Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 63 z 91 Previous  1 ... 33 ... 62, 63, 64 ... 77 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 63 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  rasto Po 30 júl 2018 - 0:30

mne sa opet podarilo trochu schudnut sice len okolo kila na 132,5 ale aj to je nieco som vlastne rad kazdemu kilecku ktore ide dolu.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 480
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 63 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  rasto Pi 3 august 2018 - 14:50

opet som schudol 1,5 kg mam teraz 131 kg ale je pravda ze menej jem tak asi to ma za nasledok chudnutie nie ze by som naschval nejedol tolko ale proste mi niejako menej chuti nebyvam hladny.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 480
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 63 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 4 august 2018 - 10:13

Gratulujem Ti, Rasťo, k ďalšiemu úbytku hmotnosti. Paráda! Applause Pretty good Yes

---

Ahojte. Pretty good

Dnes ja: 67,0 kg; asi 88,0 cm

Nejaký ten necelý centimetrík a nejaké to jedno kilečko zhruba išlo za týždeň dolu. Kilogramy mi robia trošku starosti, lebo vzhľadom na svoju výšku 177-178 cm by už mohlo ísť aj nízke číslo, ale to známe BMI mi ukazuje okolo 21, takže ešte to do pásma podváhy nespadlo. Bruško kleslo, čomu sa teším najviac, pričom prvé meranie mi dnes ukázalo dokonca 87 cm, ale vždy po uvoľnení svalstva a pri dýchaní sa zakaždým ten obvod zväčší. Som však rád, že je reálne čakať takýmto tempom budúci víkend azda 87,5 cm.

Opatrenia: limit okolo 9500 kJ... skúšať si to vyskladať väčšinu dní tak, aby makroživiny boli v odporúčanom pomere podľa hlavného prúdu výživového poradenstva. Cviky základné - strečing, ohybnosť chrbta, chôdza.

Cieľ do budúcej soboty: 87,0 až 87,5 cm

matej
Rain 5

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 63 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 63 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Št 9 august 2018 - 8:38

Trochu som sa v tieto dni prežrával, priemerne na úrovni 11500 až 12 tisíc kJ. Výsledok je určité zhoršenie mier: 68 kg, 88 cm. Bruško sa drží na tom dobre, nových 88 cm sa pomaličky upevňuje a sú čoraz častejšie. Prvé meranie ukazuje okolo 87,5. Kilá vystúpili o kilečko naviac, zo 67 na 68.

Pokračujem v bežných opatreniach: zápis energie do tabuliek s limitom okolo 9500 až 10 000 kJ, snaha o prijímanie doporučeného pomeru makroživín.

Z cvičenia realizujem občasne iba to ohýbanie chrbta, točenie ramenami, strečing, preferovanie chôdze, kde sa dá. Čiže vlastne nič moc, ale aspoň niečo. Ako hovorí múdrosť: "Najlepšie cvičenie je to, ktoré robíte." Smile

Cieľ do tejto soboty: nepokaziť si centimetre, teda pokračovať v upevnení 88 cm (ak bude nižšie, tak samozrejme super) Smile

matej
Cvik 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 63 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 63 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 12 august 2018 - 12:48

Ahoj. winking

Štvrtočný cieľ sa zhruba podaril splniť: 67 kg, 88 cm.

Centimetre sa teda zachovali, len pri veľkom uvoľnení a nádychu vystúpia na okolo 90. Podobne je to aj pri najedení. Hmotnosť medzitýždňovo tiež zostala rovnaká. indifferent

Zostávam s limitom 9500 kJ - s tým, že chcem úplne zrušiť "junk food", teda v mojom prípade mekáč, chipsy, maškrty v práci. Pokiaľ možno aj džúsy. Benzoanové žbrndy si občas ešte dám a tiež si niekedy doprajem, žiaľ, energeťák vzhľadom na jeho schopnosť výrazne kladne ovplyvňovať motivovanosť a náladu.

Rád by som sa možno niekedy odvážil na behanie - asi polhodinku každý druhý deň. Alebo, ak neprekonám pocit hanby, tak skúsiť možnosti silnejšej záťaže na svojom minirotopede, aby som dosiahol nejakú námahu srdca. Lebo doteraz, ak som na tom pádloval, tak sa namáhali len trochu nožky, zatiaľ čo srdce zostávalo dosť pokojné. Mal som totiž nastavený minimálny magnetický odpor.  Cvik 3 Vyzerá to tak, že áno, dám sa skôr na takúto formu kardia, resp. musím z toho najprv spraviť tým odporom kardio. Lebo behať po vonku sa, žiaľ, asi hanbím. Embarassed


Cieľ do budúcej soboty
: okolo 87,5 cm

matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 63 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 63 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 18 august 2018 - 10:42

Ahojte. Smile

Uplynulý týždeň som mal náročný, ako som spomínal v téme "Ako sa dnes máš". Došlo teda k premrštenému papaniu a odrazilo sa to aj na mierach: zhoršenie na 67,5 kg a 89 cm.  Embarassed

Boli aj džúsy, aj chipsy, aj maškrty, takže limit sa často nedodržal. Mal som tam aj 12-13 tisícovku asi dvakrát. Shocked

Ani netreba znovu spomínať opatrenia, stále si dávam tie isté... pričom niekedy ich dodržím a niekedy, žiaľ, nie. Dosť záleží od nálady, lebo keď sa mám duševne zle, tak mám veľmi slabú vôľu sa snažiť o takéto ciele. Skúsim rátať s cieľom do budúcej soboty na úrovni späť na 88 centimetrov. Smile

matej
alien

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 63 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 63 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 26 august 2018 - 2:07

Ahojte, bojovníci s tukmi. shooting

Cieľ na dnešnú referenčnú sobotu sa podaril ako-tak splniť. Dostal som sa späť na 67 kg a na pás 88 cm na najtučnejšom obvode, čím nemyslím naprieč panvou, ale naprieč bruchom. Ten pás je kostrbatý, nakoľko prvé meranie mi ukáže príjemných 87 cm a následne, keď sa začnem vedome uvoľňovať a dýchať do brucha, tak tukové vankúše sa zastavia až na 89 centimetroch. Zhruba sa teda nič nemení a točí sa to okolo tých istých hodnôt približne. Z dlhodobého hľadiska viacerých mesiacov je tu badateľný mierny pokles.

Je koniec letných prázdnin pomaly a chcel som dovtedy mať 84 cm, alebo tak nejak. Toto sa mi už nenaplní, ale ako vravia motivačné knihy: neexistuje nereálny cieľ, iba nereálne termíny. Takže pokiaľ bol vzhľadom na moju snahu koniec augusta nereálnym termínom, môže byť trebárs 1. november reálnejším. Predpokladám, že v nasledujúcom období zapojím do režimu beh, takže sa výsledky môžu dostaviť rýchlejšie alebo badateľnejšie. Hoci prvoradou motiváciou k behu sú mi zdravotné dôvody (vitalita, motivovanosť, energia, neurózy, flush), ostatné dôsledky, trebárs chudnutie, sú mi v tomto prípade skutočne sekundárne.

Cieľ do budúcej soboty: 86,5 cm na prvé meranie, 88,5 cm po uvoľnení

Opatrenia:
- začať behať, zhruba 20 minút raz za 3 až 2 dni
- zapisovať si do účtu na tabuľkách stravu, limit energie 9500 kJ
- redukovať maškrty a cukor, nejesť chipsy a džús obmedziť len na liter týždenne
- zlepšiť príjem vlákniny, atakovať aspoň 20 g denne, a nie 10-12 ako tento týždeň
- zlepšiť disciplínu v jedení jabĺk (vždy mám pridelené na deň jedno jablko, ale stáva sa až príliš často, že ho nezjem a odloží sa do ďalšieho dňa)
- ak sa bude dať, tak nejesť po dvadsiatej hodine, jedine ak by som došiel takto neskoro z práce a/alebo z behania

Idem na to. shooting3

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 63 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 63 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  kimi2028 Ne 26 august 2018 - 10:25

No Matej držím ti palce, aby sa tvoje ciele v súvislosti s chudnutím naplnili a opatrenia sa dodržali. To je podľa mňa kľúčové. Ja mám radosť z toho, že za 9 mesiacov som dal 11 kíl dole na 96 kg. Hoci to chudnutie ide ťažšie, ale dajú sa vidieť výsledky. Dnes idem to skúšať do bazéna, aby som to nejako naštartoval.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 63 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 1 september 2018 - 10:24

Kimi, vrúcne Ti gratulujem k takým krásnym výsledkom, je to priam báječné! Applause Applause Applause

Držím palce aj do ďalšieho úsilia, všetko dobré. Super!

---

Ahojte, chudnúci bojovníci. Super!

Tento týždeň nemôžem, žiaľ, ohlásiť, príchod nových výsledkov, mám dnes 67,1 kg, 88 cm. To je približne to isté ako aj minule. Neviem Iste, môžem si za to sám, lebo bol aj džús, aj chipsy, aj maškrty, tiež jedna kolegyňa mala sviatok, takže sme mali v práci obžerstvo. Cvičenie som realizoval pomerne pravidelne, ale len dvadsaťminútovky na rotopede, čo veľa kalórií nespáli, tak či tak som to cvičil skôr kvôli nálade, a nie kvôli spaľovaniu energie. Energeticky som mal aj dvakrát 13-tisícovky. Bezradný Skrátka, nepričinil som sa o dosiahnutie cieľa, skôr som konal ignorujúc ho.

Napriek tomu sa aspoň teším, že neprišlo zvlášť pribratie, ale stále mám postavu vlastne rovnakú. Cieľ na ďalšiu sobotu by som rád videl v rovine nejakých 87,5 cm, no uvidím, či sa prinútim niečo preň aj robiť. Okolie ma moc v chudnutí nepodporuje, všetci mi tvrdia, že nemám už chudnúť, že vyzerám už chudo. Je to však ale tzv. ilúzia voľného trička, ktoré šikovne zakrýva vankúše na bruchu a vytvára dojem plochosti. Je to ale naozaj iba dojem. Takže ešte si v hľadáčiku ponechávam svoj cieľ, hoci priznávam, že nie som dostatočne snaživý, aby som dosahoval výsledky nejak šikovnejšie alebo efektívnejšie. Uf

No čo už, pokračujem. Tieto moje príspevky a snahy majú aspoň ten hlavný výsledok, že vďaka kontrole nepriberám a nevraciam sa niekam späť k starým číslam. Takže aspoň pre tento efekt toto všetko má svoj nejaký význam, dúfam. Shocked

Držme sa, priatelia. giving a hug

S pozdravom
stagnujúci matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 63 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 63 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 8 september 2018 - 19:26

Ahojte.  Super!

Týždenný cieľ sa tentokrát podaril splniť. Dnes mám 66,5 kg a 87,0-87,5 cm. Výška asi 177-178 cm. Na úzkom obvode pod rebrami mám 82-83 cm. Naprieč panvou a bedernými kosťami - 96 cm.

Zapisoval som si energiu do tabuliek priebežne, dosť často ale nie vopred, lež až po zjedení. To znamená, že som menej plánoval, čo sa bude presne jesť. Relatívne cielene som jedol zhruba menej, asi na úrovni 8000 kJ. Raz bola 11-tisícovka. Novinkou je už asi týždeň-zabiehaný zvyk, že raňajkujem len ochutený jogurt - najprv to bolo Srdiečko, posledné dni to je Probia.  Na jogurt pijem vitamíny rozpustené v 2-3 deci vody, s ktorou zapijem ranné lieky. Takto som zväčša vydržal až do jedenástej, kedy som väčšinou už išiel obedovať. Ak som nešiel obedovať, tak som si dával banán, či orechy. Často jem 15-20 g rôznych orechov denne. Jem to kvôli zdravým a zasycujúcim tukom a kvôli tryptofánu. Darí sa mi dosť často variť vlastné jedlá, hoci jednoduché. No sú aj výnimky, kedy si jedlo kúpim hotové. Budúci týždeň by som rád znovu ukuchtil zemiaky nakyslo so špekačkou alebo vajíčkom. Minule mi veľmi chutili, ale varil som to až cez víkend. Teraz by to mohlo pokryť utorok, stredu a štvrtok. Smile

Cvičenie bolo v tento týždeň kvôli horším psychickým stavom obmedzené, resp. napr. rotoped som riadne zanedbal. Embarassed V budúci týždeň pokračujem v kalorickej reštrikcii na úroveň asi 8000-8500 kJ, nejesť po dvadsiatej a už skúsiť znovunastoliť cvičenie. Shocked Každý deň jedno jablko, ale už nie zelené golden, lebo to kvôli miernej kyslosti mám tendenciu vynechávať a jesť nepravidelne. Naopak, žltšie alebo červenšie (napr. odroda Gala) mi oveľa viac chutí, vlákniny obsahuje aj tak dosť, a pritom sa ho neštítim, ako pri zelenom. alien Bolo by fajn docieliť 2 žlto-červené jablká denne, hrubé črevo sa poďakuje. Very Happy

Cieľ do budúcej soboty: 87 cm na najtučnejšom obvode

matej
Cvik 3 cherry

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 63 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 63 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 15 september 2018 - 8:27

Ahojte, bojovníci s tukmi.  cherry

Uplynulý týždeň sa vyznačoval trochu premršteným jedením v porovnaní s tým predošlým. V toho dôsledku som mierne pribral na dnešných referenčných 67,4 kg a asi 88 cm.

V ďalšom týždni skúsim znovu o trochu menej papať, vrátiť sa pod 10 tisíc, niekde smerom k 9000 kJ. Dosť som jedol sladké, okrem maškŕt v práci to boli aj 3 džúsy veru. Idem sa polepšiť. Smile Pohybovo som bol na tom čo do chôdze a prevlakovania bremien výdatne, ale zase málo kardia bolo, resp. od minulonedeľného behania žiadne. Posilňovačky tiež žiadne, iba cviky na chrbát a strečing bývali pravidelne. Tie cviky na chrbát ma, myslím, dosť chránia pred preťažením, keď vláčim sem-tam tie krabice plné kníh v práci. Priemerná hmotnosť je asi 20-25 kg, pričom denne ich prehadzujem aj 20 kusov, takže si myslím, že po 3 rokoch takejto manipulácie mi chrbát slúži aj vďaka tým cvičeniam. Aspoň si to nahováram v snahe motivovať sa k pokračovaniu. indifferent Ale výsledne chcem vlastne povedať, že sa chcem v nový týždeň zapojiť opäť do kardia. Keďže mám boľavý palec na nožke, tak budem musieť zvoliť asi niečo iné, než beh. Je tam vo fitku spústa rotopedov, spinnerov a elipťákov. Tak skúsim niečo z toho. Fitko som si zaplatil len na 1 mesiac, a hoci to je takto drahšie bez viazanosti, no aspoň viem vycúvať, keby som tam bol lenivý chodiť. Very Happy

V papaní som navýšil podiel ovocia, denne sú to 2 jablká červeno-žlté (Gala), 1 banán a často si teraz k tomu pridávam aj aspoň jednu-dve broskyne alebo nektarinky. Zo zeleniny dominuje rajčina a paprika (teda aj keď hovoria, že rajčina je ovocie, hm). Pred nejakým časom som mal veľký kaleráb a v donáškach v práci som mával šalátovú oblohu asi dvakrát.  Uf

Cieľ do budúcej soboty: späť na 87,5 cm

Mnohí mi radia, že v tejto fáze chudnutia už by mi veľa pomohli brušné cviky a snaha o vytehličkovanie. Je to dobrý nápad, ale narážam na svoju určitú nechuť, pretože brušné cviky patria medzi moje najmenej obľúbené... povedané slušne. alien pale Musím si nejak preprogramovať myseľ afirmáciami a skúsiť si vsugerovať, že ma bavia, lebo inak sa asi nepohnem. Zírám

S úctou a pozdravom
matej
Dojatie 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 63 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 63 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  rasto Ne 23 september 2018 - 4:01

tak ja nechudnem uz pekne dlho naopak som trochu pribral 1,5kg teraz mam nalacno 132,5 ani niejako moc nejem a aj tak nechudnem.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 480
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 63 z 91 Previous  1 ... 33 ... 62, 63, 64 ... 77 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore