Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Zmeny na fóre

Strana 7 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zmeny na fóre - Stránka 7 Empty Re: Zmeny na fóre

Odoslať  Matej St 10 november 2021 - 19:45

Ahojte. Vitaj

Veľmi Vám ďakujem, @vrana a @Iacobus, za spätnú väzbu, ako aj za zakliknutie tlačidla s tým, že ste ho nechali v stave zakliknutom, čiže vidím aj ja, že sa Váš nick zobrazuje vo výpise "objímajúcich" korektne. Vyzerá to, že všetko beží dobre. Dojatie

Dnes som dotiahol teraz večer ešte zopár detailov:

  • zjednotil vzhľad výpisu "objímajúcich" a výpisu "lajkujúcich"
  • odstránil bodku za vetou, vypisujúcou "objímajúcich" (podľa vzoru výpisu lajkujúcich)
  • dotiahol kód tak, aby nebolo umožnené kliknúť na tlačidlo samému sebe, resp. svojmu vlastnému príspevku - skúste si poslať objatie samému sebe, mala by Vám vyskočiť informačná hláška, že sa to už nedá...

Čo ďalej v pláne v tejto veci? V prvom rade chcem poriešiť tie notifikácie, aby sa Vám kdesi dalo na známosť, že Vás niekto takto emočne podporil. Ak Vám teraz pošle objatie niekto na príspevok, čo ste napísali možno pred týždňom či dvoma, tak ak nemáte dôvod sa spätne k svojmu príspevku vracať, tak Vám toto "objatie" skrátka unikne. A to si myslím, že by bola škoda, ak by som to v takomto stave nechal. Zronený

Zatiaľ nám všetkým teda prajem šťastné objímanie. laughing community together
Všetko dobré, kamaráti.

S úctou
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zmeny na fóre - Stránka 7 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Iacobus and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zmeny na fóre - Stránka 7 Empty Re: Zmeny na fóre

Odoslať  Matej Po 15 november 2021 - 0:04

Ahojte. Vitaj

Notifikácie vo veci "objímajúceho" tlačidla sa mi podarili v toto poobedie a večer nasadiť na fórum. Sú v pravom hornom rohu pod tým farebným srdiečkom (opäť zatiaľ len na desktopovom zobrazení):

Zmeny na fóre - Stránka 7 Iadne_10

Po všelijakom možnom testovaní a vychytávaní múch sa mi zdá, že fungujú korektne. Majú ešte predsa len 1 neošetrenú situáciu, ktorú poriešim zas potom, nakoľko je už veľa hodín a musím ísť buvať. very sad3 Nebráni tomuto ostrému nasadeniu na fórum, takže môže počkať. Až ma to škrie ísť si ľahnúť a ísť do práce ráno - radšej by som kódoval takéto veci, prípadne aj tie do školy. Musím si preto v hlave upratať priority. Embarassed

V dôsledku uvedeného napíšem nejaký pokec ohľadom tých Notifikácií najskôr zajtra. Zatiaľ teda iba informácia, že fungujú, autorom príspevkov tam na tom spomenutom mieste sa dáva na známosť, že kto a v ktorom príspevku tomu autorovi klikol na objímajúci emotikon. Prikladám zopár print-screenov z toho, ako som to testoval, na základe čoho si môžete prípadne spraviť predstavu, ako sa Vám prípadná notifikácia zobrazí. Smile




Zmeny na fóre - Stránka 7 Alojzn10




Zmeny na fóre - Stránka 7 Odstra10




Zmeny na fóre - Stránka 7 Rednov10



Dobrú noc, priatelia, a príjemný nový deň zajtra. community together
matej
Sleep

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zmeny na fóre - Stránka 7 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Iacobus and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zmeny na fóre - Stránka 7 Empty Re: Zmeny na fóre

Odoslať  Matej St 17 november 2021 - 11:27

Ahojte. Smile

Ako som prisľúbil, píšem maličký pokec k tým Notifikáciám. jumping

Pravdepodobne dosť veľa sa dalo vyčítať z tých priložených obrázkov, ktoré som Vám poskytol ako print-screeny v príspevku vyššie. Asi najdôležitejšie z toho však je, že by bolo možno vhodné, aby ste v prípade zobrazenej nejakej notifikácie využívali tlačidlo šedého krížika, ako som vyznačil na obrázku tu:

Zmeny na fóre - Stránka 7 Snzymk10

Je to tlačítko na odstránenie aktuálne zobrazených notifikácií - pozastavenie sa myškou nad tlačítkom o tom informuje bublinkovou nápovedou:

Zmeny na fóre - Stránka 7 Odstra11

Tým sa Vám notifikácie odstránia, resp. ich označíte akoby za vybavené a ony zmiznú. Následne budete v budúcnu vedieť, keď príde nová notifikácia, že je skutočne nová.
V súvislosti s tým, ako som tie Notifikácie nakódoval, tak je možné poskytnúť info o nasledovných vlastnostiach:

  1. Nadpís "Nové" je gifový obrázok, ktorý bliká (strieda sa čierna a červená farba), aby nám to na bočnom paneli fóra lepšie "skočilo do očí."
  2. Zelený obrázok s darujúcim srdcom Zmeny na fóre - Stránka 7 Zeleny10 nič nerobí, iba prispieva k určitému vizuálu celej veci a má niesť posolstvo, že "na Vás niekto myslí." Smile
  3. Text v notifikácii, ktorý znie "v tomto Tvojom príspevku" je linkom, odkazom na ten príspevok, v ktorom Vám dotyčný klikol na objímajúce tlačidlo - v budúcnu by som si vedel predstaviť sa to pokúsiť spraviť tak, aby sa hneď aj napísalo, akej témy je súčasťou ten náš príspevok. Notifikácie o lajkovaní z rúk našich webmasterov totiž takúto informáciu obsahujú a nie je to na škodu.
  4. Tento miniprogramček nie je "živým počúvačom" zmien, ako sa to asi nevhodne preloží z IT-slovníka do slovenčiny. Skrátka, ak Vám niekto počas Vášho zobrazeného fóra klikne na emotikon objatia, tak Vám sa notifikácia o tom zobrazí až po obnovení webstránky. Nie naživo hneď, ale zistíte to až po znovunačítaní webstránky. Môže to znamenať stlačenie tlačidla "Refresh" v prehliadači, môže to znamenať čas, až keď sa znovu nalogujete do fóra, môže to znamenať ale aj iba to, že sa prekliknete na inú podstránku fóra, trebárs do inej témy na fóre. Aj to postačí na to, aby sa Vám už nová notifikácia ukázala. Urobiť to tak, aby to živo počúvalo zmeny, je síce možné, ale v súčasnosti som to aspoň zatiaľ poriešil skôr tamtým spôsobom. Embarassed Smile
  5. Objímajúce tlačidlo je od začiatku koncipované tak, že je možné jeho zakliknutie "odvolať". Znovukliknutím sa "objatie" vymaže a odstráni sa aj nick z výpisu "objímajúcich". Nemám na to nejaký zvláštny premyslený dôvod, skôr som sa naozaj prosto inšpiroval tým fejsbukom, kde sa naše lajky dajú vziať späť. Vo veci notifikácií to potom znamená, že sa notifikácia taktiež odstráni (ak ju však užívateľ už vidí, tak mu zmizne až po znovunačítaní webstránky). Autorovi príspevku nie je odoslaná žiadna notifikácia o tom, že zakliknutie tlačidla bolo odvolané - skrátka mu to len zmizne z notifikácií, a ak tieto notifikácie ešte nestihol vidieť, tak ani nebude tušiť nič, že tam niekedy bola.
  6. Samozrejme, zatiaľ toto všetko len na desktopovom zobrazení a pri prihlásenom stave.

Bod, ktorý som uviedol ako štvrtý, súvisí s určitým nedostatkom, ktorý musím v kóde časom ešte doriešiť. Asi nie hneď dnes, lebo sa musím ísť, žiaľ, venovať škole, no časom sa k tomu budem musieť dostať. Totiž tým, že to nie je "živé", tak ak máte zobrazené notifikácie aktuálne v danom čase, a ktosi Vám v tom klikne súbežne na tlačidlo, tak Vám by sa mala zobraziť o tom notiifikácia po obnovení stránky, však? Tak som písal... ale problém nastane vtedy, ak Vy si notifikácie "vybavíte" a odstránite následne šedým krížikom. Vtedy sa totiž odstránia všetky notifikácie, a to aj tá čerstvá nová, ktorá by nabehla po Vašom znovunačítaní stránky. A tým pádom sa Vám vôbec nedostane o novom "objatí" žiadne echo - vymazali ste ho skôr, než ste si ho vôbec stihli prečítať. Toto je, myslím, veľmi nepekný bug. Keďže masovo na "objatia" neklikáme, tak opravu tejto veci sa pokúsim naplánovať až po vybavení niektorých školských úloh. V hlave mám predstavu implementovať vec tak, aby sa rozlišovalo, ktorú notifikáciu ste už "vybavili" a ktorú ešte nie. A následne, aby pri "šedom krížiku" sa odstránili skutočne len tie reálne "vybavené". Ako rozlíšiť vybavené od nevybavených, to už mám tiež nejak v hlave načrtnuté, tak už len si k tomu sadnúť. Embarassed

Ďakujem Vám za všetku trpezlivosť a podporu, kamarátky a kamaráti. Ďakujem
Prajem Vám všetko dobré, nech sa Vám darí. Dojatie

S úctou
matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zmeny na fóre - Stránka 7 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Iacobus and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zmeny na fóre - Stránka 7 Empty Re: Zmeny na fóre

Odoslať  Matej So 18 december 2021 - 12:54

Ahojte. Smile

Doobeda som sa chcel trošku zrealaxovať niečím takpovediac zábavným (resp. nepovinným), a tak som sa opäť trošku zašil v javascriptoch. Tie ma veľmi bavia. Dojatie Pridal som sem na naše fórum funkcionalitu, ktorá je na mnohých weboch už bežnou vecou a aj na našom fóre v mobilovom zobrazení tiež už fungovala dlhý čas. Ide o modré tlačítko so šípkou v pravom dolnom rohu Vášho okna, ktoré sa zjaví po tom, ako scrollujete obrazovku smerom dolu. Po jeho kliknutí sa šikovno obrazovka prescrolluje naspäť hore. Osobne som na fóre skôr na desktopovej verzii väčšinu času, takže mi takéto niečo tu dosť chýbalo, nakoľko fórum je "na výšku" dosť dlhé, a riešiť to uchopovaním beháčika v okne mi prišlo iba ako dočasné riešenie. Urýchľovanie skrolovania v nastaveniach myši mi tiež neprišlo vhodné. A tak som to tu šupol aj na desktopovú verziu.

Zmeny na fóre - Stránka 7 Up210

Zmeny na fóre - Stránka 7 Scroll10

Držím palce. community together

matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zmeny na fóre - Stránka 7 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Iacobus, Juraj, vrana and Sweetheart like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zmeny na fóre - Stránka 7 Empty Re: Zmeny na fóre

Odoslať  vrana So 18 december 2021 - 13:37

Túto funkciu poznám, ale ešte ju nemám odskúšanú, takže je to dobrá vecička, ako aj na použitie v navigácii, kde ťa samotná navigácia skroluje tam, kde si klikol.
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej and Sweetheart like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zmeny na fóre - Stránka 7 Empty Re: Zmeny na fóre

Odoslať  Matej So 18 december 2021 - 19:50

Ahojte. Pretty good

Ešte som sa mi chcelo s tým, čo som na obed opísal, trochu hrať, takže som napokon doplnil aj tlačítko, ktoré naskroluje okno dolu.  Embarassed

Zjednotil som zároveň vizuál tohto ďalšieho tlačítka s tým už na obed predstaveným:

Zmeny na fóre - Stránka 7 Down210 Zmeny na fóre - Stránka 7 Up211

Jedno je teda umiestnené v okne prehliadača vpravo dolu, druhé vpravo hore. A oba reagujú a vyskakujú na obrazovku podľa toho, ako skrolujete. Čiže som si skúšal už robiť aj "počúvače" udalostí v "dokumente" a využil som aj nejaké to tzv. jquery, ktoré mi niektoré veci zjednodušilo. Dojatie

Osobne niekedy idem na fórum a skôr, než začnem čítať nové príspevky, tak ma zaujíma, kto je tu práve online. A tak sa teda potrebujem šikovno dostať dolu naspodok fóra, kde sú tieto údaje vycapené. Smile A aby som to už nemusel robiť (či nemuseli robiť) zdĺhavým skrolovaním myšou, alebo teda tým pôvodným spôsobom cez uchopovanie beháčika na okne, tak sa mi na to, a možno aj niektorým z Vás, šikne práve tlačítko šípiace dolu. Dojatie 2

S vrúcnym pozdravom
matej
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zmeny na fóre - Stránka 7 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zmeny na fóre - Stránka 7 Empty Re: Zmeny na fóre

Odoslať  relouth Ut 21 december 2021 - 12:32

Matej mohol by si urobit forum v jednoliatej farbe a nie tak ako to je teraz, ze kazdy druhy prispevok, je trochu tmavsi ako predlosli? Bolo by fajn nechat len v tych svetlejsich farbach. Popripade urobit novu sablonu, ktara by sa dala zmenit v nastaveniach. Pri pouzivani dark rezimu v chrome mi to mierne blbne.
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zmeny na fóre - Stránka 7 Empty Re: Zmeny na fóre

Odoslať  Matej Št 23 december 2021 - 20:09

relouth napísal:Matej mohol by si urobit forum v jednoliatej farbe a nie tak ako to je teraz, ze kazdy druhy prispevok, je trochu tmavsi ako predlosli? Bolo by fajn nechat len v tych svetlejsich farbach. Popripade urobit novu sablonu, ktara by sa dala zmenit v nastaveniach.  Pri pouzivani dark rezimu v chrome mi to mierne blbne.

Skúsim porozmýšľať a uvidím, čo vymyslím. Najmä vytvoriť šablónu zmeniteľnú, či dokonca modifikovateľnú užívateľom v jeho nastaveniach, mi príde ako zaujímavá výzva. Dám vedieť potom po preskúmaní možností, ako na tom vec je. Ďakujem Ti za tip, relouth. Super!

matej
Dojatie 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zmeny na fóre - Stránka 7 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zmeny na fóre - Stránka 7 Empty Re: Zmeny na fóre

Odoslať  kimi2028 Pi 14 január 2022 - 18:19

Matej náš zmenil nám fórum. Super práca, admin. Si super. lol!
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zmeny na fóre - Stránka 7 Empty Re: Zmeny na fóre

Odoslať  Matej So 5 február 2022 - 11:41

Ahojte. Smile

V súvislosti s príspevkom @reloutha v téme "Ako sa dnes máš", v ktorom sa zveril so svojou bolestnou skúsenosťou, som si pri snahe "poslať mu objatie" uvedomil, že tlačidlo nefunguje. Fungovalo na väčšine podstránok, no zrovna v jeho príspevku nereagovalo. Teď zrána som to preskúmal a identifikoval som istý bug v mojom kódiku, ktorý sa mi, našťastie, podaril vzápätí opraviť. Takže hlásim, že už je to v poriadku.  Vybavené

Iba som chcel dať takéto echo, že tu bola chybička, na ktorú ste mohli niektorí naraziť, a reku že už je to ok. Smile

Držím palce. Smile

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zmeny na fóre - Stránka 7 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

kimi2028 and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zmeny na fóre - Stránka 7 Empty Re: Zmeny na fóre

Odoslať  Matej So 5 marec 2022 - 15:56

Ahojte, priatelia. Smile

Súčasťou dnešného "balíčka" úprav na fóre je zmena textu výpisov posledných príspevkov v témach, a to tak, aby boli konečne v slovenčine. Ak je tam nejaký dátum, tak je upravený na slovenský formát už dávno, ale pokiaľ bol posledný príspevok v téme publikovaný dnes, alebo včera, tak sme tam mali výpisky ešte v angličtine ("Today at", "Yesterday at"). Oddnes sú už aj tieto v slovenčine. Smile

Zmeny na fóre - Stránka 7 Togeth10

Zmeny na fóre - Stránka 7 Lastto10

Takto som postupne poslovenčil už viaceré sekcie fóra za posledné obdobie. Ešte však naďalej je veľa elementov a sekcií na fóre v angličtine. Preklad info-hlášky o cookies bol predvolene v češtine a tam to mám preklopené do slovenčiny asi tak napoly. Žiaľ, ako som už spomínal aj inokedy, nemám možnosť na fóre editovať php kódy, preto všetky tieto veci, pokiaľ samotní webmasteri neponúkajú také a onaké výpisy v slovenčine (napriek tomu, že máme na fórum zvolenú slovenčinu ako predvolený jazyk), musím prerábať prostredníctvom javascriptu. Spomalenie načítavania fóra si následne vždy testujem a zdá sa, že sa fórum načítava zatiaľ takmer bez zmien v rýchlosti. Aspoň podľa mojich testov. Koniec koncov, tieto konkrétne skripty nie sú výpočtovo náročné pre naše zariadenia. Yes

Cieľ je v tejto veci taký, že ak bude mať užívateľ predvolenú na fóre slovenčinu, tak bude mať na fóre všetko po slovensky (okrem príspevkov prispievateľov isteže Smile ). Robím to postupne, keď vyjde čas, lebo hoci to implementačne je vlastne relatívne jednoduché, nie vždy sa mi chce tomu venovať čas, najmä keď viem, že väčšine kde-tu primiešaná angličtina doteraz nevadila. laughing

S pozdravom
matej
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zmeny na fóre - Stránka 7 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zmeny na fóre - Stránka 7 Empty Re: Zmeny na fóre

Odoslať  Matej Ut 17 máj 2022 - 20:34

Ahojte. Smile

Na fóre pribudla nová drobná funkcionalita. Pretty good

Kto z Vás zakladal novú tému, tak vie, že sa mu pritom ponúka možnosť pripojiť k svojej téme anketu. Táto anketa bola doteraz vždy anonymná, takže sme výsledky hlasovania videli len v percentách a v počte hlasov, zatiaľ čo sme nevideli, kto presne z prihlásených používateľov dal ktorej možnosti hlas. Táto anonymita v ankete je naďalej možná, ale nové je to, že autor témy si môže v možnostiach zvoliť, že jeho anketa anonymná nebude, a teda sa zobrazí pri jednotlivých voľbách v hlasovaní výpis tých nickov, ktoré na danú voľbu klikli. Záleží vždy na zakladateľovi ankety, či bude chcieť ponechať svoje hlasovanie anonymné, alebo po novom verejné. Východzia voľba je anonymné hlasovanie.

Pod príspevkom zakladajúcim novú tému je teda takáto nejaká možnosť, ako vidno na obrázku:

Zmeny na fóre - Stránka 7 Anketa10

Ak chceme urobiť hlasovanie verejné, zaklikneme možnosť "Áno" v riadku "Display the list of members who voted on the poll" (Zobraziť zoznam členov, ktorí hlasovali v ankete). Okrem toho je ešte potrebné zakliknúť možnosť "Áno" aj v riadku "Display the list of members who voted for each choice" (Zobraziť zoznam hlasujúcich členov pod každou voľbou). Bez "Áno" v tomto druhom riadku by sa nám zobrazil len všeobecne zoznam ľudkov, ktorí sa vôbec ankety zúčastnili, no nevideli by sme, ktorej konkrétnej voľbe hlas ten-ktorý účastník dal. Možno niektorí z Vás však naopak niečo takéto budú cielene chcieť, takže si vtedy ako autori ankety ponechajú v tomto druhom riadku možnosť "Nie". Smile

Ankiet na fóre nemávame veľa, iba sem-tam, nepravidelne. Ale aj tak som Vás chcel o tejto novej funkcionalite, ktorú nám tu webmasteri z Forumotion, pod ktorým nám naše fórum beží, pridali, informovať. Smile

Držím palce. Vitaj

Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zmeny na fóre - Stránka 7 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 7 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore