Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Zmeny na fóre

Strana 8 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zmeny na fóre - Stránka 8 Empty Re: Zmeny na fóre

Odoslať  Matej Ne 12 jún 2022 - 13:02

Ahojte priatelia. Smile

Veľmi sa teším, že Vám môžem oznámiť, že sa mi podarilo konečne dokončiť kód nového "objímacieho" systému do takej podoby, že sa to už dalo dnes nasadiť sem do ostrého užívania. jumping

Ponúkam základné info v úvode, ktoré je trošku dlhšie, a komu sa to nechce čítať, tak podstata je zachytená dolu "v skratke".  Smile

Základné info o veci môžem zhrnúť do nasledovných bodov:

  • stará verzia "objímacieho" tlačidla bola odpojená od databázy na googlovej službe Firestore a ťahá už údaje z mojej databázy na schizo.sk - mám dojem, že reakcie tlačidla a výpisu "objímajúcich" sú o čosi rýchlejšie, no najdôležitejšia je tá "nezávislosť" od Googlu, kde sú niektoré manipulácie s databázou spoplatnené a tiež sú počty zápisov/výpisov na deň limitované - tieto ťažkosti teraz odpadajú Smile

  • nové riešenie tlačidla má dve tváre; jeden skript pre desktopové zobrazenie fóra, druhý pre mobilové... obe sa v detailoch líšia, podstata je však rovnaká a pointa je, že "objímacie" tlačidlo plnohodnotne funguje oddnes aj na mobilovej verzii fóra - rovnako aj výpisy "objímajúcich" pod príspevkami, ako aj notifikácie o "objatiach" Smile

  • na mobile pribudlo hore srdiečko Zmeny na fóre - Stránka 8 Whiteh11, ktoré je "živé" v tom zmysle, že (takmer) okamžite zareaguje, ak máme novú neprečítanú notifikáciu. Vtedy začne blikať jeho pozadie namodro a ukáže sa ikonka s počtom nových neprečítaných notifikácií: Zmeny na fóre - Stránka 8 Heart_10 Celkovo tá ikona bieleho srdca je vlastne tlačidlom, ktorým sa prekliknete na mobile na podstránku, kde sú zobrazené všetky Vaše notifikácie (o objatiach). Napr. takto:
    Zmeny na fóre - Stránka 8 Notif_10
    Na danej mobilovej podstránke sa zobrazujú notifikácie po stranách, na každej strane 10. Ak chcete vymazať konkrétnu notifikáciu, označíte si ju klikom na šedú ikonku srdca naľavo od nej. Vtedy sa tá ikonka zmení na toto: Zmeny na fóre - Stránka 8 Notif_11 Samozrejme, môžete označiť aj všetky notifikácie na danej strane naraz klikom na "Označiť všetko". Poradie notifikácií je urobené tak, že na prvej strane navrchu je vždy tá najnovšia. Ako vidno, po novom notifikácia obsahuje nielen link na daný príspevok, v ktorom sme objatie dostali, ale aj časový údaj, kedy nám to bolo poslané, a tiež aj názov témy, ktorej súčasťou je ten dotyčný príspevok.

  • Pri kliknutí na "objímacie" tlačidlo sa spraví mini-efekt zeleného zatienenia okolia tlačidla. Skrátka tieň pozadia sa rozžiari nazeleno a zase zhasne: Zmeny na fóre - Stránka 8 Button11
  • Pri výpise "objímajúcich" je to už urobené podobne, ako pri výpise lajkujúcich, a síce že počet zobrazených mien je najviac 7, zvyšné sa dajú do vyskakovacej bublinky, ktorá sa zjaví, keď myšou prejdeme na text "ďalší":
    Zmeny na fóre - Stránka 8 Hugger10
    Zmeny na fóre - Stránka 8 Others10

  • Čo sa týka desktopu, pri prihlásenom stave vidíte hore v čiernej lište nad fórom úplne napravo nové tlačidlo, a síce biele srdce s čiernym vnútrom: Zmeny na fóre - Stránka 8 Heart12 Pri prejdení myšou nad toto srdiečko sa ono rozsvieti: Zmeny na fóre - Stránka 8 Heart_11 Ak naň kliknete, uvidíte svoje notifikácie (o objatiach). Zobrazuje sa tam počet najviac 10 najnovších notifikácií (najnovšia je opäť úplne navrchu). Ak si ich nebudete mazať, tak staršie notifikácie, než je tých desať najnovších, budú pre nás dostupné na podstránke, na ktorú sa prekliknete v tamojšom zozname klikom na "Pozrieť všetky notifikácie". Zatiaľ tam však nie sú, iba tie lajkové, a nie "objímacie" - no v krátkej budúcnosti vidím ako svoj ďalší krok práve nasadenie uceleného výpisu notifikácií na túto spomenutú podstránku. Výpis notifikácií pri kliknutí na ikonku bieleho srdca vyzerá zhruba takto:
    Zmeny na fóre - Stránka 8 Notif_12

  • Ako vidno, tak aj na desktope, ako aj na mobile, je už súčasťou notifikácie aj názov témy, v ktorej sa ten náš príspevok nachádza. Tento názov témy je zároveň linkom, na ktorý keď kliknete, presmeruje Vás rovno na ten dotyčný príspevok. Pokiaľ máte záujem vidieť aj časový údaj, kedy bolo "objatie" poslané (kým nespravím celkový výpis na vyššie spomínanej podstránke), tak stačí v danej notifikácii prejsť myškou ponad červené srdiečko. Vyskočí bublinka s daným časovým údajom:
    Zmeny na fóre - Stránka 8 Date_i10

  • Celé je to naďalej koncipované tak, že je možné svoje "objatie" odvolať. Vtedy o tom zmizne z notifikácií hláška u daného autora príspevku, a to (takmer) ihneď. Nemusí si on obnovovať webstránku. Všetko to obsahuje hneď viacero "počúvačov udalostí", ktoré zabezpečujú živú, takmer okamžitú reakciu na zmeny. To znamená aj to, že ak Vám niekto klikne na objatie, Vám sa o tom notifikácia zobrazí (takmer) ihneď - nie až pri znovunačítaní stránky. Vtedy sa napr. na desktope to biele srdiečko na hornej lište rozsvieti načerveno a začne striedavo sa rozsvecovať a zhasínať. Tiež sa ukáže zelená ikonka s počtom nových, neprečítaných notifikácií. Vyzerá to nejak takto: Zmeny na fóre - Stránka 8 Heartb10 Ospravedlňujem sa za nekvalitný gifový obrázok, mám to natáčané z obrazovky a v grafike som, žiaľ, dosť slabý. Každopádne naživo na fóre to rozsvecovanie vyzerá normálnejšie. Smile

  • Všimol som si pri preklápaní databázy, že viacerí z Vás máte uchované staršie notifikácie, ktoré ste si dosiaľ nevymazali. Tým, že moje pôvodné riešenie neevidovalo časový údaj, ani názov témy, ktoré sú teraz pre notifikáciu potrebné, tak zatiaľ sa Vám hore v zozname notifikácií (o objatiach) tieto Vaše notifikácie nezobrazujú. Musím ich do nového riešenia preklopiť zvlášť. Určite ich nestratíte, ak ste si ich náhodou nemazali úmyselne - dodám Vám ich tam v najbližších dňoch. Zatiaľ Vám tam budú pribúdať teda len tie, ktoré sú nové odteraz.


Takže v skratke:

  • funguje "objímacie" tlačidlo už aj na mobilovej verzii fóra (aj s výpismi "objímajúcich", aj s notifikáciami)
  • všetko to je "živé", počúva na zmeny - notifikácie sa Vám zobrazia (takmer) okamžite bez nutnosti znovunačítať fórum
  • ďalší krok bude preklopiť Vám staré nevymazané notifikácie (staršie než dnes Smile ) do Vášho zoznamu notifikácií
  • následný krok bude spraviť pre užívateľa výpis všetkých jeho notifikácií na samostatnej podstránke, resp. presne tam, kde je zoznam všetkých nevymazaných notifikácií jemu udelených lajkov (aby sme si mohli pozerať aj notifikácie vo väčšom počte, než len tých 10 najnovších, ako to teraz ponúka to biele srdiečko hore na lište vpravo).


Ďakujem Vám za všetku trpezlivosť. Smile Ďakujem
Želám Vám všetko dobré, kamarátky a kamaráti. community together  

S úctou
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zmeny na fóre - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Iacobus, vrana, Anonym woman and Patty_Pillow like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zmeny na fóre - Stránka 8 Empty Re: Zmeny na fóre

Odoslať  Matej Ne 12 jún 2022 - 22:12

Ahojte. Smile

V priebehu neskorého poobedia sa mi podarilo preklopiť do novej databázy Vaše staré, nevymazané notifikácie (o objatiach), ako som avizoval v predošlom príspevku, že sa na to chystám ako svoj ďalší krok. Celkovo mi to prišlo trošku prácne, nakoľko nový typ notifikácie si vyžaduje v databáze aj názov témy a časový údaj kliknutia na tlačidlo. Keďže už spätne nie je ani náhodou jednoduché zistiť čas, kedy Vám presne ktosi na Vaše "objímacie tlačidlá" klikol, zadal som všetkým klasický štartovací dátum 1.1.1970 o polnoci. Tak sa bude vedieť, že tieto notifikácie pochádzajú ešte zo "starého systému". Notifikácie o nových objatiach Vám však už odteraz, isteže, budú poskytovať reálny časový údaj. Yes

V novom systéme sú naše notifikácie radené podľa času, no a keďže tie staré majú spoločný čas v r. 1970, tak som Vám ich zoradil podľa dáta príspevkov, ktorých sa týkajú. To znamená, že som uplatnil logiku, že čím novší príspevok, tým je s ním prepojená notifikácia chápaná ako novšia (a teda sa zobrazuje viac navrchu). Je to len pre prípad týchto starých notifikácií, nové už teda sú nám zoraďované podľa reálneho času kliknutia na tlačidlo. Celkovo sa toto preklopenie týkalo 18 užívateľov a spolu niečo vyše 100 nevymazaných notifikácií. Smile

Ak je všetko v poriadku, tak by Vám osemnástim malo vpravo hore na lište blikať načerveno to srdiečko (alebo na mobile bliká namodro pozadie zas tamojšieho srdiečka). Mali by ste na tom srdiečku vidieť aj maličké číselko, čo je počet nových neprečítaných notifikácií. To je vlastne momentálne počet tých Vašich pôvodných notifikácií zo starého systému. Keď na srdiečko kliknete, zobrazia sa tie Vaše notifikácie, pričom blikanie srdiečka sa zastaví. Smile Máte tam teda znovu možnosť ich mazať, ak chcete. Smile

Ďalej plánujem:

  • Ako som už spomínal v minulom tunajšom príspevku, na podstránke "všetkých notifikácií" chcem k tým lajkovým (ktoré som nerobil ja, ale sú súčasťou služby, na ktorej beží toto fórum) pridať výpis všetkých notifikácií objatí pekne pohromade (desktopové zobrazenie totiž umožňuje zobraziť hore na lište iba prvých 10 najnovších, nie viac, a ak si chce teraz užívateľ pozrieť ostatné, tak sa to momentálne dá len na mobilovej verzii fóra). Embarassed

  • Chcem to trošku ešte šperkovať, trebárs aby, ak máte v zozname notifikácií kopec starých a srdiečko Vám začne blikať s tým, že máte trebárs 2 nové neprečítané notifikácie, tak aby sa Vám v danom zozname tie nové nejako vysvietili - aby z toho zoznamu bolo hneď jasné, ktoré sú vlastne tie nové (hoci sa to vždy dá pochopiť už len z toho, že najnovšie sú vždy tie prvé v poradí). Je to asi detail... ale zopár takých podobných drobných vylepšení mám už zapísaných v poznámkach, takže na tie sa podujmem ako krok číslo dva. Smile

  • Tretí krok bude už konečne (!) dokončiť ten tmavý mód na fórum; možnosť si prepínať na fóre medzi týmto terajším svetlým režimom a tmavým, akože-nočným. Je to už takmer vo finále a ja s tým toľko otáľam, že mi je až hanba. Embarassed ... akoby sa vždy našlo niečo dôležitejšie, alebo lákavejšie. Ospravedlňujem sa. very sad3

  • Neskôr, niekedy v priebehu leta, plánujem nové "plačúce" tlačidlo na spôsob fejsbukového Zmeny na fóre - Stránka 8 Cry_110 . Toto tlačidlo by sa však dosť líšilo od lajkov a objatí... napr. nebude sa vypisovať zoznam nickov v nejakej hláške, ale iba to chcem spraviť ako vyskakovaciu bublinku s nickami tých, ktorí na to klikli. Má ísť o tlačidlo vyjadrenia smútku, napr. reakcia na niečo nešťastné, tragické, smutné, najmä dajme-tomu udalosť, ktorá sa netýka osobne toho, kto o nej píše (a teda keď mu nie je relevantné klikať na "objatie").

Ďakujem Vám za prečítanie, priatelia. Ďakujem
Želám Vám všetko dobré, držme sa! community together

matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zmeny na fóre - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Iacobus, vrana and Anonym woman like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zmeny na fóre - Stránka 8 Empty Re: Zmeny na fóre

Odoslať  Iacobus Po 13 jún 2022 - 14:47

Ďakujem pekne, @Matej.
Notifikácie o srdieckach sa mi preklopili.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zmeny na fóre - Stránka 8 Empty Re: Zmeny na fóre

Odoslať  Matej Ne 19 jún 2022 - 18:40

Matej napísal:(...) na podstránke "všetkých notifikácií" chcem k tým lajkovým (...) pridať výpis všetkých notifikácií objatí pekne pohromade (desktopové zobrazenie totiž umožňuje zobraziť hore na lište iba prvých 10 najnovších, nie viac (...) )

Ahojte, kamaráti. Vitaj

Zadanie sa mi podarilo dnes dokončiť. jumping Hoci sa to celé môže zdať nezainteresovanému človeku ako niečo banálne (na spôsob: čo také ťažké môže byť na nejakých notitifikáciách?!), musel som počas kódikovania vyriešiť nemálo orieškov, ktoré mi vcelku potrápili makovicu. Na druhej strane ma to veľa naučilo a pochopil som, či nadobudol skúsenosti s takými záležitosťami, ktoré sa mi v ďalšej budúcnosti vo veci programovania určite zídu. A to aj napriek tomu, že niektoré tie prístupy a algoritmy bývajú dnes už súčasťou komplexných riešení tretích strán, ktoré programátori často iba preberajú a iba si ich prispôsobujú. Inými slovami, niekedy som znovuobjavoval koleso, ktoré už dávno inde zverejňujú ako hotovú vec. Myslím si však, že je dobre, že idem aj touto cestou, lebo nechcem sa len učiť koncepty, že ako fungujú a ako si ich prispôsobiť - chcem byť schopný si sám stavať program trebárs aj "na zelenej lúke", od podlahy. Chápem, že v daných zamestnaniach by znovuobjavovať koleso bolo neefektívne, no mne sa to fakt pre mňa ako "učňa" naozaj vidí tak, že by som si takouto fázou štúdia jednoducho prejsť mal. Pretty good

Takže... ak si kliknete pri prihlásenom stave hore na lište na srdiečku na "Pozrieť všetky notifikácie", presmeruje Vás to na podstránku fóra, kde boli doteraz Vaše nastavenia notifikácií a Váš zoznam nevymazaných notifikácií lajkov. Teraz po novom tam pod týmto vymenovaným je aj zoznam notifikácií "objatí". Ak je zoznam prázdny, vyzerá to takto:

Zmeny na fóre - Stránka 8 Noanot10

Ak v ňom čosi je, tak to vyzerá zhruba takto:

Zmeny na fóre - Stránka 8 Notifl10

Tlačidlo "Odstrániť" fungovalo už voľakedy v pondelok, dnes už funguje aj "Odstrániť všetko". Pri jeho kliknutí sa zobrazí overovacie okno:

Zmeny na fóre - Stránka 8 Overen10

Ak kliknete na "Áno", tak sa vymažú všetky Vaše notifikácie "objatí". Zrušiť okno môžete nielen tlačidlom "Zrušiť", ale aj voľným stlačením enteru. Rovnako, keď kliknete na "Odstrániť", a nemáte pritom nič zaškrtnuté, tak nasledujúce okno tiež nemusíte zrušiť tlačidlom "Ok", ale aj iba púhym enterom:

Zmeny na fóre - Stránka 8 Nonoti10

Pozor, tlačidlo "Odstrániť všetko" v zozname lajkov, ktorý je nad zoznamom "objatí", som nerobil ja, a ono nezobrazuje overovacie okno. Pri svojom tlačidle som usúdil, že sa overovacie okno hodí, ak by ste náhodou na tlačidlo klikli omylom, a pritom nič odstraňovať záujem nemáte. Smile

Naraz sa zobrazí v tabuľke 20 notifikácií, potom sa to začne lámať na strany. To znamená, že sa zobrazia ikonky s jednotlivými stranami a môžete sa medzi nimi preklikávať. Hoci kódik za tým je vlastný, vizuál som urobil na podobný štýl, aký je tu na fóre použitý aj inde. V prípade, ak kliknete na text "Strana X z Y", tak vyskočí mini-okienko, kde môžete vpísať nejaké konkrétne poradové číslo strany, ktorú si želáte zobraziť. Ak by ste tých notifikácií mali časom veľmi veľa, bude sa Vám tak ľahšie preklikávať medzi stranami, lebo sa môžete hodiť rovno na tú, ktorú si želáte:

Zmeny na fóre - Stránka 8 Pagevi10

Spravil som to tak, že odoslať číslo strany v danom okienku môžete po vpísaní aj enterom... nemusíte myšou klikať na "Zobraz stranu". Ak tam vpíšete stranu, ktorá neexistuje, alebo tam vpíšete nejaké "čudo" (trebárs písmená), tak vypíše hlášku:

Zmeny na fóre - Stránka 8 Nonein10

Notifikácie sú tu naďalej zoradené od najnovších po najstaršie - na prvej strane navrchu najnovšia, smerom dolu staršie, a na ďalších stranách postupne čoraz staršie. Tie, ktoré sa Vám tam preklopili z čias, keď bol tento systém spravený inak, tak tam máte teda ten údaj 1.1.1970 o 0:00 UTC, resp. o jednej hodine nášho času. Smile To som už spomínal minule. Skúmavý

Ďakujem Vám, kamarátky a kamaráti. Ďakujem
Prajem Vám všetko dobré, držme sa! community together

S úctou
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zmeny na fóre - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

kimi2028, Iacobus, vrana and Anonym woman like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zmeny na fóre - Stránka 8 Empty Re: Zmeny na fóre

Odoslať  Mous Pi 28 október 2022 - 19:07

Ahoj@Matej,chcem sa opýtať,či sa nechystáš urobiť aj usmiate veselé tlačidlo.

A keď sa skroluje na PC,neviem akosi nájsť šípku "späť o stranu". Tá by sa fakt šikla.

dík za odpoveď
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 855
Reputácia Reputácia : 184
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zmeny na fóre - Stránka 8 Empty Re: Zmeny na fóre

Odoslať  Matej Ne 30 október 2022 - 10:45

Mous napísal:chcem sa opýtať,či sa nechystáš urobiť aj usmiate veselé tlačidlo.

Ahoj @Mous. Smile

Ďakujem za podnet. Aj som v minulosti rozmýšľal, že by sa tlačidlo s usmiatym smajlíkom mohlo pridať - technicky by som to v tejto chvíli vedel spraviť. Len som sa vždy obával, že či nehrozí, že sa bude dať zneužiť na vyjadrenie výsmechu. Niečo na spôsob, ako keď je na facebooku smiace tlačidlo a ľudia ho použijú aj vtedy, keď niekto svojím príspevkom či statusom nemá v úmysle byť vtipný, ale myslí trebárs svoj názor vážne. A ľudia, ak klikajú na toto tlačidlo, tak sa vlastne nad jeho príspevkom smejú, vysmievajú sa mu. Preto som sa tak trochu bál vytvárať aj tu na fóre priestor pre takéto potenciálne reakcie. Možno teraz tu nie sme taká konštelácia aktívnych prispievateľov, ktorí by to takto robili, ale musím rátať do budúcna s hocičím. Ale uvedomujem si, že asi nemáš na mysli smiace tlačidlo, ale len usmiaty smajlík. No i tak sa trochu toho bojím. Ty osobne ako chápeš takéto tlačidlo? V ktorých situáciách si vieš predstaviť, že by naň čitateľ príspevku klikol? Možno to Ty vidíš a uvedieš mi to v inakšej perspektíve, takže si napokon uvedomím, že sa bojím zbytočne. Smile

Mous napísal:A keď sa skroluje na PC,neviem akosi nájsť šípku "späť o stranu". Tá by sa fakt šikla.

Na klasickom PC-zobrazení fóra je šípka späť alebo šípka dopredu, keď sa chceme posúvať medzi stranami tej istej témy, na dvoch miestach - úplne hore nad prvým príspevkom strany, alebo úplne dole pod posledným príspevkom strany:

Zmeny na fóre - Stránka 8 Arrowb10

Alebo uvažuješ tak, že by si chcel mať aj hocikde na strane dané šípky, aby si sa nemusel preskrolovať úplne dole, či úplne hore? Ak áno, vedel by som si to predstaviť vyriešiť podobnou šípok, aké sú na pravej strane fóra:

Zmeny na fóre - Stránka 8 Arrow10

Boli by otočené doprava, alebo doľava, a boli by po ľavej strane fóra a po pravej strane fóra - a to približne v strednej výške okna prehliadača. Boli by svojím postavením fixné, takže by sa pri skrolovaní príspevkov na tej istej strane témy nehýbali. To znamená, že kedykoľvek by sme sa vedeli prekliknúť o stranu dozadu, alebo o stranu dopredu, a to aj trebárs ak sme akurát nastavení na piaty, šiesty príspevok strany... a teda nebola by žiadna potreba ísť hľadať šípku úplne dole, či úplne hore.

Ale treba však povedať, že sa užívateľ väčšinou chce prekliknúť o stranu dozadu alebo dopredu vtedy, keď je na prvom, alebo na poslednom príspevku strany. Lebo predpokladá sa, že číta do radu... Preto vo väčšine prípadov takáto šípka stačí tam, kde je aj teraz.

Daj potom vedieť, či by si si to takto predstavoval ako možné riešenie, alebo či stačí predsa len tá šípka, ktorú som Ti ukázal na vyššie uvedenom obrázku a ktorá sa nachádza na strane úplne hore, alebo na strane úplne dole. Smile

Ďakujem za podnety a prajem všetko dobré.
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zmeny na fóre - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zmeny na fóre - Stránka 8 Empty Re: Zmeny na fóre

Odoslať  Mous Ne 30 október 2022 - 10:58

@Matej
Smiace tlačidlo môže byť aj ako výsmech, my tu paranoidní to horšie chápeme🙂. Myslel som ale takéhoto norm.smajla,obyčajného. Malo by to byť použité vtedy, keď je príspevok smiešny. Občas sa to stáva, že aj rozosmeje. No nie je to asi tak časté,tak neviem,ako uznáš. Pri našich ťažkostiach to môžeme hodnotiť proti sebe, pritom však si nemyslím,že by to niekto používal proti nám. Asi som ti nepomohol.
A šípka späť by sa myslím zišla. Dík že si mi to vysvetlil. Ide o to,že keď na PC kliknem na fórum(ja nečítam príspevky po rade, kedže ich čítam priebežne) a nejakú tému, a chcem ísť späť, musím sa vrátiť cez tlačítko domov vľavo hore a to ma vždy dá až na začiatok. Veď porozmýšľaj, určite by to bolo plus🤓
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 855
Reputácia Reputácia : 184
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zmeny na fóre - Stránka 8 Empty Re: Zmeny na fóre

Odoslať  Saladin Ne 13 november 2022 - 14:28

@Matej, máš v kóde niekoľko bugov.
1) mám zvolenú angl., ale text je v SJ.
2) klikol som na toho uplakaného žltého panáčika, ale nezobrazil sa zoznam tak ako pri ďalších 2 tlačítkach.

Zmeny na fóre - Stránka 8 X3aL5nw

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 520
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zmeny na fóre - Stránka 8 Empty Re: Zmeny na fóre

Odoslať  Matej Ne 4 december 2022 - 9:03

Saladin napísal:1) mám zvolenú angl., ale text je v SJ.

Ahoj @Saladin. No, vlastne vedome som to od začiatku implementoval len po slovensky. Nemám možnosť spolupracovať s databázou fóra priamo, nemám teda ani zoznam, kto má aký jazyk nastavený. Musím si takéto niečo spraviť sám - rozmýšľam už nejaký čas, že tu na to zriadim malú podstránku na spôsob "Nastavení", ktorá by komunikovala s mojou databázou na schizo.sk a kde by si užívateľ nastavil napríklad aj jazyk, a išlo by o niečo, čo by ovplyvňovalo práve tie moje skripty, a teda aj to, čo moje skripty prekladajú. Pravdepodobne sa k tomu podujmem po skúškovom období.

Saladin napísal:2) klikol som na toho uplakaného žltého panáčika, ale nezobrazil sa zoznam tak ako pri ďalších 2 tlačítkach.

No, v skutočnosti som avizoval v príspevku, kde som tento nový prvok na fóre predstavoval, že klasický zoznam, ako pri tých dvoch druhých tlačidlách, sa nebude v tomto prípade vypisovať, ale sa zobrazí ako vyskakovacia bublinka pri poukázaní kurzorom ponad tlačidlo. Viac v príspevku tu. Na Tvojom obrázku je to teda vlastne tak, ako to má byť - nick Saladin tam vidím správne vnútri bublinky.

Ilustračný príklad:
Zmeny na fóre - Stránka 8 Sorry_10

Ďakujem za podnety. Čo sa týka tej angličtiny, potvrdzujem teda ešte raz, že hoci som to najprv robil vedome len po slovensky, chápem, že bez možnosti prispôsobiť výpisy užívateľom zvolenému jazyku to nie je kompletné. Takže sa na to časom podujmem.

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zmeny na fóre - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zmeny na fóre - Stránka 8 Empty Re: Zmeny na fóre

Odoslať  Saladin So 10 december 2022 - 18:49

Je to len "optional" - chcel som o tom informovať..
Matej napísal:sa k tomu podujmem po skúškovom období.
S pokorou si uvedomujem, že v tejto situácii by som nevládal študovať na VŠ. A to som sa na skúšky učil iba deň predtým /našťastie sme nemali predmety, na ktorých bolo veľa memorovania/. Som z toho smutný (nesťažujem sa)..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 520
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 8 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore