Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 4

Strana 45 z 84 Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 64 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  historik Ut 23 júl 2013 - 22:02

Ahojte, priatelia! rendeer 

Milá liam, ďakujem Ti za pochvalu. Povzbudilo ma to a i dnes som si zacvičil. Aj ten ťažký cvik už mám odkrútený 100-krát. V záhrade som chytil druhý dych a nosil som vodu z potoka. Potom sme sa ešte so psom trochu prebehli. Ani mňa to cvičenie nebaví, ale všade sa hovorí, aké je to zdravé. A chcel by som dobre vyzerať, tak preto to robím. Navyše mi to v spojení s tou zeleninovo-ovocnou diétou účinne pomáha v boji proti zápche. it is perfect 

V prvej polovici dnešného dňa ma potrápila apatia. very sad3 Napriek tomu som sa snažil niečo robiť, no išlo to naozaj ťažko. Našťastie potom sa to zlepšilo. jumping 

Práve teraz dávajú nejaký dokument o histórii, takže idem ho pozerať.

S pozdravom,
historik
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  historik Št 25 júl 2013 - 17:24

Ahojte, drahí priatelia! cat 

Dnes mám zase jeden z horších dní. Sad Aspoň na začiatku to tak bolo. V noci som dlho nemohol zaspať, až napokon ma tá nespavosť začala znervózňovať. Musel som užiť Atarax a potom som zaspal. No to už asi bolo aj pol štvrtej ráno. Nuž nečudo, že som vstal až o jednej popoludní. Mám podozrenie, že mi takéto problémy spôsobuje Parlodel, liek od endokrinológa. Na príbalovom letáku k nemu sa píše, že tento liek môže spôsobovať nespavosť ale aj nadmernú spavosť počas dňa... 

Po prebudení sa mi zase nechelo von z postele. Potrápila ma apatia. No ja si teraz hovorím, že to zlé budem brať tak, ako to robí regina. Treba to pretrpieť a nehnevať sa ani na seba, ani na chorobu. A ono sa takto rýchlejšie zlepší. jumping V súčasnosti u mňa apatia býva iba v prvej polovici dňa. Potom si nájdem nejakú robotu. 

Ale už som bol s mamou na pošte aj v obchode. Okrem iného sme kúpili zmrzlinu a už som si na nej pochutil. Trochu som si zacvičil. Tiež som si pozrel dokument Pavla Dvořáka o kláštore v Hronskom Beňadiku. Ale žiaľ, pravda je taká, že aj tie dokumentárne filmy o histórii a archeológii sa mi veľmi ťažko sledujú...very sad5 Trpím nedostatkom trpezlivosti a neustále sa neviem dočkať, kedy sa tem film, ktorý práve pozerám, už konečne skončí. Avšak tento odbor ma napriek tomu láka, tá minulosť mi pripadá taká vzrušujúca a romantická (hoci viem, že vtedy sa asi ľuďom nežilo ľahko). Knihy o histórii a archeológii ma veľmi priťahujú. Pán Dvořák vo svojich filmoch (a aj v tej časti, ktorú som videl dnes) je často obklopený knihami a cituje z nich. A ja mám sto chutí také knihy čítať, lenže čo, keď tá moja pozornosť je taká mizerná...sad and unhappy  Veď som sa už pokúšal o čítanie odborných publikácii, a taktiež literatúry faktu na túto tému. A voľačo som aj preštudoval, azda som sa čosi naučil. Ale išlo to neskutočne ťažko. To sa takto nedá. No, I cannot accept 

Dnes si pozriem ešte jeden Dvořákov film. Budem sa snažiť aj prečítať si zopár rozprávok. Slovenské ľudové rozprávky v podaní súčasného rozprávkara, profesora Ondreja Sliackeho, sa mi, našťastie, čítajú ľahko.  it is perfect Užívam si ich. Very Happy Veľmi obdivujem jazykovú stránku kníh touto autora. 

Ale teraz idem von so psom.

historik
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  historik Pi 26 júl 2013 - 19:01

Ahojte, milí priatelia! farao 

Aj dnes mám slabší deň. very sad2 Nelákajú ma nijaké činnosti. Iba som bol trochu na internete, kúpil som melón a pozrel som si dokument Pavla Dvořáka. Asi viac ako hodina bola strávená ležaním a počúvaním rádia. Ešte som vôbec necvičil! Exclamation Dúfam, že sa ešte k nejakému tomu cvičeniu prinútim. No zatiaľ si s tým chvíľu dám pokoj, veď som sa prejedol tým melónom, takže mám plné brucho. Ale k tým činnosťam sa ráta aj písanie tohto príspevku tu, na fóre. Very Happy A viete, čo ma teraz napadlo? Napíšem sem takéto predsavzatie. Hneď po uverejnení tohto príspevku si prečítam zopár rozprávok - jednu Andersenovu a aspoň jednu slovenskú ľudovú. Tak idem to predsavzatie splniť.jumping
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Ne 28 júl 2013 - 10:51

Ahoj ľudkovia Huge smiley 

Ani neviem, čo Vám mám napísať, hoci som sa už neozval pomaly týždeň. Moje dni sú teraz horúce, ako vlastne aj Vaše, však? very sad3 Som strčený vo ventilátore, míňam watty elektriny. V poslednom týždni evidujem len dva pokroky. V duchovnej oblasti (úspešné opatrenia pre zabránenie istým hriešnym tendenciám) a v oblasti hobby, kedy viac čítam. Prečítal som už 3 knihy behom týždňa a pol. Teraz čítam štvrtú o mozgu a preprogramovaní mysle na žiaduce výkony a schémy mentálneho prežívania. Popri tom sa snažím čítať aj niečo z beletrie, ale to mi ide poslabšie, lebo ma to až tak nebaví. Rýchločítaním sa mi to však zdá zaujímavejšie, aj príjemnejšie a porozumenie mám okolo 60 až 70%, čo je na beletriu v poriadku, si myslím (umelecký a iný zážitok je dobre zachovaný). Mám však aj vyslovene chvíle, kedy sa mi čítať nechce, napríklad včera som sa tri hodiny iba hral na PC. Aj to treba, mám pocit. Človeku sa ale nič nechce v takých horúčavách... Spánok som mal pokojný vlastne len vďaka ventilátoru - našťastie mi nespôsobuje žiadne prechladnutie ani problémy, hoci na mňa fúka niekedy aj do štvrtej nadránom, ako napríklad v túto noc. scared2 

S jedlom sa snažím krotiť. Chcel som aj veľa šetriť, napríklad kúpou už hotových jedál v supermarkete. Vo štvrtok som si tak kúpil a naozaj som veľa ušetril, aj zo 3 eurá na deň. V piatok to však boli vyhodené peniaze, lebo mi to hotové jedlo vôbec nechutilo, tá ryža bola jak lúhovaná niekde v octe. scared Evidujem si svoje výdavky a zisťujem, že dosť plytvám. Len teda je problém nebyť hladný a zároveň šetriť. U nás sú jedlá strašne drahé v budove, kde mám prácu, človek niekedy minie 7 eur (na deň) bez problémov len na stravu. A my nemáme chladničku v robote, takže nemôžem nosiť z domu obedy. A skúšal som byť aj na rožkoch, ale potom som doma vyjedal o desiatej večer všetko, čo mi prišlo pod ruku. Ešte toto musím účinnejšie doriešiť. A v Bille u nás majú slabý výber hotových jedál, asi si to budem predkupovať odniekaľ inakadiaľ. silent 

Psychicky sa mám pomerne ako-tak. Zlepšené sú aj neurotické veci, hoci ešte zo začiatku týždňa som si dosť robil zádery na prstoch. Spánok sa dá, narušenie evidujem len v dôsledku vlastných chýb, ako napríklad príliš veľa kofeínu, alebo že zostanem dlhšie hore, a potom na druhý deň som ochrápaný ešte aj poobede a vydriemavam. Embarassed Fyzicky je to ako-tak, v podstate fajn, sa zdá. Trávenie a vylučovanie je zlepšené.

Chudnutie stojí. Stále mám okolo 83 kg plus mínus. Dnes ráno 83,1 kg. Včera 82,8 kg. Nehýbe sa to, ale to aj preto, lebo nedodržujem limit, stále jem približne toľko, koľko sa smie, aby som ani nechudol, ani nepribral, občas si dám však aj 9 tisíc kJ. Kilojouly evidujem stále, ale často si už nerobím ani zápisky, skôr si to v hlave prepočítavam.

Držím Vám všetkým mocne palčeky, zostávam s Vami. Držte sa a majte pekné dni, spravte si ich peknými. I love you Nechže sa Vám darí a ďakujem za prečítanie môjho aktualizujúceho príspevku. it is perfect 

S pozdravom
matej
community together heart

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 45 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Robo Po 29 júl 2013 - 21:20

Ahojte kamaráti. Dlhšie som Vám nič nenapísal, teraz napíšem, ako som sa mal a čo ma ešte čaká. Bol som chorý, kašľal som, mal som zápal priedušiek, okrem liekov proti kašľu som bral aj anitbiotíká. Po týždni som prišiel ku obvodnej doktorke na kontrolu, povedala, že som už v poriadku a mám dobrať lieky od kašľu. Pozrela do mojej karty a povedala sestričke, aby mi pichla injekciu proti tetanusu. Sestrička mi ju pichla, aj som sa trochu bál, ale potom už išiel strach odo mňa preč. Bol som aj pri zubárke, opravila mi 4 kazy, dala mi amalgán, a robotu si rozdelila tak, že jeden deň mi opravila najhlbší kaz a na ten ďalší deň mi poblombovala zvyšné tri kazy. Zuby ma aj boleli-pri vŕtaní, tak mi dala lokálnu anestézu-umrtvenie. Sestrička mi povedala, že ak budem chcieť nabudúce umŕtvenie, tak to mám hneď oznámiť. Na druhý deň som povedal hneď, že chcem to umŕtvenie a doktorka mi na to povedala, že pán... akosi sa Vám to umŕtvenie a ja som jej povedal, že áno... Mám si ešte zuby čistiť aj dentálnou niťou a na budúci rok mám prísť na preventívnu prehliadku. Bol som na kontrole pri psychologičke, dobre sme sa porozprávali, teším sa na naše ďalšie stretnutie. Aj pri psychiatričke na kontrole, Hlasy nepočujem, som stále lucídny, senzitívne vzťahovačný, introvert a podobne. Sestrička mi pri nej urobila aj odber krvi kvôli Leponex-u. V našom meste bol ako každoročne už 58.Spišský trh, ktorý sa konal po druhej polovičke júla od štvrtka do nedele doobeda. V meste bolo 500 stánkov a trhovci predávali veci a výrobky od výmyslu sveta. Ja som si napríklad na tom Spišskom trhu kúpil pekné nohavice, 2 pekné zelené tričká a CD od Indiánov z Peru-veľmi sa mi páči ich hudba, ako hrajú na tých píšťalách. Mamka si zas kúpila takú menšiu kabelku a tričko. Otcovi sme kúpili papuče. Pochutnali sme si aj na skalickom trdelníku, ktorý zbožňujem. Ináč bol na Spišskom trhu veľmi dobrý program, tak sa mi zdalo, že aj na vyššej úrovni ako po minulé roky, čo mi potvrdila aj moja psychologička. Boli aj kolotoče, synovci sa na nich aj povozili.Vystupovali napr zahraniční Slováci z Rumunska, Srbska, Ukrajiny, Desmod, Peter Stašák, Drišľak a ešte niekoľko dobrých skupín. Miške som kúpil také jedno, no dobre 2 prekvapenia, ešte jej asi , keď ku nej pocestujem vlakom-ešte neviem kedy, tak jej kúpim ešte nejaký kvet. V našom meste je aj letné kúpalisko, 2 krát som so synovcami a mamkou na ňom bol, chlapci si dobre zaplávali , ja som sa jeden deň iba opaľoval, potom o 2 dni sme išli na kúpalisko zas, tiež som sa opaľoval a trochu aj zaplával. Zo slovenského zväzu ZP klub detí a mládež organizuje kamarátova mama pani Ľudmila M. výlet do Prahy, do ktorej pôjdeme v piatok 16.augusta a domov prídeme v nedeľu 18.augusta. Na Prahu sa veľmi teším, lebo okrem Česka som bol už vo všetkých susedných štátoch. Pravdepodobne si pozrieme aj Olomouc. Tým pádom sa mi splní jeden z mojich cestovateľských snov. No a aby toho nebolo málo, tak ma ešte s rodičmi čaká dovolenka v Chorvátsku. Pôjdeme autobusom do mesta Tribunj, 4 km západne od známeho miesta Vodice. Do Vodíc sa môžme z Tribunj prejsť alebo môžeme tam ísť aj autobusom. Máme aj stravu-polpenziu a dobré ubytovanie. Som zvedavý, že aká tam bude pláž... Po návrate z Chorvátska, ale aj keď pricestujeme domov z Prahy, tak Vám opíšem moje zážitky z týchto 2 miest. Takže asi tak, majte sa krásne, nech Vás obíde depresia a píšte básne. Robo.flower flower flower flower flower flower elephant elephant elephant elephant elephant elephant elephant albino albino albino albino albino albino sunny sunny sunny sunny sunny sunny alien alien jocolor jocolor jocolor jocolor jocolor jocolor 
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej St 31 júl 2013 - 21:35

Strašne sa mi zle sem píše, ale aj tak sa donútim... Mám pocit, že keď zdieľam kúsok zo svojho sveta, tak som viac naplnený. A veru o tom to je. Dnes mi je veľmi zle. Najprv som celý deň spal a keď som už neskoro poobede nemohol viac spať, tak som sa cítil veľmi nešťastne. Neviem to opisovať, už som zabudol, aké to je mať sa takto zle a vypadli mi z aktívnej pamäte vhodné opisné vyjadrenia.

Na dnes hodnotím mieru svojej nádeje od 1 do 10, kde 10 je maximum, asi na 2. To je poriadne málo.

Ja neviem, čo Vám tu mám vlastne napísať, že ako sa mám. Jednoducho zle, nešťastne a prázdno. Všetko sa mi zdá zbytočné, nanič, bezo zmyslu. Nič nestojí za to. Nemám síl brať na seba utrpenie. Cítim sa vlastne dokopy veľmi zúfalo a zmohnuto. Hodinku som si poslzil na balkóne, potom som pokračoval v posteli. Teraz asi idem plakať do postele opäť. Kiežby som mal dominantnú ľavú mozgovú hemisféru a bol len čisto racionálny, citovo chladný a nemal "gén" zmyslu pre duchovno. Takto som len pravomozgový emocionalista, ktorým lomcujú city, ako bez urážky s nejakou tínedžerkou. Celé roky som bol zavretý doma a nepoznal som iných ľudí okrem rodičov. Za pol roka práce som spoznal asi miliardu ľudí a drvivú väčšinu vôbec nezaujíma také niečo, ako vnútorná prázdnota, zmysel pre zmysel, alebo túžba byť naplnený. Takéto kategórie vôbec nepoužívajú a skôr žijú pre okamih, od výplaty k výplate a prijímajú udalosti jak zaradom prichádzajú. Ja absolútne nerozumiem takémuto typu mentality. Je to až príliš ľavomozgové. Pre mňa je vidieť v živote zmysel, prijať absolútnu a nemennú pravdu, akceptovať objektívnosť reality, alebo cítiť sa po mentálne i emocionálne naplnený prioritami bez ktorých som vyslovene nešťastný. Moja mama je trebárs typicky ľavomozgová. Ona nepotrebuje v živote niečo hľadať, niečo robiť, za niečím sa naháňať. Nemá potrebu hlbšieho naplnenia a zmyslu. Stačí jej trochu kľudu pri počítači a vedieť, že jej manžel a syn majú nakŕmené krky. Existenciálne otázky ju vôbec nezaujímajú, a preto sa aj na náboženstvo pozerá len ako na určitý prejav ľudskej kultúry. A nie ako na niečo totálne zásadné. Nerozumie mi a mojim dôvodom, prečo som nešťastný a nenaplnený. Keď je začnem rozprávať, čo mi chýba, tak sama priznáva ako zástupkyňa takejto typickej ľudskej mentality, že nechápe, ako môže niekoho niečo takéhoto trápiť.

Strašne sa cítim neodpočinutý, mal som tri dvanástky, potom voľný víkend, potom dve dvanástky a teraz len jeden deň voľna. Aj to takéhoto nešťastného prespatého, rýchlo utečeného. Zajtra je prelom mesiacov a som povolaný nadčasovať, lebo na prelome mesiacov je toho v robote strašne veľa. A to tam mám ísť takýto sklesnutý? Tie baby, čo sú v robote, ony keď ma vidia že čo i len minútu sa neusmievam, hneď sa ma podozieravo pýtajú, že čo mi je a vyčítajú mi, že dneska som bez nálady. Im to vadí. Som tak pod stálym tlakom mať dobrú náladu za každých okolností. V škole to bolo iné, cez prestávky som sa mohol ísť vyplakávať na dlážku na chodbový záchod, alebo na schody byť sám chvíľu, a cez hodiny som mohol byť celkom pasívny, ak som chcel. Tuto v práci to vôbec nejde. A potom vo mne rastie frustrácia a ... a proste som stále hlbšie nešťastný a hlbšie.

Ospravedlňujem sa za svoje výlevy, viem že Vy tuná ste tu oveľa často nešťastnejší než ja, a z Vášho ľavomozgového pohľadu ste nešťastní z normálnejších dôvodov, než ja. Chápem.

Bojím sa. Neviem vlastne, čo si počať. Cítim sa dosť zúboženo a neviem, čo mám robiť. Neviem, aká forma pomoci by mi pomohla. Mám pocit, že mi bolo pomáhané už všetkými spôsobmi vo všetkých ohľadoch. Neviem, aký druh filozofickej, ezoterickej, náboženskej, vedeckej literatúry by mi mal pomôcť, neviem aká otcovská rada sa na to hodí, neviem, čo treba k tomu, aby som bol viac v pohode.

Asi som sa len potreboval vyrozprávať, hoci som na začiatku vlastne ani nevedel, čo mám dokopy napísať. Pravdepodobne sa teraz pôjdem skúsiť opiť. Ale aj to je zbytočné, lebo jednak mám len asi 3 deci vaječného likéru, čo nie je dostatočné, a jednak aj tak ráno vstávam do práce, takže nemôžem veľa. Je to fakt len akýsi výraz vnútornej prázdnoty a pocitu fatálnej zbytočnosti všetkého.

Prepáčte ešte raz môj príspevok. Dúfam, že sa máte o trošku lepšie a optimistickejšie. Držím Vám palce.
S úctou
Matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 45 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  historik Št 1 august 2013 - 23:26

Ejha, Matej, tak to je nejaké zložité a zrejme veľmi nepríjemné... very sad5 No asi je dôležité, aby sme sami seba mali radi bez ohľadu na to, aká je realita okolo nás a v nás... heart Pomaličky musíme kráčať životom, aj keď nám ho znepríjemňujú naše choroby a raz sa cítime dobre a raz horšie. Nádejam sa, že sa Ti túto krízu čoskoro podarí nejako zvládnuť a potom sa budeš cítiť lepšie. Pri našej F 25. zmiešaný typ, žiaľ, občas dochádza aj až k takým hlbokým depresívnym epizódam. Veď aj ja som to ešte len nedávno zažil. No chcel by som Ti pripomenúť, že tak zle ako teraz, sa určite nebudeš cítiť vždy. Toto Ti píšem, lebo si pamätám, že nedávno som bol v hlbokej-prehlbokej depresii a myslel som si, že nič nemá význam. Zdalo sa mi, že v podstate mi je vždy zle. Raz je ťažká depresia, potom chvíľkové zlepšenie a následne mánia. Ale keď som v neutrálnej fáze, vidím, že život má zmysel i napriek všetkým týmto problémom. Ja dúfam, že sa Ti túto depresiu za čonajkratší čas podarí prekonať, verím, že tá nádej na Tvojej stupnici stúpne vyššie a Tvoja nálada sa výrazne zlepší. A zase budeš vidieť, že život je predsa len krásny.

Posielam Ti objatie. Drž sa, Matej, a nevzdávaj sa! giving a hug
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Pi 2 august 2013 - 18:40

Vrúcna vďaka, historik, za Tvoje povzbudenie a vyjadrenie. giving a hug 

Dnes sa cítim o čosi lepšie. Ten deň, kedy som nadčasoval, som zvládol relatívne dobre, aspoň zhruba. Dnes som bol na včeličke v Bratislave, ďalej sa ostrihať a ožiariť v solárku. Žiaľ, asi som ho prehnal resp. ja som po tom šiel do mesta robiť prieskum trhu ohľadom očných optík, a skombinovalo sa mi silné dnešné slnko s tým soláriom, takže som červený ako rak. Uf. Ale aspoň som vybavil tie očné optiky, som objednaný na utorok o 16:30 na vyšetrenie, ktoré bude viesť k predpísaniu kontaktných šošoviek. Takže po rokoch asi zložím z nosa okuliarky. Pretty good Uvidím, ako to dopadne, ale mám z toho dobré pocity. Tiež som dnes zhruba dodržal limit kilojoulov, hoci ešte nie je úplný večer. No držím sa. Ešte ma čaká sprcha, čítanie si nejakej dobrej knihy, a možno si aj zacvičím na elipťáku. Avšak som fakt rozpálený, takže sa na fyzickú aktivitu a potenie necítim, preto to zrejme zostane len v takejto hypotetickej rovine to cvičenie.

Zajtra šup do práce na víkend, cez víkendy to nie je také pod tlakom a znáša sa to pomerne dobre. V pondelok ma čaká školenie ohľadom nácviku lepších zručností v aktívnom predaji. Už som také absolvoval dva, tak snáď ak to bude ako minule, tak sa to dá zvládnuť aj s istou mierou pasivity. Dúfam, že to všetko dobre dopadne.

Čo sa týka tých mojich filozofických a náboženských problémov, tak v podstate sa to polepšilo, hoci defacto objektívne sa nezmenilo na mojej fatálnej situácii nič, ale trošku sa mi pohol môj postoj k veci. Neberiem to tak tragicky, ako trebárs v stredu, čo je dúfam plus. Som zaň vďačný. Snáď mi to trochu vydrží.

Musím si ešte naplánovať, čo zajtra vlastne budem jesť, aby som nepresiahol limit. Chcel by som tú váhu predsa len dostať na úroveň 80 kg, prípadne tesne pod. Takže aspoň 3 riadne kilá dolu.

Ďakujem, že ste si ma vypočuli a ďakujem aj za držanie palcov. Vďaka, historik, aj Tebe ešte raz za povzbudivé slovo a účinné rady. A želám Vám všetkým pekný víkend. Yes 
S pozdravom
Matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 45 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  kwecko Pi 2 august 2013 - 22:27

very unhappy very unhappy very unhappy very unhappy 
very sad Crying or Very sad sad and unhappy Crying or Very sad Crying or Very sad 
very unhappy very unhappy very unhappy 
To the wall 
shooting3 shooting2 
No 
very unhappy very unhappy very unhappy 
Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad 
very sad4 very sad 
Crying or Very sad very unhappy very unhappy very unhappy 
...
exploding

...Inak to neviem vyjadriť...

Nemá to význam. Celý život je ako otázka z Alenky v ríši divov: "Prečo je havran ako písací stôl?" Nemá žiadny zmysel. Môžem sa snažiť koľko chcem, a hľadať zmysel. Nenájdem. Žiadny neni. Musím to jednoducho nejak dožiť bez toho, aby som čokoľvek chcela. Čím viac niečo chcem, tým je to horšie. Nechcem už vôbec nič...
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  historik So 3 august 2013 - 23:30

Milá kwecko, aj ja som ešte nie tak dávno zažil podobný stav. Tiež som doma hovoril, že život nemá zmysel, tvrdil som, že na tento svet sa neoplatí narodiť, lebo tu je viac utrpenia ako niečoho príjemného. Opakoval som aj to, že tento život treba dožiť, pričom pozitívum je také, že čas plynie rýchlo, takže život raz-dva prejde. very sad5 Žiaľ, pri našich ochoreniach občas dochádza i k takýmto stavom, ale, našťastie, je to dočasné. Toto netrvá vždy. Ja sa už cítim lepšie. Sem-tam sa u mňa objavuje apatia a bola aj ostatné 3 dni. Ešte včera ma potrápila a ja som s tým veruže nebol spokojný. Zlostil som sa na chorobu, šomral som. very unhappy Ale dnes som už mal celkom vydarený dník. Všeličo sa mi podarilo urobiť. Dokonca som sám uvaril zemiaky. Mama ani nebola v kuchyni, ja som sa len pýtal, ako postupovať. jumping Tie pochmúrne myšlienky už nemám a vôbec si nemyslím, že život nemá zmysel. To, že všetko je totálne bez zmyslu, sa nám zdá vtedy, keď sme v stave hlbokej depresie. Ale to predsa nie je prirodzený stav! Exclamation  Takto nás klame choroba. Našepkáva nám všakovaké pesimistické myšlienky. Je síce pravda, že nejaké problémy naozaj máme, koniec-koncov, nikto nežije v rozprávke. A tá depresia často pramení z tých problémov. Lenže ona ich aj tisíckrát zveličuje. Ona je na to špecialista. Realita v skutočnosti nie je taká zlá, ako nám počas depresívnej fázy pripadá. Keď táto depresia pominie, tie problémy sa Ti nebudú zdať také zdrvujúce.

Verím, že sa aj Ty, milá kwecko, čoskoro budeš cítiť lepšie. Drž sa a opatruj sa! Posielam Ti cmuk!, objatie a kvetinku. kiss giving a hug flower
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Po 5 august 2013 - 21:34

Je mi tiež ľúto, kwecko, ako sa cítiš. Zároveň vyjadrujem plný súhlas s historikovými slovami - veľmi dobre to napísal a fakt by som to vôbec nedokázal vyjadriť lepšie. Prajem Ti, kwecko, a držím Ti palčiská, aby sa Ti darilo čoraz častejšie a detailnejšie si brať tieto jeho slová k srdcu. Nechže sa Ti polepší, budem na Teba myslieť. Aj ja posielam objatie. giving a hug 

Ahoj všetci pig 

Víkend som zvládol v podstate o.k. Sobota bola sýta aktivitami a páčila sa mi. Nedeľa bola trošku nudná a zdĺhavá, ale aj počas nej som urobil nejaké tie väčšie či menšie pokroky. Kúpil som si v pantarheiáckom výpredaji novú motivačnú literatúru od Richarda Templara (Pravidlá práce, Pravidlá bohatstva a Pravidla života, celkovo tri knihy za super akciové ceny, dohromady iba 9 eur, so zamestnaneckou zľavou len 7,20 eur, to sa mi oplatí). Teraz to študujem a zdá sa mi to obohacujúce. Rolling Eyes Dnes som bol na školení v BA, bolo vlastne fajn. Všeličo som sa dozvedel a hoci niektoré veci sa mi zdali prínosné menej, ak to vezmem ako celok, tak v tom prínos jednoznačne vidieť viem. Neľutujem, že som tam šiel (koniec koncov to však bola moja povinnosť). Moje pocity sú z toho dobré. Bolo to v Lamači a tam som bol prvýkrát. Tá oblasť okolo Klanca mi pripadala v dnešnej rannej hmle ako nejaká podhorská stredoslovenská dedinka. Čačané. Takto Bratislavu vôbec nepoznám, BA je skôr pre mňa Ružinov, Centrum, Petržalka, diaľnice, nadjazdy, podjazdy, Dunaj, hrad, mosty. Hento bolo celkom zaujímavá zmena. Žiaľ, neporobil som si fotky, lebo som sa tak trochu hanbil. laughing 

Zajtra mám voľno. Deň strávim odpočinkom, relaxom pri dobrej knihe (Richard Templar). Tiež si budem študovať trochu materiály do práce, knižné katalógy. Musíme totiž študovať kopec recenzií, katalógy a newslettery, keďže by sme mali byť schopní zákazníkovi pri nákupe radiť. V schopnosti poradiť by som sám seba ohodnotil (na stupnici ako v škole) asi na známku 3/4. V niektorých oddeleniach na 2/3. Proste mám sa v čom zlepšovať a chcem byť jeden z najlepších pracantov. Ale niekedy to psychicky zvládam ťažšie a vôbec nie je vidno, že by ma to bavilo. Napríklad už aj včera v nedeľu som bol poobede emocionálne vyčerpaný a nechcelo sa mi ani baviť s ľuďmi, najlepšie by som zaliezol do nejakej ulity a nestaral sa o nič. Ale potom mám dva dni voľna, niekedy tri a psychické baterky sa mi nejak dobijú a zas na 2 až 3 dni práce nájdem silu. To je fajn. Embarassed 

Psychicky sa mám teda teraz ustálene. Neurotické veci sú zhoršené, robím si veľké zádery do krvi a trhám pery. Často som nepokojný. Výrazne bývam unavený a nepomáhajú mi kofeínové a taurínové nápoje. Hocikedy cez deň spím, z čoho mám potom výčitky, že reku "zas som nič nespravil". Na školení som sa trochu hanbil, mal som červenanie a trému, hoci nás bolo len 12. Triasol sa mi hlas i ruky. Bol som tichý a utiahnutý. Opäť sa prejavili niektoré moje sociálne úzkosti. Snažím sa si z toho nič nerobiť, nemyslieť na to. Nie že by mi to nevadilo, ale jednoducho skúšam nasilu z toho nerobiť tému a nevenovať tomu v myšlienkach pozornosť. Spánok je pomerne normálny, len teda aj mňa poznačujú tie horúčavy, takže vnímam, že sa ťažšie spí. Fyzicky je to zhoršené, nafukovanie, plynatosť, bolesti brucha - to je na dennom poriadku. Najhoršie je to v práci, keď sa zohýbam do zásob  dole pod police, aby som vytiahol schovanú knihu a začne ma pri tom stlačení brucha riadne duť, a nemôžem viete čo. Mávam vtedy dosť zlé kŕče. Chudnutie stojí, stále okolo 83 kg, plus mínus. Nové úsilia stále nezaznamenali stopu nejakého ráznejšieho rozhodnutia.

Zajtra je pre mňa tak trochu veľký deň, lebo idem na to vyšetrenie a dostanem kontaktné šošovky. Zmením po rokoch svoj kukuč. Bojím sa však tejto zmeny, lebo ľudia si zvykli, že mám okuliarky, a vnímali ma vďaka nim ako nejakého slušňáka. Možno aj preto mám sympatie mojej vedúcej, alebo mi niektorí ľudia dôverujú. Bojím sa, že keď si dám čočky, že stratím túto výhodu, a už budem len obyčajný mladý muž, pred ktorým sa treba mať na pozore. Snáď sa mýlim, ale viem naisto, že dioptrické okuliare vedia poriadne ovplyvniť to, ako človek na druhých pôsobí.

Priatelia, ďakujem Vám za prečítanie môjho zdĺhavého príspevku. Prajem Vám krásnu noc a krásny utorok. Nechže sa Vám darí a nech Vás depresie a rôzne iné všakovaké príznaky našich ochorení zďaleka obchádzajú, alebo aspoň nech sa Vám ich darí skrotiť a ukočírovať podľa svojho najúprimnejšieho priania. Nezabúdajte sa vykašľať na objektívnosť Vašej situácie a riešte v mysli len to, čo môžete Vy sami zmeniť a ovplyvniť. Tým najčastejšie ste Vy sami, Váš postoj, Váš prístup k situácii a veciam. Tešte sa aj z tohto "mála" a prispôsobte si to tak, aby ste sa cítili v konečnom, velice subjektívnom merítku lepšie a priaznivejšie. Pamätajte, mnoho je vo Vašich rukách a čo nie je, to nesmiete riešiť, ani tomu venovať v hlave rozsiahle mentálne rozpravy o tom, ako by som to chcel a chcela, aby to bolo inak. Buďte samým sebe kamarátom a kamarátkou, ktorý a ktorá si nechce znepríjemňovať žitie aj tým "málom", ktoré záleží od nás samotných. Držím Vám vrúcne palce. community together 

S úctou
matej
santa

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 45 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  kwecko Ut 6 august 2013 - 19:24


Ahojte,  ďakujem za objatia a pekné slová. Vždy dačo bude... Ale nemyslím, že je to depkou. Je to ako keby mi jednoducho spadli klapky a prišlo veľké sklamanie. Všetci „zdraví“ mi vraveli, že je divné nemať sny a nič nechcieť . Myslela som si, že keď už som dokázala toľko vecí a postavila sa na vlastné nohy, môžem začať snívať a chcieť ďalšie veci. Veľký omyl, ľudkovia.  Vôbec nie je zlé nič nechcieť.  Lebo aj keď chcete len blbý tanec na námestí, môžete tým ublížiť.  Sny len vytvoria klapky na očoch, cez ktoré nevidno ani negatíva tých snov a zakryjú aj pekné veci, ktoré sa vám dejú práve teraz.  Bez snov si človek vie viac užiť to čo je teraz. A vie sa aj viac naučiť a rozvinúť do smerov, o ktorých sa mu ani nesnívalo. To len my ľudia sme takí namyslení, že si myslíme, že máme mať nejaký životný cieľ. Ak životný cieľ nemá srnka v lese s číslom 2315 v uchu,  tak prečo by ho mali mať ľudia? Rovnako máme nejaké kolektívne poslanie (pravdepodobne zničiť svet Very Happy), ale osobný životný cieľ????  
Ale som hrozne SKLAMANÁ. Zo seba, že som sa dala presvedčiť a aj z iných, že ma presvedčili o tom, aké je to dôležité a ako ma podporia a  potom sa tvária kyslo na každú maličkosť. Hoci to stálo možno 10 minút času... Nič viac, len čas...


Dnes sa cítim celkom fajn, to rozhodnutie vyššie mi dalo akýsi pokoj a vieru, že teraz to už pôjde ľahko. Užijem si  všetko, čo príde tak, ako to príde. Žiadne komplikované plány, žiadne ubližovanie či zmena osobnosti.  Pokoj v duši . Už len zahojiť to sklamanie.
V práci bolo fajn. Fajnová kancelária bola celá doma, takže bol kľud. Až taký, že som mala čas precvičiť si kreslenie a pokúsila sa nakresliť Kocúrov portrét. Veľmi chabý pokus! :DAle bolo to ukľudňujúce. Veľmi som sa bála o morča, v byte máme hrozne teplo, a nevedela som, či nám tam samé netrpí. Ale keď som došla domov, kožúšok malo vcelku chladný, tak som sa potešila. Hehe, neverili by ste, ako má rado hudbu. Keď mu pustíme niečo gitarové, ide sa upriasť do bezvedomia!  Ešte som také morča nemala, všetky mali rady hladkanie, ale hudbu – to som ešte nezažilo!

Matejšošovky sú  fajn, tiež ich nosím. Teraz ich nosím veľmi často, lebo už im bude končiť záruka a chcem ich stoj čo stoj vyžmurkať.  Predtým som ich nosila len občas. Vždy keď som si ich dala do roboty, ľudia ma zastavovali a hovorili mi, že som nejaká iná. Prípadné divná :DNikdy mi nepovedali, či je to lepšie, takže to asi nie je nič moc. Ale pozitívum bolo, že sa mi nesťažovali na zrážky, pracovné podmienky, alebo majstra, ale kukali a snažili sa zistiť, čo sa to so mnou stalo. Sú to srandovné rozhovory.  Rozhodne je to pre nich šok. Občas to prináša akúsi autoritu. A ak máš pekné oči, priprav sa pohľady tipu „jééééééééj!“ Smile

Ok, ľudia, pokúsim sa umyť aspoň jedno okno. Aj keď v tejto duchote sa mi absolútne nechce... Možno by som radšej mala upratať kuchynské skrinky Wink
Držte sa, a chľastajte veľa-veľa vody!
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 45 z 84 Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 64 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore