Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 4

Strana 64 z 84 Previous  1 ... 33 ... 63, 64, 65 ... 74 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  historik So 18 január 2014 - 23:13

Ahojte, drahí priatelia!  welcome or bye 

Ja sa v ostatných dňoch nesmierne intenzívne venujem svojmu koníčku - modelárstvu. Výroba ide plným prúdom. Tak veľmi ma to začalo baviť, že som celú predminulú noc nemohol zaspať. Vlastne som pracoval do 2. hodiny po polnoci a potom som si ľahol. Ale ani som oka nezažmúril. Asi o 5. hodine ráno som sa do toho pustil zase a už som to robil celý deň. Ani som cez deň nespal. No zato večer som užil melatonín, a tak som spal nepretržite 14 hodín.  Exclamation Aj dnes som vyrábal ten svoj výrobok.

Matej, je naozaj dobré mať nejaký koníček. Ale Ty máš veľa stresu, a asi preto sa Ti doma vôbec nič nechce robiť.  very sad3 V tej knihe o strese, ktorú som už neraz spomínal, sa píše, že stres vyvoláva apatiu. Teda keď sme v strese, zasahuje to do nášho správania sa a nič sa nám nechce robiť, iba ležať (alebo v mojom prípade aj prechádzať sa po byte z izby do izby) a rozmýšľať o tej problematickej udalosti, ktorá nás vystresovala. Nemali by sme sa na seba príliš hnevať za to, že sme "leniví," lebo pokiaľ tú našu pasivitu vyvoláva nadmerný stres, my tomu nie sme na vine.  What a Face 

historik
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Ne 19 január 2014 - 22:33

Ďakujem, historik, za vyjadrenie. Myslím, že máš pravdu, a naozaj sa mi nič moc nechce robiť kvôli stresu. Obdivujem Tvoj koníček a som úprimne rád, že sa Ti v ňom darí a že Ťa v istom zmysle napĺňa a baví. Je to super.  it is perfect Potom nám môžeš nejaké svoje modelárske výtvory a diela odfotiť a zverejniť voľakde tu na fóre. Isto sa poteším nielen ja, ale i mnohí ďalší.  jumping 

-----

Víkend prebehol pomerne dobre. Sobota bola ešte v znamení nudy a ničnerobenia, takpovediac relaxu, ale pozrel som si všelijaké kriminálky, najmä BigBen a Midsomer, a tieto dve ma vedeli veľmi dobre baviť, takže som aj trošku zatúžil, že bych vyhľadával a sledoval kriminálne seriály, najmä takéhoto typu, ako som vymenoval. Tiež mi napadlo skúsiť čítať kriminálne thrillery a detektívky v knižnej podobe. Skúsim to veru. Bude to namáhavé sa pritom sústrediť, ale môže to byť zaujímavý koníček a tiež mi môže takéto čítanie kníh trochu zlepšiť slovný prejav, keďže v ostatnom čase sa mi komunikácia zoči-voči stáva čoraz ťažšou - totiž mám akoby zárazy myšlienok, neviem nájsť pohotovo tie správne slová, zakoktávam sa. Oveľa lepšie, ba priam pohodlne sa mi vyjadruje písomne. No a mám vieru, že knihy mi môžu pomôcť skvalitniť aj ústny prejav. Snáď si nerobím zbytočné nádeje.

Nedeľa bola ešte lepšia, doobeďajšok bol pasívny, nejaké tie hry na PC a čítanie online. Poobede som sa zaktivizoval, bola sprcha, vlasy, holenie, na bicykli do marketu na drobné nákupy. Tiež omša, spoveď, a na záver holička a vystrihanie opäť nakratučko. Tiež nejaké telefonáty boli a dôležité zo 3 maily. Takže skvelô, cítim, že som po víkende odpočinutý a môžem ísť skúsiť zabojovať ďalší pracovný týždeň, hoci teraz už mám rôzne iné pohľady a plány o tom, čo bude, keď dôjdem domov. Chcem byť aktívnejší, najmä si čítať v rámci rozvoja koníčka (teda tie kriminálky). Proste robiť všetko preto, aby som sa nenudil, lebo to robí fakt zle mojej psychike a som poddajný malomyseľnosti vtedy...

Uznávam, že je divné Vám tu písať také podrobnosti, ktoré sa zdajú byť vhodnejšie do môjho denníčka. Ale tak mi to spontánne napadalo, lebo sa veľmi teším, že nedeľa už bola konečne aktívna. A že nemám pocit, že bych si do pracovného týždňa neodpočinul.

Ďakujem za vypočutie. Želám mnoho pokoja, zdravia, pohody a kvalitnej nálady. S úctou a pozdravom Vás vrúcne všetkých objíma
Matej
 community together heart  giving a hug 

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 64 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Ut 21 január 2014 - 19:06

Ahoj, srdečne Vás pozdravujem, drahí forumáci  it is perfect 

Píšte, ľudkovia. Zverte sa. Napíšte, ako sa máte, ako idú Vaše dni (a noci), čo bežne teraz porábate, ako sa pritom cítite. Spravte si z tohoto tu taký svoj malý denníček.  Reading 

Ja sa mám dnes ako-tak. Včera som sa venoval svojmu novému koníčku - ruštine. Časom k tomu pridám asi aj iné jazyky, ale prezeral som si podrobne stručný prehľad ruskej gramatiky a zistil som, že na to, že ide o slovanský jazyk, to vôbec nie je ťažké sa naučiť. Ja si pod slovanským jazykom hneď predstavím našu slovenčinu a tá je strašne ťažká, halda skloňovacích vzorov a rôzne typy časovania, no des a hrôza. Ale ruština to tak nemá, je to oveľa ľahšie tam skloňovať a časovať. Momentálne sa borím s azbukou, nelezie mi to tak ľahko do pamäte, tak som stále iba na začiatku cesty. Yes 

Okrem toho sa blíži 60tka môjho tatina, tak som mu kúpil nejaké darčeky plus ešte sme sa s bratmi dohodli, že ja zaobstarám ozdobný sklenený pohár s vygravírovanou šesťdesiatkou. To sa ešte len chystám, asik zajtra.  Meditation 

Momentálne je moja nálada ok, si myslím. Trochu pociťujem únavu, ale to je tým blížiacim sa večerom. Zistil som, že sa mi trochu zlepšil ústny prejav zoči-voči - lebo keď chodia za mnou nejakí ľudia, tak im viem plynulejšie rozprávať, než tomu bolo pred pár dňami. Ale knihami to nie je, lebo ešte som sa k údajnému novému koníčku (čítania knižných kriminálok) nedostal.

S pozdravom ostáva
Matej
 Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 64 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Mischelll Ut 21 január 2014 - 20:20

Ahojte drahí priatelia  cherry 

Po pravde viackrát som chcela napísať ale nemala som o čom....moje dni sú skoro rovnaké...vždy vstanem ráno okolo deviatej pred časom som ešte vstavala o ôsmej, ale nejako ma to prešlo....keď vstanem tak mama je už po raňajkách a ja sa len rýchlo napapať a dáme si spolu kávu ....potom idem po poštu a pozerám emaily - mám to už stopnuté do desiatej a potom už len zabíjam čas na nete teraz napríklad súťažím v jednej emailovej súťaži posielam skoro ako spam svoje hlasy aby som niečo vyhrala.....už iba do zajtra je ta súťaž  Wink ....tak no ešte aj čítam knihu a skoro každý deň si hľadám prácu ....ale prestávam dúfať že si nejakú nájdem.....a tak strašne chcem začať od znova ......toto ma byt asi poučením pre mňa že nedostanem to čo chcem....aj keď je to dosť tvrda lekcia by som povedala .....a áno ja viem je kríza a viac ľudí stratilo prácu a máju problém sa zamestnať....k tomu už nemám čo dodať...iba, že cítim dosť sklamanie a nepochopenie ako to čo okolie hovori tak to mi je jedno, ale už to aj doma je také proste ja viem, že keby som mala prácu tak všetko by sa poriešilo....respektíve necítila by som som sa tak mizerne a nepotrebne....a nanič v zmysle že nič neviem a nič mi nejde....ale viem, že to je len dočasný pocit a že možno už zajtra sa tak cítiť nebudem ... sunny ...ako aby to nevyznelo až tak hrozne tak ja som v pohode...len keď zaznie téma práca tak som s toho smutná....ale zase nie nejak veľmi Wink  .... len tak trošku.

Po fyzickej stránke sa cítim dobre ....cvičím skoro celý týždeň iba víkendy mam voľno....ale len tak doma cvičím s rotanou a rotopedom a malými činkami......no neschudla som veľa skoro nič...a po Vianociach by sa už aj patrilo niečo zhodiť.

Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  historik Ut 21 január 2014 - 23:32

Ahojte, milí priatelia!   Neutral  

Tak moja dnešná noc bolo veľmi dlhá a nudná...  very sad2  Do rána som vylihoval v posteli a nič som nerobil. Podarilo sa mi zaspať až o 7. ráno a zobudil som sa o druhej popoludní. Ale vôbec som nemal chuť vstávať z postele, a tak som ešte asi pol druha hodiny nečinne preležal. Veď dnes ma trápi apatia a depresia.  very sad5 Večer som trochu skúšal vyrábať ten svoj výrobok, aj som v tom trochu pokročil, ale išlo to ťažko. A navyše sa mi odlomil kúsok zo zuba - stoličky.  very sad3 Takže zajtra by som mal ísť k zubárke. No je možné, že ona rozhodne, že ten zub už treba vytrhnúť, lebo aj tak už je tam viac plomby ako zuba...

Dnes som ani raz nebol vonku. Veľmi sa mi tam nechcelo ísť. Vždy, keď mám zlú náladu, až tak hrozne sa mi to nechce.

Škoda, že ani moje ľavé zápästie nie je v poriadku. V lete som do kĺbu od ortopéda dostal 4 injekcie, ale aj tak to nie je dobre.

Mischelll, želám Ti uspieť v tej súťaži.  flower Inak, ja keď mám depresívnu fázu, tiež sa cítim mizerne a nepotrebne a vkuse myslím na problémy. Ponáram sa hlboko do pesimizmu. No našťastie mávam aj dlhšie obdobia dobrej nálady a aktivity, a vtedy sa problémami nezaoberám. Jednoducho v tom čase som optimista. Objektívne sa na mojej životnej situácii v podstate nič nemení, ale tie dva postoje k tomu sú veľmi kontrastné. Matej už tu niekde písal o filozofii Imanuela Kanta. Teda že my nie sme schopní objektívne zhodnotiť aká je realita. Všetko závisí od toho, z akého uhla pohľadu sa na veci pozeráme. Ja keď mám dobrú náladu, stále si dávam predsavzatie snažiť sa neupadať do takého hlbokého pesimizmu počas depresívnych fáz. Lebo predsa ak by som bol väčší optimista, rýchlejšie by som sa z tej depresie dostal. Ale mne sa to, žiaľ, zatiaľ veľmi nedarí.

V podstate vediem dosť neplnododnotný spôsob života. Stále sedím doma a nikam nechodím. Tak by to nemalo byť. O nič sa nestarám, len niekedy niečo vyrábam a inokedy nerobím nič. V stacionári sa cítim zle, mám tam stres. Sám sa tam ani nemôžem dostať, takže cestovať doňho musím vždy s mamou. Ani tam často nechodím, len raz za dva mesiace. Chcel by som žiť normálne, ako zdraví ľudia, ale čo ja môžem zmeniť???  Question Len sa tak nechávam unášať vlnami života...

historik
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  fuzohnusak St 22 január 2014 - 20:28


To také boľavé zuby , skúmal to už niekto či to má vplyv na schizofréniu , lebo tam ti môže tiež napríklad prejsť zápal na mozog a už máš k tomu bližšie , alebo plný análiček podobných vecí ti k tomu môže dopomôcť . Ja osobne neverím , že je to vždy človeku geneticky dané , ale že tomu aj kopec vecí pomôže .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  fuzohnusak St 22 január 2014 - 20:50

Alebo nejaká trauma , tomu serotonínu a dopamínu by som až tak neveril aj keď z polovice aj áno .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  fuzohnusak St 22 január 2014 - 21:01

fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  fuzohnusak Št 23 január 2014 - 16:46

Čo sa týka choroby , ktorá už prepukla , ono to má pyramídový efekt , teda aspoň pri tej halucinogénnej forme , lebo človek prestane dostatočne normálne rozmýšľať a rozum mu upadá už tým samotným , preto je ťažko povedať koľko je samovzniknutá vada na mozgu a koľko je spôsobené reakciou na tie halucinácie , ale u takých tvrdých paranoikov , alebo ľudí trpiacimi prevažne bludmi bez halucinácii , tam to je už čosi iné .


Naposledy upravil fuzohnusak dňa So 25 január 2014 - 22:12, celkom upravené 1 krát.
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  fuzohnusak Št 23 január 2014 - 17:23

Ono zase neviem ani koľko je taká paranoja čudný systém myslenia a koľko chemická nerovnováha , alebo iná závada . Troška je správne podľa mňa byť paranoidný , teda aspoň ako sa tomu občas zvykne hovorovo hovoriť , nie zase celkom mimo realitu . Teda aj keď zase nie vo všetkom , na niektoré veci to môže byť škodlivé , iba tam kde je to dobré .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  fuzohnusak Št 23 január 2014 - 18:36

Sa poopravím o tom pyramídovom efekte . Teda málo rozmýšľa človek zdravo , prirodzene , celkovo to môže byť všelijak .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  kwecko Št 23 január 2014 - 21:19

Ahojte,

Nejak mi je ťažko posledné dni. Asi na mňa niečo lezie, bolí ma hrdlo. Včera som sa pokúsila o silný vzdor proti zlej nálade a plácala som temperové farby na plátno do 22:00, ale tuším som to prehnala. Mám svalovku úplne všade Very Happy
V robote som teda bola ešte zničenejšia ako včera. Preventívne som si tam vzala svojho plyšáka. Má takú milú, nevinnú tvár, že sa stačí pozreť a polovica krepostí zo mňa spadne Smile Nosím ho do roboty, keď čakám veľmi zlý deň. Keď sa ma niekto spýta, ako sa mám a ja odpoviem "na plyšáka", všetci vedia koľká bije a sú ku mne hrozne zlatí  community together Dnes som dostala čokoládku, šéfe mi ukazoval, ako sa jeho malý synček neodbytne pýta von a kolegovia mi posielali vtipné linky.
Je fajn, keď ľudia vedia, že nie som úplne v poriadku. Síce netušia, že som psychopat (povedala som, že mávam depresie) ale vidím, že na to berú ohľad. Občas sa ma na chorobu pýtajú, tak im povyprávam. Na záver mi povedia, že ja som úplne normálna, a že prečo vôbec stresujem, že po svete iné prípady behajú a nerobí im to vrásky Very Happy Aj vďaka nim som sa naučila pár mojich príznakov využiť v živote. Zrýchlené myslenie, netradičné riešenia, manické stavy, mystické myslenie, intrapsychické halucinácie, dokonca som zistila, že aj občasný príval zlosti je na niečo dobrý Very Happy
Všetko zlé je na niečo dobré.... Aspoň dúfam...

_________________
Svet je taký, za aký ho považujeme.

kwecko
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 64 z 84 Previous  1 ... 33 ... 63, 64, 65 ... 74 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore