Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 7

Strana 83 z 86 Previous  1 ... 43 ... 82, 83, 84, 85, 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Zahorak Ut 26 apríl 2016 - 16:54

Čaute..

Dneska zatiaľ fajn deň , škola pohode oveľa menší stress, teraz popíjam proteín a jem chutné jedlo po tréningu ,a idem pracovať na svojích projektoch na internete .. Raz dosiahnem toho byť sám sebe pán a nechodiť do práce a mať veľa penazí a byť zdraví... toto sú moje ciele ...

Ako sa darilo vám ? :-)

Takúto hudbu si počuvam ja :-)  

Zahorak
Zahorak
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 28
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 03.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej Ut 26 apríl 2016 - 18:36

Ahoj.

Schizomars, ďakujem za gratuláciu a zároveň Ti ja blahoželám k novej práci! Je to najsamsuper! Nech sa Ti tam darí a nech si zarobíš peniažky, držím Ti palce. it is perfect giving a hug

***

Ja som mal dnes taký zmiešaný deň. Mal som väčšinu dňa akúsi žlčovitú náladu. Cítil som, akoby do mňa náhle vbehla zlá nálada v podobe ťaživej žlče a premávala sa ťažkopádne všetkými žilami a tepnami. Mozog oťarchol, začal som vnímať dôležitosť a strašnú "vážnosť" všetkých negatívnych javov, s ktorými sa v práci a inde v živote potýkam. Všetky plusy som akoby nevidel, alebo mi prišli veľmi nedôležité až smiešne v porovnaní s negatívami. Všetko som videl čierne. Bol som nepokojný a podráždený, neusmieval som sa. Snažil som sa usilovne tú "ťažkú, žlčovitú náladu" nejak premôcť a vštepiť si dobrú náladu naspäť. Žiaľ, nedarilo sa mi to dobrých 4-5 hodín. Mal som pocit, akoby to nebolo v mojej moci, cítil som to ako fyzický problém, akoby niečo v mozgu preplo a nemohol som nemyslieť negatívne. Život mi vtedy nestál za to a veľmi som túžil po smrti. Proste úplne oničom nálada. Potom niekedy okolo 16:00 sa mi začala myseľ vyjasňovať, mračná sa rozplývali, až napokon niekedy okolo 17:00 už vykuklo v hlave slniečko a bol som to zase ja. Zase s dobrou náladou a úsmevom. Zrazu moje úvahy o smrti a neviem-ako-strašných negatívach nedávali zmysel a plusy životnej situácie sa javili ako sila, s ktorou treba počítať. Shocked

Momentálne mám myseľ naďalej zamyslenú nad negatívami, ale nie som tak strašne pesimistický. Je to o dosť lepšie.

Ďalej, riešim vážny problém, že nemám ako sa donútiť ku školským povinnostiam, keď nemám kofeín. Totiž zvykol som si po 20:00 sa učiť alebo písať veci do školy, medzi ôsmou a polnocou. Lenže teraz, keď nemám kofeín, tak som už veľmi spavý a po 20:00 hodine už začnú mi klipkať oči a mám silnú potrebu si ľahnúť. Behom 5 minút viem zadriemať úplne, aj pri zažnutom svetle. Neviem, ako to mám premôcť, aby som nejakou vôľou sa udržal hore a učil sa. V piatok mám skúšku a do soboty treba mať odovzdanú seminárku. Skrátka mám na to 3 večery a moje nekofeínové večery sú akosi nutne len o spaní. Takže s týmto sa momentálne potýkam a bojujem. Keď som mal stovky miligramov kofeínu v sebe, som ledva vydržal do 23tej alebo do polnoci. Tak si viete predstaviť, že keď som teď na nule, že ako musím byť spavý už o takej 19:00 až 20:00. Embarassed

Idem bojovať teda. Držme si palce navzájom. Želám Vám, priatelia, hodne sily, vitality a dobrej nálady. Posielam Vám smajlíka: Smile

Váš kamoš
Matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 83 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Meretseger Ut 26 apríl 2016 - 19:53

Ach, Matej, mrzí ma Tvoja zlá nálada a pesimistické úvahy. Bude líp, neboj. Síce tomu momentálne ani sama neverím, ale zato verím, že sa s tým všetkým zvládneš popasovať. Držím palce giving a hug

Zdravím všetkých,
premýšľam, ako sa vlastne dnes mám. Štvú ma tie včerajšie zlé výsledky z diabetológie, napriek tomu som dnes na obed bola v kaviarni a dala si zmrzlinový pohár. Veru. A hovorím si: Čo budem robiť, až oslepnem/dostanem sa na dialýzu/odrežú mi nohu/bohviečo? Zabijem sa? Nuž asi... Som srab, čo nevie so životom bojovať, et punctum. Alebo sú to len moje momentálne taktiež divné úvahy a bude líp... Tak snáď... Najradšej by som sa za ne porezala, ale nemôžem, už by som Janu fakt že naštvala. Aaach sad and unhappy
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Jaro.BludnySlovak Ut 26 apríl 2016 - 20:22

Ahojte Ja som na vas zavisly akosi som si navas zvikol ci navykol?Ludia keby ste stohto mesta co ja sly by sme spolu niekam ako kamosi teda znami alebo priatelia alebo len tak niekde!potrebujem sa dostat do kontaktu!nutne! Wink
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Ut 26 apríl 2016 - 20:42

Ahoj Schizomars,
pripájam sa k Matejovi k gratulácii k práci.

...........

Ahoj Matej,
držím palce ohľadom zajtrajška, aby to afektívna zložka bola u Teba čo najlepšia.

...........

Ahoj Meretseger,
daj si pozor na tie záležitosti okolo diabetes. Myslím, že si talentovaný človek a nerád čítam, že nie si Ok.

...........

Ahojte,
dnes sa celkovo dalo, hoci som bol najmä doma. Vybehol som síce k večeru s kamarátom na chalupu, ako taká výpomoc. Akp. som primerane porobil, vlastne som v noci urobil niečo dopredu.

S Ginkom zatiaľ pomerne dobre, akoby sa mi "zdalo", že pomáha, momentálne žiadna depka, alebo čosi také. Ostatné zdravie celkom fajn, zajtra idem k doktorke aj na depot. Dúfam, že to všetko dopadne dobre, možno sa posťažujem na Haloperidol...


S priateľským pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Zahorak Ut 26 apríl 2016 - 20:46

Jaro môžeme zavolať na skype alebo popísať čo povieš ? :-)
Zahorak
Zahorak
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 28
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 03.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  CHINAMAN Ut 26 apríl 2016 - 21:30

Ahojte bojovnici,
vcerajsi prispevok som radsej zmazal pretoze rozprudil negativnu energiu ale aj tak treba niekedy sa "vypisat" z pocitov ako takych.
Matej dodatocne vsetko NAJ a mas moj obdiv v tvojich odhodlaniach.
Schizomars je to parada ze mas pracu a zijes pre rodinu...
Jaro nebyt pracovne vytazeny uz by som sa s tebou stretol-byvam nedaleko ale neboj skocime raz na pivo )).
Zahorak si este primlady a zivotne ciele mas pekne ale peniaze ti k zdraviu nepomozu, najdes snad hodnoty pre ktore sa oplati zit.
Meret ja si casto poviem ze radsej mat rakovinu ako schizu tak ci onak je to boj.

Ja sa mam fajn, ocakavam kadeco. Som paranoik dost vo veciach a tak niekedy ani radsej neriesim je to tak lepsie nez sa zamyslat a robit si zle. Drzim vam silno palce!
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Zahorak Ut 26 apríl 2016 - 21:36

V mojom prípade a mojej sitáacii sú peniaze veľa ... Akože nepomôžu ? môžeš cestovať po svete  a veľa ďalších vecí čo sa ty odrazia na zdraví ...

Určite je veľký rozdiel mezdi chorým chudobným ,a chorým a bohatím :-) asi takto nejako .samozrejme zdravie je prvoradé ... to najdôležitejšie ...

Primladí sice som ,ale prežil som si toho veľa ...

Zahorak
Zahorak
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 28
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 03.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  CHINAMAN Ut 26 apríl 2016 - 21:49

Cestovat mozes aj stopom s minimom financii a zdravie si za prachy nekupis asi tak som to myslel. Mozno ta prachy urobia stastnejsim ale kolko ti to vydrzi sa radovat z penazi? 2 tyzdne mesiace? Prepac ak sa ta dotkli moje riadky, respektujem tvoj nazor na druhej strane.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Zahorak Ut 26 apríl 2016 - 21:56

Nie pohode :-) , som rád za každého kto ma chápe  pekný zvyšok večera :-)

Paradise :-) razz...

   
Zahorak
Zahorak
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 28
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 03.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Lucka St 27 apríl 2016 - 0:13

Matej, ked sa potrebujes ucit, daj si obcas jednu decaf, potom cez prazdniny mozes s eliminaciou kofeinu pokracovat.
Ja som tiez neprestala s kavou zo dna na den a dokonca to niekedy tak aj odporucaju, hlavne ked ludi boli hlava, aj ked Teba uz neboli.

Lebo myslim, ze tieto pociatocne unavy budu pretrvavat este dlho a ak sa teraz potrebujes ucit, tak to je priorita...

Inak, f a k t  ta obdivujem, aj praca pravdepodobne na plny uvazok, aj liecba, aj skola, aj eliminacia kofeinu... mas toho vela....
Ale nejako si to zariadis, podla priorit si to mozes poupravovat. To, ze si vydrzal 7 dni bez kofeinu a hlava ta prestala boliet tak skoro je super znamenie. Znamena to, ze sa Ti to isto podari zas, ked budes na to viac pripraveny.

Ako to bolo inak s flushom posledne dni?

Drzim Ti palce, kludne si daj jednu bez kofeinu, ked sa ucit chces, mohlo by ta to trochu vzpruzit. Alebo napis, co si o tom myslis. Ak chces/ stihas.

Inak, chces vobec robit tu skolu? Potrebujes ju? Zmeni Ti zivot vyrazne? (Len preto pisem, ze mne moja nezmenila a vidim kopu ludi bez VS a su stastnejsi ako ja.)
To ta samozrejme od nicoho neodhovaram! Very Happy , len to chcem povedat: neprepinaj sa, vela toho teraz mas aj s tym odvykanim od kofeinu... Tak ten kludne nacas dopln, kym skolu robis.

Aa, neviem, ci zas netaram. Bol to moj napad, kofein eliminovat, mozno sme to ale nenacasovali najlepsie, ked sa teraz ucit chces.

INAK, dobry napad je aj skusit vecer trochu cvicit. A uvidis, ci sa budes vediet trochu ucit, aj bez kavy. Len aby toho nebolo prilis. Ty zistis najlepsie. Mna cvicenie, vybudi, ked sa teda dokopem, aj si veci lepsie pamatam, aj rychlejsie vsetko zvladam, ale mas toho fakt dost, tak sam otestuj, co to spravi. Ak sa teda tiez dokopes.
Drzim palciska!!
--------------------
Vsetkych pozdravujem, aj Dzuli a drzim jej palce k odvaznemu kroku skoncit s pracou, co ubijala. Moj tip: nechces skusit doucovat sukromne, po jednom ziakovi, pripadne aj v skupinkach, neviem, ake predmety si ucila. Nebol by to mensi stres? Cez prazdniny budu reparaty, alebo mozno bude niekto chciet nieco dohnat, co tak dat si inzerat? Ja som inzerovavala veci v Pardone.
Drzim palce v hladani niecoho, co Ta nebude vycerpavat tak, ako Ta vycerpavalo skolstvo na plny uvazok.
-------------------
Ahoj Candy, mudro dnes radis, dobre postoje!
-------------------
Zdravim aj Tuta, myslim, ze mi dal dnes 1 dobry bod. cool
-------------------
Moj den: vela okrem prace som nestihla, ani bratovi som nevolala, taky nezazivny den. Ale varila som a muz prisiel z prace skoro, tak som ho videla, niekedy sa velmi nevidime, tak to je jedno plus. Vsetkych som Vas este necitala, ale tesim sa, ze dozeniem. Dalsia dobra vec: brata caka uz len jeden elektrosok. Velmi ho to nebavi, nechat sa sokovat, ma bolesti hlavy potom, ale pomaha to v liecbe viac ako iba lieky, tak sa to uz odhodlal vydrzat.

Drzme sa, zostavame v kontakte! community together
Lucka
Lucka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 12.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Cipralex 10mg, Temazepam

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Lucka St 27 apríl 2016 - 1:23

Zabudla som povedat:
Meret,
zmrzlinovy pohar ble-fuj, brrr, hroza-strach! scared scared2 (Snazim sa Ti ho znechutit.)
Ruzickovy kel a chren - mnaaaaaaaaaaaam! cool
lol! lol!
Lucka
Lucka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 12.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Cipralex 10mg, Temazepam

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 83 z 86 Previous  1 ... 43 ... 82, 83, 84, 85, 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore