Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Novinky na fóre

Goto down

• Zaslať odpoveď

Novinky na fóre Empty Novinky na fóre

Odoslať  Matej So 25 jún 2022 - 19:29

Ahojte, priatelia. Smile

Táto téma nadväzuje na tému "Zmeny na fóre". Tú som nechcel už premenovávať a meniť jej kategóriu, tak som radšej založil novú, pričom jej názov "Novinky" má odrážať o čosi sympatickejšiu informáciu, než slovo "Zmeny". Viem, že niektorí ľudkovia, myslím všeobecne, nemajú radi príliš zmeny, pričom na pojem "Novinky" možno majú lepší ohlas. Možno aj preto, že slovo "zmeny" evokuje, že musia niečo zaužívané meniť, zatiaľ čo slovo "novinky" v sebe zväčša nenesie túto príchuť. Mnohé novinky, ktoré som za posledné obdobie avizoval v téme "Zmeny na fóre" totiž boli zväčša takého charakteru, že od užívateľa nič nové nevyžadovali, iba mu priniesli nové možnosti, ktoré, ak chce, vie aj pokojne ignorovať. Very Happy A pojem "zmeny" má pritom tú príchuť, že sa akoby od človeka bude niečo požadovať - v tom vidím medzi týmito pojmami istý rozdiel, síce nie prísne logický, ale skôr len v tej "sémantickej príchuti". Very Happy

Každopádne, podaril sa mi konečne dať do ako-takej funkčnej podoby tmavý/nočný mód na fórum. Hore vpravo na desktopovom zobrazení máme odteraz maličký prepínač:

Novinky na fóre Light10

Keď ho dáte klikom do polohy smerom od slniečka k mesiačiku, tak sa Vám osobne v prehliadači zapne tmavý režim:

Novinky na fóre Dark11

Zmena funguje (takmer) okamžite, netreba znovunačítavať stránku. Rovnako aj spätné vrátenie do svetlého režimu. Je to riešené na báze cookie, ktorý, ak si náhodou nemažete často cookies z prehliadača, tak Vám jeho platnosť vydrží dlhší čas. Tým chcem povedať, že keď nabudúce prídete na fórum a nemazali ste si cookies medzičasom, tak sa Vám fórum dá do takého režimu, aký ste si ho naposledy zvolili. Východzí je svetlý, takže ak si cookies vymažete, tak pri opätovnom príchode na fórum naskočí svetlý režim. Zároveň toto riešenie znamená, že prepínač vedia využívať aj neprihlásení užívatelia, či hostia na fóre.

Odporúčam tým z Vás, ktorí na fórum chodíte tak, že máte fórum v tmavom režime na základe riešenia z nejakého doplnku prehliadača, tak aby ste si v tom doplnku fórum dali do zoznamu výnimiek. Myslím, že každý taký poriadny doplnok na tmavý mód niečo ako zoznam výnimiek obsahuje. Ale zas to je iba rada, lebo možno sa Vám naopak jeho riešenie tmavého módu páči viac, než tmavý mód, ktorý som spráskal ja. To chápem. Embarassed

V tejto súvislosti mi následne napadá, že celé to moje riešenie nie je vôbec dokonalé. Mnohé veci v kóde sú, mám pocit, robené, ako keď sa na ľavej strane hlavy poškriabate cez hlavu pravou rukou. Very Happy Ale to som si už na sebe všimol, že mnohé veci robím spočiatku "všelijako", a až časom v priebehu nadobúdania skúseností a vedomostí zisťujem, že mnohé veci sa dajú spraviť oveľa jednoduchšie a prehľadnejšie. Smile Niektoré elementy nie sú taktiež úplne dobré - pričom hádam prípadné chyby v zobrazení v priebehu ďalšieho času poopravujem. Ak budete chcieť, môžete mi prípadné chyby v zobrazení, ak na nejaké na tmavom móde natrafíte, povedať a skúsim to dať do poriadku. Smile

Osobne sa mne viac páči svetlý mód, musím sa Vám priznať. Smile A na ňom tu aj budem naďalej chodiť. Ale mal som v hľadáčiku už teda dosť dávno tu dať možnosť užívateľom prepnúť si aj na tmavý mód, ak by chceli. Niektorí tu surfujú aj v noci a možno to pri zhasnutom svetle v miestnosti využijú. Smile

Ešte dodám, že je to zatiaľ iba na desktopovom zobrazení... tmavý mód na mobilovom zobrazení mám ešte "v poradovníku". Embarassed

Ďakujem Vám, priatelia. Ďakujem
Prajem Vám všetko dobré. community together

S úctou
matej
Huge smiley

Novinky na fóre Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 4944
Reputácia Reputácia : 884
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

Zobrazit informácie o autorovi https://schizo.sk

rasto, relouth and Juraj like this post

hug0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

Povolenie tohoto fóra: