Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 8

Strana 40 z 88 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 64 ... 88  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto So 10 september 2016 - 14:52

Ahoj Meretseger!
Vôbec Ťa nemusí mrzieť tá záležitosť s psychologičkou. Ona si jednoducho takýmto spôsobom zarába na živobytie a teda by mala aj niečo vydržať. Pokiaľ sa mňa týka rád čítavam nové príspevky na Tvojom blogu, ktorý je minimálne fajn. Vždy som zvedavý čo nové napíšeš.

.....................

Ahoj Matej,
osobne si myslím, že toho budeš mať priveľa. Isteže Ti v tomto fandím, aby si to všetko pozvládal a zároveň bol aj v pohode. Na druhej strane, viem, že obdobu toho, čo si dávaš "na plecia" by som zaručene nezvládol najmä po psychickej stránke. Tak Ti určite držím palce, aby to všetko bolo OK.

....................

Ahojte všetci,
víkend sa pomaly vlečie, trápi ma, že momentálne je to najmä o doma-záhrada-obchod-prechádzka. Už ani neviem ako sa na mňa pozeráte aj vy. Totiž ani neviem sám ako sa ohodnotiť. Dobrovoľnícka práca je síce sľúbená, ale reálne ju možno budem mať až neskôr. Vlastne asi len píšem to isté, ako je nejaká únava, pasivita, "lenivosť", polihovanie, zlý spánok... a drobnosti. Myslievam na vás, že čo a ako, a hoci prajem to najlepšie, sám nič moc. Možno by sa aj povrchne mohlo zdať, že "veď je OK", ale veľa záležitostí ma trápi...

S priateľským pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Dušan So 10 september 2016 - 23:20

dnes na oslave som zistil ze nie moc castym mojim ucinkovanim na tychto oslavach vlastne nepoznam osobne priam doverne ludi okolo rodiny,vsetko to bolo vlastne o otazke,neskutocneho ticha a haluzneho pocuvania co mi dost pri rozhovore vadi,ale akonahle sa dam do lihu to demonicke trio so mna opadne a som IN,
nemam rad taketo situacie,bolo nas tam snad zo 15-17 a zo 6 psov,vytvorili sa dve tri skupinky a bolo sa kde pridat,ale ako hovorim,bez nejakeho ovplivnovaca,opijata som ako kol v plote s neskutocnima divnima haluzami nieco ako otravne zatazujuce myslienky ktore ma brzdia pri pocuvani,reagovani a dokonca aj rozpravani,mam si z coho vyberat ale to spoznavanie sa po niekolkych rokoch mi je blbe,ja nepoznam ich za tie roky a oni mna,ale sme rodina,pekne co?za vsetko si mozem ja,dlhe roky som bol v prdeli,chodil po nemocniciach a odmietal akukolvek spolocnost,teraz sa mi to vracia,je mi zle,
konec

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 40 Meglepetes_muffin_torta_lufi_valentin_romantika_sziv_q40129
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej Ne 11 september 2016 - 3:21

Lístie, robím si starosť, že ako sa máš a čo máš nové/staré. Napíš, prosím, nejaké riadky z Tvojich uplynulých dní. Drž sa, kamoš. giving a hug dancing

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 40 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  opadané lístie Ne 11 september 2016 - 8:29

ahoj, Matej.

to je od Teba mile, dakujem. Wink

nemam nic vyznamnejsie nove a dni travim tak, ako aj volakedy, preto napisem len stucne.

na moje pomery sa mam tak nejako priemerne. bolo to nedavno trochu horsie. akoby ma to tahalo do depresie. mal som nechutenstvo, bol som smutny a uzkostny. este stale to z casti pretrvava. tazko sa mi rano vstava.

cez den si citam, chodim sa prejst, niekedy idem s kamaratmi na obed, pocuvam hudbu, som na nete a tak.

sledoval som aj Tvoj pokus s invegou. skoda, ze to nevyslo. myslel som si, ze sa Ti viac ulavi po navyseni a nie naopak. co sa da robit.

majte sa pekne.

avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Ne 11 september 2016 - 14:26

Ahoj fajny!
podobne ako Ty nebývam až tak nadšený z rôznych slávností, teda tam kde býva viacero ľudí. Vtedy bývam celkom rád, keď si môžem mimo skupiny vybehnúť na cigaretu. Nedá sa povedať, že by som mal z toho strach, alebo fóbie, ale nie som, jednoducho, na to zvyknutý.

...............

Ahoj opadané lístie!
verím, že prelomíš rutinu, ktorú si si vytvoril. Keď čítam Tvoje riadky, tak si to tak trochu vzťahujem aj na moje konanie a vidím hneď niekoľko zhodných bodov. Na druhej strane Ti rozhodne fandím, aby to ďalej bolo len lepšie.

...............

Ahojte všetci!
pred malou chvíľou som sa vrátil z prechádzky, teda z akéhosi kolečka po meste. Je na mňa snáď až veľké teplo. Postretal som tak pomenej ľudí, pravdepodobne väčšina oddychuje po nedeľnom obede. Otvorené sú dva supermarkety, ale nebol som vnútri. V zásade mi len vyhovovalo, že sa trochu pohýbem a nebudem len čučať doma, čo mám vlastne teraz na programe. Plánujem čítanie, Net, možno TV, dokonca poškuľujem aj po činkách... čo bude to bude...

Príjemný zbytok víkendu a čo najlepší pracovný týždeň praje Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Dušan Ne 11 september 2016 - 21:56

ahoj,
tyzden hodnotim ako nic nezaujimave sa nestalo,tyzden sa niesol v duchu vysedavanim za nb+nejake malickosti,vikend oslava,spanok dobry,pred vcerom som si kvoli rannemu stavaniu a jeho otravnemu pprebudzaniu sa do obeda,presteloval budik zo 7:00hod.na 9:00hod,bude to pe mna a rezim to najlepsie,totiz 7-8 hodinovy spanok je na mna velmi malo,dieta pokracuje dnom i nocou,
konec

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 40 Alarm-clock-clock-cartoon-a-children-s-sketch_108486449
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Po 12 september 2016 - 12:10

Ahojte,
Momentálne sa mám fajn, len mi vadí buchot zo zateplovania. Už sa teším na záhradu. Pred chvíľou som sa vrátil z mesta, v lekárni som kúpil ústnu vodu a voľnopredajný liek proti bolesti. Teraz po očku sledujem dokument o schizofrénii na Youtube.

Zdravotne nepociťujem žiadne významnejšie príznaky, dokonca sa mi zdá, že aj únava je v norme. Snáď to vydrží. Spánok bol trochu kratší, teda asi 4h.

Zatiaľ sa majte. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Meretseger Po 12 september 2016 - 17:12

Tuto, vďaka za mooc pekné slová na blogu, vážim si ich! A vôbec, viem, že psychologička je zvyknutá na všeličo, ale mňa stále štve, že ju trápim. Nie je to len o práci, je to aj o vzťahu ("nie erotickom", ako mi raz povedala a ja som len prevrátila očami) a som si istá, že som príšerný klient. Ale čo, vydržala štyri roky, vydrží aj naďalej, musí (práve som si zaklopala na stôl) Twisted Evil
Okrem toho čo vlastne nové... asi aj nič, deň sa nesie v klasickom duchu. Taká rutina, ktorá našťastie zatiaľ neomrzela - až sa to stane, pôjdem splavovať Amazoku alebo zliezať himalájske končiare Very Happy
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  CHINAMAN Po 12 september 2016 - 18:19

Ahojte všetci
dnes klasika ranné vstávanie potom káva s kúskom sladkého a netovanie cca do 10tej. Pred obedom ešte na chalupe trocha pokosil pričom som si aj ponadával keď som triafal nožom na krovinoreze haluziny (strašné rezonácie cez ruky až po chrbát). Poobede som bol v meste na pošte a v okresnom meste pre balík (komponenty na bike). Tento týždeň bude poštový resp. dobierkový, mám toho dosť poobjednávaného...teraz som sadol za stvôl, prišiel som z chalupy. Pomaličky tam robím-e poriadky, nejde všetko naraz...teším sa na jar kedy tam dávame jahnence-živé kosačky Smile. Teraz som dojedol a vypil jedno pivo, idem si dať lieky a počúvať rádio. Možno sa previesť na bicykli a tak. Držte sa.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Ut 13 september 2016 - 19:45

Ahoj Meretseger!
myslím si, že v rutine nie si sama. Ak môžem napísať za seba, tak je to podobné. Také nečakané, snáď spontánne záležitosti sa mi vyhýbajú. Na druhej strane zvykne to tak bývať, že vraj to uľahčuje život.

................

Ahoj CHINAMAN,
tie ovce je dobrý nápad, sused má dvoch baranov a pekne mu pozemok udržujú na poriadku. U nás sa to nedá, máme viacero menších stromkov, a teda asi by ich ovce "zastrihli", že by žiadna úroda pravdepodobne nebola.

..............

Ahojte všetci,
veľkú čas dňa som strávil na záhrade. Ešte predtým som však v doobedí expresne dorábal akp. Momentálne je v rozbehu zber jabĺk, niečo zarodili aj malé stromky, takže dobre. Škoda len, že väčšina jabĺk je menšieho objemu, takže budú skôr vhodné do lisovanej šťavy. Na druhej strane sa už na tento mok pomerne teším, je to otázka sezóny a potom len čakať o rok. Žiadna tepelná úprava, žiadne striekanie, žiadne chemikálie. V chladnične vydrží približne týždeň. Inak prišiel aj kocúrik, pre dnešok bol hravejší ako obvykle. Celkovo deň hodnotím kladne, bolo tam veľa skôr príjemnejšieho. Zdravotne sa cítim celkom dobre, hapruje mierne únava a spánkové záležitosti, drobnosti sa držia len na pozadí.

Pekné dni vám praje Tuto. Rolling Eyes

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej St 14 september 2016 - 11:00

Wau, takú lisovanú šťavu z jabĺk by som si doprial veru, Tuto (@Tuto). Pre takéto chvíle je cítiť výhodnosť vlastnej záhrady ešte viac. Very Happy Prajem Ti pekný deň, kamoš. Super!

***

Ahojte. Cvik 1

Dneska sa mám zhruba dobre. Stav hodnotím na 1-. Mínusko dávam za svoje morálne nedostatky, ktoré psychicky vedia ubíjať, nakoľko nie som typ človeka, ktorý si rád odpúšťa a nič si nechce vyčítať, práveže trpím komplexnými pocitmi viny nedepresívneho a nepatologického pôvodu. Polícia Ale inak až na toto mínusko hodnotím vec na jedničku. V práci bolo ok, len bolo trošku menej vyťaženia, takže som sa miestami nudil. Včera, kebych odišiel o 2 hodinky z práce skôr, tak by si to poriadne ani nikto nevšimol. Very Happy Dnes mám 1 deň dovolenky a zajtra je deň pracovného pokoja, tak som dva dni sumárne doma. V piatok robím štandardne, čo hodnotím kladne, nakoľko keby som si vzal dovolenku práve v piatok, získal by som až 4 dni voľna, a to by som sa doma strašne unudil - nerobilo by mi toľké voľno dobre na psychiku. Takže preto som si to rozdelil radšej na 2 dni voľna, deň roboty a 2 víkendové dni voľna. Yes Embarassed

Psychiatrické ťažkosti teraz neevidujem v takej sile, aby som ich menovite spomínal. Flush je približne rovnaká, ani zlá, ani dobrá. So zhoršením rátam až na jeseň. Zvládanie úzkosti a psychologického stresu sa mi významne polepšilo, odkedy som sa vrátil späť na Invegu v šestkovej sile. Možno sa mi vtedy stretlo viacero zaťažujúcich faktorov - jednak Invega-12, jednak pretrénovanosť hodinovým behom, jednak nešťastné impulzy zo strany jednej smeny - to sa mohlo nakopiť a spôsobiť mi psychický úpadok. Ťažko povedať, ale aj tak už s invegou-12 nejdem experimentovať. Embarassed

Voľný čas trávim prevažne pasívne, je tam nejaké to surfovanie po webe, čítanie, ležanie, spánok. Stiahol som si aplikáciu "To-do-List", v ktorej si zapisujem úlohy, ktoré sa dajú do 1 hodiny v úplnosti dokončiť, teda tzv. task. Rozčlenil som si aj tú recenziu do školy na takéto tasks a skúmam, či budem takto úspešnejší v zápase s prokrastináciou. Dnes by mal začať aj elektronický zápis na jednotlivé predmety v škole, tak sa na nejaké prihlásim, uvidím však až za niekoľko dní, či mi zápis akceptujú, alebo či sa kvôli nedostatku prihlásených daný predmet nebude otvárať. Nás je 6 v ročníku, čo sa týka externého štúdia, takže sa musíme asi aspoň traja zhodnúť na tom istom povinne voliteľnom predmete. affraid

Držím Vám, priatelia, palce, majte sa pekne. Huge smiley
S úctou
Váš navždy kamoš
matej
Kňaz

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 40 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Meretseger St 14 september 2016 - 17:36

No vraj hej, Tuto, preto ma aj psychologička dokopáva k pravidelnému programu dňa, ktorý som si spísala cca na konci apríla a tým to zatiaľ haslo Shocked V princípe to zatiaľ znamená asi toľko, že oveľa menej spím a tým pádom viac uvažujem nad blogom, toť vše...

Ahojte, vospolok,
u mňa dnes nič moc. V meste ma skolil záchvat, našťastie taký klasický, ale volali mi záchranku, ktorá ma už dôverne pozná - vlastne ma poznajú už všetci záchranári v šírom okolí. Je to hrozné, mrzí a štve ma to, ale čo narobím? Teraz som doma, šialene ma bolí hlava a som na seba naštvaná. Ale rezať sa kvôli tomu nebudem, aj to len preto, aby som nestratila Janu, inak by mi to bolo jedno. Chjo. Rolling Eyes
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 40 z 88 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 64 ... 88  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore