Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Průvodce vysazovaním léků

Strana 1 z 17 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků Empty Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  xkrchnav Ut 24 jún 2014 - 11:22

Zdravíčko,
veľmi záhadnou náhodou som narazil na toto video:

https://www.youtube.com/watch?v=ESfzeiaiuQw

je tam veľa odkazov aj na české "hnutia".

Zaujalo ma - prestať si myslieť, že sme chorý, zlomený, bez nádeje ako kontrast voči tomu čo hlása "tradičná liečba". Je to choroba, žer lieky...

Čo myslíte?
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  Mischelll St 25 jún 2014 - 10:53

Ahoj  Wink 

Pozrela som si to video a je pre mňa veľmi prínosne.  it is perfect 
Na začiatok v tom, že o vysadení liekov som už ani nepremýšľala po posledných dvoch vysadeniach spred roka.....ale keď sa tak zamyslím nedopadli celkom zle....ako vôbec som nemala halucinácie ani nič ibaže som mala problém rozprávať asi veľká, veľmi veľká úzkosť. Po prvom zlyhaní s vysadením ...som sa sama pokúsila o druhé a aj vďaka okolnostiam a môjmu strachu to tiež nedopadlo dobre...no na druhej strane nebolo to ani celkom zle....aj keď som nespala v noci a skoro vôbec som nespala....bola som unavená....ale žiadne halucinácie....možno by časom prišli keby, že som zase nezačala brat lieky aj keď len malú dávku.....ale jeden môj postreh musím napísať, to, že som nemohla hovoriť teda len veľmi malo som hovorila a dosť pomaly tak utvrdili moju rodinu v tom, že mam brat lieky naďalej .....a ja som to tiež už prestala riešiť, uzavrela som to ako - NO A ČO, TAK BERIEM NA NOC LIEKY- ale tiež je pravda, že zase by som sa s doktorkou o tom mohla porozprávať .....

No s niečím vo videu nesúhlasím nie je to normálne, že nemôžete napríklad rozprávať v mojom prípade ako jeden z nežiaducich účinkou ako viem, že vo videu boli halucinácie a tak, že je to normálne.....nemyslím si....alebo pocity na samovraždu, že niekto ich môže pociťovať, ale podľa mňa to nie je šťastný a vyrovnaný človek ....ako možno som to ja nepochopila ale dosť tie vedľajšia účinky ovplyvnia všetko, v mojom prípade....teda myslím tu reč ....

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  xkrchnav St 25 jún 2014 - 12:35

Ešte zaujímavejšia je hádam aj knižka, na ktorú sa odkazujú:

http://www.vidacr.cz/wp-content/uploads/2013/12/Pr%C5%AFvodce-vysazov%C3%A1n%C3%ADm-l%C3%A9k%C5%AF-web.pdf

o vysadení som po relapse mal asi podobný názor ako ty. Proste som myslel, že nie je najmenšia šanca. Proste budem mať to líthium a budem dúfať že vedľajšie účinky budú čo najmenšie a najmenej deštruktívne hlavne... Toto je úplne iný, ale zároveň zodpovedný prístup. Tuším tomu venujem pár chvíľok čítania a skúmania a možno časom to prevediem aspoň čiastočne v prax...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  fuzohnusak So 28 jún 2014 - 21:02

Osobne sa mi páči tá časť o škodlivosti liekov . Tiež súhlasím že to nemusí byť vždy dobré . Asi tak ako sa tam spomína , že to môže byť v ťažkých stavoch aj nápomocné , ale niekedy sa berú aj keď to nieje nutné a viacej to človeku môže uškodiť ako pomáhať .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  Matej Ne 29 jún 2014 - 11:59

Mne akurát idú na najbližšej kontrole brať krv a kontrolovať hladinu valproátu. Takže by zistili, že neberiem Orfiril Long, môj stabilizátor nálady, keby som mal jeho hladinu v krvi nízku. Neviem, ako by som to lekárovi vysvetlil, takže radšej poslušne beriem. Idea 

Tieto úvahy o vysadení by sa v mojom prípade mohli stať relevantnejšie, keby mi dopadli zle pečeňové testy. Na tie chodím pravidelne, aj teraz sa mi blíži preventívka a pôjde mi aj krv na pečeňové testy. Uvidíme, ako sa vplyv mojich liekov na nich po roku odrazí. Doteraz som vždy mal hepatálky parádne, obvodná doktorka ma chválila...  Question 

Navyše, mne moje lieky (Xeplion, Orfiril Long, Oxazepam, Escitil) nerobia nejaké závažné nežiaduce účinky. Aspoň teda na pocit nie. Bývam síce unavený, poklesli tiež moje schopnosti vyjadrovať sa zoči-voči plynule a inteligentne. Ale to mi nerobí až také ťažkosti, aby som to nemohol zniesť. Ale mám samozrejme naďalej problém ako každý pacient - a síce rozlíšiť medzi nežiaducim účinkom lieku a symptómom ochorenia. Takže neviem presne zaručiť, či mi pozitíva liekov prevyšujú negatíva.  Rolling Eyes 

PS: To video som ešte neprezrel. Zatiaľ som sa vyjadril iba predbežne. Ale pozriem si ho.  indifferent 

So srdečným pozdravom
Matej
 I love you

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Průvodce vysazovaním léků Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  xkrchnav Po 30 jún 2014 - 8:06

Už tu sa ukazuje pozícia... "poslušne beriem", "ako by som mu vysvetľoval". Akoby sme boli prašiví a museli posluchať, lebo čo? Nevravím, že chcem hneď vysadiť. Rozhodne si chcem ale naštudovať podrobnejšie riziká (ktoré ako píše v tej knihe alebo aj vraví vo videu) sú vraj dosť minimalizované lekármi. A nakoniec ani to, že lieky berie človek neznamená, že sa to nevráti. Viem, nedávno som do témy ako sa dnes máš odpovedal jednému, čo chcel vysadzovať s tým, že je to nezodpovedné. Stále s tým čiastočne súhlasím - určite by som do toho nešiel bez podpory lekára. Ale chcelo by to fakt zmeniť prístup. Ja sa s dr. vidím raz za tri mesiace. Pri vysadzovaní by to muselo byť o dosť častejšie... Je to skutočne zaujímavá publikácia a problematika v nej nastienená...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  fuzohnusak Št 3 júl 2014 - 18:09

Asi tak . Však čo ich budú trosky kritizovať a kto by sa ich zastával . Tiež myslím že si radi skresľujú veci vo svoj prospech .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  fuzohnusak Št 3 júl 2014 - 18:23

Najlepšie to vidíš na tých elektošokoch . X ľudí tvrdí že im to pripieklo hlavu a oni ti budú stále tvrdiť , že aká je to terapeuticky bezpečná dávka . Keď tak niektorým to toľko neuškodilo , ale nemôžeš takto tvrdiť aké je to bezpečné , podľa správnosti je to minimálne silno rizikové .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  xkrchnav Št 3 júl 2014 - 19:12

Elektrosokmi strasili aj moju zenu. Ze uz nevedia co by... zaujimali by ma skutocne rizika. Moze mozog sam seba znicit ked je dlhodobo v extremnom emocnom stave mania ci deprese ci halucinacie a ine extremy ? Ak je clovek pod dohladom ze si fyzicky neublizi tak preco sahaju dr az k napr elektrosokom? Pre nase dobro, alebo aby co najskor vyprazdnili lozko?

_________________
Pridajte sa na Zello dialógy, aplikácia pre počitač aj mobil na http://zello.com/
Moje návody na použitie http://krizovatkaduse.osvobodse.cz/zello-dialogy
Stredy a soboty 20:00

Video projekt S duševní ne-Mocí v partnerství môžete sledovať na:
YouTube
Facebook
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  fuzohnusak St 16 júl 2014 - 0:07

V ťažkých stavoch schizofrénie si rozum poškodiť môžeš , ale ak by sa ti to podarilo prekonať iným spôsobom , tak ti zbytočne poškodia mozog , kvôli stavom čo mohli trvať napríklad trebárs rok a potom by si sa už uzdravoval a mohol by si byť zdravší na celý život , narozdiel od toho ak ti ho hneď zmasakrujú . Vyzerá to teda dosť nezmyselná liečba , ak by si mal aj iné prostriedky ako tie stavy prekonať .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  xkrchnav St 16 júl 2014 - 17:59

Vieš odkázať na nejaký článok, čím sa ten mozog poškodzuje? Nejak že sa zacyklí a zahlcuje "nereálnymi informáciami"? Díky.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  fuzohnusak Št 17 júl 2014 - 0:51

Skús hľadať sám , nič také poruke nemám , ale ty si celkom inej vlnovej dĺžke , lebo to bolo myslené na klasickú schizofréniu a ty máš tuším kombináciu nejakých iných príznakov . Neprepínaj to zase ! Teda na inú chorobu som myslel . Preto som aj zámerne o tej mánii a depresii nehovoril minule , lebo to máš zase čosi iné . Rozoberiem potom . Idem si dať cigaretu .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 17 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore