Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 2

Strana 33 z 84 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 58 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Št 22 júl 2010 - 7:10

Dnes sa práca hľadá veľmi ťažko, v inzerátoch sú väčšinou práce na doma, ktoré sú ********, alebo rôzne dealerské pozície, či práce na živnosť, kde si musíte na seba zarobiť sami rôznym prehováraním iných ľudí a ak si nezarobíte, firma vám nedá ani cent. Takých normálnych zamestnaneckých pozícií je žalostne málo. Viem, že do 25. rokov môžu byť absolventi zamestnaný na tzv. absolventskú prax, kde z úradu práce dostávajú životné minimum čo je asi 5700,- a robia normálne práce v podnikoch a tak 20 hodín týždenne, len neviem ako je to u invalidných dôchodcov, ktorí už príjem majú.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  popoluska Št 22 júl 2010 - 15:04

Mne sa podarilo zohnat pracu,hoci som na ID.U nas sa od septembra otvaraju chranene dielne pre somato,tyflo-surdo-eto-pedikov,to su rozne postihnute deti, a budem tam s nimi pracovat..Uz sa na tuto pracu velmi tesim.Potrebovali niekoho na ID,ktoma k tomu vztah.Samozrejma,ze za to dostanu peniazky.
Teraz tiez pracujem,ale sukromne.
Ja si zase myslim,ze kto chce,pracu si moze najst,take su moje skusenosti.
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Št 22 júl 2010 - 16:18

Tak chránené dielne sú pracoviská pre ľudí zo zdravotným postihnutím, takže sú určené práve ID a ZTP, na to dostane aj zamestnávateľ peniaze z úradu práce. Kto chce, prácu si nájde...no mozno nájde, ale z maturitou robiť napríklad upratovačku za minimálnu mzdu nie je práve terno, skôr zdieranie.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Anonymný Pi 23 júl 2010 - 9:30

caute, akurat som prisiel od svojej psychiatricky. Vravel som jej, ze som zacal uzivat Coronal, na tlak a pulz vysoky, na co hned povedala, ze serdolect, ktory som doteraz bral, bude treba vysadit. Predpisala mi Seroquel, dve tabletky vecer, len neviem este, kolko je to miligramov, lebo recept je v lekarni, na objednavku...mate niekto skusenosti so seroquelom?
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  filipka Pi 23 júl 2010 - 10:56

Tomas, skusenosti so Seroquelom mam velmi dobre, je to moj najlepsie zaberajuci liek. Ale pozor, davku treba zvysovat postupne, nedaj si hned tie dve tabletky naraz!
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Anonymný Pi 23 júl 2010 - 11:25

filipka, ja mam este na tyzden serdolect, tak ho uz douzivam, potom nasadim Seroquel az...na poobedie mam objednane tabletky, tak napisem, kolko miligramov mi predpisala...vravela, ze si mam dat dve, tak mozno jej zavolam, aj ked, ona robi v meste len v stredu a piatok, tak sa jej spytam, ci nezacat na nizsej davke...no ja som nikdy nemal nejake vaznejsie vedlajsie priznaky...dufam, ze zo seroquelu zase nepriberiem, ako bolo pri serdolecte...ale vravela, ze oci by sa mi od neho prevracat uz nemali, ako sa stavalo obcas pri serdolecte a pravidelne pri rispene...
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Pi 23 júl 2010 - 11:59

Tomáš, ja mám zo Seroquelom dobré skúsenosti, bral som ho dlho, teraz miesto neho beriem generikum, teda alternatívu z tým istým učínným prvkom, ktorým je kvetiapín KETILEPT 300mg. Pozor ale na to, že Seroquel má zo začiatku liečby silné uspávacie účinky, ktoré po čase odoznejú. Jednému môjmu spolupacientovi z izby v nemocnici keď naordinovali na večer Seroquel, tak tvrdo po dve noci spal, že sa pomočil.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Matej Pi 23 júl 2010 - 13:42

Ja som bral Seroquel niekedy na začiatku liečby. clown

Mám s ním také zmiešané skúsenosti, lebo som jednak veľa spal, ale čo bolo horšie, mal som strnulé všetky mimické svaly z neho. Celá mimika aj lícne svalstvo, všetko to bolo akosi bez citu a ustavične napnuté ako struny. Nemohol som sa dobre vyjadrovať, artikulovanie do telefonu alebo do očí v rozhovore bolo veľkým problémom. Kvôli tomu som to nakoniec musel vysadiť, aj keď aspoň čiastočne mi to bolo príjemné v tom zmysle, že mi ochromilo celú mimiku a líca, čiže aj červenanie ustalo. Preto mám z neho zmiešané pocity, lebo na jednej strane som nemohol dobre rozprávať, artikulovať, vyjadrovať sa, ale na druhej strane moja typická červenavá úzkosť ustúpila na minimum a ja som sa cítil aspoň trošku slobodný. Tak neviem no. Ale užívať ho teda nemôžem. pig

Držím palčeky, Tomas. Vidím, že Igorovi a Filipke to zaberá a ešte k tomu veľmi dobre, tak dúfam, že Ty budeš patriť medzi takýchto šťastlivcov. Drž sa. cyclops

cherry

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 33 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Robo Pi 23 júl 2010 - 15:11

Ahojte kamaráti, ahoj Tomáš. Aj ja mám zo Seroqell-om xr skúsenosti. Najprv som bral Seroquell xr v nižších dávkach, potom mi doktorka dávku zvýšila na už neviem koľko mg a strašne sa mi potom veľmi triasli ruky, nemohol som z jednej izby do druhej ani preniesť kávu, proste sa mi triasli ruky. A okrem toho ma zaspával, ale dúfam Tomáš, že tebe jeho užívanie nebude robiť problémy. Maj sa, Robo. affraid flower king albino farao flower geek rendeer jocolor queen
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Pi 23 júl 2010 - 16:46

Ja som mával problémy z nespavosťou, takže mi prišlo celkom vhod, že ma úspával...
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Anonymný Pi 23 júl 2010 - 17:00

prisiel som z lekarne, je to 300mg, dve tablety, 600mg dokopy teda...denna davka bezna 400-800...no ale, zacnem teda nejake povedzme 4 dni na 300mg...
zatial ma ziadny liek neuspaval, snad len Tisercin, ale to je prave na to, po nom som doma bluznil, nevedel, co rozpravam...ale v nemocnici som s nim problemy nemal, zaujimave...
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Pi 23 júl 2010 - 18:29

Tomáš, ale 600mg je dosť silná dávka, ja som bral Seroquel 200mg a už ma uspával, teraz beriem KETILEPT 300mg, tak je to ako tak akurát, pri 600mg by som už bol ako opitý a do polhodiny by som spal. Keď som mal horšie obdobie, tak som dočasne bral 600mg ketileptu čo sa rovná 600mg Seroquelu a veru spal som ako zabitý, preto sa tieto lieky berú večer respektíve na noc.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 33 z 84 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 58 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore