Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Průvodce vysazovaním léků

Strana 5 z 17 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 5 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  Michal Št 27 august 2015 - 9:39

Ja som to nemyslel len na seba.Ved poznam x ludi,ktori s liekmi musia fungovat/nefungovat.Ano,urcite su "svetle vynimky",ale tie mi len potvrdzuju pravidlo...suhlaste/nesuhlaste....
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 5 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  xkrchnav Št 27 august 2015 - 16:52

V novembri príde na návštevu autor tejto brožúry. Tak verím, že prinesie lepšie správy než "len" výnimky, ktoré síce nechápem prečo, ale vraj potvrdzujú pravidlo.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 5 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  Michal Št 27 august 2015 - 17:35

Sorry."potvrdzuju pravidlo" je naozaj nezmysel,ale za ostatnym si stojim....
V poslednej dobe mam tendenciu rozmyslat a rozpravat v zmysle takychto prislovi,alebo co to uz je.Pride mi to v danej chvili uplne trefne,az ked sa k tomu vratim spatne,vidim,ze je to blbost.Som totiz "veeelmi mudry",je to nesmierne otravna "zaluba".
Inac,mozno by ma aj vazne zaujimalo,ako to tito ludia vlastne zvladaju.Este som zvedavy,ako sa dotlacim od mozno k vazne zaujimalo...
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 5 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  xkrchnav Št 27 august 2015 - 17:50

Až bude hotový projekt, začnem to tu propagovať tiež. Je to myslím dobrá príležitosť skúsiť vypadnúť medzi ľudí... ale každý jak vládze...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 5 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  Michal Št 27 august 2015 - 19:25

Nebudem ani klamat ani zavadzat ani zahmlievat,ked Ti napisem,ze ma to zaujima a chcem sa o tom dozvediet viac.Len potrebujem odpoved,Tvoj nazor na to,u koho vlastne je taketo nieco realne??Tak rad by som Ti aktivne pomohol sirit o tomto informacie.Tak ked ich budes mat,posli mi to v ramci f-booku a ja to preposlem svojim F 20-F 25 priatelom.To je zatial s mojej strany vsetko,co mozem.
Skutocne uz by som chcel aj miesto kecania a premyslania ako by som mohol "nasim ludom"pomoct,to aj uskutocnil...
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 5 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  xkrchnav Pi 28 august 2015 - 7:59

Ja verím tomu, že je to reálne U "väčšej polovici" ľudí. Vychádzam zo štatistík Open dialóg A knižka cesty k zotavení, kde uvádzajú ešte odvaznejsie percenta. Myslím, že Matej si tu knihu tiež objednal A tak by mohol potvrdiť moju "vieru". Je to len môj názor, ale zároveň je aj pomerne dosť podlozeny. Nie je to ale ani mavnutie prutikom, ale celozivotna cesta, práca. ..

Díky za pomoc, až bude schválený projekt, pošlem sem odkaz alebo ak budú letacky Smile
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 5 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  John So 5 september 2015 - 11:12

Mozno som trocha zbrklo napisal ze sa to neda, len som bol nastvaty ze som sa znova k liekom vratil a to som siel rovno do nemocnice, aj ked som to mal radsej zvladnut bez nich. Moj pripad je zlozitejsi a moje priznaky niesu vobec tradicne preto to tak tazko zvladam, no ta nemocnica ma zrazila az nakolena a uz sa citim asi fakt zrazeny timto psychiatrickym systemom. Sad
Len chcem napisat ludom co idu vysadit uplne lieky, ze sa treba pripravit na to ze sa im pravdepodobne povodne priznaky choroby vratia, ktore lieky zakryvali a treba sa pripravit s tym bojovat, teda sa s nimi nejako vyrovnat- tie moje boli pravdepodobne neznesitelne (strasna zima).
Cize lieky ako take sa daju vysadit, ina vec je sa vyravnat sam so sebou, problemami a svetom okolo seba. Samozrejme hovorim sam za seba a neviem v akej situacii sa nachadzaju ostatny, takze drzim vsetkym palce ktory sa snazia zbavit liekov Smile .
John
John
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 26
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 05.12.2013

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 5 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  xkrchnav So 5 september 2015 - 11:34

Ahoj John. Díky za vysvetlenie. Ináč nieto čo si vyčítať, že si sa vrátil k liekom. Je to ťažké ale proste lepšie sme to nevedeli. Ani ja. Dúfam, že sa podarí. Ináč neviem, či už som ťa pozýval na zello, ak ano, tak sa opakujem, že určite by si bol vítaný, vypocuty a často aj pochopeny. Budúci štvrtok to bude bude presne rok Smile. Maj sa drž sa. Pravda zima ako znak to som ešte nepočul. Ako trás Áno ale skôr kratkodobejsi ...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 5 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  John So 5 september 2015 - 11:52

Ahoj Xkrchnav. Momentalne nemam odvahu na zello, prepac. Momentalne niesom na tom kognitivne v poriadku, takze by som to ani nespojazdnil a nevedel by som viest diskusiu real-time Smile , preto radsej sem tam napisem sem svoje vylevy ked sa potrebujem odventilovat. Twisted Evil  Lebo mam aj socialnu anxietu a to hroznu, myslim. Ale obdivujem Vas ako zijete vsetci proste vpohode zivot praca, niektory vlastna rodina online dialogy it is perfect .
Drzim vam palce vsetkym, aj ked sa javim ako nie celkom priatelsky a druzny clovek. very sad2
John
John
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 26
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 05.12.2013

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 5 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  Matej So 5 september 2015 - 13:12

Téma vysadzovania liekov sa mi v súčasnosti zdá sympatická. Postupne mením názor a aj v rámci minimalizmu by som sa chcel oslobodzovať od týchto preparátov. Veľa mi v živote pomohli, to nepopieram, najmä za posledné roky. Som im náležite vďačný, no zatúžil som ich minimalizovať. Ideálny stav je skúsiť to bez nich jedného dňa.

Plán som si vytýčil zhruba nasledovný:

Orfiril Long 500 mg (1-0-1) === pravidelne sa mi stáva, že si ho večer nedávam. Proste zabúdam. Za posledné mesiace sa mi stalo pravidlom, že zhruba 3-4x týždenne si ho dám večer a 3x týždenne si ho zase nedám. Stav náladovosti a rôznej afektívnej bipolarity sa mi, zdá sa, dlhodobo neobnovuje. Kolísanie sa nevymyká štandardu, typickému aj pre zdravých ľudí. Psychiatrička, keď mi vysádzala Orfiril 1000 z večera, tak zabudla prepísať päťstovku na 1-0-1. Zostalo tam 1-0-0, takže tak mi to tlačí sestrička na recept a tak ma o tom informuje magistra v lekárni. Zdá sa teda, že by som mohol sa vyhovoriť, že to mám brať akože 1-0-0 oficiálne, tak to tak brať budem. Niekedy pred Vianocmi si pôjdem dať zmerať valproát z krvi, pričom pravdepodobne vyjdu subterapeutické výsledky. Doktorka navrhne jeho zvýšenie, aby bol valproát v terapeutickej hladine, a ja jej vtedy navrhnem jeho vysadenie (na základe argumentu, že veď ho už 1-0-0 beriem mesiace a vôbec mi nechýba, všetko je ok a cítim sa akože dobre). Samozrejme všetko za predpokladu, že sa mi nebude zhoršovať stav a bipolarita sa nezačne obnovovať. Ak áno, tak si Orfiril zase večer budem dávať. Yes Zhruba po Vianociach niekedy v januári by som mohol Orfiril 500 mať vysadený úplne. Ghost

Escitil 10 mg (1-1-0) === Nová práca má na mňa efekt aj taký, že v nej pravidelne zabúdam si dať obednú dávku. Zhruba 2x za týždeň si dám, 5x nedám. Pozorujem zhoršenie sociálnej fóbie na ulici, ľahké depresívne rozlady typu emočného vyčerpania. Tie rozlady zvládam, lebo tie som mával aj na 20 miligramoch, evidujem ich ako produkt nahromadeného pracovného stresu, ktorý sa musím naučiť zvládať sám. Sociálna fóbia na ulici, červenanie, vzťahovačnosť... to idem v týchto dňoch/týždňoch prísne skúmať, lebo ak sa to bude zhoršovať, tak sa musím vrátiť späť na 20 mg alebo 15 mg. Zatiaľ zostávam na ranných 10 mg a budem skúšať sa vyrovnať sám so sebou zodpovedne, dospelácky a zrelo. very sad3 Ak všetko pôjde fajn a ja prežijem zimný semester spolu s vianočným obdobím v práci (návaly v robote), tak niekedy na jar by som mohol ísť na 5 mg. Niekedy po lete 2016 by som mohol Escitil vysadiť úplne. Sú to ale odvážne plány, tak uvidím, všetko záleží, ako bude myseľ a mozog reagovať. I love you

Anxiolytiká === sú vysadené už úplne od júla 2015. Občas cítim ich absenciu ako niečo nepríjemné, ale držím sa zatiaľ. Vyzerá to optimisticky. Very Happy

injekcia Xeplion 75 mg === s týmto nejak neviem ja pohnúť. To musím konzultovať s dr., aby mi to znížila na minimálnu dávku voľakedy na jeseň 2016, kedy by som podľa optimistického scenára mal mať vysadené tabletkové lieky. Neviem, či by bola ochotná mi ju jedného dňa dať úplne preč. Až tak dobre ju ešte nepoznám, neviem, aký má názor na možnosť postupného a kontrolovaného vysadenia liekov u schizofrenika. affraid Uvidí sa, to je ešte ďaleká budúcnosť, momentálne sa najbližší rok chcem sústrediť na zvládnutie vysadzovania tabletkových liekov. Vysadenie injekcie je na poslednom mieste zatiaľ, kým nezmením zas názor. Very Happy

Idem do toho. Občas do tejto témy napíšem, ako sa mi vo veci darí a či pozorujem nejaké zhoršenia, prípadne ako sa s tými zhoršeniami vyrovnávam sám len čisto za pomoci psychohygieny, motivačnej a duchovnej literatúry a nejakej tej svojpomoci, sebaprijatia a tak. Niečo na spôsob napr. kwecka, ktorá tiež už dosť dlho žije bez liekov... alien

Matej
flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 5 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  xkrchnav Ne 6 september 2015 - 9:45

Fíha... Matej, to som nečakal. Prekvapil si hodne. Doteraz som videl len túto tvoju časť: "Som im náležite vďačný, ". Držím palce, aby tvoja cesta v tomto smere bola úspešná, bezpečná a prospešná! Keby si mal chuť, už som tu niekde písal, tak 20.11. chystáme tú návštevu Willa Halla a pri tej príležitosti by sme sa viacerý z fóra mohli stretnúť hm? Konečne po toľkých rokoch Smile.

Maj sa a nech sa darí. Ja som na túto tému už znova hovoril s doktorkou, dokonca si uložila knížku průvodce a bude si ju čítať. Po tom, čo ju načíta a mne sa zaráta nové odbobie - jar a skúšobka bude hotová, pustím sa do vysadzovania Líthia. Zatiaľ spolu pomaly znižujeme Quetiapin... potešila ma doktorka hlavne preto, že možno príde na to stretnutie s Willem Hallem. Už bolo toľko akcií, na ktoré nejak nemohla, ale na toto si už poznačila aj termín v denníku, tak to vyzerá sľubne!

Majte sa!
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 5 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  Matej Ne 6 september 2015 - 11:18

To je paráda, že máš takú osvietenú doktorku. Ja ešte neviem, ako sa na tieto veci díva moja dr., nakoľko som to s ňou vôbec ešte nekonzultoval. Shocked Ďakujem Ti za pochvalu - naďalej platí, že mi lieky dosť pomohli a že som im vďačný. No je čas sa posunúť ďalej v liečbe a skúšať udržiavaciu farmakoterapiu znižovať, minimalizovať, až jedného dňa opustiť. Posunúť sa na liečbu vlastnými prostriedkami, svojpomocou, motiváciou, psychohygienou, vhodnou literatúrou, kultúrou, sebarozvojom, sebarealizáciou, vštepovaním easy-postoja a optimizmu. A samozrejme sebaprijatie a akceptácia svojich zvláštností, integrácia symptómov do vyhovujúcejších podôb. Tiež zdravý životný štýl, zdravá strava, veľa pohybu a cvičenia, vzduchu, svetla, spánok, pravidelný odpočinok. jumping2

Verím, že sa to dá. Je to posun od myslenia "toto je symptóm, treba ho zahladiť nejakým liekom" k mysleniu "toto je symptóm, treba sa s ním zmieriť, povzniesť sa a integrovať ho, ovládnuť ho, kontrolovať ho zrelo a zodpovedne". jumping

M.
lol

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 5 z 17 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore