Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Naše (samo)štúdium

Strana 24 z 27 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25, 26, 27  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 24 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Dušan Po 5 apríl 2021 - 21:43

(Samo)štúdium 7

Ahoj
Tak sa dnes po vyše mesiaci ozývam. Robil Som videoprednášky z matematiky 2 a to konkrétne geometriu. Toľko vecí, čo Som pozabúdal, alebo "chýbal v škole", Som (ne)vedel, že existuje. Videoprednášku Som tak (ne)dokončil a odložil na budúce.

Preskočil Som ako obvykle jazyk, ktorý mi akosy (ne)vonia, (ne)viem sa do neho vžiť. (Ná)sledovali potom kurzy z Wordu, oba kurzy jak pre začiatočníkov, tak aj pre pokročilých mám úspešne za sebov a zobral Som si z toho veľa, mám samozrejme aj poznámky a cvičenia, ktoré Som si zakúpil.

Otvoril a dokončil Som tak kurzy s Excel začiatočníci, a Som rád, že Som sa na tento kurz dal. Dal toho veľa. Potom následovala jedna kniha. Momentálne Som začal študovať psychológiu. Od C. G. Jung mám tak zrobené 6 titulov a chýbajú mi tak esťe dva tituly a Junga tak ukončujem, Zrobil Som si aj poznámky, ale musím sa priznať, Jung je veľmi ťažké čítanie, niekedy Som mal pocity, že sa na čítanie vyprdnem. Čo Som urobil pri dvoch knihách.

Po Jungovi idem na Freuda, doposiaľ mám od neho sčítané len dve knihy. Ďalej mám ďalších autorov a v MMK veľa kníh psychológie. Čo Som si na Jungovi všimol, že má takmer sčítanú jak západnú tak aj východnú kultúru, jak z oblasti psychológie, tak aj ezoteriky a duchovna i všetky súčasné a historické náboženstvá, alchýmiu, či teológiu ako aj mytológiu, filozofické smery od platóna a pod.

Rozhodol Som sa, že keď Som takým milovníkom kníh, že budem čítať knižôčky, každý druhý deň. V prvý deň kurzy, či videoprednášky. Teraz pokračujem v matematike 1 a Som v 9 - triede. Už sa (ne)viem dočkať strednej a vysokej školy.

Po matematike tak mi prichádza kurz z HTML/CSS, ktorý si musím zopakovať, lebo niektoré veci ešte (ne)chápem. Radšej si to pár krát (z)opakovať a tak dostať sa do toho!

Želám a prajem vám veľa príjemných a úsmevných chvíľ pri vašom štúdiu a prajem veľa vytrvalosti a optimizmusu. S pozdravom:

Dušan

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/04/samostudium-7.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 24 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Dušan St 12 máj 2021 - 17:24

(Samo)štúdium 8

Ahoj

V týchto týždňoch Som sa dal na zopakovanie jazyka HTML/CSS. Jelikož ho chcem dokonale ovládať, teda vytvárať webové stránky, musím si do hlavy zašrobovať cca. 90 HTML tagov a cca. 70 CSS stylov.

Ale je tu problém. Robím to memorovanie po prvý raz. Preto Som nedočkaví, ako mi tieto vedomosti pomôžu v konštruovaní stránky. Cítim k tomu memorovaniu veľký odpor.

Ale vždy si hovorím, hlavné je (ne)preťažovať sa!!! Akonáhle to na sebe spozorujem, dám si dlhšiu pauzu, alebo prejdem k čítaniu (od)bornej literatúry.

Už vidím aký budem mať odpor k cudziemu jazyku, ktorý Som (ne)ustále preskakoval. (Ne)dostal Som sa ani k prvej lekcie.

Okrem toho mám za sebou matematiku a skúšky. Po HTML/CSS mi nasleduje fyzika. Tú ako Som študoval, Som len pri jednom kurze, ktorý si musím tak isto zopakovať.

Uvediem sem krátky prehľad toho, čo študujem a čo mám (na)študované. https://dusanfajnor.blogspot.com/p/moje-samostudium.html

Cieľom tohto (samo)štúdia je zamestnať psychiku tak, aby Som predišiel psychózam, bludom, halucináciam a Insomnii. Zamestnať fyzičku tak, aby Som (ne)lehnil doma s ovládačom v ruke od telky.

Želám vam veľa zdravia a veľa voľného času na seba. S pozdravom:

Dušan

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/05/samostudium-8.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

kimi2028 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 24 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  kimi2028 Št 13 máj 2021 - 8:50

Ahoj milý Duško, si šikovný a som rád, že napreduješ. Ide ti to síce len veľmi pomaly, ale to je dobre, že niečo robíš. Podstatné je, že máš plán boja, ktorý máš premakaný a to je dôležité. Taký plán by som si mal spraviť aj ja, aby som napredoval. Bez plánu sa robia pokroky len veľmi ťažko.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Dušan likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 24 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Dušan Št 13 máj 2021 - 9:06

Ahoj @kimi2028

Tak robím to kvoli chorobe, aby Som len (ne)lehnil s ovládačom v ruke od telky, ktorú už niekoľko rokov (ne)pozerám. Mrzí ma však mladé léta, cca 18 rokov môjho boja so schizou. Vtedy Som (ne)robil úplne nič. Sem tam nejaká brigáda, investovanie do zábavy vo forme pivo a automaty. Následkom toho Som sa zadlžoval a vznikol mi tak dlh voči rodičovi a banke.

Ale vtedy ešte sa len rozbiehal internet a zdielanie multimediálnych knižníc, ktoré doteraz sťahujem. Vždy, keď sa obzriem dole do minulosti, tak ma to štve. Už vtedy Som si robil ako takú slovnú zasobu o slovíčka, ktoré ma trápili, či zaujímali. Kúpil Som zopár kníh ale to nestačilo. Pridal Som sa k amatérskym šachistom a šípkarom. Až v roku 2018 Som sa začal naplno venovať svojmu Bytiu.

To znamená, porazenie Insomnii a uskutočnenie študovania Bytia, plus študovanie základných vecí. Tohto roku Som si pridal študovanie kurzov a videoprednášok. Ciel je do osem rokov byť znalec do toho, čo študujem.

Želám a prajem veľa zdaru a pochopenia vo voľnom čase. S pozdravom:

Dušan
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

kimi2028 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 24 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  kimi2028 Št 13 máj 2021 - 9:39

Obávam sa, že budem nasledovať tvoj príbeh. Tých pár rokov doslova zahodím. Aj keď ono je to ťažké, keďže človek by rád podával aj výkony, ako sa patrí. Choroba mu však to neumožní. Schizofrénia je ťažká choroba. Koniec koncov považuje sa za najťažšiu duševnú chorobu vôbec. Pokiaľ nie je trpezlivosť, tak je to ťažké. Mám veľmi slabú pevnú vôľu a nezvládam nič dlhodobo. Koniec koncov preto poberám aj plný invalidný dôchodok. Ide však o to, aby tá pandémia skončila konečne a dalo sa žiť nejako medzi svojimi. Stacionár je zatvorený a už mi aj chýba.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 24 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Dušan St 19 máj 2021 - 9:52

(Samo)štúdium 9


Ahoj

Ozývam sa opäť nakoľko si potrebujem dať do hromady myšlienky. Ako viete, Som sa dal na štúdium matematiky, fyziky a chémie ako aj IT kurzy a cudzé jazyky. Stále Som ale na začiatku a to ma núti urobiť zmeny v technike študovania.

Stále mám pocity, že to, čo mám naštudované, sa akosy z mojej mozgovne vytráca. Mám na študovanie a čítanie tak vyhradených 5hod a 30min. Teda mám tak na výber akú techniku si zvolím:

Hodinové štúdium (45min) = jeden predmet + prestávky (15min)
Denné študium (3,5hod) = jeden predmet + čítanie (2hod)
Týždenné štúdium = jeden predmet + čítanie
Mesačné štúdium = jeden predmet + čítanie
Pol až 3/4 ročné štúdium = (komplet kurz, alebo videoprednášky, alebo cudzí jazyk) + čítanie

Záleží už len na mojom (ne)chcení sa do toho. Padali myšlienky typu aj, že sa na toto všetko vyserem, ale zase na druhej strane, je mi to ľúto všetko zahodiť, mám aj z toho kopec poznámok. Má to ale liečivú výhodu. nahrádzam tak (schizo)myšlienky, inými, zmysluplnejšími a hodnotnejšími.

Prikladám odkaz na stránku, kde je prehľad toho, čo mám naštudované a čo budem študovať, odkza tu: https://dusanfajnor.blogspot.com/p/moje-samostudium.html

Želám a prajem vám veľa zdaru a veľa voľného času na seba, i keď máte popri práci i iné povinnosti ako sa venovať sebe. S pozdravom:
Dušan

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/05/samostudium-9.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 24 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Zuzi Po 12 júl 2021 - 19:40

Ahoj Dušan😊
Ja sa tiež snažím študovať,ale stále to odkladám...
Tak ma napadlo zmeniť lieky,možno to pomôže, nerozmýšľal si o tom?🍀 Zuzi 🦋
Zuzi
Zuzi
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 6
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 12.07.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Dušan likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 24 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Dušan Po 12 júl 2021 - 23:18

Ahoj @Zuzi

Výťam ta tu na fóre, snáď sa ti tu zapáči a budeš prispievať hlavne v dvoch hlavných témach.
No ono to (samo)štúdium je také, ale ide to. Začínam o 15:00 hod a končím tak 19:30hod. Momentalné Som na tom tak, že to ide. Doobeda mám ešte čitanie knižôk na tak asi 2,5hod. mám toho kopec. najviac ma trápia rána a doobedia, kde si líham aj zo trikrat na polhodku. Ako si spomenula, uvažujem o užívaní (anti)psychotík na obed, namiesto pred spaním a tým pádom by Som mal byť ráno čerstvý, (ne)utlmený, či vyspatý...

Ak si sem milá @Zuzi navštívila, mohla by si sa aj nám v kratkosti predstaviť v téme - slobodné debaty: https://www.schizoforum.net/f29-forum, alebo napíš aj svoju kauzu sem: https://www.schizoforum.net/f14-forum

Dík za reakciu a radu. Čavko a maj sa. Želám a prajem veľa zdaru pri študovaní.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 24 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Zuzi Ut 13 júl 2021 - 18:05

Ahojte 😊 Chcela by som sa Vám takto trošku predstaviť🌸Moja diagnóza je schizofrénia liečim sa 17 rokov,bez relapsu👍 Chodím do práce,študujem atď.Momentálne som po operácii 🍀 Krásny dník 🦋
Zuzi
Zuzi
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 6
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 12.07.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Dušan and kimi2028 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 24 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  kimi2028 St 4 august 2021 - 19:56

Ahojte, momentálne študujem už šachy. Aj keď vidí sa mi, že nenapredujem tak veľmi v istých veciach, ako by som chcel. Ide mi to ako v lete na saniach. Čo by som chcel vlastne šachového robiť? Tak chcel by som urobiť nejaký zábavný šachový program každý deň.

Sumár šachových povinností:
1. Taktika - povinnosť každodenná
2. Šachový repertoár - vypracovať po 2 spoľahlivé varianty na každé otvorenie
3. Šachová literatúra - prehrať 2 partie na šachovnici každý deň
4. Hranie partii na lichess - 2-3 partie denne
5. Online tréning - 2x do týždňa
6. Analýza vlastných partii (prednostne rok 2019) - 3 partie za týždeň
7. Šachová zábava - sledovanie rôznych šachových videí na youtube
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 24 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  vrana Ut 31 august 2021 - 21:24

Moje (samo)štúdium 07

Ahoj

Píšem, bo sú zmeny a pokroky. V MS Office tak finišujem na excely. Za sebov mám tak Word a Powerpoint. Následuje tak MS Access.

V HTML/CSS mám za sebu úspešne webové stránky krok za krokom a dnes Som načal daľšiu kapitolu a to respozívný design, ide o to, že keď už vytvárame stránky, tak je vhodné ich vytvárať najprv v štruktúre mobilných aplikácii. Respožívny design tak znamená tvorbu stránky, ktorá sa dokáže prispôsobiť veľkosti displeja (breakpointov), je jedno či ide o mobil, tablet alebo desktop.

Čo sa týka Itechnológii, Som viac menej stále na začiatku a to od nového roka. V jazyku C# .Net, tak tu je to zložitejšie a náročnejšie na pochopenie. Tento kurz ako aj HTML/CSS robim opakovane tri krát, raz za týždeň, potom postupujem ďalej, aby sa mi tie kódy a tagy zafixovali do pamäte. Čiže jedna téma trvá aj tri týždne. Ale už ma žerú mrle a rád by Som postúpil už ďalej.

Čo sa týka cudzích jazykov, tak Som od apríla postúpil o úroveň vyššie, a hlavne baví ma to!
Z prírodnými vedami Som trochu pokročil hlboko zo základov a Som na úrovni strednej školy. S videoprednáškami Som na teraz tak, že ich nesledujem a z netu Som si tak posťahoval taháky, ktoré šrobujem do hlavy. Nieje ich moc, i to málo postačí. Robím aj príklady, ktoré su pre mňa zábavou.

Čo sa týka čítania odbornej literatúry, tak študujem psychológiu a konkrétne (ne)vedomie. Mám sčítaného Freuda a Junga. Potom následuje ďalšia všeobecná psychológia od známych psychológov až po súčasnosť. Zatiaľ (z)važujem, či sa mám (psycho)lógii venovať až úplne do vyčerpania materiálu, alebo by Som ju mixoval ako v minulých rokoch s ďalšími obormi, ako biznis a manažment, humanitné a spoločenské vedy, počítače a internet, prírodné vedy a technika, motivácia a (seba)rozvoj, zdravie a životný štýl, vzťahy a rodina, hobby a voľný čas, medicína, biografie a životopisy, ezoterika a duchovno, či z beletrie mýty a legendy.

Inteligencia je tak
• Všeobecne je to o inteligencii (duševnej vyspelosti (vyššom vzdelaní)), ako aj o duševných schopnostiach. Je to o rozumovej schopnosti prispôsobiť sa nejakej situácii, v ktorej Som ešte (ne)bol
• Špeciálne je to o verbálnych schopnostiach, priestorovej predstavivosti (orientácia, vizualizácia a pod), numerických schopnostiach (schopnosť robiť výpočty a kalkulácie) percepčnej pohotovosti (ako vnímam vonkajšok a vnútro), pamäťové schopnosti atď.

Želám a prajem vám veľa zdravíčka a veľa (seba)pochopenia v živote. S pozdravom:

Nikto a nič
Dušan Fajnor 31. 8. 2021 21:20


Naposledy upravil Nikto a nič dňa Ut 31 august 2021 - 21:46, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : Doplnené čítanie)
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 24 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  vrana Št 9 december 2021 - 18:10

Moje (samo)štúdium 08

Ahoj

Píšem, bo si chcem usporiadať myšlienky ohľadom študovania. Blíži sa koniec roka a blíži sa prvý rok (samo)študovania. Bol to rok plný (ne)ustálych zmien v technike , a čo sa týka konkrétneho študovania. Dal Som sa na ITechnológie, prírodné vedy, cudzí jazyk.

Študoval Som jak HTML/CSS, jazyk C# .NET, MS Office, matematiku a anglický jazyk. Do konca tohto leta Som tak študoval týždenne jednu oblasť, ale (ne)vyhovalo mi to. Bol to 3/4 rok plný trápenia sa s programom a jeho napĺnaním. V niektorých predmetoch my chýbali domáce úlohy, príklady, ktoré Som vždy odkladal na neurčito. Z toho potom vyplynulo, že Som požral len teóriu a žiadalo sa to otestovať aj praxou, ktorej sa mi nakopilo len málo.

Nakoniec Som si zrobil druhý plán študovania na 3/4 roka a to taký, že sa naplno venujem iba jednemu predmetu. Rozhodol Som sa pre HTML/CSS... webové stránky. Mám za sebou zo desať vydretých stránok, ale iba tých úvodných a úspešne pokračujem ďalej. Teraz dokončujem jednu vo flexboxe, včera Som robil jednu stránku v Gride.

Po ukončení úlohy pokračujem na JavaScript, PHP, MySQL, OOP a Laravel... Uvidím, čo to dá. Čo sa týka plánov a cieľou do budúcej prítomnosti, záleží na životnej situácie aká bude. Stať sa môže všeličo! Ale chcel by Som sa uberať IT smerom. Poprípadne fakčiť a makať ako programátor, či investovať tak do ITechnológií.

Za sebou mám úspešne tieto srandičky:
===================================
MS Word
MS Excel
MS Powerpoint
=======
Základy jazyka C# .NET
HTML/CSS
Sass preprocesory
Základy JavaScript
=======
Niečo z matematiky
Niečo z chémie
Niečo z fyziky
=======
Niečo z anglického jazyka


Želám a prajem veľa voľného času na seba a veľa príjemných chvíľ s dnešným počasím. S pozdravom.

vrana
9. 12. 2021 17:34
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej, rasto, kimi2028 and Sweetheart like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 24 z 27 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25, 26, 27  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore