Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Průvodce vysazovaním léků

Strana 3 z 17 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 3 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  fuzohnusak Ne 31 august 2014 - 14:47

Regina . prečo si sa na tie elektoršoky znova dala , bola si na tom tak zle že si musela , alebo ako ,, lebo potom by som pochyboval aj o tom či ti pomôže aj to vysadenie liekov , ale ak chceš skús , však žiť v stave ktorý sa mi nepáči je nezmysel .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 3 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  John Ne 31 august 2014 - 18:51

Ahoj xkrchnav,
prepac ze odpovedam s takym oneskorenim ale nechodim pravidelne na toto forum.

nemôže zostať "byť nepoškodený braním psychofarmak"- no myslel som to tak aspon u mna, ze to je vpodstate závislosť na drogách, antipsychotiká sú nereversibilné (zablokujú signály tak ze sa to nedá zvrátiť, kým sú v tele) antagonisti niektorých dopamínových a serotonínových receptorov a aj ďalších mnohých ktoré zodpovedajú za fungovanie tela, dajú sa definovať ako psychoaktívne lieky. Heroín alebo LSD pôsobia ako nereverzibilné agonisti (aktivujú niektoré dopamínové a serotonínové receptory), je to rovnaká závislosť len v opačnom garde. Mne sa vpodstate vytvorilo úplne nové myslenie na liekoch ktoré keď prestanem brať úplne zaniká.

Viem že kebyže nikdy nezačnem brať antipsychotiká, nikdy by som nemal problémy prechádzať zo stavu myslenia ala lieky do normálmeho, nie takýmito látkami upraveného stavu. Nevravím že je to tak s ostatnými ľuďmi, za mojimi problémami s vysadzovaním liekov stojí asi hlavne Reiki na ktoré som sa naladil počas brania liekov, ludia toto nikdy nerobte, toto môžu naozaj asi robiť len ľudia čistý od psychoaktívnych látok (látky čo majú priamy vplyv na psychiku a dušu), a ani to neviem- nieje to správna vec, škodí priamo psychike a duši, už by som to nikdy neurobil.

Svoje zmeny, vysadenie liekov, vo mne prebiehajú ako odobratie nejakej časti mňa alebo zasa vytvorenie, aspoň teraz to tak vnímam, predtým som to tak nevnímal a veľmi si už nepamätám ako to bolo, v psychiatri to pomenúvajú ako disociačné stavy(kde niektorú časť seba si už človek nepamätá, alebo vznikne nejaká iná skupina myšlienok, spomienok a presvedčení, ktoré začínajú byť oddelené disociujú sa a tie predošlé zaniknú, neviem či to je spôsobené braním, vysadzovaním, menením liekov...)

Z hospitalizácie si skoro nič nepamätám, len nejaké záblesky lebo mi dávali elektrošoky a tie my kompletne poškodili pamäť, hlavne tú dlhodobú ale aj do určitej miery krátkodobú. Bol som tam niekoľko mesiacov, nasadili mi nové lieky,... , no neviem sa stotožniť s braním liekov a nikdy sa ani nestotožním, budem ich vysadzovať buď kým ma úpne nezničia na psychiatrii, alebo sa mi to podarí.

Celý psychiatrický systém spočíva na vydieraní, že buď budete tvrdiť že ste chorí do konca života a poslúchať doktora ako malé dieťatko, alebo budete klásť "podla nich" odpor- začnú vás potom vydierať že sa vám rapídne zhorší stav a skončíte v ústave. Čo sa môže stať, ale ako následok  šoku nervového systému na absenciu lieku (drogy).

Problém je že doktory nečakajú na zlepšenie stavu po úpnom vysadení (nečakajú na odoznenie abstinenčných príznakov), ale hneď človeka hospitalizujú- nenechajú ho sa zregenerovať.
John
John
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 26
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 05.12.2013

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 3 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  xkrchnav Ne 31 august 2014 - 19:34

Ahoj John. Vdaka za podrobnu odooved, lisem rychlo z auta kym ta vjdim onliine. Videl si finsky model Open Dialog? Svita nam na lepsie casy. Mrkni v sekcii videa na mojej stranke http://krizovatkaduse.je-dnesek.cz zacinam sa tymi alternativami zaoberat, uz par naznakov ne. Mrkni a daj vediet, drz sa!
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 3 Empty Re: Pruvodce vysadzovanim leku

Odoslať  regina Ne 31 august 2014 - 19:54

fuzohnusak,

neviem, ci si nepamätám ale tak viem, že mňa sa nik nepýtal, či elektrošoky chcem alebo nie, proste mi ich dali. Naposledy som ich pociťovala práve že pozitívne ako veľkú úľavu.
Prečo si v mojom prípade skeptický? Aký súvis to má s eletrošokmi? Abilify som znížila o tretinu a zatiaľ (2 týždne) je to v pohode. Viem že je to krátky čas, ale ja som halucinácie nikdy nemala, len bludy, nepokoj a hlavne zmätenosť. Dúfam, že sa neobjavia. Budem sa snažiť na sebe pracovať. Inak aj psychiatrička, keď nakoniec na znižovanie pristúpila mi povedala: "Nebojte sa, bude to v poriadku" čo ma veľmi prekvapilo, lebo predtým stále točila o chem. nerovnováhe mozgu a riziku relapsu. Mimochodom nik nikdy hypotézu chem. nerovnováhy nepotvrdil.
Inak znižovať, resp. pomaly vysadzovať antipsychotiká chcem flexibilne, nebudem sa brániť v prípade zhoršenia, návratu k vyššej dávke, dokonca som si nechala aj rezervu liekov s vyššou gramážou, aby som hned nemusela k psychiatričke.

regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 3 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  xkrchnav Ne 31 august 2014 - 20:38

Regina, ja ta podporujem. Zda sa ze mas vsetko nastavene v spravnom smere, locitas s pripadnym "neuspechlm" a docasne sa vratis k vyssej davke. S tymi sokmi mi trochu nahanas strach. Mne tvrdili ze bez mojho plus suhlasu rodiny by to nemohli urobit ale mal som k tomu pochybnosti a este viac po to
Co pises... co ten vylet do Prahy za Willom, autorom tej prirucky o vysadzovani? Ja by som rad zasiel a este radsejj nie uplne sam Smile. Inac 2 tyzdne tretinka, nie je to trochu rychlejsie?
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 3 Empty Re: Pruvodce vysadzovanim leku

Odoslať  regina Ne 31 august 2014 - 22:06

xkrchnav, vdaka za podporu. Je to rýchlejsie, viem, že tretina je dosť veľa naraz oproti odporucanej 1/10 ale Abilify sú kapsule v dávkach 30,15,10 a 5 mg a nedajú sa deliť, mozno by sa to dalo vážiť, no mne dr. navrhla znízenie o tretinu s tým že nejaký ten týžden som striedavo brala 15mg a 10 mg. Teraz už len 10 mg.
Inak co sa týka súhlasu s elektrošokmi tak moj manzel s nimi suhlasil, mna sa nepýtali.
K Prahe sa zatial neviem vyjadriť, aj by som šla, aj nie. Ak áno tak urcite cez Brno a v ziadnom prípade nie sama Smile.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 3 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  John Po 1 september 2014 - 10:21

No mňa sa napríklad pýtali, že či chcem elektrošoky, ale s tým že ak si ich nedám tak že tam budem hospitalizovaný hodne dlho. A čo si teraz zrovna spomínam tak tam podávali elektrošoky ako na bežiacom páse asi aj 10-12 ľuďom, mi to pripadalo že vpodstate skoro všetkým. Neviem či všetkých strašili že budú v nemocnici veľmi dlho alebo čo. Potom som počul že keď je človek hospitalizovaný už 2. krát a ďalej, tak sa už človeka veľmi nepýtajú či hej alebo nie.

Ináč, medzi psychiatrami je veľmi pozitývny pohľad na ECT ajkeď vôbec nieje vedecky podložený. Snažil som sa v minulosti čítať nejaké vedecké publikácie ohladom ECT na PubMed, aký má mechanizmus pôsobenia a v podstate oni ani nevedia a že je to veľmi kontroverzná metóda. Je ťažké to vedecky preskúmať keďže je to veľmi krátke a nemajú ako odpozorovať chemické zmeny v mozgu. Pri liekoch aspoň vedia na aké receptory pôsobia, aj keď nemajú šajnu čo všetko tieto receptory riadia a na čo majú vplyv. Napr. Abilify (Aripiprazole) http://en.wikipedia.org/wiki/Aripiprazole
receptor 5-HT1A (Ki =5,6nM)- čiastočný agonista
5-HT2A (Ki =8,7nM)- antagonista
5-HT2B (Ki =0,4nM)- antagonista
...
D2 (Ki =1,6nM)- čiastočný agonista
D3 (Ki =5,4nM)- čiastočný agonista
....
Môžu to vedieť akurát tak z účinkov na jednotlivca a širokých vedľaších účinkov fyzických a aj psychických. Tie psychické sú často prehliadané a ignorovné keďže doktori ich automaticky pripíšu chorobe-
napr. citová oploštenosť, alebo vytvorenie "akýchsi" emócií - pocit zvláštneho tepla... ,alebo zlé zvládanie stresu alebo neschopnosť riešiť samostatne rôzne situácie, zmena fungovania pamäte- že človek má zrazu natiahnutú krátkodobú pamäť na veľmi dlhý časový úsek- vpodstate úsek dlhý približľe dobe brania antipsychotík kedy nezanikajú myšlienky ale celý čas zostávajú v krátkodobej pamäti, vyššia poddajnosť a ovplyvniteľnosť..., celkové zmenenie vnímania reality okolo seba- no ako ináč sa to dá nazvať než ako druh psychoaktívnej látky.

Antipsychotiká, keď sa nedajú krájať na malé časti, tak sa dajú rozdrviť a prášok oddeliť nožom v určitom pomere, ako keď to robia vo filmoch s dávkou kokaínu, potom si len olizneš prst,zoberieš časť prášku a zlizneš si svoju dávku, aspon tak som to robil.

to: xkrchnav
ten finsky model open dialog som ešte nedopozeral, dostal som sa asi do polovice. No chyba nam tu taky system, pretože človek tu nema žiadnu socialnu oporu ani pochopenie keď nechce brať lieky, neexistuje tu jednoducho žiadna iná cesta liečby ako antipsychotikami, psychiatri sa nepozerajú na pacientov ako na rovnocennych a vôbec s nimi o ničom nediskutujú. Pozrem aj ďalšie videá na tvojej stránke.
John
John
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 26
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 05.12.2013

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 3 Empty Re: Pruvodce vysadzovanim leku

Odoslať  regina Po 1 september 2014 - 12:22

pomýlila som sa a nedá mi, aby som to neopravila:
Abilify nie su kapsule, ale drobné tabletky, takze rozdrvit sa daju, ale rozdelit na 10 casti very sad3
v kazdom prípade uz som znízila o tretinu, a len pánboh vie aký to bude mať priebeh, avsak ani uzívanie antipsychotík nezarucuje, že sa epizoda choroby nezopakuje /poznáme mnohí z vlastnej skusenosti/ a ani lekár vám nepovie ze antipsychotiká tomu isto zabránia. Práve preto som si povedala, ze jedine ja sama sa mozem rozhodnut si to overit. CO ked ich uz beriem zbytocne a zbytocne sa mi nabaľujú vedlajsie ucinky.
Otvorený dialog je super, avsak u nás je tazké nájsť vobec psychiatra, ktorý by v konkrétnom prípade spolupracoval s psychologom, co je smutné a na skodu veci. Ako cítam skor v Cechách svitá na lepsie casy a celkovo tam existuje viac obč. združení zaoberajucich sa socializáciou psych. chorých. U nás som sa snažila dostať s podporou psyhciatra do Programu pre dobré zdraviev nemocnici, kde som bola viackrát hospitalizovaná a na moju prihlášku mi ani neodpovedali, co tiež svedcí o ich záujmu o pacienta very sad2
Neviem ani o ziadnom stacionári v mojom okolí. Takze akurát chodím psychologicke, ktorá sa práve stahovala a prerusili sme sedenia, lebo som jej vcas nezavolala na staré císlo a az teraz po takmer polroku jej volám znova na nové císlo. Tkze clovek je tu odkýzaný sám na seba a akurát tak na rozne komunitné skupiny ako je táro alebo na facebooku: https://www.facebook.com/groups/335465063245445/?fref=ts /vdaka aspon za ne/.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 3 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  fuzohnusak Po 1 september 2014 - 12:45

Osobne myslím , že ak užívaš lieky je to dosť pochybné , či dokážeš byť aj bez nich , lebo to zlepšenie je vyvolané tými liekmi , ak neužívaš lieky choroba sa niekedy stále vyvíja a ak ti to ustupuje tak potom by si to malo byť pomerne stabilnejšie , ale pri užívaní liekov tam nejaký príliš veľký vývoj ani nemusí nastávať a môže to byť sposobené niekedy viac tými liekmi , tak to môžeš mať stavy akoby si bola zase na začiatku , ale však vyskúšaj keď chceš , viackrát si už mala problémy , tak čo keď budeš mať ešte raz , ak s tým teda nemáš nejaký veľký problém , že na to chceš zabudnúť , alebo čo .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 3 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  fuzohnusak Po 1 september 2014 - 13:28

Pre také pokusy je dobré mať čosi , čo ti to rýchlo utlmí , lebo niektoré lieky účinkujú až keď je nimi telo presýtené .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 3 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  xkrchnav Po 1 september 2014 - 13:45

Ahojte,
k tým elektrošokom, zhodou okolností sme boli toto leto na dovolenke u mojej vzdialenej tety na Slovensku. Celá rodina vpodstate sú doktori, takže tam majú aj plno literatúry. Medzi inými som si čítal klasickú psychiatriu z 50tych rokov. A teda koľko variant šokov tam bolo až ma zamrazilo. Inzulínové šoky napríklad... Tie mi utkveli v pamäti, ostatné si nepamätám, ale pamätám si spôsob písania. "Elektrošoky sú prijateľnejšie, pretože sa ich pacienti neboja až tak a následný odpor k nim je menší než napr. u tých inzulínových..." A potom super vety typu: Keď nezafungujú tieto, môžeme skúsiť hentie a keď tak v kombinácií s ďalšími dvoma... A potom fotka týpna v kŕči s popiskom - jak zvládať kŕčovité sťahy pacienta pri elektrošokoch... ehm... A podľa toho čo píšeš, sa elektrošoky - aspoň u nás - furt veselo používajú... Neviem si predstaviť Fínov - pri ich open dialogu že by tam drbli elektrošoky niekomu.

Regina, to je presne dôvod, prečo som začal tvoriť stránku - zozbierať všetky možné zdroje kam sa dá obrátiť. A snažím sa nájsť alternatívu pre nás tu v domácom prostredí, inú než hen tu máš nadopuj sa tým dáme radšej 800 mg a ešte superkombináciu; si už kľudný? No tak za 2 mesiace ťa (možno) pustíme... Myslím, že najlepším spôsobom ako prispieť k tomu, aby sme mali niečo podobné ako je vo Fínsku, tak musíme prihodiť pomocnú ruku. Mimochodom Narativ má v popise pôsobnosť česko aj slovensko... Mrknite http://narativ.cz/cs/o-nas

Verím Fínom, píšu že iba 20 % ľudí berie dlhodobo antipsychotiká, skôr menej. Že by sme zrovna tu všetci patrili do tej skupinky? A hlavne, ako píše regina píše, nič to žranie nezaručuje... Dokonca ak sa to vráti a je človek v tej dobe na antipsychotikách tak návrat je o to ťahžší - v nemocnici budú pravdepodobne striedať jedno antipsychotikum ďalším a tie absťáky zmiešané s novými vedľajšími účinkami... lahôdka.

Na slovensku som zatiaľ nenašiel veľa odkazov, ale našiel som Ligu za duševné zdravie, čo aj Matej propaguje http://www.dusevnezdravie.sk/

Ale verím tomu, že je tam toho ešte viac. Aj ten will hall má odkaz na totok napríklad http://www.processwork.sk/index.html

FB skupinu, čo si poslala už mám na krizovatke duse Smile, ale ak by ste narazili na ďalšie weby či skupiny na slovensku budem rád ak ich budem môcť zahrnúť do zoznamu.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 3 Empty Re: Pruvodce vysadzovanim leku

Odoslať  regina Po 1 september 2014 - 15:03

fuzohnusak,

skusam, lebo je tu Otvorený dialog, Let na zlámaných krídlech, O vysazovaní psychiatrických léku..., co su pre mna nové info - zjavne to niekedy ide.
Napr. aj antidepresíva som raz znízila neúspesne a teraz na jar úspešne, nemusela som sa vrátiť na povodnú dávku a Abilify vo vyššej dávke mám v rezerve, ak sa to zhorsí, vrátim sa na pôvodnú dávku a potom dr. mi povedala, ze ano branie Abilify v pôvodnej vyššej dávke mi nezarucí, že nepríde dalsia epizoda
A nejde tu len o znízenie liekov, ale aj plus prácu na sebe. Psychiatricka mi pomohla s iným náhladom na vztahy, na veci okolo nás, niekolkokrát som uz zvládla mániu v ktorej som sa zrazu ocitla, takze ...
Nikomu neradím, nikoho na to nenavádzam, písem len a len o sebe, ze to chcem skusit, kam sa dostanem touto cestou neviem, mozno antipsychotiká len znízim, mozno sa vrátim na povodnú dávku a mozno ich pomaly pomalicky vysadím - ktovie...
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 17 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore