Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 77 z 91 Previous  1 ... 40 ... 76, 77, 78 ... 84 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 77 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 11 apríl 2020 - 8:23

Ahojte. Smile

Dnes po niečo vyše týždni od zanechania brigády: 66,7 kg, asi 86,5-87 cm (+1,3 kg, asi +2 až +2,5 cm).

Vidím, že prudké poklesy pri námahe v sklade boli len dočasné a dosť sa mi to teraz vrátilo k podobnému stavu, aký som mal predtým. Shocked

Momentálne priveľmi nevyvíjam snahu o znižovanie obvodu pásu. Jem síce akosi menej, ale zároveň mám veľmi málo pohybu. Aj beží v tejto veci na facebooku vtip:

- "Koľko si už v karanténe?"
- "Sedem kíl". Very Happy

Do ďalšieho týždňa idem zatiaľ aspoň s cieľom nepribrať. Yes

Prajem Vám, kamaráti, mnoho úspechov pri Vašich snahách. Všetko dobré! Super!

matej
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 77 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 77 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 18 apríl 2020 - 9:12

Ahojte. winking

Uplynul ďalší týždeň a tak v rámci prevencie mi bolo treba skočiť na váhu: 66 kg, 88 cm (-0,7 kg, +1 až +1,5 cm).

Vyzerá to, že som vlastne nepribral, pričom to zväčšenie pásu je skôr nafúknutie. Cítim sa nafúknutý, plynatý a mám, ako inak, zápchu. Takže myslím si, že preto prišlo zhoršenie v obvode. Jem naďalej pomenej, hoci primárnym motívom mi je šetrenie peniažkov, a nie kilojouly. Pohybu mám ešte stále výrazne málo. Rotoped som už mal medzi svojimi úkolmi v zozname denných úloh, ale zatiaľ sa ešte nezaradil medzi úspešne absolvované aktivity. Smile

Cieľ na ďalší týždeň: pokračovať v trende... a nepribrať  I do not agree

Držme sa!
matej
Cvik 3

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 77 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 77 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 26 apríl 2020 - 14:15

Ahoj, kamaráti. Super!

Medzitýždňovo u mňa došlo k určitému poklesu: 65,5 kg, asi 86,5 cm (-0,5 kg, asi -1,5 cm). Suspect Naďalej platí, že cielene nepodnikám kroky k chudnutiu. Vlastne si už veľa týždňov nepíšem ani stravu do Tabuliek a neviem teda posúdiť, ako som na tom kilojoulovo. Teraz došlo k poklesu asi tým, že menej jem, keďže sa snažím šetriť peniažky a zároveň nie som tak hladný, keďže nemám priveľa fyzickej aktivity. Už od poslednej brigády akoby zápasím o méty pod 87 centimetrov, čomu sa teším. cyclops Naopak, trochu sa obávam tej hmotnosti, lebo tá je na výšku asi okolo 177-178 cm už dosť nízka. Bezradný

Do ďalšieho týždňa by som rád vstúpil s pokračujúcim zámerom nepribrať (do pása). Polícia

Držme sa! Očko

welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 77 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 77 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 2 máj 2020 - 12:38

Ahojte, bojovníci. Vitaj

Trošku som zase poklesol: 64,8 kg, asi 85 cm (-0,7 kg, asi -1,5 cm).

Stále mám pred sebou víziu ideálnych 80-82 centimetrov. Cvičenie rozcvičky, brucha, ramien a drepov realizujem zatiaľ nie úplne každý deň, hoci to mám medzi úkolmi vytýčené. Verím, že sa to čoskoro stane súčasťou mojej rutiny. Už som mal pár období v priebehu posledných rokov, kedy to v mojej rutine figurovalo, no časom som dopustil, že som rozbehnutý zvyk stratil. Musím oň naďalej bojovať - myslím, že je to správne si to stále dokola vytyčovať.

Je to zvláštne, ale môj dlhoročný zvyk zapisovať si do Kalorických Tabuliek je už veľa týždňov mŕtvy. Prakticky už od nejakého februára. Shocked Ale aj tak všetkým to evidovanie na Tabuľkách vrelo odporúčam. Yes

Zistil som podľa jednej stránky, že moja veková kategória a pohlavie by malo mať BMI nad 21. A ja mám teraz 20,4, čo mi vypísalo ako podváhu. Embarassed  

Do ďalšieho týždňa sa idem usilovať naďalej začleňovať cvičenie do dennej rutiny a držať sa cieľa nepribrať nový tuk do pása. Suspect  Držme si palce. community together

Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 77 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 77 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 9 máj 2020 - 12:30

Ahoj, priatelia.

Dnes 64,2 kg, 84 cm (-0,6 kg, -1 cm).

Hmotnostne som na tom nižšie, než na strednej škole. Ale na strednej škole som mal brucho akosi plochšie. Shocked V uplynulom týždni som sa venoval cvičeniu iba nepravidelne. Neviem v tejto chvíli, čo si ďalej vo veci "chudnutia" vytyčovať. Iste, mám záujem nepribrať tuk do pása a naďalej robiť kroky k jeho redukcii smerom k 82 až 80 centimetrom. Mohol by som sa nejak spevniť, viac vyrysovať. Chopiť sa činiek. Bezradný Všetko sú to šľachetné ciele a túžby, no reálnych skutkov činím pramálo. Embarassed

Držme sa! community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 77 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 77 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  EnaXnaY Ne 17 máj 2020 - 11:48

Aktuálny stav 102kg Wink

Ide to dole každým dňom Wink

Dieta : Jedno jedlo na deň, veľa cigariet a kávy Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 77 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1065
Reputácia Reputácia : 163
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 46
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 77 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  kimi2028 Ne 24 máj 2020 - 17:07

Gratulujem, ja mám momentálne 113-115 kg. Chcel by som skúsiť ani nie tak diétu, ale stravovanie podobné ako po operácii zmenšenia žalúdka. Pri nej stačí jesť každé 2 hodiny 200 gramové porcie jedla, tak som zvedavý, či niečo za mesiac schudnem takouto metódou. Dnes som počúval v rádiu motivačný príbeh jednej ženy, ktorá schudla 51 kg ročne. Chcel by som to skúsiť, či niečo neschudnem aj bez pohybu.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 77 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  EnaXnaY Ne 24 máj 2020 - 17:09

kimi2028 napísal:Gratulujem, ja mám momentálne 113-115 kg. Chcel by som skúsiť ani nie tak diétu, ale stravovanie podobné ako po operácii zmenšenia žalúdka. Pri nej stačí jesť každé 2 hodiny 200 gramové porcie jedla, tak som zvedavý, či niečo za mesiac schudnem takouto metódou. Dnes som počúval v rádiu motivačný príbeh jednej ženy, ktorá schudla 51 kg ročne. Chcel by som to skúsiť, či niečo neschudnem aj bez pohybu.

JA SOM minulý rok schudol 30, len vďaka NEŽER CICA! Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 77 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1065
Reputácia Reputácia : 163
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 46
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 77 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 11 júl 2020 - 13:03

Ahojte. winking

Uplynulo niečo vyše 2 mesiacov od môjho posledného príspevku v tejto téme. Medzitým som od 11. mája opäť nastúpený do práce, čo so sebou prinieslo návrat "obžerstva" v podobe kancelárskych maškŕt od kolegýň. Okrem toho som akoby začal viac jesť aj voľne doma. V posledných týždňoch sa usilujem viacej cvičiť - okrem strečingu ide hlavne o rôzne posilňovanie. Cítim, že aj ono mi prispelo k zvýšenej pažravosti; telo si pýta viac kalórií vtedy. Yes

V súčasnosti mám miery 66,8 kg, asi 87 cm (+2 kg, asi +2 cm). Ide teda o určité zhoršenie, resp. lepší výraz je asi "návrat k pôvodným mieram" z časov, keď som chodil do práce pred koronakrízou. Shocked

Trochu ma trápi, že si nezapisujem zhruba od februára vôbec kilojouly na Tabuľkách. Po veľa rokoch každodennej tejto rutiny som si akoby nečakane odvykol. Aj som mal pokusy od mája sa k zapisovaniu vrátiť, no zdá sa, že už tomu čelím, ako keď bežne človek začína s novým zvykom. Teda mi to už nepríde ľahké - lokomotíva stojí a rozbehnúť ju je už výzva. Smile

V zásade sa však nedeje nič horibilné, je to vlastne ok. Ambíciu zmenšiť ešte viac obvod pásu a vyrysovať sa cvičením už vnímam len ako takú voľnočasovú zábavku. Skôr ma motivuje sa tým zapodievať len z dôvodu prevencie pred znovupribraním na čísla z dávnejšej minulosti. Zírám V tomto smere to zatiaľ svoj účel plní. Uf

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 77 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 77 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 25 júl 2020 - 9:15

Ahojte. Smile

Uplynulé 2 týždne od mojej poslednej zmienky tuná sa vyznačovali častým cvičením, snahou o časté jedenie ovocia a zeleniny, redukcia mäsa v strave, pitie srvátkového šejku (asi 27 g proteínov v pohári) a tiež som si zopár dní zapisoval do "stravovacieho denníka" vo worde to, čo som zjedol (bez vypočítavania kilojoulov).

Žiaľ, mal som v týchto snahách aj pády. Trebárs stravovací denník mi fungoval asi 3 dni za sebou, a potom zase skutek utek. V cvičení som to dosť preháňal, mal som dlhú šnúru cvičenia každé ráno a večer (spolu hodinu denne). Plus som bol v pondelok v tento týždeň behať vo fitku, čistého času asi 15 minút 8 km/h. Toto preháňanie ma priviedlo k pádu v podobe žalostnej "nálady pod psa". Takže zhruba od stredy som zrazu necvičil, ani nebol znovu behať, vynechal som aj srvátky a oslabil disciplínu v zapisovaní do stravovacieho denníka. To bol môj najvýraznejší pád v tento týždeň. Skrátka som to prehnal a hoci som sa necítil vysilený fyzicky, afektívne som sa posunul do výrazných depresívnych rozlád.

V súčasnosti evidujem 66 kg a 86,5 cm nalačno na najväčšom obvode. Boky panvy 95 cm, pod rebrami obvod 82 cm. Ramená a trup sa už celkom pekne rysujú, výsledky vnímam ako očividné, čo ma utešuje, že to nie je nadarmo. Ale musím v ďalších dňoch nielen sa vrátiť k režimu, ale významne ho zvoľniť. Kolegyňka, inak pravidelná bežkyňa, ma urguje, že stačí každý druhý deň cvičiť. Teda nemyslím ohýbačky a strečing, ale myslím také to namáhavé posilňovanie, prípadne beh. A nie aj ráno pred prácou, aj po práci. To sa takto človek odpáli, ako ja, keď to na mňa doľahlo v túto stredu.

Tak skúsim dnes mať posilňovanie, a potom až v pondelok. Nemám ale ešte ujasnené, kde vtrepať do režimu ten beh vo fitku. Jedeň deň beh a druhý posilňovanie je zase len obmenou systému "cvičiť každý deň" a to je vlastne zase stará cesta k odpáleniu sa. very sad3 Neviem ako Vy, ale akosi precitlivelo reagujem na každú nepohodu vo svojom tele... hneď sa mi to strašne nepekne odzrkadlí v psychike. Musím byť teda opatrný a dostatočne odpočívať.

Pokračujem. alien

Všetko dobré Vám prajem! Ďakujem
matej
Cvik 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 77 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 77 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 22 august 2020 - 10:24

Ahojte, bojovníci. Poklona

Bude takmer mesiac od poslednej mojej zmienky tu. Dnešné miery 66,8 kg a 87 cm ma trošku utešujú, že v podstate "sa udržujem". Je pravda, že ide o určité menšie zhoršenie, no pravdepodobne ide o prirodzené jemné kolísanie. Uf

Za ten mesiac sa mi podarilo naučiť sa pravidelne si zapisovať do Stravovacieho denníka svoje papania. Neskôr, asi 2 týždne dozadu, som začal odhadom v ňom vyhodnocovať aj kilojouly a zapisovať si aspoň hrubý odhad, či som to v daný deň prehnal, alebo to bolo ok. Za premrštenie mám stanovené papanie nad 10 tisíc kJ. Včera som si už zapísal aj do Tabuliek a chcel by som prejsť do druhej fázy "navykania si na zvyk zapisovania", ktorý by spočíval v návrate na Tabuľky, a teda aj o čosi presnejšie evidovanie prijatej energie. Tak ako za starých časov počas viacerých predchádzajúcich rokov. Zhruba od polky júla teda usilujem o znovunavyknutie na zapisovanie papania a postupné obnovenie evidencie na Tabuľkách. Z tohto cviku som nečakane zišiel niekedy vo februári tohto roku a hoci som odvtedy nebol za to "potrestaný" pribratím, aj tak som so stratou tohto návyku nie spokojný a túžim sa ho držať aj do ďalšej budúcnosti. Shocked

Navykanie na cvičenie je mierne neúspešné. Veľmi rád cvičím, baví ma to, ale buď nemám čas, alebo keď mám, tak v ostatnom čase sa mi zase vracia ten starý známy dojem, že mi tá únava, ktorá z cvičenia plynie, prináša mnoho deprimujúcich pocitov. Už som mal aj fázy, kedy som cvičil naozaj často a intenzívne, a aj fázy, kedy som cvičil "s mierou". V zásade mi to prinieslo len utvrdenie sa v tom, že cvičenie mám veľmi rád a baví ma. No až pričasto mi stopku zadá spomínaná únava a deprimovanosť. A to aj vtedy, keď posilňujem len základné partie dokopy 10 minút. Zronený V tento týždeň som riešil v sebe okrem iného myšlienku vedomého zrušenia asociácie medzi únavou a negatívnymi pocitmi/myšlienkami. Všímam si dlhodobo, že keď sú ľudia z môjho okolia unavení, nejdú automaticky do malomyseľnosti a depresie. Zdá sa, že únava sa vôbec nemusí spájať s negativitou v hlave. Tak teda riešim v sebe snahu zrušiť toto svoje prepojenie. Tým pádom by som mohol byť unavený z cvičenia, a pritom sa necítiť duševne zle. Je to ale cieľ nadlhšie, mám túto asociáciu v sebe dlhodobo zažratú, takže nie je to úplne jednoduché.

V ďalšom období teda cielim pokračovanie v spätnom navykaní si na Tabuľky. Cviky mám v týždňových cieľoch stále, uvidím teda, ako sa chopím činu, resp. ako sa mi bude dariť "robiť si mentálny odstup" od svojej únavy. Embarassed

Držte sa! Super!

matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 77 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Strana 77 z 91 Previous  1 ... 40 ... 76, 77, 78 ... 84 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore