došla zelená haluz a ja šel do pezinka! Tam mi nastavili bohaté diety, a keď som sa vrátil, no čo poviem! Mama nápady!

_________________
Myseľ je nástroj, ktorú používam iba ja, podľa svojej vôle, akokoľvek chcem keď ju potrebujem.
Hulk DF 365 2
Hulk DF 365 2
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 138
Reputácia Reputácia : 27
Dátum registrácie : 18.02.2019
Bydlisko Bydlisko : Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 6 Empty Duševné zaťaženie DZ

Odoslať  Hulk DF 365 2 St 19 jún 2019 - 21:33

Ahoj

Opäť sa hlásim zúfalo a frustrovane

Dnes som si vypísal do poznámok niečo ako Duševné zaťaženie (psychická nepohoda) ako aj tá telesná.

Nuž začal som tím, že som si vypísal veškerú činnosť na dôchodku, ktorú činím ako činím. A čo my vyšlo? Vyše polovica programov, tích ktorých by som chcel, ale z nejakého dôvodu ich buď zahadzujem alebo na ne finančne nemám, sa nima trápim.
Premýšľam aké by to bolo fajn, alebo ako by to malo byť, taký každodenný ideál.
Zvažujem, nadávam, klejem, som nešťastný. Nech môžem čítať akúkoľvek literatúru, nepomáha to!

Vždycky si hovorím, dvoležitý je prvý krok a potom ho nasledovať dalšíma krokma. Ale tých prvých krokov bolo! Dokonca mám zavedený TM - time manažment na papieri, ale aj to stojí za hovno!

Stále tu machruje niečo ako nič nerobenie vo forme vylihovania. I keď táto činnosť je už dlhodobo pod kontrolou, a sa ma až tak netýka. Je tu prezmenu nič nerobenie s Veľkou myšlienkou "NECHCE SA MI!!!"

Rána a doobedia mám z pohľadu prebudenia ťažké, katastrofálne. Príčinou môžu byť lieky, ktoríma sa krmim. V tuto dobu mám na pol otvorené oči a hádže ma to do postele.

Ťažko a z nechuťou sa mi robia predpísané činnosti. Vždy ich odfajčim, a preskočím tak na hlavnú činnosť, ktorú mám naordinovanú na obed a poobedie.

Okolo obeda som už prebratý a plný energie. A to nehovorím o večierke. Tam som veľký Macher, majster odborník na všetko! Veľká huba! Hodnotím a riadim deň odtialto. Ráno sa cítim nejako slabo, unaveno, možno i bojazlivo, oproti večierke.

Veľký šef, panko alebo pani s menom "NECHCE SA MI!!!" tu hrá veľkú rolu.
Neviem si z touto myšlienkou rady.

Chcem sa riadiť podľa seba, ale tá druhá časť vo mne, aj keď si ju uvedomujem, podľahnem jej pocitom, emóciám a myšlienkam opačného názoru.

Mám za to, že moja dôchodková identita je rozdvojená alebo rozdielna?, v tom, že ja chcem, ale alter eGo?! nechce!?

Už som tu dakde písal, že s alter eGom ako, druhým, falošným, nepravým Ja, predsa len bojovať, neustále bojovať a robiť kompromisy.

Kto je alter eGo? Mám za to, že to je tá tretia strana komunikácie s vesmírom. Teda život naokolo. Podvedomá myseľ, teda podvedomie, nemôže byť alter eGo, lebo tá s nami komunikuje za pomoci obrazov a symbolov s poza duchovna. Ale i tu registrujem svoje odmietavé reakcie na obraz!

Sa mi javí, že alter eGo je prefikaný nástroj, ktorý používajú obyčajný neprajný smrteľníci a podvedomie nástroj, ktorí zase pre zmenu riadi posmrtný neprajný život.

Z toho mi vyšlo, že život, ľudia tam aj tam ma nemajú rady, neprajú mi.... závidia mi?

Takže tou pravou esenciou a spásou k mojej duševnej pohode a mojmu životného štýlu, som len ja sám, a o odolnosti pokušeniam tretej strany.

Som optimista, realista, pozitivne naladený, a nič ako alter eGo a podvedomie ma nemôže rozhodiť.

Myseľ je môj nástroj, ktorí používam iba ja, podľa svojej vôle, akokoľvek chcem.

Dakujem za prečítanie.
S pozdravom Hulk.




_________________
Myseľ je nástroj, ktorú používam iba ja, podľa svojej vôle, akokoľvek chcem keď ju potrebujem.
Hulk DF 365 2
Hulk DF 365 2
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 138
Reputácia Reputácia : 27
Dátum registrácie : 18.02.2019
Bydlisko Bydlisko : Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 6 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  kimi2028 Pi 21 jún 2019 - 8:16

Ahoj hulk, obaja by sme mali s týmto niečo robiť. Som na tom veľmi podobne. Mám tiež napísané, že čo by som mal robiť. Je tu problém, že väčšinu vecí v súčasnosti sa mi nechce robiť. Ťažko naberám chuť do rôznych aktivít a prinútiť sa ku niečomu je veľmi ťažké. Ja nemám dokonca ani hlavnú aktivitu. Všetky svoje aktivity beriem ako rovnocenné. Čas trávim väčšinou len za notebookom a občas je nejaká tá prechádzka. S výdavkami na aktivity som celkom dobre a uvedomujem si, že aktívnejší život niečo stojí. Skôr mi nefungujú vecí, ktoré nestoja vôbec nič ako napr. čítanie, cyklistika, počúvanie dobrej hudby, čo je škoda. Tam je to bieda, ale tak venujem sa skôr tým svojim plateným veciam ako futbal s kamarátmi, posilovňa, či šachy.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 6 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  Hulk DF 365 2 Pi 21 jún 2019 - 9:03

Ahoj @kimi2028

Ja som skúšal aj jednotlivé obdobia s jedným hlavným programom a s vedlajšíma, napr. jedno obdobie trvalo aj pol roka.
Asi budem muset nanovo si rozpísat tie aktivity a porozhadzovať ich časovo.
Stále tu platí také pravidlo, hierarchia "plány a ciele sú na to, aby sa napľnali,menili či upravovali v závislosti od ťahu druhej, či tretej strany"
Je to ako s partiou šachu, kde si určíš najbižšie možné plány a po ťahu súpera pešcom, už musíš plán meniť, upravovať, či sa približovať k cieli ak to je možné.

Ak nefunguje plán, naplnenie cieľa, tak ho vymazat, vytvorit nový, či zmeniť a upraviť ho. Je to niečo ako upratovanie v pivnici podvedomia.


Naposledy upravil Hulk dňa Pi 21 jún 2019 - 10:07, celkom upravené 1 krát.

_________________
Myseľ je nástroj, ktorú používam iba ja, podľa svojej vôle, akokoľvek chcem keď ju potrebujem.
Hulk DF 365 2
Hulk DF 365 2
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 138
Reputácia Reputácia : 27
Dátum registrácie : 18.02.2019
Bydlisko Bydlisko : Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 6 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  kimi2028 Pi 21 jún 2019 - 10:06

Potom napíš tu k čomu si dospel. Rád si to prečítam. U mňa je to tak, že hlavné sú šachy. Momentálne mám rozčítanú aj jednu šachovú knihu. Vedľajšie tak tá posilovňa, futbal s kamarátmi, či športové podujatia. To nie je na každý deň, ako som už písal. Tiež uvažujem, či sa nedám na "počítačový šach" tzv. turnaje v korešpondenčnom šachu. Chcel by som min. jeden takýto turnaj zahrať, aby som mal ďalšiu dlhodobejšiu šachovú súťažnú aktivitu. Uvidím, či ma tie počítačové šachy chytia alebo nie. Tiež, že ako sa umiestnim, mal by to byť pre mňa taký relax.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 6 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  Hulk DF 365 2 Pi 21 jún 2019 - 10:32

@kimi2028

ja som skúšal aj taký jednoduchý systém.

Na A4 som si vypísal do jednotlivych bodov veškerú činnosť, aktivitu.

Bolo ich cez 30-40 bodov, samozrejme, že všetky sa nedali za jeden deň naplniť.
Vyvesil som si zoznam na stenu a podľa chute a vôle, keď som nemal čo robiť, alebo pri konci danej aktivity, som si vybral takú činnosť, ktorá mi bola milšia. I keď postupom času sa mi kopili tie menej napĺnané. Vydržalo mi to dosť dlho.

Ono je to predsa len neustále prehadzovať, meniť, prispôsobovať v závislosti ťahu, zákroku druhej a tretej strany.

Druhá strana ako blízke okolie, rodina, blizky, známi, priatelia
a
Tretia strana ako vzdialené okolie, tí s ktoríma nie si v kontakte

Preto už sem neuvádzam osobné veci, ktoré by znamenali sebevraždu. Niektoré osobné veci je predsa len si nehať , len pre seba

_________________
Myseľ je nástroj, ktorú používam iba ja, podľa svojej vôle, akokoľvek chcem keď ju potrebujem.
Hulk DF 365 2
Hulk DF 365 2
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 138
Reputácia Reputácia : 27
Dátum registrácie : 18.02.2019
Bydlisko Bydlisko : Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 6 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  kimi2028 Pi 21 jún 2019 - 14:29

Dobre nebudem ťa do ničoho nútiť. U mňa je problém ten, že nedokážem vymyslieť aktivity, ktoré by sa dali robiť každý deň. Väčšinou mám aktivity, ktoré môžem robiť max. párkrát za týždeň alebo len raz. Tak skúsim to nejako napasovať a oživiť. Prichádzajú mi na rozum z tých každodenných, čo by sa dali robiť len prechádzky, cyklistika, šachy, TV, hudba, internet a štúdium niečoho.


kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 6 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  Hulk DF 365 2 Ne 7 júl 2019 - 10:47

V jednej múdrej knihe sa píše "najprv urobiť prvý krok, ktorí bude následovaný miliardami daľšíma"
Prvý krok znamená tu a teraz! Urobiť ho teraz! Žiaden psychologický čas, budúcnosť, že až bude tak v tedy....To sa nikdy takto nedostaneme k cieľu! Takto budeme len čakať!

Tích prvých krokov som ale narobil, aj došiel do cieľa, ale životná situácia to prerušila. Teraz mi ostal len psychologický čas. A to len čakať a čakať!
Je to príjemný pocit, fantazírovanie a naopak je to utrpenie a trápenie.

Následovné kroky sú meraný čas, ktoré nasledujú prvý krok. Meraný čas sú reálne uskutočniteľné plány. Čiže, kroky vedúce do cieľa.

Urobiť prvý krok! To neni len také jednoduché ho urobiť! A navyše ho následovať s určitým plánom a cieľom.
Myseľ, parazit to vôbec nechce niečo takéto pre mňa alarmujúce, nutné činiť!

Mám diabetes Miletus 2, čiže niečo ako cukrovku,
Arteriálnu Hypertensiu, teda vysoký tlak, bolesti pri srdci a rýchle zadýchavanie,
Hypotyerózu, čiže hormóny v štítnej žlaze si robia, čo sa im zaľúbi,
Navyše žaludočné problémy a narušené prehĺtanie stravy,
Paranoidnú schizofréniu, čo ma tiež zaťažuje.

Myseľ - eGo si robí čo je pre neho prospešné vhod. Keď sa mu nechce, tak doslovne sa mu nechce. Používa na tieto moje požiadavky také obranné mechanizmy, ktorím podľahnem. Napríklad je tu emočné telo bolesti. Myseľ pri mojom pokuse uskutočniť prvý krok, a za ním daľšie kroky, vyšle do emočného tela píjemný pocit, pokoj a kľud. Zároveň myseľ vyšle imaginárny obraz, ako uskutočnujem tento svoj cieľ s tým, že mi ho myšlienkovito onálepkuje negáciou. Ja chcem, ale parazit nie, začne sa brániť všemožne. eGo sa nedá poraziť a ani s ním bojovať, jedine čo ostáva sa tímto myšlienkovým formám je odovzdať sa, prijať ich prítomne a nehať ich rozplynúť sa v étery. Celé toto sa volá transformácia.

Celé mi to pripadá ako boj proti príjemnu. To znamená, keď budem vykonávať tú onú činnosť, budem sa cítiť nepríjemne. Niečo ako otrok v robote. Tu ma napadla myšlienka, kto tu je Veľký šéf? Ja alebo parazit!

Keď to mám vysvetliť po lopate, bez penez sa nepohnem a zdravo nestravujem.

Pred večierkou som si urobil analýzu životných cieľov, len ešte nasledujúce dni ju budem musieť dokončiť. Uvidím ake závery mi z toho vyplynu.

Náčrt:

Nevedomeho človeka ovláda jak eGo, tak aj myseľ s negatívnymi emóciami.
Dosť bolo trápenia! Urobme konečne prvý krok k dosiahnutiu oslobodenia sa!

_________________
Myseľ je nástroj, ktorú používam iba ja, podľa svojej vôle, akokoľvek chcem keď ju potrebujem.
Hulk DF 365 2
Hulk DF 365 2
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 138
Reputácia Reputácia : 27
Dátum registrácie : 18.02.2019
Bydlisko Bydlisko : Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 6 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  kimi2028 Ut 9 júl 2019 - 16:41

Ahoj fajny, základ je pre niečo sa rozhodnúť. To je myslím najťažšie na danej vecí a potom to už ide. Si na dôchodku tak je nutné nájsť si dostatok koníčkov, ktoré by ťa bavili. Najlepšie aj také, v ktorých by sa dalo posúvať, aby ťa to aj motivovalo. Ja som si na tomto základe stanovil, že budem na invalidnom dôchodku robiť tri koníčky - šach, posilovňa, anglický jazyk. Už hľadám len časy, kedy by bolo najlepšie tie činnosti vykonávať. Vyzerá to asi takto, že šachy trénujem už roky, posilovňu si platím už 15 mesiacov v rade a anglický jazyk som začal študovať len teraz v júni. Tam ešte uvidím ako ma ten cudzí jazyk chytí.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 6 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  Dušan Ne 12 január 2020 - 20:03

Ako viesť zdravý životný štýl?
A ako udržiavať psychohygienu?
Predovšetkým ide o to, akým spôsobom žijeme vlastný život.

Od malička, keď sme boli deti, sme chodili do školy, stravovavali sa tam, potom doma robili domáce úlohy, či študovali. Rodičia nám uvarili obed alebo večeru. Nestarali sme sa moc o to, čo a koľko toho jeme. Chodili sme von s kamarátmi a keď bola možnost, sme sa aj najedli niekde vo fast foode. Domov sme chodili neskoro večer a na sebarozvoj nebol čas. Nerozmýšlali sme moc, ktoré potraviny sú zdravé a ktoré nezdravé.

Teraz chodíme do práce a aj chodíme neskoro večer z nej. V práci si dáme obed a doma večeru, poprípadne objednaný fast food. Máme na seba cca. 6 hodín voľného času. Vedieme domácnosť, venujeme sa deťom a partnerovi, vaččšina ľudí je unavená a leží doma pred televízorom, PC, smartfónom, či tabletom. Ale toto nieje zdravý životný štýl! Je to umieranie za živa!

Zdravý životný štýl a psychohygiena je o tom, ako človek dokáže využiť voľný čas, ako zdravo jesť a rozvíjať sa.
Je to jednoduché. Na tieto nové návyky sa dá privyknúť. Treba urobiť jeden návyk (aktivita, koníček...) po druhom. Doporučuje sa vždy druhý návyk zaviesť, až po 21. dňoch.


Medzi nové návyky može patriť napríklad, zostavenie si zdravých potravýn na nákup a varenie. Strečing...,či večerný beh,, bicykel, prechádzka, amatérský šport, ako šípky alebo šachy. Rôzne spoločenské aktivity, podujatia, akcie a stretká atď...Je si z čoho vyberať. Medzi psychohygienu doporučujem, čitanie knižôk rôzneho žánru, duchovné cvičenia, meditácie, prechádzky po ulici...

Netreba sa toho báť. Takto, keď si zostavíte denný program, režim budete svoj voľný čas využívať naplno! Čo tam potom, že tri dni sme vynehali a namiesto toho sme nič nerobili, len lehnili a pozerali televízor. Ono to príde! Nesúdiť sa za nevyužité dni. Neobvynovať sa. Potom keď príde prvý úspešný týždeň a za ním ďalši, sa budete jak na tele, tak aj na duši cítiť omnoho zrelejší a vitálnejší. Budete priam pred zaspávanim do postele pocitovať radosť z Bytia a žitia. Radosť z toho, že ste boli pre seba, celý deň plne využiteľný.

https://dusanovblogateamdf.blogspot.com/2020/01/zdravy-zivotny-styl-psychohygiena.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 6 Empty Môj neBoj s kofeinom

Odoslať  Dušan Ut 11 august 2020 - 15:37

Ahoj

Je tomu už týždeň čo nepijem kávu, nikdy mi nechýbala a nechýba. Pil som ju len ako doplnok k aktivitám, ako povzbudzovač do činnosti.

Pamätám sa pred dlhými rokmi, keď som bol v nemocnici, som celú škatuľu kávy podaroval spolu ležiacemu.

Bolo to len jednoduché okamžité rozhodnutie. A to som nemusel viesť boje sám so sebou a potrebou piť, chlastať kávu.

Tak od minulého týždňa vypijem asi 5-6 čajov/deň. A uvažujem, na aký tip čaju sa dám. V prvom rade musí byť bylinkový bez sacharidov.

Pozdáva sa mi pigi čaj, a tuším je aj lacnejší. Kávu som píjaval aj 8-9 káv denne. Potom som sa mohol čudovať, čo mi je tak ťažko pri srdci.

Teraz s čajom, môžem povedať, že sa mi dýcha omnoho ľahšie ako s kofeinom.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/08/moj-neboj-s-kofeinom.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 6 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore