Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 4

Strana 73 z 84 Previous  1 ... 38 ... 72, 73, 74 ... 78 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  historik Ne 30 marec 2014 - 23:04

Ahojte, drahí priatelia!  Smile 

Mischelll, želám Ti skoré uzdravenie z prechladnutia.  giving a hug 

Aj ja som dnes fyzicky zmorený a unavený.  very sad3 Ale nijako to neriešim, ani čajom, ani ničím podobným. Ja dnes len oddychujem, veľa som ležal. Ráno som bol v chráme a potom som ešte spal. Večer som vyvenčil psa. Teším sa z toho, že som varil - robil som také placky.  jumping Dúfam, že čoskoro budem spať.  Sleep 

S pozdravom,
historik  I love you 
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Po 31 marec 2014 - 18:18

Ahoj.  Wink Zo včerajšej nedele teda nič moc nebolo. Spal som od soboty večera do nedele zhruba 12:30 (s prestávkou ráno medzi 8:00 a 9:30). Potom som zase zaspal asi o 17:30 a spal až do rána pondelka. No fasa deň.  I disagree 

Ale čo som postrehol, tak mnohí ho mali unavený, aj Vy ako vidím, a aj tu u mňa doma. Asi tá zmena času alebo čo...  laughing 

Dnes v pondelok ráno som sa mal otrasne. Ale v priebehu dňa sa to vylepšilo a teraz sa mám dobre. Psychicky relatívne pohoda, fyzicky zhoršene.

Ešte nemám plán, čo budem dnes robiť. Asi dačo s angličtinou a mojím odborom, ktorý chcem doštudovať (len aby!). Reading  A už som si zacvičil 20 minút na elipťáku, určite mám plán na aspoň ďalších doplňujúcich 10 minút. Very Happy Dneska som mal mekáč, takže som limit nedodržal. Čo už.  Shocked Tvorivého sa mi moc nechce nič, hoci túžba by aj bola. A hranie sa na PC? Dneska nie.  Computer 

So srdečným pozdravom
Matej
 Ghost Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 73 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  historik St 2 apríl 2014 - 23:09

Ahojte, drahí priatelia!  jumping 

Dnes som navštívil stacionár a aj lekára. V stacionári som sa cítil celkom príjemne, bola tam zábava.  Very Happy Najprv sme urobili rozcvičku – telesné cviky, a tiež také slovné hry. Potom sme sa venovali tréningu mysle. Dostávali sme všelijaké úlohy s otázkami. No najviac ma bavilo kreslenie. Dali mi papier, na ktorom bolo nakreslených zopár čiar, oblúčik a taká „kvapôčka“ a ja som to mal doplniť, dokresliť a vytvoriť z toho súvislý obrázok. No tak som dostal zaujímavý nápad a nakreslil som z toho inváziu myší na stole v kuchyni.  laughing Sú tam taniere s jedlom, pohár s nápojom, nožík na krájanie chleba a pri tom sa motajú tri myšky.  Laughing Smiali sme sa na tom. V stacionári máme fantastické farebné ceruzky, ktoré vynikajúco píšu. Rozmýšľam, či si také nekúpim. Snáď by som nimi mohol kresliť ilustrácie k svojim básničkám.  cat  pig  albino  elephant  rendeer 

Potom som išiel na kontrolu k lekárovi. Ale dostal som z toho obrovský stres. Lekár napísal, že mám intoleranciu stresových podnetov.  scared V autobuse na ceste domov som užil polovicu Ataraxu, ale ešte doma som bol neskutočne vystresovaný. Pospal som si a ďalej som dlho ležal. No našťastie sa mi už zlepšila nálada. Išiel som aj vyvenčiť psa. A lekárovi som povedal, že pokiaľ nemám apatiu, žijem celkom kvalitný život. Takže to je dobré. flower 

S pozdravom,
historik
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Mischelll Št 3 apríl 2014 - 12:40

Ahojte drahí priatelia!  Wink 

Ďakujem ti historik, prechladnutie už pominulo.

Nepísala som, pretože nič zaujímavé sa nedialo skôr len nuda...včera som najmenej 2 hodiny hľadala prácu a poslala som asi 2 životopisy...takže dosť o ničom, sú aj ponuky....ale tie na ktoré som reagovala tak mohli by vyjsť...bola by som veľmi šťastná  it is perfect dnes mi dokonca volali z jednej agentúry, že som postúpila do prvého kola tak robili zo mnou rozhovor cez telefón a no neviem uvidím ci sa mi ozvu aj zajtra to by už bolo druhé kolo pohovoru  bounce ako dosť sa teším, že sa po toľkých mesiacoch vôbec niekto ozval, ale aj sa bojím či to zvládnem, zvyknem si, či zapadnem....a to tam ešte ani nie som  Laughing 
Po fyzickej stránke tak po prechladnutí a pauze zase "behám" - teda v mojom prípade len chodím...prešla som včera za hodinu 2 km, stále sa snažím si zvyšovať tempo a trasu....a mám aj prvé výsledky aj keď to určite nie pre to "behanie"- spálila som iba 150 kalórii , ale skôr, že som nemala čas veľa papať tak som schudla takmer 1 kg....inak keď som cez zimu pravidelne bicyklovala tak som spálila 400 kalórii pri jednom tréningu...a nechudla som skoro vôbec....co potvrdzuje, že len keď zjem menej tak aj schudnem  Very Happy 

Dnes sme sadili kvety čo sme objednali do záhradky...nosila som vodu na ne  flower Myslím si, že všetko bude dobre...raz určite mám taký tušak  lol! 

S pozdravom  community together 

P.S: Nepozerali ste včera to jest stredu odložený prípad 6 séria 18 časť z 23... no ja len, že bola dosť zaujímavá o schizofrenikovy, ktorý bol podozrivý z vraždy, ale nespravil to no to zaujimavé na tom bolo to, že doktorka sa mu snažila pomocť hubobnou terapiou a ta u neho zabrala.....a celkovo tam o schizofrenikoch hovorili v dobrom ze su plachy, že určite neubližia samozrejme podľa povahy...ale čo ešte bolo zaujimavé, že tie hlasy čo počujú sú v mnohých prípadoch rodinný príslušníci ( v jeho prípade brat - ktorý zomrel mladý) ....ako ja viem, že to bola len fikcia, ale hodna zamyslenia...


_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  historik Št 3 apríl 2014 - 23:56

Ahojte, priatelia!  dancing 

Mischelll, želám Ti veľa šťastia na pohovoroch.  Wink A čo sa týka behania, tak pre začiatočníka stačí 1 km denne.  Idea To mi inak potvrdil aj jeden šofér autobusu, ktorý bol v minulosti profesionálnym športovcom, dokonca majstrom Slovenska v silovom trojboji. Netreba sa príliš namáhať. Má to byť taký aktívny relax a pri tom nie je potrebné veľmi sa unavovať. Tempo sa bude dať ľahšie zvýšiť po dlhšie trvajúcej praxi v pomalom behu. Dopraj si pri tom dostatok odpočinku, lebo ten je dôležitý. Ja som tiež vlani behával po trati dlhej asi 1,5 km. Ale aj to pre mňa bolo priveľa. Teraz občas prebehnem so psom nejakých 100-200 metrov. Po zime nemám dobrú kondíciu, tak sa nenútim do veľkej námahy. Takže, Mischelll, opatruj sa a dovoľ si odpočívať pri behaní.  Ako sa hovorí, pomaly ďalej zájdeš (resp. v tomto prípade zabehneš  Very Happy ). giving a hug 

Ja som mal aj dnes celkom produktívny deň. Pokročil som vo výrobe reliéfu, aj keď mi to išlo dosť ťažko. Mal som pri tom trochu zhoršenú náladu a unavil som sa, lebo sa mi nie veľmi darilo. Ale potom sa nálada zlepšila.  jumping Okrem toho modelárstva som si plnil aj niektoré ďalšie povinnosti, a to mi prinieslo potešenie a pocit spokojnosti.

historik
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  fuzohnusak So 5 apríl 2014 - 0:17

historik . Teda neviem čo si mám o tom myslieť , keby mám kresliť myšky a robiť rozcvičku ako škôlke , tak normálnejšiemu človeku by asi začalo šibať aj z toho . Ja som v škôlke pre to radšej robil zle druhým deťom , aby som sa z toho celkom neunudil a tie ostatné deti mi také pripadali tiež tuším divné , tak som im robil teroristu , proste totálny hnus pre mňa , ale aký som bol čert rád spomínam .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej So 5 apríl 2014 - 10:27

Fuzohnusak -  I disagree 

-----

Ahoj priatelia  I love you 

Teraz som pár dní nepísal, lebo som si spravil nejaké tie nadčasy v práci, aby sa dorobili isté veci. Psychicky som sa mal aj dobre, aj zle. V štvrtok večer som bol dosť vystresovaný a znechutený, celý večer ma zahalila duševná temnota. Potom to už bolo vlastne dobre. Čo sa týka nejakých príznakov, tak sa to nieslo snáď vari v duchu normálu. Iba, ako hovorím, ten štvrtok večer som mal dosť prehnanú depresívnu reakciu na isté stresy.

Fyzicky je zlepšené. Keďže sa mi obnovila bolesť a krv, tak som začal piť 3 deci rajčinového stopercentného džúsu denne, a vskutku to pomáha.

Chudnutie je teraz skomplikované - bol som síce raz behať (celkovo 45 minút ľahkého poklusu po uliciach mesta), ale zatiaľ som z toho kvôli svalovici neurobil pravidelnú vec. Váha je stále okolo tých 80, 81 kg, ale obvod pása sa zväčšil aj o 2 cm a už sa tak drží niekoľko dní, čo je veru zlým znamením. Problém mám naďalej so zajedaním stresu alebo nudy. Nový prvok však je, že opäť jem pravidelne každé 3 hodiny. Aj v práci som si to tak zariadil, aby som si vždy v daný čas odskočil zajesť nejaký ten rožok s reďkovkami. Avšak celkovo je môj životný štýl ešte stále zlý, lebo zelený čaj mi prestal opäť účinkovať a ja som musel presedlať naspäť na kofču a energáče. Včera som vypil 3 litre nesladkej kofoly a pol litra energáčov a večer mi bolo dosť zle - srdce trpelo. Cítil som ako veľmi bije a bolo mi veľmi nepríjemné jeho tlkot cítiť a počuť, keď som ležal a snažil sa zaspať.

Cez víkend plánujem odpočinok. Nejakú tú písomnú tvorbu, azda čítanie (kúpil som nové knižky). A určite dám kúsok priestor aj PC hrám na odreagovanie. Zíde sa aj poupratovať.

Držte sa, priatelia. Prajem Vám krásny víkend.  it is perfect Smile 
S úctou
matej
 community together flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 73 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  fuzohnusak So 5 apríl 2014 - 14:14

Tých 80 kg to je podľa mňa tak akurát zdravá váha . Ja mám okolo 120 kg , ale nejak sa s tým neseriem .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Ne 6 apríl 2014 - 14:14

Ahojky  affraid 

Nič extra neporábam. Trochu si čítam, venoval som sa starému oblečeniu, ktoré nám brat prišiel doniesť, že či reku z toho dačo nechcem nosiť. Vybral som si 5 tričiek, 2 rifle a jednu plachtu. Ráno nedeľná omša, včera som sa zas venoval novému telefónu, ktorý mi brat predčasne daroval na narodeniny, lebo sa mu to cenovo oplatilo a pritom nechcel čakať na samotný deň sviatku. Večer v sobotu čítanie. Dneska doobeda boli aj nejaké PC hry.

Fúha, nejak som svoje víkendové aktivity popísal chaoticky, že?  laughing No čo už.  Smile 

Mám sa pomerne dobre. No už sa mi nič extra nechce robiť. Ja vždycky za ten víkend tak zleniviem!  Laughing 

Asi skončím pri bigbenovi a vraždách v midsomeri. Tradičné moje víkendové sledovačky.

Psychicky teda momentálne v norme. Fyzicky zlepšene.

Želám nádhernú nedeľu. So srdečným pozdravom pre všetkých forumákov
Matej
 flower Tornado 

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 73 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Mischelll Ne 6 apríl 2014 - 20:20

Ahojte  Wink

fuzohnusak neviem čo si mám o tebe myslieť, len urážaš druhých - skús sa pozrieť na seba a potom komentuj druhých...

Tento víkend bol namáhavý v sobotu sme doumývali okna a po obede sme všetci pracovali v záhrade.... dnes ako obvykle po rannej bohoslužbe sme obedovali, pretože polievku sme už mali výnimočne hotovú - brokolicovú, lebo sme včera spravili a nezjedla sa...potom som spala až do druhej Sleep  a keď som vstala vypila som kávu a pomáhala som pri varení večere...večer som ešte "behala" - teda rýchlo chodila...potom som si pozrela obľúbenú reláciu a teraz čakám na večerný film, kým začne...  Meditation 

Prajem pekný pracovný týždeň všetkým... Huge smiley

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  kwecko Po 7 apríl 2014 - 21:43

Ahojte,
stále sa mám dobre Smile
Minule sa nám s Kocúrom skrížili zlé nálady, ale to bola jednodňová záležitosť. V robote je hekticky, ale stále sa na každého snažím usmievať. Je to super metóda, minule, keď som vstala úplne dolámaná a myslela som si, že to bude hrozne-hrozne-hrozne zlý deň, ľudia boli na mňa hneď od rána milý, lebo som k nim bola milá deň predtým a - tým mi zdvihli náladu Smile
Teraz je tam strašný chaoz a v tom švungu každý na každého kričí, ale napriek tomu sa to odomňa všetko akoby odráža. Kedysi by som sa kvôli tomu hodila na poriadne dlhú PN, ale teraz vôbec nemám potrebu utekať od kriku, stresu alebo tak.  sunny 

Tak tak, je mi dobre  flower 

_________________
Svet je taký, za aký ho považujeme.

kwecko
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Ut 8 apríl 2014 - 15:40

Teším sa, že sa Vám, Mischelll a kwecko, hojne darí.  it is perfect jumping 

Nezabudnite, forumáci, nám napísať aj tí z Vás, ktorým sa akurát nedarí a cítite nejaké príznaky. Nemusíte sa báť sa zveriť so svojimi negatívnymi pocitmi a skúsenosťami len preto, že sa tu v poslednej dobe tých pár prispievajúcich má lepšie. Dáme hlavy dokopy a spolu budeme múdrejší  it is perfect Wink 

----

Ja sa mám dnes vlastne ok. Šiel som z práce o 2 hodinky skôr (náhradné voľno). Pôjdem holičke, do solárka a a musím hodiť aj sprchu, lebo ja trúba som si dal do roboty sveter a v obchodnom centre bola pokazená klíma.  scared2 

Teraz trošku kávičkujem (kapučínkujem) a asi si pôjdem dačo čítať. Tiež sa mi tu v izbe nakopil neporiadok.
Prajem všetkým hojnosť zdravia a stability. So srdečným pozdravom
Matej
 community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 73 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 73 z 84 Previous  1 ... 38 ... 72, 73, 74 ... 78 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore