Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 4

Strana 74 z 84 Previous  1 ... 38 ... 73, 74, 75 ... 79 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Ut 8 apríl 2014 - 19:02

very sad5 


_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 74 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Mischelll Ut 8 apríl 2014 - 20:08


čo sa stalo? prečo ten plačúci smajlik?

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Št 10 apríl 2014 - 18:36

Mischelll napísal:
čo sa stalo? prečo ten plačúci smajlik?

Ále, volám to "trápne problémy". Síce neznášam pojem "trápny", zásadne ho nepoužívam, ale vzhľadom na problémy väčšiny ľudstva tieto moje problémy nemôžem nazvať inak. Ide o dumanie nad zmyslom života, nad účelom svojich dní a činností, nad smerom svojich životných pútí. Tápanie nad otázkou šťastia a spokojnosti človeka. Takéto dumanie spolu so silným pocitom prázdnoty mi vyvolalo depresívny výkyv.

Dnes sa cítim trochu zmätene. Mám také rozpoloženie, že proste čumím na svet. Držím akýsi čumiaci postoj, ak mi rozumiete. Pozorovateľský a zdržanlivý, vyčkávajúci.

Fyzicky zlepšene. Chudnutie, nič moc.

Želám Vám pokojný večer a pekný piatok.
S úctou
matej
 cat

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 74 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Robo Št 10 apríl 2014 - 21:00

Ahojte kamaráti. Dnes som bol pri svojej psychiatričke na kontrole a práve ona mi odporučila kúpeľnú liečbu. Do kúpeľov mám záujem ísť v auguste aj s jedným kamarátom. Mám sa dá sa povedať, že dobre. Po Veľkej noci pôjdem s mamkou do Prahy, lebo tam robí môj otec, ktorý nás do Prahy volá, aby som videl tú stovežatú Prahu. Som lucídny, senzitívne vzťahovačný, introvert, je vo mne občas plachosť, neistota.... Dnes mi sestrička u doktorky psychiatričky zobrala krv, lebo užívam Leponex. Prvého júla pôjdem s rodičmi na dovolenku do Chorvátska. Pôjdeme autobusom z Popradu. Dovolenka je na 10 dní aj s cestou domov.čiže v Chorvátsku, konkrétne v meste TROGIR budeme 7 nocí. Mám kamaráta - vozičkára Martina. Je to dobrý kamarát. Možno s ním pôjdem na týždennú rekreáciu do Trenčianskych Teplíc-ale to ešte nie je isté, lebo ak by to bolo vtedy, keď budem napr. v Chorvátsku alebo v kúpeľoch, tak s Martinom tam nepôjdem. Na Veľkú noc budem doma, nikde sa nechystám preč z mesta, v ktorom bývam. Okúpem sestru, mamku, babku, tetu, sesternicu, ale nie s vedrom vody, ale s fialkovou voňavkou, lebo mne je dievčat a žien ľúto, ak ich muži polievajú s vedrom alebo hrnčekom vody. Ja som proste gantlemann. Musím ísť ešte na spoveď pred sviatkami, aby som mohol ísť potom v kostole na hostiu. Teta bude mať v máji životné jubileum 60 rokov. Chcem jej kúpiť nejaký darček, taký ani malý, ani veľký, ani drahý a ani lacný. Na kontroly chodím aj ku psychologičke, jej som sa to opýtal a psychologička mi poradila, že by som mohol tete na 60-tku nejakú peknú fľašu s vínom, na ktorej je napísaný vek, alebo nejaké sviečky a podobne. Je u nás taká jedna darčeková predajňa, Niekedy tam zájdem, Ešte 24. apríla idem k zubárovi, na plombovanie zubov... Kupoval som časopis šarm, lebo je tam dobrá súťaž pre ženy, možno mamka niečo vyhrá. Zapojil som sa aj do súťaže z týždenníka Plus sedem dní, možno niečo vyhrajem. Ak by som mal to šťastie, a ničeo vyhral pre mamku zo Šarmu a pre seba z Plus sedem dní, tak Vám dám vedieť, že či som niečo vyhral. A ak nevyhrám nič, veď predsa nejde o život, ale aj tak si myslím, že odvážnemu šťastie praje...Ináč doma vo svojej detskej izbe si často púšťam z HIfi veže CD-čká a počúvam piesne, najmä chorvátske piesne, indiánov z Peru-ich peruánske piesne-aj v ktorých spevajú, aj v ktorých tí indiáni hrajú.Dosť často si púšťam aj ľudové piesne-ľudovky z východného Slovenska, ale aj zo západného Slovenska, napr. folklórny súbor Šulekovo z Hlohovca. Dnes som videl, ako svedkovia Jehovovi majú pred obchodným domov svoje "blbosti", ako Bibliu, Strážnu vežu a ďalšie hlúposti. Videla ich aj mamka, stáli tam a usmievali sa na ľudí. No bolo nám z nich smiešno a potom sme si ich už nevšímali, naj idú do p...frasa.Raz som písal, že som videl knihy s dianetikou aj som sa Vás raz milí moji kamaráti pýtal, či ste sa už niekedy stretli s pojmom dianetika, Je to sektársky obchod, ktorý patrí ku scientológii- čo by ma v živote nenapadlo. Prvý krát som o scientológii počul na už bývalej predvolebnej kampani na Andreja Kisku. Mali sme v schránke leták, že on je členom scientologickej nebezpečnej sekty... Takže asi tak.. Prajem Vám milí moji kamaráti príjemné prežitie Veľkonočných sviatkov v kruhu svojich najbližších. Ženám veľa vody, ale odo mňa nie...a chlapom veľa vodky... Majte sa krásne, Robo. flower flower flower flower flower flower elephant elephant elephant elephant elephant elephant albino albino albino albino albino albino elephant elephant elephant elephant elephant elephant 
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  kwecko Pi 11 apríl 2014 - 9:27

Ojojoj, to boli ostré slová na Jehovistov Very Happy Mne sa práve ten ich úsmev páči. Veľa kresťanských odnoží je len o utrpení. Asi preto sa mi páči, ako Jehovisti veria Bohu a šíria jeho meno s radosťou. Vidia v tom zmysel svojho života a pomáha im to.
Ale ja som veľmi netradičná čo sa týka náboženstva. Však Boh je len jeden, vždy bol je a vždy bude. A ak sa Duch svätý raz zjavil ako holubica, inokedy ako ohnivé jazyky – prečo by sa v Amerike nemohol zjaviť ako operený had? Nerada sa viažem na jednu cirkev. V každej odnoži raz nastane bod zlomu, keď sa niekto vplyvný zjančí a pokriví pôvodnú krásnu myšlienku. Potom sa už dajú len hľadať čriepky pôvodnej viery po celom svete Sad

_________________
Svet je taký, za aký ho považujeme.

kwecko
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  fuzohnusak Pi 11 apríl 2014 - 19:20

Mischell . Ja som chcel skôr vyjadriť svoje zhnusenie z takýchto aktivít ako kritizovať historika a ešte som myslel že mi to ani nepripadá zdravé , lebo kopec ľudí by to skôr znechutilo ako by im to pomáhalo , ale keď to má niekto rád tak nech sa venuje takej činnosti , ale mne takáto psychoterapia príde skôr ako trápenie . A už ma neurážaj , ja si chcem povedať tiež , čo si o tom myslím .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  kwecko So 12 apríl 2014 - 10:25

Áno, veľa ľudí,čo nemajú trpezlivosť alebo sú príliš pedantní alebo sa boja, že by im výtvory ostatní skritizovali takéto činnosti znechutia alebo odrádzajú. Ale ja si myslím, že to zdravé je. Keď človek tvorí, učí sa a tým rastie, rozvíja sa, objavuje nové možnosti, tvorí si vlastný priestor, vyjadruje, čo nevie vyjadriť inak, nadobúda sebadôveru. Ničiť veci a ľudí je milión krát ľahšie, ale človeka to nikam neposúva, len uviazne na jednej úrovni a nerastie.
A aj detské aktivity milujem, naučia človeka radovať sa z obyčajných, bezvýznamných vecí a vôbec - všímať si pekné veci. Čím je človek starší, tým viac je smutnejší, opatrnejší, bojazlivejší - niektorí sa už dokonca boja byť šťastní. Niekedy stačí deti len sledovať a naučíte sa o živote viac ako od doktora filozofie na nejakej vysokej škole. A keď sa človek občas ako dieťa aj tvári, môže na chvíľu zabudnúť na všetky problémy a zažiť pravú nefalšovanú neobmedzenú dokonalú radosť  flower 

_________________
Svet je taký, za aký ho považujeme.

kwecko
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  fuzohnusak So 12 apríl 2014 - 11:49

kvecko . Somariny trepeš ty matovidielko naše , čo si myslíš že každého baví kreslenie , alebo dokonca aby ti to kázali robiť . Zase si mimo realitu . Začni sa radšej venovať poľovníctvu , demolition derby alebo boxu . Či tebe niečo na tom prekáža , či čo ?
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  kwecko So 12 apríl 2014 - 16:56

Hehe, nie dík, zostanem vo svojej dokonalej realite - tak ako mi to vyhovuje Wink Ale ak sa chceš o tom porozprávať, daj argument, prečo je tvorivosť nezdravá, rada sa nad tým zamyslím  albino 

***

Práve sme sa vrátili z jazdeckej školy. Konečne sme s trénerkou našli vhodný termín a po rokoch som znova sedela na koníkovi. Ešte si toho celkom dosť pamätám. Ale dalo mi to zabrať, zajtra asi umriem, už teraz cítim, že budem mať svalovicu Smile

Cez Veľkú noc ujdeme z mesta na víkned preč. Ubytujeme sa na jednom "ranči", pobeháme po horách, pokúsim sa chytiť pstruha a tak. Do leta ďaleko a takto aspoň dačo zažijeme. Už sa veľmi teším!  sunny 


_________________
Svet je taký, za aký ho považujeme.

kwecko
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej So 12 apríl 2014 - 18:41

kwecko napísal:... niektorí sa už dokonca boja byť šťastní. ... 

Presne toto sa ma týka. V ostatnom čase zlyhávam v tých svojich tradičných optimistických postojoch a náukách, ktoré som si pečlivo vybudoval v mysli cez motivačnú literatúru. Čoraz viac sa ocitám na poli pochybností, smútkov, silného pocitu viny a nešťastia i prázdnoty. Presne tak, bojím sa byť šťastný, lebo stále mám pocit viny. Stále, keď sa usilujem ignorovať všetky tie dôvody, prečo šťastný byť nemôžem, tak sa cítim vinný, že som pokrytec a falošný človek, ktorý ignoruje dôležité veci len preto, aby sa zavrel do svojho krajšieho sveta. Ide o pocit alibizmu a viny náboženského charakteru.

V posledných týždňoch to zažívam často, ba čoraz väčšmi sa mi to stáva ústrednou témou všetkého voľného času.

Aj dnes ma to zmáha. Stále sa bojím budúcnosti, všetko sa mi zdá neisté, som zo všetkého nervózny. Buď neobsedím a chodím hore-dole po byte, alebo vyslovene spím - trebárs od 17:30 do rána. Kvalita môjho prežívania rapídne klesla a je to už vec minimálne 2 mesiacov. Iba občas vyletím do lepších chvíľok, ale to je vec len úlomkov času, teda nič stáleho.

Som pozväzovaný bedár. Strašne sa cítim neslobodne, asi aj preto každú noc sa mi sníva, ako sa vznášam a lietam po okolí. Nie je ani jedna výnimka.

 very sad5

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 74 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  fuzohnusak Ne 13 apríl 2014 - 11:55

Niečo iné je žrať hovná a niečo iné splachovať ich v záchode . Inak v treťom ročníku základnej školy , alebo neviem kedy presne to bolo , už si to nepamätám , som sa z trucu rozplakal keď sme mali recitačnú súťaž , že ja ich nechcem počúvať , ale to bolo už hlavne z trucu aj keď básničky som tiež nemal rád , ale také kreslenie bolo tiež hnus , niečo iné by už bolo keby som bol nejaký maliar a vedel nakresliť presne čo chcem , to by ma už bavilo .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Ne 13 apríl 2014 - 15:12

Dnes mám svetlejšie chvíľky a celkovo zlepšený deň.  Very Happy  Bol som sa dať ostrihať, bol som urobiť drobný nákup v markete a tiež som si kúpil jedno tričko, košeľu a hlavne gate, lebo som mal len jedny gate na teplejšie počasie a nutne som potreboval pre zatiaľ aspoň jednu alternatívu. Tiež sa mi podarilo pozametať byt a konečne si upratať izbu.  What a Face 

Mám problém sa donútiť čítať, ale keď už sa donútim, tak mi to stojí za to, lebo mám rozčítanú jednu múdru knihu, ktorá pojednáva presne o tom type neslobody, ktorý obvykle cítim a ktorý som opísal v predchádzajúcom príspevku.  study Teraz sa mám pomerne dobre, aj keď znovu pritom cítim obavy, či mám vôbec právo sa cítiť dobre.  very sad3 

Psychicky zlepšene, fyzicky stabilne, chudnutie nič moc.  pig 

Dnes ešte plánujem asi čítať, čumieť telkáč, hrať sa na PC, sprchu, atď... neviem. Nejak to nechcem mať úplne zorganizované, skôr dnes dávam prednosť intuícii a tomu, čo mi akurát napadne.  Embarassed 
Srdečne pozdravujem a prajem krásnu nedeľu.  Yes 
Ahoj.

Matej
 alien  Ambulance 

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 74 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 74 z 84 Previous  1 ... 38 ... 73, 74, 75 ... 79 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore