Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom"

Strana 2 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" - Stránka 2 Empty Re: Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom"

Odoslať  Dušan So 22 apríl 2017 - 16:43

ahoj @jarko

rad by som bol tomu,keby si mi popisal blizie info o tej ele.cigarete,
kolko stoji?
kolko naplne za mesiac?pasuju vsetky na tu ele.cigaretu?
ake chute?
kde ju zozeniem?

a ked hovoris ze to vychadza 20€ mesacne idem do toho!!!

uz som stihol objednat tak uvidim

https://e-cigarety.heureka.sk/gotech-ego-ce-4-1100mah-cierna-2ks/recenze/#section
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" - Stránka 2 Empty Re: Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom"

Odoslať  jarko So 22 apríl 2017 - 19:50

Ja pozivam teraz Ego aio box
stoji cca 30e. Pouzivam 12mg nikotinove naplne vacsinou tabakove od maja sa mozu predavat uz iba 10ml flasky s liquidom stoja oklo 3e co je dost lebo ked sa predavali este 30 ml flasticky tak stali 5 e. Ja mam spotrebu okolo 5 ml denne cize mesacne 150ml naplne ale ja naplne miesam sam kupujem nikotinove baze a aromy takze nemusim kupovat hotove naplne dost sa na tom da usetrit. Tie chute Smile  mam aj ovocne aj trebars mi chuti energy drink su aj sladke ako babovka puding proste vsetko. Fajny to co si objednal je dost stary tip tak 5 rokov do zadu sa to pouzivalo ja by som ti odporucil nieco novsie na zaciatok asi to ego aio ale ked uz si objednal nevadi.
jarko
jarko
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 12
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 20.04.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20. F25.
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: leponex,depakine chrono,Xeplion depot

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" - Stránka 2 Empty Re: Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom"

Odoslať  Dušan So 22 apríl 2017 - 21:21

to sa da este szrusit a som si to zatial rozmyslel maju v ponuke nejaky novy za 30€ https://e-cigarety.heureka.sk/

len som chcel vediet kde to kupujes naplne a tak
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" - Stránka 2 Empty Re: Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom"

Odoslať  jarko So 22 apríl 2017 - 22:54

Ja kupujem z egocigarety.sk maju tam aj naplne je to dobra investicia ale aj tak treba mat volu a chciet prestat a vyknut si na to mne uz teraz klacicke cigarety nechutia a ked som sksol po 3 mesiacoch tak to chutilo ako prva v zivote.
jarko
jarko
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 12
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 20.04.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20. F25.
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: leponex,depakine chrono,Xeplion depot

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" - Stránka 2 Empty Re: Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom"

Odoslať  Dušan St 4 apríl 2018 - 22:10

je tomu asi rok co som si kvoli cigaretam zacal kupovat sparatka aby som zredukoval fajcenie,nuz bezvysledne,sparatka zuzlem cely den aj s cigaretami a su vsade,

najviac ma stve ta zavislost,rano ked sa zobudim kvoli zlemu snu ci polohe, idem do kuchyne ci obyvacky a samozrej me s cigaretof,skrabe ma to!,dusim sa!takto teda nie,
za den vyfajcim aj 30ks cigariet,

ide o to ,ze pri nej vzdy prepnem na inu notu a rozmyslam najme o svojich aktivitach dennych ulohach ako mi to slape,co porobit atd...
neviem si predstavit ,ze do kuchyne ci obyvacky bych sel bez cigarrety,v kuchyni sa stretavam s mamou a v obyvacke s mirom,

ale motivaciou moze byt robota kde som robil,pocas prace bol zakaz hulenia,cize vydrzal som celkom pokojne do prestavky,ale pocas nej som dobehol aj to zmeskane,totiz som bol schopny vyfajcit aj 4 cigarety po sebe,a tak isto po robote,

mal by som si stanovit nejake protifajcarske pravidla,ktore by som postupne zaviedol do svojho zitia a boju proti nim.
jednak to stoji kopec penez aj 100€ mesacne naco ja nemam.

ak sami podari zredukovat hulenie,urcite sa ozvem.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" - Stránka 2 Empty Re: Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom"

Odoslať  danka Št 5 apríl 2018 - 15:26

anti/fajny napísal:je tomu asi rok co som si kvoli cigaretam zacal kupovat sparatka aby som zredukoval fajcenie,nuz bezvysledne,sparatka zuzlem cely den aj s cigaretami a su vsade,

najviac ma stve ta zavislost,rano ked sa zobudim kvoli zlemu snu ci polohe, idem do kuchyne ci obyvacky a samozrej me s cigaretof,skrabe ma to!,dusim sa!takto teda nie,
za den vyfajcim aj 30ks cigariet,

ide o to ,ze pri nej vzdy prepnem na inu notu a rozmyslam najme o svojich aktivitach dennych ulohach ako mi to slape,co porobit atd...
neviem si predstavit ,ze do kuchyne ci obyvacky bych sel bez cigarrety,v kuchyni sa stretavam s mamou a v obyvacke s mirom,

ale motivaciou moze byt robota kde som robil,pocas prace bol zakaz hulenia,cize vydrzal som celkom pokojne do prestavky,ale pocas nej som dobehol aj to zmeskane,totiz som bol schopny vyfajcit aj 4 cigarety po sebe,a tak isto po robote,

mal by som si stanovit nejake protifajcarske pravidla,ktore by som postupne zaviedol do svojho zitia a boju proti nim.
jednak to stoji kopec penez aj 100€ mesacne naco ja nemam.

ak sami podari zredukovat hulenie,urcite sa ozvem.

ahoj antifajny presne toto mám aj ja! a štve ma to ..
avatar
danka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 93
Reputácia Reputácia : 14
Dátum registrácie : 22.08.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 23.9, F 19.2, F 32.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Escitalopram 20 mg., Olanzapin 0,5 mg., Rivotril 0,5 mg.

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" - Stránka 2 Empty Re: Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom"

Odoslať  Adama Ne 20 máj 2018 - 21:13

Ahojte chcem sa podelit o to ako som sekla s cigaretami. A sice citala som si clanky od mudr.nespora odbornika na zavislosti. Pise otzv. Vedomom fajceni. A co je naozaj zaujimave vobec sa mi nesnivaju abtinencne sny v ktorych siahas po cigarete. Tak ak nbudete mat cas isto si precitajte jeho rady.
Adama
Adama
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 13
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 01.05.2018

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" - Stránka 2 Empty Re: Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom"

Odoslať  Dušan Pi 2 november 2018 - 18:27

ahoj,

na nikotin by mohohla zaposobit kniha od ekharta a to napr. sila pritomneho okamihu,

tak teda,naskyta sa otazka kedy si idem zapalit a preco?

je jedno ci som doma alebo na ulici ,ci podniku,idem si zapalit preto, lebo mam chut,idem si dat prestavku a hlavne idem porozmyslat,
a co sa pise v knihee o parazitovi? zrutovi nasich myslienok? ked uz hulime vselico ,nuti nas to mysliet,snivat minulost - buducnost a vytvarat si tak fantasmagoru,teda fantazirujeme,je to cisto len alterov - parazitov výplod fantasie ,ktori je naco ? na hovno!!! no predsa nam dodava do emocneho tela prijemny pocit s fajcenia,a tak isto nam oblbuje mysel,su to iluzie ba dokonca halucinacie,klamy vnemov,zmyslove klamy

je to zavislost jak hovado,
neviem si momentalne predstavit,co robit bez tohto ukonu,prijemneho pocitu,chute,snivania,
doteraz to je dobra vyhovorka ako nacat debatu v spolocnosti ci vobec komunikovat,
skuste si predstavit cloveka ako fajci sam v stoji a cloveka ako nefajcar v stoji,bud drzi v ruke smartfon alebo na niekoho caka,
cigareta a mobil su vyhovorka!!!
akokeby sa clovek bal len tak znicoho nic opret v stoji o stenu a nic nerobit,mobil a cigarety mi pripadaju nieco ako baldachyn za ktorim sa skryvame,pretoze v spolocnosti ludi sa momentalne necitime dobre ak sme ticho,ci co,neviem co v danom momente robit!
z mojich skusenosti som len fajcarska kuchyna s kavou alebo obyvacka,stretavam sa tam pozvacsa s mamou,altanek a zahrada to iste,
ale predstavit sa bez cigarety alebo kavy je tiez len predstava,sen ktori poziera alter a vymysla kadejake koniny,
vzdy som tvrdil ,ze realita je realita,teda podla tejto knihy nieco ako pritomny okamih a mozno aj jeho sila,

cas ukaze,co a ako,pretoze si uvedomujem silu cigarety!?

Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" - Stránka 2 Empty Re: Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom"

Odoslať  Matej So 3 november 2018 - 10:46

Veru, @fajny. Spoznal som celkovo troch ľudí, ktorí chceli prestať fajčiť, dvom sa to podarilo, jednému nie. Všetci traja hlásili v rámci abstinenčných príznakov za to najťažšie práve prekonanie toho pocitu držania cigarety medzi prstami, keď voľačo niekde robia, alebo čakajú na niekoho, alebo sedia za stolom a majú komunikovať. Jeden hovoril, že bol zvyknutý fajčiť pri šoférovaní a mať vystrčenú ruku s cigaretou z okienka auta. A bol neskutočne nervózny z toho, že mu pri šoférovaní tento rituál veľmi chýbal. Alebo keď si mali ísť sadnúť za stôl alebo debatovať niekde, tak sa cítili veľmi nesvoji, že zrazu nemali popritom fajčiť. Dvaja z nich potvrdili, že zvládali telesné príznaky z vysadenia cigariet, ale najťažším orieškom bol práve psychický návyk, a síce toto fungovanie s cigaretou kdesik v spoločnosti alebo aj niekde postojačky. Pri chôdzi sa to ešte darilo ignorovať tá nervozita, ale už keď mali čakať alebo ísť debatovať, tak boli nesvoji. Dvaja z nich to zvládli a nezapálili si a časom začala tá nervozita a nesvojskosť opadávať na sile. Dodnes nefajčia. Jeden z nich je môj tatino. Tretiemu sa psychický návyk nepodaril zvládnuť, resp. mám pocit, že nevedel zvládnuť ani fyzické príznaky, takže fajčí dodnes. Shocked Na fyzické príznaky často zaberá dočasné nahradenie pôžitku iným druhom pôžitku, napr. veľa ľudí začne viac jesť, alebo viac jesť sladkého. Mnoho ľudí priberie po vysadení cigariet, ale knižky, ktoré som čítal o tomto, sa vyjadrujú, že je lepšie trochu pribrať a radšej zvládnuť boj s cigaretou - zo zdravotného hľadiska človek viac získa vysadením cigariet, než stratí pribratím. Vraj primerané je pribrať po vysadení asi 5-7 kg... ak sa priberie viac, treba už hlásiť poplach. Na psychicko-spoločenský absťák neviem čo zaberá. Tatino vraví, že to treba proste prekonať, je to vraj vecou motivácie. Tú máme my pacienti oslabenú, takže nemáme to ľahké tí z nás, ktorí by chceli prestať fajčiť... Embarassed

Cigáro 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Mous likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" - Stránka 2 Empty Re: Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom"

Odoslať  Matej So 3 november 2018 - 10:52

Pre vylúčenie podozrení špecifikujem, že prvým z tých troch bol tatino, druhým priateľ jednej mojej kolegyne a tretím môj brat. winking

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" - Stránka 2 Empty Re: Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom"

Odoslať  Dušan So 3 november 2018 - 12:00

ahoj @Matej

dik za reakciu,
a ako hovoris,je to chyba,ktora musi byt niecim nahradena,uz kvoli tomu si kupujem sparatka a dokonca zujem aj scigaretou,no nenasere ta to? myslienka bola nahradit tuto cigaretu sparatkami,tie ukony co vykonavam pocas hulenia si bez cigarety predstavujem tim sparadlom,ale momentalne nie som zato aby som prestal fajcit,uvidim co urobi cas a financie,su totiz drahe a eurace mi uz pomaly dosli,
jednoducho musi nastat bod zlomu a ja s tím musim suhlasit.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" - Stránka 2 Empty Re: Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom"

Odoslať  veronicka Ut 6 november 2018 - 15:49

jedna krabicka cigariet stoji dajma tomu 3 eura - vyfajcis denne 2 krabicky = 6 eur.. 6*31=186 eur.. 186*12= 2232 eur - cini ciastka, ktoru prefajcis rocne.. za 10 rokov to robi 22 320 eur, co je realne suma, za ktoru by si mohol mat uz vlastnu nehnutelnost.. pre mna je toto najlepsi argument, to by som musela byt inak bohata, aby som si mohla dovolit utracat peniaze len tak do luftu a moje zdravie mam tiez len jedno a za to mi to nestoji.
avatar
veronicka
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 154
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Mous likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore