Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Strana 5 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 5 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  Dušan Po 12 február 2018 - 10:45

ahoj @kimi2028

je to otom,starat sa o hlavu aj telo,zial s tým telom mam mensie problemy ale popracujem na tom,neustale si hovorim ,ze mam malo pohybu alebo spolocenskych aktivit,
ked si to zoberiem z pracovneho hladiska tak som uplne vybity na den po dobu celeho tyzdna,snad mi chyba asi zivot pred chrobou,teda zivot akym som zil v mladosti,domov som chodil len spat a cele dni po skole na ulici,

nemal by som si co naco stazovat,vtedy to bolo telo a nie hlava,mam na co spominat a opierat sa o ne,zazitok plna rit a aj novodobych nie je zamalo,

takze ,co ma trapi a nuti ho udrziavat na max.pohodlie je asi dozivotne vse zdravie:
Sexuálne-Sex.
Fyzické-Práca a zamestnanie,Zdravý životný štýl
Psychické-Psychohygiena
Ekonomické-Vyrovnaný rozpočet
Telesné a športové-Športová aktivita.
Sociálne-Spoločnosť
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 5 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  kimi2028 Po 12 február 2018 - 15:49

fajny s tým trávením času mimo domu, máš úplnú pravdu. inak desím sa toho dňa, kedy príde ten deň, kedy si začnem hľadať prácu po chorobe. nájsť si niečo so schizofréniou je aj v chránenej dielni pomerne ťažké. kamaráti,tky, čo majú schizofréniu tak považujú to v mojom meste za skoro nemožné, lebo zažili už dosť odmietnutí a pochodili všetko. u mňa je šanca tá, že by som išiel niekde a ukázal, že som celkom v pohode chlapík. potom by ma možno aj niekto zobral. Pri najhoršom budem chodiť len po šachových turnajoch. Škoda je, že nedá sa chodiť veľmi po nich okrem leta. Šachová turnajová sezóna trvá tak od apríla do septembra, aj to sa dá chodiť na 1-2 turnaje mesačne. Zišlo by sa viacero šachových klubov v mojom okolí, aby robili turnaje.

Čo už no pri najhoršom sa budem snažiť užívať život, hoci okoliu to bude pripadať divne. Inak desím sa stretka z gymnázia po 10 rokoch, ktoré by malo byť tento rok. Neviem vôbec, že čo budem hovoriť, aké budú moje reakcie na zvedavé otázky. Uvažujem, či na neho vôbec pôjdem, čo je škoda, ale čo sa dá robiť.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 5 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  Dušan Po 12 február 2018 - 16:00

to je ta vec,predstavivost alebo intuicia predvidavost,kolko krat sa mi to stalo ,ze co ja tam budem robit?o com budem viest komunike?
s mojich skusenosti ti poviem ,je to len opticky klam,nakolko moje predstavy napr.ohladom stretka boli uplne o niecom inom(negativum vs pozitivum),zabavis sa ,stretnes ludi s ktorima si sa dlho nevidel,atd...tvoje predtuchy opadnu hned ako budes v tom "IN",

ale za to ,sa mi zase dost po tom napr.stretku stavali veci ,ze po stretku som pospominal a zhodnotil som to tak,ze mohol som sa vyjadrovat lepsie ci zareagovat lepsie ako tam,

tam som bol boh,

po stretku a po spominaní to hodnotenie seba sameho a ostatnych nebolo uz tak ruzove ako som si tam myslel,

ale hovorim ,tak ci tak v pritomnom case budes so sebof spokojny,co tam potom ako to bude ci bolo atd..
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 5 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  kimi2028 Po 12 február 2018 - 19:44

Díky ešte raz za odpoveď. Máš pravdu asi to príliš preberám, ale strach je aj oprávnený. Ľudia nechápu psychickým ochoreniam a keď poviem, že nepracujem tak si pomyslia svoje... Bojím sa, že čo budem hovoriť počas svojich 5 minút slávy pri stole, keď dostanem slovo od triedneho, že no čo K.M.? Pôjdem asi na neho teda, keď ma rodičia pustia, aby som nerobil hanbu. laughing

inak našiel som niečo, čo nám pomôže pri šachu, dám to tu, aby som nespamoval. Na tomto linku nájdeš v odstavci moje ciele, že čo by si mal ovládať, keď chceš mať rating napr. 1900. Je tam pre viac ratingov 1100, 1300, 1500, 1700, 1900, či 2100. Fakt celkom dobre, aspoň viem na čom mám zamakať, aby som bol silnejším šachistom.

http://www.skpp.sk/index.php/metodicke-materialy05
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 5 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  Dušan Po 19 február 2018 - 10:02

Pondelok 19.februára 2018 9:55

Tento týždeň - Plusy a mínusy:

• Tuky:nečervené maso,nízkotučné mliečne výrobky a jedlá,nezabíjačkové maso,menej cholesterolu.
• +
• -4xtrojuholník pizee

• Cukry a soli:minerálky a nesladené nápoje,káva a čaj bez cukru,menej cukroviniek a slaných pochúťok a pokrmov.
• +
• -3x cipsy,1x chrumky,vela kávy,

• Vláknina:celo/viac zrnné-špaldové múčne výrobky a jedlá,ovocie a zelenina,strukoviny,sojové maso,ovsene vločky,menej príloh.
• +
-vela priloh ako ryza,5x biele pecivo

• Bielkoviny:hydinové a rybacie maso,bezvaječné výrobky a jedlá
• +
• -

• Pohyb:
• +
• -

• Fajčenie:
• +
• -25 cigariet denne

• Nadváha:
• +
• -153kg

• Stres:
• +
• -pokazil som zápas,kde som dobre stal

• Alkohol:
• +
• -

Súčasná hmotnosť:153kg



Pondelok 19.februára 2018 9:39

1. Prevencia psychosomatických a psychických chorôb.
Darí sa mi udržovat svoju medikáciu,cítim sa dobre,po sychickej stranke hodnotím na 2+.
2. Udržanie dobrej pracovnej výkonnosti-koncentrácia a energia.
Čo sa týka práce,stale som nezamestnaný ale za to mám neplatenú prácu doma kde sa plne koncentrujem na svoje tréningy...,dávam do toho veškerú energiu,ktorú mám + dalšie aktivity.
3. Organizácia práce-relax,spánok a práca.
Je dobre si za den dva razy na polhodinu zdriemnut,cerpam z toho novu energiu do svojich dennych uloh,co sa týka spánku ma mrzí to ranajsie stávanie,kde stávam cel dolamaný ,i ked mam dva madrace,a to prebudzanie trvá cele doobedie.
4. Pracovné prostredie.
Jelikoz som doma sa staram aj o svoj príbitok aspon raz do týždna upratovaním a luftovaním.
5. Udržanie fungujících sociálních vztahov a ich upevňovanie
Chodievam vo stvrtok na sachy do klubu v sobotu na sachovu ligu a v nedelu na sipky,ludia okolo tohto su fajn,nestazujem si,len keby ma na druhy den neprenasledovala opica ako sa hovori ked si trosku vypijes.
6. Zvýšenie subjektivnej spokojenosti
Ale zase na rovinu su tu iste veci s ktorima som neni spokojny a neham si ich pre seba,F20.0.
7. Životospráva-zdravá výživa
Darí sa mi nadalej kupovat si jedlo a varit si ho,stravujem sa,teda snazim sa jest zdravo,a mamine jedla odmietam,su totiz nezdrave.
8. Volný čas-sebarozvoj a sebazdokolovanie sa
Hlava a telo navzajom korenspoduju viac menej v norme,je to ale dlha cesta na ktoru som sa vydal.
9. Systém hodnot-čo je pre mna najdôležitejšie?
V prvom rade šachy,šípky,škola a napokom ludia ktorích mám rád.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 5 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  kimi2028 Po 19 február 2018 - 10:41

1. Lieky
Musím napísať, že lieky beriem vups dnes som ešte nebral. laughing Minulý týždeň to bolo v pohode.

2. Spánok
Musím napísať to, že režim mám v poslednom čase zlepšený. Už oveľa menej vyspávam. Hoci minulý týždeň som bol chorý a tak som musel tráviť veľa voľného času v posteli, ale nezaháľal som.

3. Strava a životospráva
Minulý týždeň som sa stravoval dobre. Jedol som väčšinou ľahké jedlá. Išlo prevažne o guľašové mäso so zemiakmi, bryndzové pirohy, opečený syr (nie vypražaný) a i.

4. Sociálne vzťahy
Tu musím dať, že tento týždeň, žiadne sociálne vzťahy neboli. Bol som chorý tak som sa s nikým nejako negrupil.

5. Šachy
Snažím sa pracovať na svojich silných ako aj slabších stránkach. Snažím sa postupovať metodicky, podľa toho čo by mal ovládať šachista s ELO 1700. Cítim rezervy v niektorých oblastiach ako hrať typické pozície napr. s prevahou pešiakov na krídle, s izolovaným pešiakom, minoritný útok. Niektoré vecí viem urobiť, ale nedokážem dotiahnuť ich do konca. Tiež chcel by som sa naučiť hrať pešiakové koncovky na korešpondujúce polia. Pracovať aj na taktickej vyspelosti, hoci podľa knižiek nie som najhoršie v tej oblasti, ale v skutočnej partii by som trebárs daný ťah určite nezahral. Budem na tom pracovať, momentálne tréning taktiky od Plisku má naplňuje radosťou a obohacuje. Včera napokon moje družstvo nenastúpilo na zápas. Bolo nás zrejme tak málo, že nedalo sa vycestovať na zápas, resp. ísť do Košíc 60 km by bolo stratou času.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 5 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  Dušan St 4 apríl 2018 - 22:38

o psychohygienu ako sebarozvoj je postarane dobre,
co sa týka zdraveho zivotneho stylu ako sebazdokolovanie hodnotim na 4-,je to bieda,mozu za to vselijake negativne faktory ako ekonomika-financie,praca,dochodok,choroba a dalsie,

robit by som aj siel ale teraz mam taku pracu doma ktora ma bavi,naplna ma,je to praca na viac ako jeden rok,urcite sa pozeram aj na toto ,ze popri zamestnani by mi ten volny cas na seba...sa skresal na 5 hodin denne,z ktorich urcite dve hodiny by patrili nic nerobeniu,alebo vareniu,ci odpocinku,upratovaniu,hygiene a co ja vim este ake nutne potrebne ukony v dome so zahradou,
cize moja praca,studium a treningy by sa vzdialila na niekolko rokof.

Totiz sa zaujimam o skolu,sachy,sipky,hry,multimedialnu kniznicu,nic nerobeniu.

neviem si predstavit ze by som sa mal z niecoho tohot zbavit.je to jedine co ma naplna a vyplna volny cas popri tak hnunej chorobe ako je schiza a jej psychozy pri nekvalitnom spanku,nechem sa tam dostat zase,do stavou ktorim som vtedy nerozumel.

cize zaver je asi taky ze by som sa nad sebof mal zamyslet jak po financnej stranke tak aj po socialnej,totiz mama a miro tu nebudu vecne,a ja potrebujem staly prijem na chod domacnosti....
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 5 Empty Psychohygiena a zdravý životný štýl

Odoslať  Dušan So 21 apríl 2018 - 18:59

Psychohygiena

Svet s eGom
Svet bez eGa
Akési upratvovanie v mysli, vo vedomi
Duševná pohoda, kľud, ticho, mier, kompromis - dohoda s eGom
Aktivity ako sebapoznanie a sebarozvoj, kde jedno sa zaoberá duchovnu a druhé vedomostiam!
Kondičné prechádzky a vychádzky (chôdzou i byciklom), za účelom prefiltrovania myšlienok, dôjsť na nové.
Mat starostlivosť o psychohygienu


Naposledy upravil fajny dňa Po 10 december 2018 - 21:23, celkom upravené 2 krát.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 5 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  Dušan St 23 máj 2018 - 20:36

Zdravy životný štýl

Mať starosť o svoje telo
Sebazdokolovanie - aktívny šport
Zdravé stravovanie
Kondičný beh, turistické prechádzky a vychádzky, cykloturizmus
Kondičné cviky zamerané na správne dýchanie a činnosť srdca
Meditovanie - dýchanie telom, práce so svetlom - čakrami a aurami, a jemnými energetickými telami


Naposledy upravil fajny dňa Po 10 december 2018 - 21:34, celkom upravené 3 krát.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 5 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  Dušan St 23 máj 2018 - 21:08

Mažem s porozumením


Naposledy upravil fajny dňa Po 10 december 2018 - 21:11, celkom upravené 1 krát.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 5 Empty Duševná pohoda - chodza a bycikel!!!

Odoslať  Hulk DF 365 1 Po 27 august 2018 - 18:13

ahoj,

pred nedavnom v radiu moj bratranec uvadzal vo svojej relacii a to spektrum,ktore sa venuje vede,technike,vyzkumu a vývoji,a to konkretne ze dobre na psychohygienu,teda duševnu pohodu prispieva chodza a hlavne bycikel,
oprel sa o tím vedcov ktori skumal urcite vzorky ludi a to v cinosti fyzickej - chodza,bycikel,moto.dopr.prostriedok,kde im vysledky ukazali ze bycikel a chodza najviac obohacuju psychiku a konkretne tu jej pohodu,

proste clovek,ludia sa citia omnoho lepsie ked maju veci kondicne za sebof ako tie pasivne a to sed.
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zdravý životný štýl a Psychohygiena - Stránka 5 Empty Re: Zdravý životný štýl a Psychohygiena

Odoslať  Hulk DF 365 2 Pi 8 marec 2019 - 19:16

Ahoj

Vyhlasujem mojmu životnému štýlu vojnu! A to myslím vážne.

Jelikož peniažkov je málo a choroba neponúka také prac. možnosti, kde by som aj zarobil a aj sa dajako uplatnil, či bavil (neotrokárčina), sa musim uskromniť s tým, čo mám.

Doteraz som čítal celé dni, len knižky a viac menej nestaral o to dôležité, a to telo!

Denný režim som mal doteraz rozkuskovaný na obdobia a je si čoho vyberať. Jelikož som na dôchodku nejakú tú dvadsiatku, tak sa u mňa prestriedali obdobia všemožných aktivít.

Teraz si Hulk sadne za písací stôl, a načrtne si ďalšiu fázu svojho žitia uväznenia v dome.

Jesnoducho ak by som chcel, mohol by som ajajajjjj. Sa píše ľahko.
Tentoraz sa zamerám na vyváženosť psychohygieny kontra zdravý životný štýl.

Je mi jedno aký to bude pomer, hlavné je, že tam bude tá váha. S mojich skúseností viem, že keď verejne plánujem osobnú vec, tak priam celý svet je proti tomu, ale to je len môj skreslený názor.

Zamerám sa najmä na staré oprašené rituály a režimi. Takže nič nové.

Mohol by som poriešiť a zvážiť nasledovné:

• Spánok 10 hod.
• Ranné vstávanie
• 2x 1 hod. Meditovanie ako afirmácie a tiché upokojovanie mysle + poprípadne kompletácie
• 30min.- 60.min kondičné cviky
• Zdravé raňajky, obed a večera
• Ranné noviny z domova a sveta
• Popripadná domácnosť, dom a záhrada
• Práca za počítačom
• Poobedná pechádzka o 2x 10K krokov 2x do týždňa, hodina/ deň
• Čítanie 50 strán/deň
• Večerné hádzanie šípok 2- 3 hod/ deň
• Večierkové videá + film

• Spoločnosť - štvrtky a víkendy, jak športové tak aj pracovné, priateľské, viac od života nepotrebujem

Prirorita denneho režimu bude úprava stravy a spaľovanie tukov a tak isto obmedzenie cigariet, najlepšie na príležitostnú cigaretu.

Ak nastane pasivna chvíľa aj nič nerobenie patrí do života a preto si ten relax aj užiť a nepreklínať ho!


Hulk DF 365 2
Hulk DF 365 2
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 138
Reputácia Reputácia : 27
Dátum registrácie : 18.02.2019
Bydlisko Bydlisko : Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 5 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore