Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

ako sa dnes mám

Strana 4 z 61 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 32 ... 61  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 4 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  Matej So 31 október 2009 - 18:00

filipka napísal:Matej, tak ako?

No, ... moje nadchnutie Solianom už vyhasína. No Myslel som si, že ma oživuje, dodáva energiu, že mi dáva silu učiť sa a chuť či vôľu plniť si povinnosti, dokonca že mi spôsobuje pekné sny cyclops (lebo ináč mám stále zlé sny každú každú každulilinkú noc... stále sa v nich s niekým hádam, bijem, mlátim, skáčem z okna a podobne). Prvé dve noci som mal fakt pocit oživenia aj dobré sny, ale opäť mávam zlé sny a spím nepokojne, ba dokonca sa veľmi potím počas spánku... dnes som sa zobudil úplne mokrý. Sad

A to oživenie? Uf, napríklad dnes som lemra lenivá. Nič sa mi nechce. Mám tisícky povinností, ale začnem každú a po piatich minútach ju odložím ad acta s tým, že sa mi to nechce. Shocked Katastrofa. Proste vôľa opäť oslabená, ale teraz akurát si idem dať stovku Solian a kávu, tak čakám oživenie. Ešte stále si tieto typy nádeje ponechávam. cyclops

Ale vlastne sa mám ako-tak dobre. Bojím sa, že zajtra na cintorínoch stretneme nejakých príbuzných, ale inak sa to dá. Mamina sa mi snaží pomáhať, venuje sa mi. Wink
Žijem od týždňa ku týždňu. Teraz sa snažím dohnať prvý odbor, lebo som preferoval druhý. Hm, uvidíme. pig V pondelok idem na kontrolu. Asi doktorke prinesiem dobré správy, či lepšie správy. Je to vskutku lepšie. Ale má to svoje muchy, no zas nemôžem predsa príliš vyskakovať; Solian sa nerovná, že budem teraz zdravý ako rybička. No nie?

Držím prstíky. Pa. cyclops
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 4 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  filipka So 31 október 2009 - 18:09

Mavas aj stavy uzkosti, ze nedokoncis skolu? Napriklad ani jednu?
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 4 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  filipka So 31 október 2009 - 18:11

Laura, ja by som tiez mala studovat anglictinu, najma kvoli tomu, ze bez dnes nikam nedojdes, ale nedokazem sa k tomu dokopat... Sleep
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 4 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  Matej So 31 október 2009 - 18:21

filipka napísal:Mavas aj stavy uzkosti, ze nedokoncis skolu? Napriklad ani jednu?

Joj, veru hej. Najmä keď nestíham vôbec ani jeden odbor. Snažím sa robiť oba naraz, pritom tým obidva trpia. To znamená, že sú ukrátené, nerobím ani jeden perfektne. A pritom aspoň jeden musím cez zimné skúškové spraviť na prospechový priemer pod 1,5! Lebo inak si nebudem môcť dovoliť individuálny študijný plán, a to bez neho sa kolidujúce predmety nedajú absolútne nijak zvládnuť, jedine ak by som sa rozdvojil asi. affraid

Takže áno, mám z toho veľké obavy, ktoré prerastajú až do úzkosti, väčšinou takého typu, že sa mi navalí krv do tváre a vystúpi červeň, sucho v ústach a tras celého tela. Ten tras však robím ja umelo, lebo sa tým uvoľňujem. Potom do seba nasypávam Rivotrily. Hm. Suspect

Preto som aj povedal, že ak nezvládnem skúškové, to znamená, že ak neurobím aspoň jeden odbor pod 1,5 priemer (alebo nebodaj vôbec neporobím skúšky, íha, beda mi), tak potom nastane kríza, ktorú vyriešim radikálnym škrtom jedného odboru. Ale neviem ktorého, mám rád oba. Sad

Ach... Rolling Eyes
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 4 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  Laura So 31 október 2009 - 22:13

Ja beriem tú angličtinu až moc "lážo-plážo". Šla som na skúšky,lebo sa jej od detstva "akože"venujem,ale učiť sa mi moc nedalo.Keď to neurobím,tušim bude partner viac sklamaný než ja.Mama mi ako-tak verí.No otec s bratom ma podceňujú,hlavne im by som to chcela dokázať,no neviem,či sa mi to podarí.A ich postoj ku mne by sa aj tak asi nezmenil.Otec s bratom spolu podnikajú,obidvaja sú inžinieri a mňa majú za príťaž,aj mojho partnera.Pritom ja som invalidný nikdy nechcela a vždy som sa snažila robiť aj popri ňom.Teraz mám roboty málo,aj peňazí.Otec ma podporuje,no nie zas tak moc.Moji rodičia aj brat žijú na o veľa vyššej finančnej úrovni než ja s parnerom.Je to aj chyba mojho partnera, no ako som spomínala tiež je invalid na pohybový aparát.No on nemá snahu si nijak privyrobiť,on sa radšej uskromní.Moj otec ho má za "vola",ako sa minule vyjadril.Neviem dokedy bude taký namyslený,veď už zďaleka nie je najmladší.Vy všetci píšete ako vás rodina podporuje,myslím psychicky.Ja to o svojej nemožem napísať.Oni ma len vedeli vždy umiestniť do blázninca. Sad
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 4 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  anonym Po 2 november 2009 - 19:52

Dnes sa citim pekne nafigu. Bol som na jazykovke a mal som silnu socialnu uzkost. Prevtelila sa aj do fyzickych prejavov, a to v boleni hlavy a chrbata. Neviem, co mam robit, je mi z toho smutno. Filipka, porad aka zmena liecby by mohla pomoct, som zufaly, furt sa to so mnou taha Crying or Very sad
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 4 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  Laura Po 2 november 2009 - 20:18

Lapaj,dnes je spln mesiaca a vtedy ľudí bežne bolia kĺby, svaly a celé telo.Moj druh by Ti o to mohol veĺa rozprávať.Keď je spln je to normálne.Netreba hneď zmenu liečby.Ináč, ano antipsychotiká do istej miery sposobujú napatie svalov,či svalovú stulosť,ale to sposobujú asi všetky.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 4 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  Anonymný Ut 3 november 2009 - 8:47

och ludkovia, uz druhy den nahadzujem temer vsetky veci, co som mal na jednom z dvoch svojich diskov, späť...nakolko mi brutalne padli windows vista ultimate 64-bit...tak som musel sformatovat jednu particiu disku a nainstalovat nove okna...ficim na windows 7 professional 64-bit teraz...neviem si ich vynachvalit uz po dvoch dnoch....inak sa mam dobre, az na to, ze je s tym az az roboty...
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 4 Empty Som tu prvýkrát

Odoslať  ahojka Ut 3 november 2009 - 9:40

Very Happy Som tu prvýkrát a musím povedať že som unesená. Tiež sa liečim na schizoafektívnu poruchu. Musím povedať že už sa mám dlhšiu dobu celkom dobre. Dnes to je také na vážkach. Musím sedieť v robote, som sama v kancli čo mi nepridáva na psychike. Nemám s kým prehodiť pár slov, akurát christnet mám zapnutý tak tam chatujem s virtuálnymi kamarátmi. Vo štvrtok mám konferenciu na ktorej prednášam tak sa musím pripravovať. Tak idem na to.
ahojka
ahojka
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 106
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 03.11.2009
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Michalovce

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 4 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  Anonymný Ut 3 november 2009 - 9:44

vitaj ahojka bounce
zdá sa, že s F25 bojuješ dobre, keď makáš v kancli a prednášaš Smile
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 4 Empty Ahoj Tomáš

Odoslať  ahojka Ut 3 november 2009 - 9:54

No dá sa povedať že hej. Aj ked by som najradšej s tou robotou praštila, ale nemám na výber. Vieš mám výbornú prácu, ale sama v kancli 8 hodín denne je otras.
ahojka
ahojka
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 106
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 03.11.2009
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Michalovce

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 4 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  Anonymný Ut 3 november 2009 - 9:58

tak máš výhodu oproti niektorým z nás, ktorí sa ľudí skôr boja a vyhovovalo by im, ak by boli v kancli sami Smile
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Strana 4 z 61 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 32 ... 61  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore