Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

ako sa dnes mám

Strana 3 z 61 Previous  1, 2, 3, 4 ... 32 ... 61  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 3 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  Matej Ne 25 október 2009 - 20:52

Neviem Vám popísať, ako veľmi zle sa mám. Dávam tu tento trápny smajlík Crying or Very sad ale nedokáže vystihnúť ani len zo stotinky, aké je to zlé. Ľudia, ja to fakt nezvládam. Ten argofan nepomáha. Sypem sa, prestávam rozprávať, neodpovedám na otázky, mlčím, mám pocit, že to jednoducho nemá zmysel, myslím odpovedať. Celý svet sa skresľuje a tvári sa ako zaujímavý, ale pritom je trápny a ponižujúci. Fuj, je mi také ponižujúce byť človekom. A ešte takýmto chorým, sprostým, bez ceny a úžitku. Najradšej by som zostal doma a nešiel zajtra do školy, ale mama ma núti. Ani vlasy sa mi nechcú umyť. Kvôli čomu, komu sa umývať? Sebe? Druhým? Rodičom? Cha. Napriek tomu, že mám lítia v krvi dostatok podľa posledného testu, som aj tak bipolárny, skáčem z hypománie, ktorú som mal vo štvrtok a piatok, do strašnej depresie, ktorú mám v sobotu a dnes (a mal som ju predtým pondelok, utorok, streda). Počas hypománie som umieral blaženosťou, aký budem slávny spisovateľ a mysliteľ, dokonca kanonizovaný svätec. A teraz sa cítim, akoby som niesol ťarchu vín celého sveta. Mám túžbu upadnúť do katatónie a zostať tak aspoň pol roka. Zajtra zrejme pôjdem do tej Bratislavy, ale nepôjdem na predmety, zamknem sa na záchode, ľahnem si na podlahu a budem "si vychutnávať" svoje čierne satanistické myšlienky. Sad
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 3 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  Matej Ut 27 október 2009 - 11:26

Akurát idem od psychiatričky.

Mám takéto správy: Som v akútnom stave bipolárnej psychózy schizoafektívneho typu. Abilify mi vyhodila, lebo je vraj slabý... Shocked aj Seroxat šiel definitívne preč. Ododnes beriem Solian 350 mg denne (50 mg ráno; 100 mg večer; 200 mg na noc). Argofan mi zvýšila zo 150 mg na 225 mg denne. Shocked

To, že som videl diabla, mi konečne niekto v živote začal veriť. Myslel som si, že som nikdy nemal zmyslové halucinácie, ale ľudkovia! Ja som už asi 12krát zažil katatonický stav spojený s vizuálnymi halucináciami démona. Sad Crying or Very sad No pale Je to môj najhroznejší zážitok v živote. pale Ja a katatónia, to že vraj nemôže byť o mne, a predsa je to tu. Neutral

Zase som dnes nešiel na písomku. Už druhý raz. Nedopadne to takto dobre veru. Sad

Prosím, napíšte mi svoje skúsenosti so Solianom,... či pomáha a tak... Vďaka.

PS: Pokojne diskutujte na iné témy či v tejto téme aj bez toho, aby ste reagovali na mňa. Mal som pocit, že dva dni tu bolo mŕtvo, lebo nikto nevedel, čo mi má napísať. A pritom mi netreba nič písať. Iba sa tak zdôverujem. Oki? I love you
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 3 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  Anonymný Ut 27 október 2009 - 11:47

Ahoj Matej, ja som bral Solian, ked som bol v nemocnici, v nizkych davkach, na depresiu a negativne priznaky, mne nepomohol, ale ja som evidentne farmakorezistentny, bral som ho asi mesiac, potom mi ho ambulantna psychiatricka vysadila, vraj, ze to ma rovnaky efekt ako Abilify (v mojom pripade rovnaky efekt, nevravim, ze bude mat aj v tvojom), bral som tam snad (uz si nepamatam) 200mg denne, 100 rano a 100 na obed...popri nom 30mg Abilify vecer...ja idem psychiatricke zajtra, snad to dopadne dobre...usmew...
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 3 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  Robo Ut 27 október 2009 - 18:06

Ahojte. Aj ja som bral SOLIAN pred mojou dlhou hospitalizáciou a to zhruba pred troma rokmi. Stav sa mi pri tomto lieku neupravil, ale aspoň som schudol na svoju pôvodnú váhu. Možem povedať, že moj stav sa vtedy pomaly zhoršoval a asi po 3-4 mesiacoch mi lekárka predpísala ZYPREXU a z nej som dosť pribral a tiež mi vtedy nepomohla. Cítil som sa vtedy veľmi zle, zdalo sa mi, že ma žiak zo školy prenasleduje, chodil som celý vystrašený a vôbec som nespal. Ďalší predpísaný liek bol ZELDOX, ktorý ma úplne dostal na dno. Z toho lieku som zvracal, videl som hviezdy, točila sa mi hlava, bol som ospalý a tak som dochádzal do školy. Mal som halucinácie, počul som hlasy a mal som aj vidiny-svoje predstavy, ako ma susedia ohovárajú a celú moju rodinu, čo nebola pravda. Mama ma v takomto stave odviezla do najbližšej nemocnice. Podľa mňa niektoré lieky môžu zdravotný stav aj zhoršiť, nielen zlepšiť. Prajem ti Matej, aby ti ten SOLIAN "sadol". Majte sa dobre, Robo. flower pig king study
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 3 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  Laura Ut 27 október 2009 - 19:11

Matej,Solian som brala asi šesť rokov a robil mi veľmi dobre.Brala som ráno 150mg,večer 200mg.Neskor som skončila len pri 100mg na večer.Potom, to bolo tento rok,mi začala mánia,Solian som na radu lekárky zvýšila až na 400mg denne,no už mi na mániu nepomáhal.Tak som bola 3 týždne v nemocnici a dali mi Seroquel.No na Solian mám dobré spomienky.Prajem Ti,aby Ti zabral. Very Happy
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 3 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  filipka St 28 október 2009 - 17:02

Ahoj Matej, tak ako sa dari? Ja so Solianom skusenosti nemam, tak ti asi nepomozem. Dufam, ze ti lieky rychlo zaberu a budes sa mat lepsie. bounce
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 3 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  Matej St 28 október 2009 - 18:53

Nuž, mám sa lepšie, to je pravda, ale neviem, či to nie je len chvíľkové, tak ako bola chvíľkovou nadmerná aktivita minulý štvrtok a piatok. A potom bum bác depresia znovu. Takže uvidím.

Solian zatiaľ na mňa nemá nejaké nežiaduce účinky, iba mi je dosť horko, ale to neviem, či s tým súvisí. Každopádne chuťovo je hnusný Very Happy pretože chutí na jazyku ako penicilín. Razz

No, ale na druhej strane asi trošku aj zaberá. Počkám ešte zopár dní, či budem aj aktívnejší a budem chodiť opäť pravidelne do školy. Uf, dúfam že zameškané nejak dobehnem. pale

Vďaka všetkým za priania a držanie prstíkov. Aj Vám všetko dobré! cheers
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 3 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  Matej Št 29 október 2009 - 7:49

Myslím, že ma ten Solian aj trochu povzbudzuje na duchu - teda mám na mysli, že ma to zaujímavo posilnuje, aby som neklesal do čiernych priepastí depresie. Very Happy Tiež je zaujímavé, že mi to spôsobuje ospalosť v podobe zívania, ale nespôsobuje mi to paradoxne únavu! Shocked Takže som aktívny a snažím sa učiť a sústrediť a ono to fakt ide, ale pritom zívam ostošesť. Také som ešte nezažil, lebo vždy to bola bud katastrofálna únava, alebo únava spojená s ospalosťou. Ale nikdy ospalosť bez únavy. Hm. bounce

lol!

Ináč, asi založím samostatnú časť fora, ktorá by sa čisto zaoberala tým, ako sa kto máme v aktuálnom čase. Lebo táto téma, ktorú vymyslel Lapaj, je skvelá a veľmi dobrá na povýšenie na status časti fora povedľa častí ako "Všeobecné forum" a "Zaujalo ma v literatúre a v masmédiách" a podobne. Súhlasíte? Lebo ako sa máme, to budeme riešiť vlastne vždycky, no nie? To je večne aktuálna téma. flower sunny

PS: Kde si, Lapaj? Chýbaš mi tu pale
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 3 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  anonym Št 29 október 2009 - 10:17

Ahoj, Matej. Priebezne si forum citam, ale momentalne nemam potrebu prispievat. Som rad, ze ti je aspon trochu lepsie Very Happy
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 3 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  Laura Št 29 október 2009 - 10:44

Matej,som rada,že Ti je lepšie.Myslím,že som mala rovnaké pocity pri Soliane,že to troch vybudzuje i keď človek ospalosť cíti,ale spať sa mu nechce.Ja som pri ňom aj robila.Ja mám po štátnicovej písomke zmiešané pocity,no dúfam,že mi ju nejako na trojku uznajú.Malasom v noci divoké sny,ináč sa mám priemerne.Mala som ísť s rodičmi na cintorín,ale prší,tak asi pojdeme neskor.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 3 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  Laura Pi 30 október 2009 - 19:20

Chcela som len dopísať,že tá štátnica z angličtiny,čo som robila ,je len základná,potom je ešte všeobecná a prekladateľská - tlmočnícka.Bola to len písomka,ústna má byť o mesiac a či som urobila tú písomnú, mi napíšu do dvoch týždňov.Ináč ako sa dnes mám? Hádala som sa s partnerom kvoli fajčeniu.Neviem to ani obmedziť,nie že prestať.Tiež by ma zaujímalo čo je so Slnečnicou.Dúfam,že je poriadku.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 3 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  filipka So 31 október 2009 - 17:39

Matej, tak ako?
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 61 Previous  1, 2, 3, 4 ... 32 ... 61  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore