Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš?

Strana 65 z 84 Previous  1 ... 34 ... 64, 65, 66 ... 74 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Laura So 23 január 2010 - 19:19

No Popoluška,myslím,že okrem Roba, je žiaľ všetko mužské osadenstvo fóra v nemocnici. very sad ja dúfam,že čoskoro sa objavia v lepšom stave.filipka, s tým pridávaním a uberaním liekov je to doživotná dilema,ktorú asi nikdy nevyriešime a stopercentne to nevyriešia asi ani naši psychiatri.Keď som bola poddávkovaná Solianom,no to som brala 50 až 100mg,cítila som nervozitu viac než teraz,to je pravda.Každý nákup v obcchode ma niekto vytočil,až som v lete skončila na tri týždne v nemocnici.Teraz beriem Seroquelu 600mg,nervózna nie som,no mám pocit,že by som mala byť výkonnejšia.Rada by som znížila na 300mg,čo je doporučovaná udržiavacia dávka,no neviem,či mi to bude stačiť.Občas sa o to pokúsim,niekedy to stačí,inokedy nemožem spať a som nervóznejšia.Medzi 300mg a 600mg neexistuje kompromis,lebo tie tablety sa moc nedajú deliť.Vravela som psychiatričke,že som skúsila brať 300mg,no ona mi doporučila zatiaľ 600.Ja neviem posúdiť kedy je to lepšie.Poddávkovanie sa prejaví až o nejaký čas.Kedysi,keď mama žalovala v Blave v nemocnici,že si znižujem dávky,tak mi dali depotné injekcie Haloperidolu,aby som s tým nemohla manipulovať.Myslím,že mi zobrali aspoň rok a pol života,bola som ako múmia.No teraz už také ťahy dúfam nerobia.Ako ste písali aj so Slnečnicou, najnovšie antipsychotiká by mali potlačiť aj negatívne príznaky.Ináč taká hypománia je príjemná,dokiaľ človek nezačne byť hádavý.Ja som bola podľa mňa hypomanická tak od 20 rokov a liečiť som sa začala až v 23 rokoch.Narobila som si pod vplyvom hypománie komplikácie vo vzťahoch s mužmi.No teraz žijem prakticky bez sexu aj keď mám partnera,no aj on má fyzické obmedzenia.A už mi sex ani nechýba.Neviem,či je to liekmi,alebo vekom.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Robo So 23 január 2010 - 20:30

Ahojte kamaráti, ahoj Laura. Asi máš pravdu, asi iba ja Robo nie som v nemocnici, čo sa týka mužov na tomto fóre. Minule som bol na kontrole pri svojej psychiatričke, povedal som jej, že tie "hlasy" už nepočujem tak dlho ako kedysi, ale že ešte mám také myšlienky, že ma ľudia ohovárajú, prezývajú ma, a smejú sa zo mňa. Užíval som Seroquell najprv 600 mg večer, potom sme klesli na 150 mg a minule pri tej poslednej kontrole Seroquell zrušila, Leponex a Anafranil mi nechala. Anafranil beriem 75 mg ráno aj večer. Kvôli Leponex-u mi sedtrička zobrala krv, či mi náhodou Leponex nerobí zle na biele krvinky. Leponex beriem ráno pol na obed 1 a večer 1 tabletu. V piatok 22. som bol aj pri mojej psychologičke, mal som s ňou ako vždy psychoterapiu. Rozoberali sme napríklad aj to, že zimné prázdniny boli dlhé a kvôli tomu teraz tlačia učitelia i profesori na žiakov i študentov, návajú písomky, lebo sa blíži klasifikačná porada a vysvedčenie za prvý polrok. Aj ja som každý deň v uplynulý týždeň-okrem včerajška písal písomku, alebo som odpovedal z rôznych predmetov. Mohlo to dopadnúť aj lepšie, ale v minulosti mi niektoré písomky dopadli aj hošie. Maj sa krásne Laura, a aj ostatní. Čaute, Robo. flower albino Basketball sunny jumping2 heart afro flower
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Laura So 23 január 2010 - 21:00

Ahoj Robo,no aspoň Ty si tu jediný chalan na fóre.Držím palce na dobré polročné vysvedčenie.Obdivujem Ťa,že sa učíš pri liekoch.Je to dobré,že Ti kontrolujú kvoli Lponexu krv, ja mám našťastie predpísaný len ten Seroquel 600mg denne na večer.Žiaľ naše lieky posobia aj na srdce,zrýchlujú pulz a preto, keď beriem lieky temer 20 rokov,musím byť opatrnejšia,než trebars Ty,čo sa týka vplyvu liekov na fyzické zdravie.Mozog je najzranitelnejší,keď je najaktívnejší.Tým nemyslím,že ja by som už mozog nemala trénovať,ale skor to,že ten najzranitelnejší vek je do tých 30 až 35 rokov.Žiaľ niekomu choroba pretrváva a postupne ničí mozog,no ja pevne verím,že to nie je náš prípad.Čím má človek vyššie IQ,tým sa skor s chorobou vysporiada,aj to mi povedal jeden psychológ v Ostrave.Preto treby mozog trénovať celý život.Veľa zdravia Tebe Robo,aj všetkým,čo sem chodia sunny Very Happy sunny
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Robo So 23 január 2010 - 21:51

Ahoj Laura. Diki ti za povzbudenie, čo sa týka školy. Ja cítim, že niekedy som sa oveľa rýchlejšie vedel naučiť látky do školy ako teraz. Hoci mám veľmi dobrú pamäť, teraz sa mi akosi nechce učiť a dlhšie mi to trvá, kým sa naučím látku do školy. Možnože je to spôsobené aj haváriou, ktorú som v minulosti prežil a užívaním liekov-antidepresív a antipsychotík. Tú dobrú pamäť mi potvrdila psychologička na psychologickom teste. Pri učení mi pomáha moja mama, ktorá ma vie podporiť a veľmi jej záleží-ale aj mne, aby som zmaturoval. Maturovať budem z ekonomiky, účtovníctva, alovenského a anglického jazyka. Mama mi pomáha hlavne v odborných predmetoch, lebo je účtovníčka. Maj sa krásne, Robo. exploding shooting2 To the wall fuj! winner heart flower lol study
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  filipka Ne 24 január 2010 - 8:03

Robo, aj ja ti drzim palce, aby si zmaturoval co najlepsie. To stazene ucenie je aj liekmi aj chorobou, lebo lieky utlmuju a otupuju chut ucit sa a aj ciastocne pamat a choroba ti zase vsuva vselijake myslienky, ktorymi sa musis zaoberat, ale ktore by si nemal, keby si chory nebol. Ale verim, ze tebe sa ta maturita podari, ved aj v tej Bratislave si zvladol prezentaciu vasho projektu, urcite si sikovny, tak vydrz winner
Ja mam dnes na plane prechadzku po obchodoch, kde som nebola snad 100rokov. Minule som to tiez mala v plane, ale nakoniec som nesla. Dnes to hadam zvladnem.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  popoluska Ne 24 január 2010 - 10:07

Robo,aj ja ti prajem,aby si uspesne zmaturoval,hlavne drzim palce na tu anglictinu.Ja teraz nemam moc dobre obdobie,lebo sa neviem z nicoho tesit.Doktorka mi predpisala aj jedno antidepresivum,ale ja som z neho dostala taku uzkost,ze som vracala.Tak som ho vysadila.
Ja ,ked som maturovala,tiez som mala dost strach,aj ked som bola pripravena,nenechala som nic na nahodu ,a vtedy som este nebrala ani ziadne lieky,takze som to mala ovela lahsie ,ako ty.Ale pevne verim,ze to aj s liekami zvladnes,si sikovny. it is perfect
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  popoluska Ne 24 január 2010 - 10:12

Slnecnica,a ako sa mas ty? Uz si dlho nic nepisala,bolia ta este tie zuby?Alebo sa ti nechce pisat?
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  filipka Ne 24 január 2010 - 14:54

Vratila som sa z obchodov, nic tam nemali, takze tam dalsich 100 rokov asi nepojdem...
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  popoluska Ne 24 január 2010 - 17:11

Nebolo nic pekne v akciach?
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Robo Ne 24 január 2010 - 18:07

Ahoj Filipka, ahoj Popoluška. Som rád, že mi držíte palce, aby som zmaturoval. Je to od váš veľmi milé a šľachetné. Ďakujem Vám veľmi pekne. Ja vám prajem veľa šťastia a hlavne toho zdravia, lebo nie všetci ľudia si ho vážia. Milá Filipka, ak sa ja niekedy vyberiem do obchodov a zbadám niečo, čo potrebujem a je to aj v akii,tak si to jednoducho kúpim. Do obchodov, najmä supermarketov chodím s mamou a cítim sa tam príjemne a keď sa mame niekto pozdraví a je neviem, že kto to je, tak sa jej to potom opýtam, a mama mi povie, že čo kto ten človek je. A ak nás stretne človek, alebo ľudia, ktorých poznáme obaja, tak sa im samozrejme pozdravíme a nakupujeme ďalej. Od môjho domu v našom meste je najbližšie k nám COOP JEDNOTA TERNO SUPERMARKET, do ktorého až tak často nechodím, lebo sa vždy bojím, že tam stretnem nejakú osobu alebo ľudí z minulosti, ktorí mi ublížili a nerád by som sa s nimi stretol. Najradšej navštevujem supermarket KAUFLAND, do ktorého chodíme autom, lebo tam večšnou robíme taký väčsí nákup a pešo s taškami by sme nákup nevládali nosiť kvôli ťažobe. Zájdeme aj do supermarketov HYPERNOVA a LIDL. Zaujímavé je aj shopping centrum MADARAS, v ktorom je kopu obchodov a supermarket BILLA. Čo ma veľmi , ale veľmi štve je to, že v našom meste nie je nijaké TESCO, ktoré raz za 2-3 mesiace navštívim na Hlavnej ulici v Košiciach.Síce najbližšý hypermarket TESCO je v meste POPRAD, tak do neho chodí dosť často nakupovať moja sestra so svojou rodinou a ja s mamou navšívime a tržbu urobíme už v spomínanom Od TESCO KOŠICE, lebo do Košíc chodím ku lekárke na kontroly na oftalmológiu. Poblízku sú v okolí aj 2 menšie supermarktety TESCO a to v mestách Krompachy a Gelnica. Síce babku mám už vo vyššom veku-v marci bude mať 78 rokov, tak ju obdivujem, že ešte vládze chodiť nakupovať do COOP JEDNOTY TERNA. Čo sa mňa týka, tak ja jej s tými jej nákupmi veľmi nepomáham z už spomínaných dôvodov. Síce by som ako vnuk jej pomôcť mal, ale babka má vozíček na kolieska a keď s ním ide do a z obchodu, tak jej uľahší nákup, ktorý by mala určite ťažší, ak by ho nemala v tom vozíku, ale v nejakých taškách, alebo ruksaku, tak by to bolo už pre ňu ťažké. V mojom meste v Spišskej Novej Vsi by mal konečne vyrásť do konca roka market TESCO, čo ma véééééééééééééééľmi, ale véééééééééééééééééééééééééľmi sakramentský teší. Hurá,sláva, hurá... Majte sa krásne, Robo. sunny flower study king farao Basketball pig it is perfect
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  filipka Ne 24 január 2010 - 18:52

Robo, ty si poriadny nakupny maniak! laughing Lebo muzi do obchodov nie velmi radi chodia, preto je to take menej obvykle. A co take zvyknes nakupovat? Ja si niekedy v TESCU kupujem saty, hlavne nejake tricka a tak. dancing Minule som si kupila sveter, ale na dennom svetle som zistila, ze je kriklavoruzovy pig a neviem, co s nim teraz. musim ho nosit pod bundu.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  filipka Ne 24 január 2010 - 18:56

popoluska napísal:Nebolo nic pekne v akciach?
Vsetko vypredane...
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 65 z 84 Previous  1 ... 34 ... 64, 65, 66 ... 74 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore