Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Strana 3 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 3 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  Matej Ne 4 september 2016 - 11:34

Včera:

  • raňajky: spišská párka 2x, horčica, rožok s Perlou - 2000 kJ
  • energeťáky: 2 malé light - 100 kJ
  • obed: vyprážaný bravč. rezeň 100g, ryža, červená repa - 3300 kJ
  • olovrant: zeleninové smoothie 3dcl, zeleninový miešaný šalát, 100g kuracích pŕs, 250g rajčiny - 1400 kJ
  • večera 1: 3 obložené chlebíčky, čierny sladký čaj 5 dcl - 1300 kJ
  • večera 2: 1 obložený chlebíček, trojuholníček karičky, kúsok Eidamu, zobnutie zemiakov z hrnca a dojedenie červenej repy - 1000 kJ


Spolu príjmy: 9100 kJ
Výdaje: bazál 8000 kJ, aktivity 2000 kJ (lehce aktivní styl), tréning: 1900 kJ
Spolu výdaje: 11 900 kJ

Výsledok: deficit 2800 kJ
Živiny: sacharidy Vybavené , bielkoviny Vybavené , tuky 20 g nad limit Embarassed Žltá karta , vláknina 19 g Vybavené

Hodnotenie: išlo konečne o riadny chudnúci deň. Nepriaznivo však pôsobí zjedenie večere č. 2 asi hodinu pred zaspatím. Celkovo inak ok. Vybavené

jumping2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 3 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  Meretseger Ne 4 september 2016 - 11:40

Zdravý životný štýl, hm... Tak napr. diabetická diéta je typická zdravá, racionálna strava, ak má človek DM 2. typu, tak je tam aj málo tukov, soli a, samozrejme, ak sladké, tak výnimočne a DIA. Akurát teda že ja soliť môžem kvôli nízkemu tlaku, tuky si teraz doprajem najmä v podobe plnotučného mlieka, a pokiaľ ide o sladké, ehm, tak aj DIA aj neDIA Embarassed Takže môj štýl sa nesie v duchu snahy pribrať, čo sa však nedarí a nedarí. Stále jem všelijak a naše domáce vtipy typu "S. sa skladá len z mozgu a velikánskeho žalúdka" sú dávno pasé Smile

Okrem toho som obmedzila aeróbnu aktivitu, naopak, snažím sa posilovať a zatiaľ spravím 10 klikov dopoludnia, 13 popoludní (príp. opačne) a to je úplne drsné cvičenie Laughing Okrem toho cviky na posilnenie horného pletenca, či ako sa tomu nadáva, pretože by som rada vedela aspoň základy parkourového skákania, pohltilo ma to. Alias Meret nemala začať hrať Mirror´s Edge laughing

Inak si ale myslím, že nebyť predsa len nedostatku pohybu (väčšinou už sedávam pri notebooku a hĺbam nad prácou na blogu) a ignorácie pár zdravotných problémov žijem ako-tak zdravo. To, že vyše roka kašlem, že ignorujem nechtovú mykózu na nohách, že glykémie sú desivo príšerné a len teraz, po pár rokoch, začínam riešiť tachykardiu (základom bude zlikvidovať zápal ďasien), sú veci, ktoré vyplývajú z pošahanej psychiky a vsugerúvania si vecí typu "ah, však som to len ja, niečo, na čom nezáleží". Takže tak.

(Matej, kiežby som mala Tvoj apetít!)
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 3 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  Matej Ne 4 september 2016 - 21:18

Meretseger napísal:

(Matej, kiežby som mala Tvoj apetít!)

Pokojne si ho vezmi, ja ho nechcem. Very Happy laughing

Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 3 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  Matej Ne 4 september 2016 - 21:55

Matej napísal:
Meretseger napísal:

(Matej, kiežby som mala Tvoj apetít!)

Pokojne si ho vezmi, ja ho nechcem. Very Happy laughing

Super!

Samozrejme, myslel som to v dobrom so snahou o vtip. Pretty good Bolo by to fajn, keby si mala zvýšený apetít a ja zas nejak výrazne znížený. Osobne si neviem predstaviť, aké to je, keď sa niekomu nechce jesť. To je pre mňa vlastnosť, ktorá pochádza z iného vesmíru. Kiežby som to zažil. Ja môžem jesť kedykoľvek a čokoľvek a stále mi chutí. Ak sa precpem, tak musím vyčkať 10 minút a môžem jesť znovu. laughing Držím Ti, Meret, palce. it is perfect

***

Dnes nebudem vypisovať detaily zo svojho jedálníčka. Mám ho uložený na účte "kaloricketabulky.cz", takže je poruke. Ale spomeniem, že dnes som zjedol 9200 kJ ( Žltá karta ), sacharidov bolo cez 250 g, čo nepovažujem za dobré, nakoľko išlo o pohybovo pasívny deň. Vyskytli sa aj sladkosti typu krémeš a čokoládový croissant alebo 2 bonbóny. Deň teda nepovažujem za chudnúci, budem rád, ak som nepribral. Mám skúsenosť, že dôsledky nejakého jedálnička sa prejavia najskôr na tretí deň, teda v tomto prípade na váhe v utorok. Yes

Zdravú životosprávu narušil návrat k energeťákom a sladidlovému sirupu. Ešte som nebol v obchode, tak som dnes zjedol polku bieleho rožka, namiesto celozrnného. Moje snahy o zdravší život tak teda nepostupujú vpred, skôr visím na starých zlozvykoch. Záchod Mrzí ma zároveň, že sa mi v súbehu s apatiou z Invegy prestáva chcieť riešiť tieto veci, takže pociťujem akúsi nechuť o "modifikovanie svojho životného štýlu" a o "prácu na sebe a na svojom sebabudovaní". Cítim akúsi únavu, nudu z tohoto všetkého, prestáva ma to baviť... moje nadšenie sa oplošťuje a vysycháva.  Zírám

S úctou
matej
Question

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 3 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  Dušan Po 5 september 2016 - 20:34

dnes:
-cestovina so sojovym masom v zelenine,rajciakovej omacke s fazulou,dusenej kapuste a omacke z morcadela 7%bravcoveho masa
-ovsene vlocky s nizkotucnym bielim jogurtom medom,vanilkou,kiwi s vlaskymi orechami

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 3 Stock-vector-group-of-walnuts-164111828


Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 3 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  Matej Po 5 september 2016 - 21:35

Dnes:

  • raňajky: biely tukový rožok s Perlou a džemom - 900 kJ
  • energeťáky: 4 malé light - 300 kJ
  • obed: brokolicová krémová polievka, granadír - 3400 kJ
  • olovrant: paradajková krémová polievka so syrom - 1800 kJ
  • večera: zahustený špenát, zemiaky - 1500 kJ


Spolu príjmy: 7900 kJ
Výdaje: lehce aktivní styl --- bazál 8000 kJ, aktivity 2000 kJ, fitko 0 kJ
Spolu výdaje: 10000 kJ

Výsledok: deficit 2100 kJ
Živiny: vyše 120 g sacharidov nad limit! Zírám Zírám Zírám , tuky 30 g nad limit Žltá karta , bielkoviny Vybavené , vláknina 12 g I disagree (pod 15 zle nedobre)

Hodnotenie: nebyť takého enormného množstva sacharidov by som deň vyhlásil aj za chudnúci, ale 360 gramov je veľmi veľa, to je už na diabetes druhého typu a na koledovanie si o inzulínovú rezistenciu Ambulance Uvidím však neskôr, či sa telu pri takejto výžive podarilo dačo zhodiť. Matematika hovorí jasne "za", ale skutočné fungovanie metabolizmu nie je len o matematike, ale hrá to rolu kopec ďalších faktorov, napr. aj to, koľko sa mi uložilo do tukových zásob z tej všetkej glukózy, čo som si nahanobil počas dnešnej stravy. Naposledy som však jedol o 18:00, takže pôjdem spať mierne hladný, to zvyšuje pravdepodobnosť, že ide dnes predsa len o chudnúci deň. Neviem Cvik 1

V rámci zdravého životného štýlu som dnes uspel:
- vyšiel som po tretíkrát pešo do bytu bez výťahu, zadýchanie už bolo výrazne menšie, zdá sa, že si telo zvyká
- kúpa celozrnných tmavých rožkov, takže od zajtra začínam jesť tmavé celozrnné pečivo

V rámci zdravého životného štýlu som dnes neuspel:
- priveľa energy-drinkov, veľa sirupu
- na raňajky biely rožok

Opatrenia:
- zajtra si dať večer 2 kávy namiesto drinkov
- už odteraz len tmavé pečivo
- zajtra viac striedať sirup s vitamínovými rozpustnými tabletami, v snahe sirup obmedzovať
- cvičiť asi pôjdem až v stredu
- zajtra bude zeleninová večera

welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 3 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  Dušan Ut 6 september 2016 - 21:41

dnes:
-3 celozrnace s maslom
-vysmazany patizon v cesticku
-cestovina so sojovym masom,zelom,dusenou kapustou,rajciakovou fazulou a morcadelou so 7% bravcovym
-vysmazana cukina v cesticku,
-jabloko

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 3 145654016
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 3 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  Dušan St 7 september 2016 - 22:22

dnes:
3 celozrnace s maslom
jablko
2xkari kura so zemiakmi

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 3 9k=
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 3 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  CHINAMAN Št 8 september 2016 - 10:31

Zo stravy som vyradil biele pečivo a prešiel na celozrnný chlieb. Jem viacej ovocia (jablká, banány, hrozno) a zeleniny (cibuľa, cesnak, paprika, rajčina). K tomu mám neslanú diétu...sem tam vypijem pivo.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 3 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  Dušan Št 8 september 2016 - 22:22

dnes:
5 celozrnacov s mrkvovou pomazankou
dzobkanie:
fidorka a mila
jeden kusanec z viedenskej snicle
5 vidliciek zo strapaciek
liter nizkotucneho mlieka
kavy a cigarety

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 3 OUKvRAQ
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 3 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  Matej Pi 9 september 2016 - 20:35

Dnes:
- 2 chleby s Perlou, 2 kávy, 2 a pol drinku, majonézový zemiakový šalát s vyprážanými šampiňónmi, rajčinová polievka s kopcom syra, kanc. maškrty (5 ks želé, 4 čokoládky), cigánska v žemli, štvrťka zemiakovej placky
- spolu 12 500 kJ príjem
- výdaj: sotva 10 000 kJ, možno menej okolo 9500 kJ

- hodnotenie: deň bol významne priberací Hromžím

Zajtra bude týždeň, čo som nebol cvičiť/behať. Z piatich uplynulých pracovných dní sa mi však podarilo 4krát vyjsť hore domov do bytu peši bez použitia výťahu. Zajtra pravdepodobne nepôjdem behať, ale skúsim nejakých 10-15 minút vyšliapavať vo vchode poschodia. Dá sa spáliť takto aj 600 kJ, čo je fajn na tak krátky a výbavou nenáročný tréning. Super! Vzťahovačnosť, že sa na mňa susedia dívajú cez kukátka a smejú sa mi, že čo tam chodím hore peši po schodoch, sa mi polepšila, a to až natoľko, že sa mi to relatívne darí ignorovať. Dúfam, že tomu tak bude aj zajtra. Dojatie 2

Únos

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 3 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  Dušan So 10 september 2016 - 23:39

dnes:
4 celozrnace s mrkvovou pomazankou
cervena kapusta s kacku a 5 loksami
4 piva
slane palicky,kusok s torty,zmrzlina a sladka dobrota

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 3 Beer-heineken-600-40680
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore