Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 47 z 84 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48 ... 65 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  ester St 24 december 2014 - 9:44

Ahojte priatelia.

Idem vám ešte rýchlo napísať, potom už asi strávim v kuchyni veľa času Very Happy Veľmi rada varím a pečiem, tak som vo svojom živle it is perfect it is perfect it is perfect

Mám sa už celkom obstojne, nehospitalizovala ma, 29.12. mám takú rýchlu kontrolu, mám jej zavolať a nejako chce z toho usúdiť affraid či mám prísť na kontrolu, neviem si to nejako predstaviť, ale dobre. Aj som jej volala, že som fajn, pretože mi zvyšovala lieky. I disagree
Chystám sa už tak sviatočne na dnešný deň. Darčeky mám pobalené,koláče napečené, tento rok som to asi trochu prehnala, môj manžel je rozčúlený že priberie Very Happy no ale tak sú Vianoce :-)

Regina, snáď si lepšie, myslím, že to je dosť ťažko, keď si teraz chorá, pretože zväčša na žene to celé stojí...myslím príprava štedrovečerného stola, samotná večera a všetko okolo. Aspoň u nás je to tak zaužívané... Tak ich musíš trošku zapriahnuť, nech ťa to nezničí.

Dávno sa neozval aj Shadow. Tak týmto ho vyzývam Very Happy a pozývam Very Happy k napísaniu pár riadkov Very Happy

Priatelia prajem Vám krásne a pokojné sviatky. Nech prežijeme v kruhu svojich najbližších pokoj, lásku a radosť, ktorá nás bude sprevádzať na ďalšie dni a mesiace cheers
Veriacim, nech sa Ježiško opäť narodí v srdiečku každého jedného z nás a prinesie nám pokoj, lásku, povzbudenie, že aj my za niečo stojíme Very Happy Požehnané a milostiplné sviatky
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav St 24 december 2014 - 10:02

Ahoj ester,
máš pravdu, z veľkej časti to stojí na ženách. Ja sa snažím pomôcť, ale keby nebolo ženy, tak neviem či by som na milión vecí nezabudol. Takže síce prikladám pomocnú ruku - ale skôr tak, že "čakám na povely", nechcem nech to vyznie zle. Žena sa cíti dosť ponížená ak má dávať "povely", ale ak niekto vie čo sa má robiť tak ten najlepšie vie odhadnúť v čom môžu pomôcť ostatní... či nie? Takže povysávam, postrúham strúhanku, nakúpim pustím umývačku... ale sám od seba veľmi nevymýšľam čo treba spraviť.

Prajem krásne Vianoce všetkým!
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Št 25 december 2014 - 8:51

Ahoj priatelia santa

Mám sa schopne. Včera som začal deň akýsi beználadový, ale postupne, keď som pobalil darčeky, pomohol otcovi vyzdobiť stôl a ešte som aj upratoval, tak ma schytila celkom dobrá nálada. Štedrý večer dopadol u nás dobre, aj jedlo, aj darčeky, aj dialógy, všetko prebehlo ok.

Avšak mal som prežierací hodovací deň, takže som pribral kilo zo dňa na deň. Snáď sa to ešte utrasie. Tiež som mal nečakane a neplánovane veľa kofeínu - dva energáče, 2 litre kofoly, liter koly, zelený čaj, 2 kofeínovo-taurínovo-ginkové tabletky, hroznový cukor. Pri zaspávaní okolo polnoci som mal z toho "kofeínovú búrku". Tak som si nazval ten stav, kedy som bol riadne motoricky agitovaný, triasli sa mi končatiny. Nemohol som nájsť správnu polohu. Srdce prekvapivo až tak nebúšilo, ale začali ma chytať depresívne opary. Mal som tlak na plakanie, aj som začal slziť. Trochu sa mi vtedy rozladili veci aj smerom k pseudoilúziám a k vzťahovačnosti bez straty náhľadu. Napr. pukal televízor v mojej izbe a ja som mal veľa myšlienok, ktoré to dávali do súvisu so mnou, že akože Boh mi robí predel v myšlienkovom procese a vnukne akurát vtedy inú myšlienkovú líniu, na ktorú chce upriamiť moju pozornosť. Takto sa to stalo behom večera asi 5krát. Tiež obrázky, ktoré tu mám, sa na mňa buď zvláštne usmievali, alebo mi dávali rôzne odkazy, ktorými reagovali na to, čo robím a hlavne čo si myslím. Videli mi do hlavy. Myslím, že celý ten stav možno označiť za akési krátke vzplanutie agitovanej depresie s psychotickým rozladením bez straty náhľadu. Alebo to pomenujme proste "kofeínová búrka". Trvalo to asi 3 hodiny, potom sa mi podarilo zaspať.

Vstal som už skôr, asi o siedmej. Musím si na ten kofeín dávať väčší pozor, lebo vidím, že ma to vie rozladiť nielen fyzicky...

Celkovo som ale so Štedrým dňom spokojný. Dostal som knihu, logickú hru, MemoPlus, tepláky, drogérie rôzne, boty, dokonca aj peniaze, tiež sluchátka. Zdá sa, že všetci boli s darčekmi spokojní, a teda aj moje druhých potešili, hoci niektoré neboli nijak svetoborné. Ale predsa sme už všetci dospelí a darčeky nie sú prvoradé...

Ďakujem za vypočutie. Prajem Vám šťastné a veselé Vianoce, plné pokoja a radosti. Pretty good
So srdečným pozdravom
Matej
Smile

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 47 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Michal Št 25 december 2014 - 11:33

Ahoj,priatelia!
Dlho som nepisal,lebo som bud nemal vobec cas alebo sa snazil aj sam pred sebou zakryt,ze sa nemam velmi dobre...
Bol som aj na zelle(zellaci vedia),kde sa mi podarilo prebrat cast svojich problemov.Ale len cast...
Pozitivom je,ze som sa po dlhej dobe tuto noc konecne kvalitne a poriadne vyspal.Neviem,co tomu napomohlo,mozno ta trocha alkoholu,ktory som vcera vecer vypil...Viem,nemal som,ale prilezitostne sa predsa malinko da a ja s tymto,chvalabohu,problemy nemam...
Ovela horsie je to s mojim celkovym prezivanim...Tak som sa na sviatky tesil a to bola pravdepodobne chyba...Citim sa totalne rozladene,dost depresivne,smejem sa nasilu a nerad,vyhladavam samotu,udalosti co ako radostne vnimam povrchne a neviem ich "prezit naplno",najradsej by som sa na vsetko a vsetkych vykaslal...Vcera som mal trochu nenavistne a agresivne vypady proti sestre,celkovo mi nenormalne lezie na nervy a radsej sa jej vyhybam...
Vcera sme boli aj v kostole(cela rodina=rodicia,ja+sestra)a bolo to pre mna otrasne-nevedel som sa sustredit,neustale som v duchu na vsetko a vsetkych nadaval a toto islo akoby proti mojej prirodzenosti,proti mne samemu-bolo to mimoriadne neprijemne,nastastie bohosluzby(radime sa k evanjelikom) trvali len hodinu...
Tazkosti sa potom trochu zmiernili pocas vecere.Nasledne som bez zaujmu absolvoval rozbalovanie darcekov...Nakoniec som bol rad,ze den sa konci...
Este som chcel napisat,ze ma velmi mrzi,ze nedokazem pomahat Vam,moji mili forumaci,v tom zmysle,ze Vy mi radite a komentujete moje prispevky,za co som nesmierne vdacny,ale opacne toho nie som schopny a to je velmi sebecke.Zapracujem na tom,slubujem,vynasnazim sa ako viem...Tiez som si dal zavazok viac prispievat sem,na forum,lebo mi to vypisanie sa pomaha...ciastocne,ale aspon tak...
Prajem Vam prijemne prezitie zvysku sviatkov a nech Vam Pan Boh zehna!
So smutnym pozdravom Shadow
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Št 25 december 2014 - 12:02

Ahoj Shadow community together

Nezúfaj, bratu, hlavu hore. Mrzí ma, že máš takéto prežívanie. Určite je to subjektívne strach a hrôza. Chápem Ťa v tej veci, keď Ti niekto lezie na nervy, ako tá Tvoja sestra. Poznám ten pocit a zaiste ho pozná mnoho z nás. Doporučujem Ti zľahka sa nad vecou ohľadom nej pozdvihnúť, akosi sa cez to vedome a na základe vlastného rozhodnutia preniesť. Môže sa to prejaviť trebárs navonok, i vnútorne. Navonok tak, že keď ju nemôžeš častokrát vystáť, tak že budeš pokračovať v tom, aby si sa jej vyhýbal. Vnútorne sa Tvoj postoj prejaví oslobodením sa, teda odpustením. Tým, že jej odpustíš, tak tým sa od nej a jej nežiaducich povahových čŕt oslobodíš, už nebudú pre Teba také znepokojujúce a pomôžeš tak vlastne ani nie jej, ale skôr sebe. A to je v tomto prípade dobre. Akosi sa teda odľahčiť od nej, ignorovať navonok a vnútorne necítiť zášť či odpor. Je to samostatná "psychologická realita" tá Tvoja sestra a Ty si nezávislý, slobodný jedinec, ktorého sloboda a vnútorná pohoda už nezávisí od jej rečí a správania. Smile

Tie Tvoje nadávania v duchu, keď si bol v kostole, to mi pripomína jedného môjho známeho, ktorý trpel obsedantno-kompulzívnou poruchou. Jeho kompulzie spočívali v neustálych hanlivých myšlienkach na všetko sväté, náboženské, duchovné. Veľmi ho to trápilo, lebo vnútorne cítil, že taký nie je a že voči svätým veciam nemá nič, ba dokonca že sám je veriaci. Musel to neskôr riešiť tabletkami... antipsychotikami. Možno aj Ty, Shadow, máš také črty tejto OCD, obsesie-kompulzie vo forme nenávistných myšlienok voči náboženskému prostrediu, alebo voči veriacemu strýkovi. Prepáč, to si až príliš veľa dovtípujem, asi sa mýlim a som ďaleko od pravdy, samozrejme sa preto ospravedlňujem. Ale chcel som uvažovať nahlas pri hľadaní riešenia či rady. Každopádne si z toho nerob starosti až také veľké, lebo myslím si, že to súvisí s Tvojím ochorením a má to neurotické pozadie. Hlavné je si všímať Tvoju skutočnú prirodzenosť, to ako sa poznáš Ty a Ty sa poznáš, že s mnohými nadávkami alebo podobnými rečami nesúhlasíš, a že si túžiš v skutočnosti myslieť niečo iné, vari lepšie. To príde, keď sa Tvoja myseľ upokojí a keď sa pomery v psychike polepšia. Zatiaľ, kým to lekár nejak nedorieši, tak skús sa sústrediť na to dobré v Tebe a na to prípadne kresťanské v Tebe, v Tvojej osobnosti. To nech Ťa posilňuje, že Ty vieš, že nie si zlý.  giving a hug

To nevadí, že pomenej sa vyjadríš k príspevkom druhých (čo som si síce ja nejako ani nevšimol, chi). Ja tiež niekedy napíšem, ako sa mám, a pritom nenapíšem ani slovko k príspevkom predo mnou. Aj ma to už mrzievalo, ale je to v pohode správanie najmä vtedy, ak sa predsa necítiš dobre. Takže žiadne strachy. Smile

Skús si teraz nejak odpočinúť, dačo čítať, pozerať telku. Dávaj pozor na čokolády a sladké! Very Happy Asi ešte nejaký čas stráviš u rodičov, že? Tak sa sústrediť asi skôr na rodičov a potom šup do Levíc. Držím Ti moc palce a myslím na Teba, bratu. Smile

S pozdravom
matej
santa

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 47 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Mischelll Št 25 december 2014 - 16:00


Ahojte Wink

Shadow
- nie si v tom zlom správaní sestry sám.....aj moja sestra prišla domov a je neznesiteľná, zo všetkého všetkých obviňuje a vrieska po každom ...že toto robí zle....toto tak.....a že to je nenormálne ako to tu funguje....a pritom my ostatný sme spokojný a kľudný a znášame to.....a aj keď sa ma mama vždy zastane tak aj tak všetko alebo väčšinu čo spravím je zle......lebo mi vyčíta hlavne to že nemám prácu a že bývam s rodičmi....atď.....ako to ma aj trochu zranilo.....tak som si Vianoce nepredstavovala....ale na jej obranu nie je taká cele Vianoce.....iba si pokričí a povyčíta aj keď pri nej nie som....proste rodičom....a potom pokračuje ako by nič nebolo....že podaj mi tamto, alebo prines mi toto.....a ja mam nervy...ale nie dlho....mňa to prejde tiež rýchlo...Tiež sme boli spolu v kostole...a len som sa za ňu hanbila všetko komentovala a počuli to aj ľudia okolo nás....tak, ale bola som ticho radšej...a myslím si, že každý pochopí aká je to povaha ani ju ohovárať nemusím....proste ona sa z Vianoc ani nevie radovať heart .....aj keď pretrpela jasličkovú slávnosť, tak až doma komentovala, čo bolo....aj tak mi až tak neznechutila Vianoce....proste to je o každom z nás a čo mame v nás...teda čo cítime a ako sa cítime....Aj napriek tomu môžem povedať že Vianoce boli pekne u nás...a aj relatívne v pohode....čítala som si knihy aj novu aj starú a bolo to poučne...takže v celku fajn deň...it is perfect

Prajem pekne sviatky všetkým community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  kwecko Št 25 december 2014 - 16:51

Ahojte, šialenci Smile

Tak sme to s Kocúrom nejak postíhali a už si Vianoce aj začíname užívať. Včera sme boli u nich v kostole, tiež ma tam mrle žrali. Ono sa hovorí, že Vianoce sú sviatkami pokoja, ale ono je to akosi najväčší stres v roku: šialenstvo v robote, v rodine, v obchodoch.... A keď človek počúva, aký má byť kľudný a šťastný až ho to naštve Very Happy
Takže, Shadow, asi som na tom bola rovnako ako ty.

Je to celé o držku, a som veľmi šťastná, že mi Kocúr tak pomáha. Vidím, že v poslednom čase sa oveľa viac snaží, aby som sa cítila dobre. Je to super, že aj keď žundrem a hryziem stále sa mám ku komu pritúliť  giving a hug

Mishelll - možno aj tvojej sestre chýba len také objatie. Ak žije inde, možno sa teraz cíti byť trošku mimo vás, ako by k vám už nepatrila. A je jej z toho smutno. Možno jej chýba práve to objatie a veta "veľmi nám tu chýbaš, sme radi, že si tu"  flower

_________________
Svet je taký, za aký ho považujeme.

kwecko
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Pi 26 december 2014 - 10:56

Kwecko, Mischelll => it is perfect giving a hug

---

Ahoj Smile

Včera som mal pri zaspávaní kofeínovú búrku iba vo svojej oveľa zmenšenej podobe. Bol som agitovaný, tras končatín, nepokojné nohy, slzenie, beználadovosť, ktorá plynulo prešla k depresívnemu oparu. Opäť som nemohol zaspať, tento raz zhruba 2-3 hodiny. Počúval som mp3, najmä vianočnú Cola-Cola pesničku (Wonderful Dream), ale po 2 hodinách mi začala ísť na nervy. Laughing Potom som zaspal a snívalo sa mi všetko možné aj nemožné - v zásade ale nič nepríjemné.

Samotný včerajší deň uplynul relatívne dobre. Venoval som sa obsahu schizo.sk a fóru... cez obed som však podriemkával, takže deň išiel dosť rýchlo. Telkáč ma nebaví, všetky tie rozprávky sa mi zdajú okukané a nejak ma to neťahá pred tým sedieť.

Čumím cez okno, je vietor, zima... a akurát mi bolo povedané, že aj poletujú nejaké vločky. Tu v meste sme nemali sneh asi 2 roky, hm. Uvidím, čo z toho bude. Snow 2

Neurózy ok, flush ok. Chudnutie - no... sú sviatky, tak teda čo Vám poviem, kilo a pol na mňa skočilo akoby nič Shocked Nálady - až na tie "večerné pesimá" celkom dobre, alebo prijateľne.

S pozdravom
matej
Meditation

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 47 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Robo So 27 december 2014 - 19:59

Ahojte kamaráti. V Krakowe na Vianočných trhoch bolo super až na to, že mne a mamke bola veľká zima, potom, keď sme išli autobusom domov, tak v autobuse trochu prikúrili a už nám bobo teplo. Krakow je veľmi pekné veľké Poľské mesto-odporúčam navštíviť. Je tam hrad Wawel, Tržica SUKIENICE a námestie Rinok Glowny, Floriánska veža... Dal som si s mamkou horúce červené vínko s cukrom, priateľke som kúpil náušnice, sebe tričko, mamka si kúpila hrnček, na ktorom je nakreslené mesto Krakow. Predávali tam ešte také veľké velikánske chleby-také veľké chleby som ešte v živote nevidel... Tak sme si kúpili štvrť chleba, že ho ochutnáme a zjeme... A zachutil nám tam aj kakaový trdelník... Dúfam,milí moji kamaráti, že ste mali hlavne šťastné, veselé, pohodové a najmä zdravé Vianoce. Aj v našej metropole Spiša bol Vianočný trh. Pri poslednej kontrole som dopadol tak, ako takmer vždy...Mal som aj odber krvi... V utorok cestujem ku priateľke na Silvestra-aj sa teším, aspoň nebudem sám... Priateľke som kúpil na Vianoce knihu od Táni Keleovej Vasilkovej, tie náušnice a srdce, také z textilu... Január, je taký mesiac, na ktorý sa veľmi teším. V januári má sestra konkrétne 5.januára meniny-volá sa Andrea, jeden synovec má narodeniny 9.januára a ja mám narodeniny 31.januára, budem mať 26 rokov. Aj na narodeniny sa už veľmi teším, mamka mi napečie Nebeské rezy, výborný koláč, možnože Vám niekedy, milí moji kamaráti napíšem aj recept-hi. Vybavujem si už aj dovolenku do Chorvátska-využívam FIRST MINUTE a podľa mňa sa to oplatí. Na leto som si vybral, pre mňa i rodinu mestečko PAKOŚTANE. Tam sme ešte neboli. Na túto letnú dovolenku sa veľmi teším aj preto, lebo zvyčajne som chodil tak na dovolenku len s rodičmi a teraz ideme ôsmi. Idem ja, mamka, otec, z troch synovcov idú dvaja, Slavko a Edko, teta Dana , z jej dvoch vnučiek ide jedna Dianka, mamina známa pani Marta. Mám taký menší "problém".Mám kamaráta vozičkára, volá sa Maritn. Aj dnes som ho navštívil, ale náš dialóg vyzeral ako na "bode mrazU".. A nie sme vôbec ani nahnevaní, no aj napriek tomu si vždy málo čo povieme... Nie že by sa mi nechcelo s Martinom rozprávať, ale proste ako vojdem do jeho bytu, ináč býva až na 8. poschodí... tak jeho mama nám väčšinou urobí kávu, čaj, ponúkne nás s nejakým koláčom, keksom a podobne. Možno že-aspoň ja si to tak myslím, že preto je naša komunikácia na bode mrazu, lebo vo väčšine prípadov máme iné názory... Napri. na politiku máme rozdielný názor, že jeden je za pravicu, druhý je za ľavicu. Alebo jeden počúva Chorvátske pesničky,, indiánov z Peru, ľudovky, a druhý počúva punck, meteal hevy metal, napr. Ine Kafé... Jeden má vodičkák, druhý nemá vodičák, Jeden má rad to jedno, druhý zas ničo iné. Jeden má resp. študuje na vysokej škole, druhý má strednú školu s maturitou... Občas v lete si zájdeme aj na pivečko, alebo niekedy aj na horúcu čokoládu... Alebo mi Martin povie, ak mu niečo poviem ja, napr. že som kúpil denník Pravda, alebo som bol v HM Tesco a on mi na to , že super, gratulujem k úspechu... A ja mu vždy poviem, že gratulácie prijímam iba v januári na narodeniny a v júni na meniny... Alebo raz sme si písali na facebook-u a ja som Maťovi napísal, že citujem: Čau Maťo, prečo si mi neodpísal na facebooku? A on mi raz na to poslal SMS, že, čitujem: A ktorý zákon mi to prikazuje? A môžem sa aspoň kľudne navečerať? No po tejto SMS, som mal dosť, myslel som, že ma "porazí". Tak Vám prajem milí moji kamaráti veselého Silvestra a v Novom roku 2015 veľa šťastia, zdravia, pohody, ZDRAVIA, čím menej depresíí a ak to spolu prekonáme, tak nám bude aspoň tak nejako-dobre... Takže asi tak... Majte sa krásne, odpíšte mi, som veľmi zvedavý na vaše reakcie od tohto môjho článku, až sa mi uľavilo, že som Vám predstavil kamaráta Maťa a tú našu komunikatívnosť, ktorá dúfam, že od Nového roku nebude na "bode mrazu". Ešte ho navštívim v pondelok a v utorok už ako som spomínal cestujem ku priateľke Miške. Ahojte, kamarát Robo. albino albino albino albino albino albino sunny sunny sunny sunny sunny sunny elephant elephant elephant elephant elephant elephant flower flower flower flower flower flower flower flower
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav So 27 december 2014 - 21:25

Ahoj Robo, s tym Martinom neviem ci vzdy to bolo na bode mrazu. Ak ano tak kto vie ci ma zmysel pokracovat v tychto neprijemnostkach. Ale skor si myslim ze kedysi to take nebolo. K tomu len tolko ze mam najlepsieho kamarata. Pozname sa od 10 rokov. Ale poslednych par telefonatov sme si nemali co povedat. To sa proste stava a zas neskor bude verim lepsie. V odlisnosti nazorov to nemusi byt, na zellu sme roznych vyznani a tolerujeme sa a vieme viest dialog aj o konkretnych veciach aj s inym nazoro

.
Sorry za chyby pisem cestou z auta na mobile.
prajem vsetkym, aj tebd Shadow, pokoj na dusi. Myslim na teba aj ked nestiham odpisovat...
j.

_________________
Pridajte sa na Zello dialógy, aplikácia pre počitač aj mobil na http://zello.com/
Moje návody na použitie http://krizovatkaduse.osvobodse.cz/zello-dialogy
Stredy a soboty 20:00

Video projekt S duševní ne-Mocí v partnerství môžete sledovať na:
YouTube
Facebook
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Ne 28 december 2014 - 10:25

Ahoj Robo.  Smile

Myslím si, že Ty sa snažíš byť s Martinom kamarát, lenže on má asi nejakú krízu a nejak je voči Tebe chladnejší. Neviem, čím to je, ale myslím si osobne, že prežíva on určitú nepohodu a že kameň úrazu vo Vašom vzťahu spočíva v ňom, v Martinovi. Teba vidím práveže takého, že sa snažíš, navštevuješ ho, dialóguješ, prejavuješ záujem. A on má asi krízu proste. Ako povedal X, možno to nemusí vôbec skončiť ukončením priateľstva, skôr to môže byť dačo prechodné, dočasné.

Mne by bolo osobne dosť zaťažko sa priateliť s niekým, s kým si nemám čo povedať, lebo sme každý iný. Totiž aj bežné dialógy mi robia problém, pričom základnou podmienkou, aby som sa mal od čoho odraziť, je, že musím nájsť niečo spoločné. Takže ja si viem predstaviť aj postupné ukončenie priateľstva. Prípadne prehovoriť si na rovinu, ak sa dá. Pomenovať problém spolu s ním, no neviem, či ste sa v takýchto intenciách niekedy už bavili.

Číhaj postupne, ako sa vzťah priateľstva vyvíja a či náhodou neprejavuje podráždenosť alebo nepohodu práve skôr on, než Ty. Ak áno on, tak možno sám nemá záujem sa snažiť o dobrý vzťah. V tom prípade si slobodný sa od neho mysľou vzďaľovať... indifferent

Čo sa týka tých vianočných a adventných zážitkov, no paráda, Robo. Krakow, chcel by som ho navštíviť. Je to odtiaľto dosť ďaleko. Je super, že máš takéto možnosti - Krakow, Chorvátsko a tak. Máš to fajn a teším sa z Teba. Smile Ako to vyzerá teraz uzaj s prácou? Vedieš pokojný život, o ktorom som Ti veľakrát už písal, že sa mi veľmi páči. Naďalej potvrdzujem tieto slová. Smile Želám šťastné chvíle s Miškou (dúfam, že som nepoplietol meno priateľky  affraid ) a pekný silvester. Smile

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 47 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Ne 28 december 2014 - 10:38

Ahoj všetci Smile

Včera som sa strašne prejedol... zhruba 14 tisíc kJ som zjedol, pomer tukov som prevýšil asi 200% na cca. 300% doporučeného množstva. sad and unhappy Neviem sa ovládať, strašne som závislý od jedla. A máme tu také dobroty všade. Každé zlyhanie ma opantáva. Skúšal som sa aj vyvracať, že reku keď už som nasýtil chuťové splašené poháriky, tak nech to vyvrátim zo seba a nech nestlstnem. Lenže nešlo mi to. Nejak mi ten fígeľ s prstom v hltane nefunguje. sad and unhappy A tak som z toho zostal smutný.  very sad4

A keď som bol smutný, tak sa mi ani nič nechcelo robiť, tak som sa nudil. A keď som bol unudený, tak som bol aj unavený. Spal som od skorého večera až do rána do deviatej. Ani nebudem počítať, koľko som sa zas prespal...

Takže sa mi teraz moc nedarí. Nálada pod psa, neurózy zhoršené. Fyzično zhoršené.

Pikoškou je, že aj naše mesto sa dočkalo snehovej pokrývky. Je to už pomaly rarita u nás. Nasnežilo pomerne dosť a drží sa to. Smile Akurát som na Vianoce dostal nové zimné boty, tak reku že sa mi akurát zídu.

Želám peknú nedeľu, aj keď ja mám pocit, že je sobota. Shocked Kalendár sa však so mnou stále háda a stále tvrdí, že je nedeľa. Tak pre mňa za mňa... ja si ale myslím svoje. laughing

S pozdravom
Matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 47 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 47 z 84 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48 ... 65 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore