Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Naše (samo)štúdium

Strana 27 z 27 Previous  1 ... 15 ... 25, 26, 27

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 27 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  vrana Ne 26 jún 2022 - 2:04

Ahoj

Momentálne sa mi (ne)chce spať, tak si čítam knižku. Som po oslave a dobre pogrilovaný.

Prikladám dokumenty. Ten prvý hovorí o tom, čo mám v najbližších dňoch naplánované ohľadom ľahkého čítania. Vybral Som si žáner biznis a manažment. Konkrétne čítam dobré knižky od pána Kiyosaki. Zatiaľ mám len štyri na webe dostupné (e)Knihy a zo päť (audio)knižôk . Sice tieto knižky už čítam ale po tretí krát, ale stále sa tam niečo dobré na ponaučenie nájde.

V druhom dokumente je zoznam knižôk, ktoré si chcem kúpiť. Žiaľ bohu sú všetky vypredané, ale ponúkajú sa (e)knihy a hovorené slovo. Rozpočet, teda investovanie do vzdelávania mám tak na 40€/mesačne.

Už Som spomínal, že Som uzavrel kapitolu ezoteriky a duchovna. Tú mám zmapovanú až do najmenšej kvapky v oceáne. Študoval Som ju cca. 4. roky a môžem povedať, že mi to (pre)smerovalo myseľ, myšlienky tým správnym smerom. Viem, kto Som, čo Som a čo od života očakávam, čo chcem!

Od biznisu a manažmentu očakávam veľa, v prvom rade ide o finančnú inteligenciu, gramotnosť. Tú najdôležitejšiu, čo v školách (ne)vyučujú , ale iba na prednáškach, či seminároch, za ktoré sa platí. Očakávam bohatú slovnú zásobu, presmerovanie mysle, myšlienok do tejto oblasti života. Nie nadarmo sa hovorí, ako človek myslí, tak taký život žije!

Samozrejme popri tom študujem oblasť počítače a internet, konkrétne programovanie a ďalšie, je to ale ťažké čítanie, čo si vyžaduje vyššiu koncentráciu a sústredenosť a vytrvalosť... Tu ide o vedomosti, naproti ľahkému čítaniu, kde ide o múdrosť!

Na záver budem citovať chudého otca pána Kiyosaki:

Genius, ktorý odhalil v sebe dar a to Gina
„Až najdete svého džina, splní vám tři přání. Položí vám tři otázky:

1. Přeješ si dát svůj dar sám sobě?
2. Přeješ si dát svůj dar pouze svým blízkým?
3. Chceš svůj dar rozdat?"

Džin vyskočí z lahve jedině tehdy, když si zvolíme třetí přání. Kouzlo se uskuteční jedině tehdy, když se rozhodneme svůj dar rozdat!

https://docs.google.com/document/d/1sMokZjgHwwqQV98iqWGb_Al-Mdtq0ohVWrHqLgtgRbU/edit?usp=drivesdk

https://docs.google.com/document/d/1AREGTAYaxXfQlI-nGGh-bSikuGecTEVwYl9NsaxPAoM/edit?usp=drivesdk
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej, kimi2028, Juraj and Anonym woman like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 27 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  vrana Ut 26 júl 2022 - 16:47

Ahoj
Minule, včera, predvčerom mi došli knihy od pána Kiyosaki, chýba mi tak ešte ale osem kusov, ktoré sú žiaľ vypredané. Zoženiem ich od niekaľ inam. Od Tolleho mám všetky knihy, a aj od Newtona. V najbližšom období tak chcem svoju knihovnu doplniť knihami od oSHo a Tepperweina. Plus nejaké samostatné tituly. Na HDD mám tak stiahnutých 18 200 pdf a 4 200 mp3. Zvažujem ďalších autorov do mojej knihovne. Kniha je všakže knihou! Máte nejaké tipy na motivačnú literatúru, nie duchovnú!?

https://docs.google.com/document/d/10HWTxsxRSTpA5sOy79JNf7yxS0wlAtB1V9xbzNXT7i8/edit?usp=sharing
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 27 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  vrana Po 22 august 2022 - 15:02

Ahoj

Opáť sa ozývam v tejto téme, nakoľko Som urobil zmeny a rozhodnutia. Už, ako po tretí krát sa vzdávam IT vzdelávania a prírodných vied. Vždy si položím otázku, načo do pekla mi budú tieto vedomosti!? No na hovno!!!

Už pri pomyšlienke, predstave že idem sa niečo naučiť s IT a prírodných vied, mi táto myšlienka ide na nervy, otravuje ma, je ako otrava, vírus, rakovina... Po lopate povedané (ne)prejavenému "Bytiu" sa (ne)chce, nemá rado vedomosti, stačia mu iba múdrosti. A naopak, (pre)javenému "eGu" sa chce a má rado jak vedomosti tak aj múdrosti.

Musel Som urobiť synergiu (kompromis win/win). Pokúsim sa ostať len v (seba)rozvoji, (seba)zdokonalovaní sa, finančnom vzdelávaní a študovaniu cudzieho jazyka. Ako budem s novinkou cudzieho jazyka pokračovať (ne)viem. Len dúfam, že to pre (ne)prejavené (ne)bude ďalšia otrava...

https://docs.google.com/document/d/1p9Np7nfgjRregBYxMgZCZtOajyX72hcUrkKa45Nmz1k/edit?usp=sharing

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej, dzuli08, Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 27 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  vrana Po 19 september 2022 - 20:01

Ahoj

Tak nakoniec Som ostal len v ľahkom čítaní. Momentálne primárne sa finančne vzdelavávam a čítam knižky o sebarozvoji.

V hľadáčiku sekundárne mám čítanie z oblasti:
Biznis a manažment
Ekonomika
História
Hobby
Humanitné a spoločenské vedy
Medicína
Motivácia a sebarozvoj
Náboženstvo a ezoterika

Tak isto večer si vypočujem podcasty z primárnych oblastí. Asi tak 3hod/večer

Tak Som si to odstopoval, že čitanie mi tak zaberie 10hod/deň/150 strán z knihy. Popri Tom žijem, robím prestávky, bežnú rutinu.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej and kimi2028 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 27 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  kimi2028 Št 22 september 2022 - 18:35

Ahojte kamaráti, zajtra začínam s novým šachovým programom, ktorý bude sa volať "Veľmajster - Šachové otvorenia v mojej praxi". Bude spočívať v nácviku rôznych situácii, ktoré sa môžu pritrafiť v mojich otvoreniach až do prechodu do strednej hry. Budem veľa hrať na internete, ako aj hľadať správne riešenia, že ako hrať dané otvorenia silnejšie a presnejšie. Uvidíme, či sa niečomu novému priučím. Tiež daný program bude aj o zaujímavých tzv. vzorových partiách veľmajstrov.

Ako na to?
1. Internetový šach - odohrať 1-2 partie denne
2. Databázy šachových otvorení na internete
3. Nájsť na každú partiu, ktorú odohrajem zaujímavé vzorové partie
4. Založiť špeciálnu šachovú zložku a tam si ukladať vlastné partie, vytvárať databázu otvorení tzv. vzor danej partie, uložiť aj nejaké tie partie veľmajstrov do nej...
5. Študovať a učiť takto jednotlivé šachové partie...

Tak držte mi palce, aby som si toto predsavzatie splnil....
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 27 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  vrana Št 22 december 2022 - 5:11

Ahoj

Hovorím si, že nemal by Som písať, Nikoho to nezaujíma a navyše eGo sa chce samochváliť, chce si usporiadať myšlienky. Ako viete, možno ani nie, ale od januára 2021 Som začal špekulovať so samoštúdiom. Konkrétne s programovacích jazykov, prírodných vied a cudzích jazykov. V lete 2021 došlo k jeho ukončeniu s tým, že nie Som hoden programárora a tak veškeré štúdium padlo. Vymazal Som tak všetky poznámky so svojho oNeNote. Čo do dnes ľutujem, bo toho tam bolo neúrekom. V súčasnosti tak zaznamenávam jeho pokračovanie od leta 2022. Teda mal Som rok pauzu, teda pokoj s trápením sa. Mal Som vtedy zavedený zlý systém opretý o opakovanie učiva a to bolo frustrujúce. Programátor nemusí všetko vedieť z hlavy. Programátor kódy navyše kradne so stránok na internete.

Na prírodné vedy a cudzí jazyk Som sa vyprdol a ostali mi tak len tie programovacie jazyky. V súčasnosti rozmýšlam, aká budúcnosť ma čaká, či svoje znalosti a zručnosti dakde využijem, ako programátor. Mám vytýčené plány a ciele, ale o IT programovaní tam nieje zmienka. Skúšam, momentálne štúdium beriem ako koníček, hobby, príjemné vyplnenie voľného času.

Držím sa tohoto poslania:

Uvedomujem si svoju súčasnú životnú situáciu, no napriek tomu budem tvrdiť, že mojim poslaním a poslaním každého človeka je slúžiť a pomáhať druhým a sebe, tak ako najlepšie viem. Učiť a vzdelávať druhých a seba o tom, čo viem. Byť tu a teraz pre druhých a pre seba. Dopomôcť druhým a sebe k vedeniu osobnému rastu a sebarozvoju. Dopomôcť druhým a sebe k dosiahnutiu finančného vzdelania a finančnej slobody. Dopomôcť druhým a sebe k využitiu odborného vzdelania.

Budem citovať zákon rezonancie:
"To, čo vyšleš do vesmíru, sa ti mnohonásobne vráti!"
"Ak chceš niečo dostať, najprv musíš dať!"
"Ak chceš žať, najprv musíš siať!"

V hlave sa mi tak striedajú myšlienky, čím by Som sa chcel v živote zaoberať a okolo toho sa motať. Som vyučený elektromechanik pre stroje a zariadenia a z tohto vyplýva, že ďalšou vedomosťou by mohol byť silno/slabo prúdová elektrotechnika.

Keď to zhrniem, tak vedomosti z tíchto oblastí by mali byť doživotné a eGo uspokojúce:
Finančné vzdelanie
Vedenie osobného rastu a sebarozvoja
Odborné vzdelanie z oblastí ITechnológií a Silno/Slabo prúdovej elektrotechniky
Cudzie jazyky

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 27 z 27 Previous  1 ... 15 ... 25, 26, 27

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore