Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Naše (samo)štúdium

Strana 23 z 27 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 23 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Dušan So 16 január 2021 - 12:42

Ahoj
Ako poniektroý viete pred pár mesiacmi Som načal kapitolu video prednášok z matematiky, fyziky a chémie a popri tom aj kurzy z IT.

Nuž musím povedať, že už pociťujem (ne)chuť, najmä keď látke doslovne (ne)rozumiem. Tak napr. taká fyzika. Slovné úlohy a mám problém. (Ne)viem sa do toho dostať. Ale povedal Som si, že keď to niejde takto, tak vyskúšam inú metódu.

A to hlavne sa v danej téme nikam (ne)ponáhlať a jednu tému si aj na jeden deň naštudovať. Mám takú metódu, že keď to nejde po dobrom, tak potom po zlom. A tím zlom je memorovanie. Toto memorovanie sa mi osvečilo v Batch príkazoch. Hneď ako som si ich vštiepil do hlavy, Som vedel (na)programovať všetky naštudované programy.

A preto s fyzikou bude dobre, keď to urobím aj s ňou. Čiže ak nie na prví raz, tak mechanicky a to memorovaním. Keď sa tak zamyslím, (ne)mám v hlave žiadne príklady, či slovné úlohy, teda (ne)mám sa o čo oprieť.

Tak ako Laci Strike na svojich video prednáškach (ne)ustále mele za sebou "trénovať, trénovať, trénovať!" Tak milí čitatelia tohto príspevku, želám a prajem vám veľa radostných chvíl v rozvíjaní svojej inteligencie a veľa trpezlivosti.

S pozdravom Dušan.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/01/samostudium.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 23 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  kimi2028 So 16 január 2021 - 17:55

Ahojte kamaráti, tak ja sa budem snažiť študovať šachy, ktoré som si rozdelil do 5 skupín.
1. Taktika
2. Typové pozície
3. Koncovky
4. Partie klasikov
5. Analýza vlastných partii

Študijné bloky budú následovné:
6:00-7:00 Taktika
9:00-11:30 Typové pozície alebo Koncovky
14:30-15:30 Partie klasikov
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and Dušan like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 23 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej Ne 17 január 2021 - 8:35

Dušan napísal:Ahoj @Matej
Chcem sa spýtať, to do kedy budeš chodiť na exterko, večerné, či jaké vyučovanie, koľko semestrov ťa čaká a čo presne študuješ?

Ahoj, @Dušan. Vitaj

No, v podstate som ešte len začal, čiže končím 1. semester 1. ročníka. Celkovo I. stupeň externého štúdia trvá 4 ročníky, čiže 8 semestrov. Shocked Pred zopár málo rokmi sa na Slovensku externé predĺžilo takto o rok z troch na štyri (I. stupeň) a z dvoch na tri roky (II. stupeň). Ja osobne takéto predĺženie vítam a vnímam ho veľmi kladne, lebo sa tým zmenšil nám externistom počet predmetov na 1 semester (rovnomernejšie sa rozložili), takže máme počas našich sobotných vyučovaní viacero nosných predmetov viackrát, viackrát sme teda v styku s vyučujúcim, máme tak viacej cvičení a vôbec viacej výučby. A to je dobre, je menšie bremeno potom kladené na samoštúdium. To zostáva síce naďalej dôležité, no v minulosti sa ten nedostatočný čas venovaný výučbe a cvičeniam priamo s učiteľom považovalo za veľké mínus externého typu štúdia. Teraz sa to aspoň ako-tak zlepšilo, a aj preto to veľmi vítam. Smile

Takže odpoveď je 8 semestrov, teda 4 roky. Resp. pomaličky už môžem aj vravieť, že už len 7 semestrov a 3,5 roka. laughing Čo sa týka toho, čo študujem, je to študijný program aplikovanej informatiky na fakulte prírodných vied.

Rád by som, ak by som sa raz k takej méte dostal, študoval aj II. stupeň tohto alebo príbuzného programu. Moja škola v súčasnosti nemá II. stupeň tohto programu akreditovaný (myslím externú formu). Stále sa o akreditáciu usiluje, pravidelne spĺňa komplet všetky kritériá, ale vždy sa proces zastaví na obyčajnom ľudskom faktore, teda že sa jednoducho hlasovanie v Komisii drží názoru, že na západný región Slovenska jedna akreditovaná informatika v externej forme stačí (Nitra). Nejako sa moc nestarám o to, či je tento názor správny, alebo nie, skôr sa sústredím na to, ako sa tomu prispôsobiť. Čiže uvidím, či sa škole do 3 rokov to podarí akreditovať... a keď nie, budem zvažovať predsa len tú Nitru alebo neviem ešte. Môj bratranec vyštudoval I. stupeň presne toto isté tu, čo teraz ja študujem, ale II. stupeň si spravil nejaký inžiniersky program neviem kde. Tak uvidím, viac-menej to budem riešiť najskôr až za nejaké 3 roky... Very Happy

Všetko dobré Ti prajem! Super!

matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 23 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Dušan likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 23 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  kimi2028 Ne 17 január 2021 - 11:45

Matej držím palce. Budeš študovať asi do 40tky, čo? Smile Nevadí, podstatné je, že môžeš študovať a vidno to na tebe, že ako ťa to baví. Nie je to med lízať a preto ťa obdivujem. Každé štúdium je teraz ťažké a snáď neľutuješ to, že si sa na neho dal. Nejako to zvládneš na dobre známky. Napreduj, milý Matej. Škoda len, že nemôžeš byť s kolektívom hlavne s peknými slečnami. Very Happy
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and Dušan like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 23 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Dušan Ne 17 január 2021 - 12:56

Ahoj
Tak hlásim sa opať so zmenou konkrétného vzdelávania a to s jeho (na)časovaním. Doteraz Som robil týždňové predmety a musím to pomeniť. Narušiteľom bola fyzika a celkovo mi (ne)sedela jej výučba. Preto Som zmenil dobu študovania predmetov a to následovne:

IT - kurzy - po troch dňoch

(e)Knihy - jedná celá kniha

(audio)Knihy - jedna celá (audio)Kniha

Matematika, fyzika a chémia po jednom dni

Jazyk - dva dni

Zatiaľ to (ne)mám otestované a (naj)vačší (od)fajč má jazyk. Ten Som robil len jeden krát a vôbec Som sa (ne)dostal k prvej lekcii. Dnes mám naplánovaný práve tento jazyk, ale radšej ho preskočím a idem na C#.

Ono je to ako s RAM a ROM pamäťou, kde jedna je prepisovateľná a tá druhá fixná, pevná. Keď sme chodili do školy, tam človek (ne)mal možnosť si meniť spôsoby a časy študovania predmetov, boli fixné a basta fidli. Jelikož tu Som učiteľom a zároveň žiakom, si štúdium robím po svojom, čo má aj (ne)výhodu, že keď už musím na silu, či naháňam čas, tak ho prejdem narýchlo ako fyziku, či HTML, alebo v podobe jazyka ho po tichu (od)fajčím. (Ne)mám ako keby nad sebou "Kata, Kazateľa, Veľkého Sudcu".

Želám vám a prajem veľa voľného času na seba a veľa trpezlivosti s rozvíjaním svojej inteligencie.

S pozdravom Dušan.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/01/konkretne-vzdelavanie-d.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 23 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej Po 18 január 2021 - 7:48

kimi2028 napísal:Matej držím palce. Budeš študovať asi do 40tky, čo? Smile  

No, vlastne áno. Smile Ale v skutočnosti by som chcel študovať aj po štyridsiatke. Very Happy Vzhľadom na to, že je to externá forma a v bežnom živote som skôr orientovaný na svoje zamestnanie, tak sa mi zdá, že to, že si vypĺňam mimopracovný čas niečím takýmto nevnímam ako čosi "navyše", resp. čosi, čo už by som nemal vo svojom veku robiť. Je to vlastne skôr niečo doplňujúce, rozvíjajúce, investícia do budúcnosti. Ak by išlo o denné štúdium a ja by som popritom nepracoval, tak vtedy by bolo na pováženie, že či sa taký štýl života v mojom veku smerom k štyridsiatke hodí, alebo nie. Myslím, že to už by nebolo dobré... a že také niečo sa hodí skôr na dvadsiatnikov krátko po maturite. Shocked Rovnako mi vytvára priestor na také štúdium, ktoré prekročí štyridsiatku, aj dôležitá okolnosť, že nemám žiadny vzťah, partnerku, záväzky... vlastne ani reálnych kamarátov, s ktorými by som niekde fyzicky trávil čas. A moja povaha (alebo ide o vplyv ochorenia?) ma nejak naďalej k vyhľadávaniu vzťahu neťahá. Preto tu medzi štyrmi stenami garsónky môžem kľudne takto sedieť nad knihami... laughing

Ďakujem Ti za povzbudenia a držanie palcov, Kimi. Drž sa, kamoš, maj sa pekne. Super!

matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 23 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Dušan and kimi2028 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 23 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Dušan Ut 26 január 2021 - 18:32

Ahoj

Pamätám sa, že keď Som začínal S programovaním, tak to bol príkazový riadok Batch. A ak Som chcel pochopiť kódom, musel Som si ich demonštrovať na príkladoch. Lepšie sa mi potom zapamätávali. Vedel Som vytvoriť akýkoľvek program danej úrovne.

Teraz študujem C# .NET a vidím ako to robím zle. Materíálu je snáď na osem @Matej semestrov, čiže cca. na štyri roky. Vôbec Som doteraz (ne)chápal ako Som mohol byť tak lipnutý na čase, a chcel mať jednotlivé lekcie, čo najskorej za sebov.
Som na šiestej lekcie prvého kurzu a môžem povedať, že viem, že nič (ne)viem. Programovanie mi vôbec nejde! Ako pribúdajú nové a nové lekcie a nové a nové úlohy, Som frustrovanejší. Budem to musieť robiť tak ako prvý krát s príkazovým riadkom.

Tam Som si dal tú námahu a naštudoval Som si to a porobil Som si pár príkladov úspešne. Takže taký bojový výkrik do budúcej prítomnosti, alebo heslo dňa bude znieť "Dušan, buď vytrvalý a trpezlivý, nikam (ne)ponáhlaj! Demonštruj na príkladoch!"

Želám a prajem vám veľa zdaru v rozvíjaní inteligencie a veľa voľného času na seba! S pozdravom Dušan.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/01/samostudium-2.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 23 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Dušan St 3 február 2021 - 18:27

Ahoj
Tak sa opäť hlásim o IT technológie. Mal Som rozbehnuté kurzy s Balíka Office, s HTML CSS, s C# .NET a naplánovaný systémový administrátor.

Nuž ale ako vidím problém mi robia tie HTML CSS a C# .NET. (ne)jako mi tie kódy a hlavne voľba príkazov s premennými nejdú do hlavy. Skúšal Som si tie príkazy, metódy.... zmemorovať, ale (ne)jako si (ne)viem k nim cestu a pochopenie nájsť.

Rozhodol Som sa, že sa budem venovať ľahším veciam a konkrétne jednomu kurzu. Rozhodol Som sa pre celý Balík Office, potom sa uvidí. O programovacích jazykoch budem zatiaľ len premýšľať ako na ne. A vrhnem sa na ne, ak áno, až na samý koniec IT kurzu.

(Ne)mám sa kam ponáhľať, čas (ne)tlačí, škola (ne)tlačí, práca (ne)tlačí. Celú túto výuku kurzov beriem ako koníček a vyplnenie voľného času.

Želám a prajem vám veľa zdravíčka a veľa voľného času na seba.

S pozdravom Dušan.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/02/samostudium-3.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 23 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Dušan So 6 február 2021 - 12:58

Ahoj

Tak Som sa opäť vrátil k programovacieho jazyku a to C# .NET. Je to predsa jazyk a naňho treba ísť ozaj ako na jazyk. Kdežto v cudzom jazyku si memorujeme slovíčka, cvičíme gramatiku a výslovnosť, tak aj v C# to bude podobné.

Bez tíchto príkazov, nieje možné a (ne)má zmysel pokračovať ďalej. Ak (ne)poznáš príkazy, metódy, kódy..., je kurz potom zbytočný. Povedal Som si, že si dám za tú námahu tých do 50. kódov a ich využitie vštepiť do hlavy.

Aj keď sa mi (ne)chce, idem do toho. Heslom však znie "(ne)pretažovať sa, (ne)ponáhľať a byť vytrvalý". Nech pokojne kurz trvá aj mesiac! Vyštudoval Som strednú školu a môžem povedať, že Som ňou preletel ako to vznášajúce pierko na oblohe. Počas tohto štúdia Som sa doma vôbec (ne)učil a (ne)robil domáce úlohy. Toto všetko Som robil v škole počas prestávok.

Jelikož Som na (samo)štúdiu, pravidlá si tu určujem sám. Nesmie ma tlačiť čas, kapacita a intenzita kurzov a prednášok. Stále Som na začiatku.
Sokrates "Viem, že nič (ne)viem".

Želám a prajem vám veľa voľného času na seba a zdravého rozvíjania inteligencie. S pozdravom
Dušan

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/02/samostudium-3_6.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 23 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  kimi2028 So 6 február 2021 - 14:47

Dušan, čím viacej si zahltený tak tým je to ťažšie. Je to paradox napr. môj príklad u mňa šachy. Mám 70 online tréningov, 34 videí na otvorenia, kopu ďalších videí. Neviem, že čo študovať skôr. Veľmi som sa zahltil a neviem, čo trénovať skôr. Som v štádiu, že môj šachový tréning už nie je najlepší. Trénuješ všetko a zároveň nič nevieš.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Dušan likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 23 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Dušan Št 11 február 2021 - 18:25

Ahoj
Tak sa hlásim opäť s kopec voľného času a jeho využitia. C# Som (ne)dokončil nakoľko som cítil v sebe preťaženie a prestúpil Som tak ku kurzu systémového admina. Dokončil Som kurz sieťových technológií, kde Som kurzom preletel ako fúria. Išlo o základy LAN, WAN a MAN. Celé ako to funguje, čo sú pakety, IP adresy a MAC adresy...atď.

Potom Som si zopakoval kurz s Príkazového riadka a dávkových súborov a nakoniec Som kurz dovŕšíl kurzom staviame si počítač. Ešte mi v tom systémovom admine chýba zo pár kurzou na preštudovanie a tým pádom túto kapitolu by Som uzavrel.

Teraz Som nabehol na chémiu. S predošlej videoprednášky si ju musím zopakovať, Ide o anorganické názvoslovie rozdelené na zlučeniny kyslíka, vodíka, kyseliny a deriváty kyselin. Najprv teda (do)robím príklady a idem sa vrhnúť na deriváty kyselin, ktoré Som z (pred)minula preskočil. Potom by Som mal nabehnúť na novú temú a to Chemické výpočty rozdelené do podkategótií - chemické zákony, zloženie zlúčenin a roztoky. Uvidím, čo to dá a či to bude baviť a tak ma to (ne)bude zaťažovať.

Želám a prajem veľa voľného času na seba a jeho rozvíjanie inteligencie. S pozdravom:

Dušan.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/02/samostudium-5.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 23 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Dušan Ne 28 február 2021 - 19:21

Ahoj
Tak sa opäť hlásim k tejto téme nakoľko Som pokročil ďalej. Od posledného príspevku pribudli nové kurzy, video prednášky. Dokončil Som z chémie anorganické názvoslovia a (na)behol Som tak na nové témy a to chemické výpočty, chcemické rovnice a otvoril Som organické názvoslovie.

Najviac ma zaujali samozrejme chcemické výpočty a chemické vzorce. Ale ani organické názvoslovie (ne)má chybu. Do budúcna si potrebujem spraviť príklady a úlohy do samostatnej sekcie v bloku, aby Som neskorej sa z nich mohol testovať.

Ďalej Som otvoril kurz programovania a tému algoritmy. Doposiaľ Som (ne)mal šancu sa dozviedeť, čo znamenajú. Prešiel Som tak témami teórie algoritmov, triediacimi algoritmamy a vyhľadavacímí algoritmamy, ktoré Som dočasne ukončil. Môj dojem z tohto kurzu je taký, že mám ako taký obraz o algoritmoch a ich využití.

Kurz algoritmov je bohatý na zdrojové kódy, ktoré Som si do Visual studio aj uložil, pre prípad, že by Som ich potreboval, využiť. Teraz momentálne študujem matematiku dva od B-akademie. Síce Som na základnej škole, ale kopec vecí si (ne)pamätám, alebo v tedy za žiackych čias (ne)boli tak rozhiahlejšie.

Dokončil Som algebru a funkcie a základy goniometrie a momentálne Som na videoprednáške o geometrii. Matematiku má rád, baví ma. Po matematike, by Som sa konečne mal doškriabať na cudzí jazyk, ktorý Som len našprtol ale (ne)došiel ani po prvú lekciu.

Čo sa týka tích pohybových (seba)zdokonalovacieho štúdia, tak včera Som vynehal zostavy bojového umenia, tanca, šípok a šachov. Jednoduch keď sa mi (ne)chce tak sa mi (ne)chce. Na miesto toho Som zvolil radšej knihu.

Z bojového umenia mám natrénovanú len polku úderov rukami a z tanca len dva prvky. Uvidím ako ma to bude baviť ďalej. Áno, možno si poviete, čo to tu vypisujem, kurzy, videoprednášky, bojové umenie a tanec, ale Som na dôchodku a mám tak bohatých 15 hodín voľného času, z ktorého ukrojim na bežné rutiny v domácnosti, či pandemickú spoločnosť, mi tak ostáva 5,5 hodiny na (seba)rozvoj a (seba)zdokonalovanie inteligencie.

Želám a prajem Vám veľa voľného času na seba a veľa zdravíčka v tomto období. S pozdravom:

Dušan.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/02/samostudium-5_28.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 23 z 27 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore