Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom"

Strana 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" Empty Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom"

Odoslať  NoSmoke Ne 13 december 2015 - 18:51

Zakladám si tu denník, uvidíme či úspešný...
48 hodín na tabaku bez aditív
Pomerne som sa rozfajčil (20 cigariet a viac za deň) ale abstinenčné príznaky cítim takmer stále. Moja naturálna "ušúlaná" ma našťastie aspoň na chvílu vie vždy ukludniť. Celkovo je to znesitelné - narozdiel od klasického odvykania si od bežných cigariet som sa rozhodol že najskôr prejdem na tabak naturálny - myslím tým skutočne naturálny teda nie taký aký dostať na šúlanie bežne v obchodoch ale od spoľahlivého dodávateľa.

Ide o lokálneho farmára ktorý pre vlastné potreby pestuje tabak značky Virgin čo sa bežne používa do cigár ale dá sa aj šlukovať. Najskôr ma to drhlo ale zvykol som si. To isté som zažíval aj pri Marskách o ktorých sa hovorí že majú čistý tabak no - NIE JE TO TAK. Aj tam sú primiešané zmesky - aditíva - aby nám lepšie chutili, hoci v menšej miere ako napr. u Marlboriek. Keď sme u nich - fajčíl som aj Red Touch a spomedzi všetkých cigariet čo som kedy fajčil majú aditív jednoznačne najviac. Ledva som z nich prešiel na Lucky Strike a dokonca aj to už bol problém.

Klasické cigarety sa mi podarilo predtým obmedziť zo 40 a viac na úroveň pod 10 - a bolo to skutočné utrpenie. Povedal som si že to vyskúšam inak - prijateľným spôsobom - najskôr seknem s aditívami, neskôr celkovo s tabakom.

Prestal som užívať teda aj veškeré nikotínové žuvačky - najskôr to vyskúšam takto a neskôr mi môže podať aj pomocnú ruku chémia. Informácie z Internetu som v tejto veci konzultoval s odborníkmi - favorit v zmysle počtu falošných doporučení na diskusných fórach (ktoré píšu samotní ľudia, na to poverený od výrobcu) - liek Champix sa ukázal ako nebezpečný kvôli svojim vedľajším účinkom a pri mojej diagnóze paranoidná schizofrénia vedlajšáky ako napr. "psychóza" alebo "sebevražedné myšlienky" by mohli byť teda nebezpečné akože naozaj. Vyšiel o tom aj anti-propragačný materiál pre lekárov aby to nepredpisovali takže neverím tým komerčným tvrdeniam že ide len o príznaky odvykania si od nejakej závislosti.

Ak budem potrebovať pomoc až budem závislý skutočne len na čistom tabaku tak vyskúšam liek Zyban alebo iného u nás dostupného výrobcu s účinnou látkou Bupropion. Je to liek klasifikovaný na depresie, pokiaľ nezaberajú klasické lieky z kategórie SSRI, ale ukázal sa byť účinným aj pri liečbe tabakizmu (kvôli systému akým tento liek pôsobí na receptory). Keďže momentálne užívam minimálnu dávku antidepresív kvôli svojej diagnóze, neskôr až by to bolo potrebné, vyskúšam prejsť na tieto a uvidíme čo to povie.

Nakoľko som užíval aj drogy ako heroín alebo pervitín tak tabakizmus je u mňa s týmito drogami prepojený. Zo závislosti na tvrdých aj mäkkých drogách som sa úspešne dostal no pri pobyte na liečeniach som začal dosť fajčiť. Môžem potvrdiť že odvykanie od závislosti na dnešných moderných cigaretách je zo všetkého najhoršie. Každopádne mám pocit že týmto spôsobom to pôjde - nie že by to bolo pohodlné - ono keď fajčím tento tabak tak ma to ani až tak neuspokojí ale je to znesiteľné. O progrese budem priebežne informovať.
Anonymous
NoSmoke
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" Empty Re: Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom"

Odoslať  Tuto Ne 13 december 2015 - 21:38

Ahoj no smoke,
budem Ti držať palce v odvykaní a budem rád, keď tu svoje snahy a výsledky budeš zverejňovať. Taktiež som náruživý fajčiar, denne tá škatuľka padne, čo závisí aj od iných okolností. Bez cigarety si neviem už predstaviť deň. Dosť ma to mrzí a hoci fajčím jedny z najľahších cigariet na trhu (SMART-biele), vôbec mi nepripadá, že som si s tým pomohol.

Fajčenie je dosť silný návyk. Je to podobne, ako v tom výroku: "Prestať fajčiť je to najľahšie, urobil som to aspoň tisíckrát..."

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" Images?q=tbn:ANd9GcSuVjJbfG4cpQWs6MzxCfnih6c8d_7BB2g8bDzWCvqqHMdwbVH5

Pekný deň prajem. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" Empty Re: Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom"

Odoslať  Tuto Ne 10 január 2016 - 21:26

Táto téma trochu zostarieva, ale pre mňa je aktuálna až moc. Vlastne mám aj taký malý úspech v tabakizme. Už sa mi viackrát stalo v práci, že bolo po celých tých štyroch hodinách nevhodné ísť si zapáliť a celkovo ma prekvapilo, že som nefajčenie dobre znášal. Je síce pravda, že som neskôr fajčil viac, ale predsa len je to pre mňa úspech. Hlavne vtedy mi to nerobí problém, keď je viac práce a nemám kedy na cigaretu/y myslieť. Tak to som chcel dodať.

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" Ws5_sqkcwwpcsk-300x202
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" Empty Re: Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom"

Odoslať  Tuto Ut 12 január 2016 - 0:02

Dnes som mal aj takú negatívnejšiu skúsenosť s cigaretou. Fajčil som mimo areál, ale v pracovnej dobe, riaditeľka ma "načapala" a po mojom pozdravení (stretli sme sa len vtedy) mi ani neodpovedala. Viac-menej práve týmto povedala všetko. Bola to moja jediná cigareta v práci a hneď aká "smola?". V obmedzovaní tabaku sa mi relatívne nedarí, je to hnusná slabosť. Trošku ma teší, že v práci som fajn obmedzil cigarety a zdá sa mi, že aj doma toľko na ten balkón nechodím tak expresne.

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" No-smoking
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" Empty Re: Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom"

Odoslať  Tuto Ut 12 január 2016 - 21:45

Dnes je to u mňa s fajčením biednejšie. Na druhej strane mám také plus, že počas tých 4 pracovných hodín som nebol ani raz, takže akási iskrička, že sa snáď s tým bude dať pohnúť.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" Empty Re: Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom"

Odoslať  Tuto St 13 január 2016 - 18:56

Dnes pre mňa abstinencia od fajčenia zasa vydržala počas celej pracovnej doby, čomu som prirodzene rád. Na druhej strane, som si to vynahradil aj s predstihom ráno, a tiež po práci. Napriek tomu som pomerne potešený, že keď sa chce, tak sa to nejako dá. V práci som bol už aj rozbehnutý na cigaretu, ale čosi ma stoplo. Celkovo by som bol nesmierne rád, keby sa mi podarilo cigarety poriadne obmedziť, alebo aj úplne prestať. Zatiaľ mi to pripadá ako priveľké sústo, ale občas zažiari iskrička nádeje, uvidím, budúcnosť je otvorená...

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" 4443139184096164369eef36c82a056fa49240b7f6ec62
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" Empty Re: Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom"

Odoslať  Matej St 13 január 2016 - 19:12

S nadšením sledujem Tvoje zdarné dni v práci, Tuto, a Tvoju vtedajšiu abstinenciu. Držím Ti v tom silno palce, aby sloboda od cigariet v Tvojej mysli a tele kvitla a kvitla, až vykvitla v nádherný plod nezávislosti. Smile it is perfect

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" Empty Re: Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom"

Odoslať  Tuto Ut 16 február 2016 - 0:35

Ďakujem za pekné slová Matej. Akosi všetko okolo mňa prestáva fajčiť. Cigarety zasa zdražievajú. Chystajú sa na fajčiarov hnusné obrázky na škatuľkách. Fakt hon na čarodejnice...
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" Empty Re: Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom"

Odoslať  Tuto St 28 december 2016 - 19:48

Nejaký ten čas prešiel od napísania príspevkov ohľadom skoncovania s fajčením. Môžem po čase len skonštatovať, že tabakizmus sa ma stále týka a tomuto neduhu naďalej holdujem. Na druhej strane môžem napísať, že v prípade, že ak sa viac venujem činnosti (pracovnej, športovej...) chute na cigaretu je o čosi menej. Snáď sa od tohoto poznania bude dať "odraziť" pri ďalších "bojoch" o zničenie tohoto zlozvyku či slabosti.

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" Ffbc40204dee31e7d1eb3a046615df6b

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" Empty Re: Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom"

Odoslať  Jaro.BludnySlovak Ne 22 január 2017 - 20:15

Stimi piatimi 5 cigami mi to nevyslo stale fajcim 20dene+-+7 ale skusim este dako to stiahnut a nakonec prestat!ak vobec prestanem very unhappy very sad5 very sad sad and unhappy Crying or Very sad

_________________
Jaro-slav Bludny-Slovak
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" Empty Re: Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom"

Odoslať  Tuto Ne 22 január 2017 - 23:45

Práve dnes sa mi trošku podarilo pohnúť smerom od tabakizmu. Pravda, o úplnej abstinenci od tabaku to nie je, ale predsa som nefajčil nejako zbesilo, alebo podobne. Snažil som sa neprerušovať aktivity cigaretou, ale kľudne si dokončiť, čo je rozrobené a promtne sa netrepať na balkón, ale v pohode si urobiť trebárs kávu a až následne ísť na cigaretu.

Cigáro 1 very sad2

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom" Empty Re: Ako prestať fajčiť? "Odvykačka po mojom"

Odoslať  jarko So 22 apríl 2017 - 11:35

Ja som fajcil asi 20 cigariet denne ked som ochorel v nemocnici sa to zacalo zvysovat postupne som sa dostal az na 40 kusov slo to do penazi tak som zacal plnit dutinky..cely den som iba plnil a fajcil a kaslal hlieny a aj tak som prefajcil 100 e mesacne. Nastasie som objavil elektornicku cigaretu a postupne sa mi podrilo sa cigariet uplne zbavit. Teraz si sam miesam liquidy t.j napln a som spokojeny vide ma to cca 20e mesacne. Fajciari mi vravia to ti skodi este viac je to chemia Very Happy ale mam svoj rozum a pozorujem ako sa mi zlepsilo zdravie kasel zmizol nepiska mi na plucach nemusim si vycitat kolko som prefacil a mam lepsiu kondiciu.
jarko
jarko
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 12
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 20.04.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20. F25.
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: leponex,depakine chrono,Xeplion depot

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore