Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 82 z 84 Previous  1 ... 42 ... 81, 82, 83, 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  EnaXnaY Ne 2 júl 2023 - 14:42

No hlavne tá bolesť, neviem v noci ani zaspať Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 82 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1212
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Ne 2 júl 2023 - 20:17

Ahojte moji mili, tak ja som prvy den kedy som nemusela vstavat spala do 14:30, aj to len preto, ze mi prisli nejake spravy na mobil, ma to zobudilo. Tak spanok stale nemam v poriadku. Ktovie, kolko by som spala inak. Musim si nastavovat budik aj ked nemusim vstavat lebo toto je uz extrem. Uvidim, ako sa mi podari vecer zaspat. A rano vstavam o 4:30 do roboty.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 475
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

janka,janka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Sweetheart Ut 4 júl 2023 - 20:47

Ja chcem napisat, ze som uspesne vysadil olanzapin. Mesiac mi to trvalo. Lebo som v skupinach na facebooku, kde toto riesia. A niektori tam pisu, ze vysadzaju olanzapin dva roky. Ako nechapem... Sak kazdy je iny, ja som to za mesiac vysadil a nic mi neni. A hintam pisali hrozostrasne abstaky. A ja som uplne v pohode. Fast taper switch metodu som urobil. Aripiprazol som nasadil a olanzapin "rapidne" znizoval. Polil, potom stvrtil som tabletu. A nic mi neni. Lebo som v takej skupine na facebooku, kde pisu ze olanzapin je jed a mal by byt zakazany. Ze maju tazke abstaky, ked znizia davku. Ja som sa olanzapinu zbavil za mesiac a nic mi neni 😂 tak nevim, asi su moc nachylni volaktori. Mne je super
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Catherin4 and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  janka,janka Ut 4 júl 2023 - 21:29

Aj aj som tak vysadila olanzapin, nijako mi neucinkoval, a bolo dobre, bez doktorky, potom ju to preslo, ale kila ostali, no mozno boli aj z inych liekov. niekomu sadne, to hovoria na hocico ze je jed na kventiax , tu bola debata na haloperidol, ze niekto nan nadaval a vela ludom sedi, ze funguju.
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Sweetheart Ut 4 júl 2023 - 21:47

Jani, ty si bohova. My dvaja by sme si mali ist hrknut 😀 sak ja som to povysadzal bez problemov. A je mi super cil. Olanzapin som usekol a je mi dobre. Akurat ocuvam George Michaela Careless Whisper
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

janka,janka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Ut 4 júl 2023 - 22:04

@Sweetheart Antipsychotika jsem měnila dvakrát a pokaždé do 3-4 týdnů byly vyměněné za "nové". I olanzapin.
Co to je za FB skupinu?
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 758
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

janka,janka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Tuto St 5 júl 2023 - 3:18

U mňa ten spánok je tiež malá katastrofa, nejako to zvládam s Gerodormom a Haloperidolom v noci. Dnes to zrovna bol malý záber týchto liekov.

S Olanzapínom mám zlú skúsenosť. Keď mi ho nasadili, tak som bol samý kŕč a doslova som bol rád, že som sa doplazil k posteli.

Inak sa mám nateraz fajn, hoci píšem v rannej hodine a ešte sa mi nepodarilo zaspať. Dnes je sviatok Cyrila a Metoda, tak si pracujúci oddýchnu. Dlhodobo prácu nezvládam. Začnú sa na mňa vtedy naberať rôzne príznaky či už stresové alebo depresívne. V prípade toho bipolárneho, všíma si už aj okolie, že to nie je v poriadku. Blud či halucinácie sa mi nateraz vyhýbajú ....hoci...

Posledné dni som tak celkovo dobre, mierne si pripadám osamelý. Viem, že na prechádzku je vhodnejší sparingpartner ako mama. Čo som s ňou prechádzal okolie, bola aj rada. Má rada kvety, tak po takýchto prechádzkach si donesie aj malú kytičku. Minule z toho vypadlar taká úsmevná húsenica. Tak sme kytičku poprezerali a nič podozrivé tam už nebolo.

Do pohody deň vám prajem Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Matej, regina, rasto, Patty_Pillow, Mous, Catherin4, motylek and dusan_fajnor.personal like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Sweetheart St 5 júl 2023 - 12:22

taketo skupiny su tam: Olanzapine (Zyprexa) withdrawal and insomnia , Olanzapine/Zyprexa Support Group , Abilify (Aripiprazole) Should Be Illegal , Abilify. To staci dat do vyhladavania olanzapine, alebo zyprexa a najde skupiny. Ja tieto citavam prispevky. Ale niektori take hororove pribehy tam pisu, ze to vysadzali aj dva roky a ze nemohli mesiace spat. Ja som to nemal
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  fuhino St 5 júl 2023 - 12:41

Skúšal som na jeden den vysadit olanzapin a celu noc som nespal.
Ked som svojvolne vysadzoval serdolect, tak som dostal treti atak (rok 2015).
Haloperidol na mne skusali v nemocnici (rok 2015) a citil som sa zle po tom lieku, akokeby som bol nadrogovany a este akokoeby to zhorsovalo depresiu.
Potom mi to vymenili za olanzapin. Ten mam doteraz.
fuhino
fuhino
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 23
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 24.08.2018
Bydlisko Bydlisko : Stredné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: (Olanzapin) Olpinat 10mg 0-0-2, (Escitalopram) Elicea 10mg 1-0-0.

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  janka,janka St 5 júl 2023 - 23:30

fuhino napísal:Skúšal som na jeden den vysadit olanzapin a celu noc som nespal.
Ked som svojvolne  vysadzoval serdolect, tak som dostal treti atak (rok 2015).
Haloperidol na mne skusali v nemocnici (rok 2015) a citil som sa zle po tom lieku, akokeby som bol nadrogovany a este akokoeby to zhorsovalo depresiu.
Potom mi to vymenili za olanzapin. Ten mam doteraz.

a pribral si na olanzapine? Ako Ti vlastne ucinkuje?
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  kimi2028 Št 6 júl 2023 - 7:35

Ahojte kamaráti a kamarátky, mám sa celkom dobre. Denný režim mám už slušne zabehnutý. Fungujem na ňom uspokojivo, ale sú aj menšie problémy. Týkajú sa hlavne programovania. Trávim pri ňom veľa času, ale nič sa nelepí na mňa. Nedokážem zadať sám ani jeden príkaz, aby fungoval. Čo sa dá robiť. Programovanie nebude asi pre mňa, ale našiel som si už pohodovú alternatívu. Chcel by som pozerať doma filmy a seriály, čo dávajú v TV a písať ku ním recenzie. Chcel by som okomentovať veľmi veľa filmov a seriálov. Tiež dnes nejdem na stacionár, to je tiež mínus...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2190
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Catherin4 and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  fuhino Št 6 júl 2023 - 12:27

janka,janka napísal:
fuhino napísal:Skúšal som na jeden den vysadit olanzapin a celu noc som nespal.
Ked som svojvolne  vysadzoval serdolect, tak som dostal treti atak (rok 2015).
Haloperidol na mne skusali v nemocnici (rok 2015) a citil som sa zle po tom lieku, akokeby som bol nadrogovany a este akokoeby to zhorsovalo depresiu.
Potom mi to vymenili za olanzapin. Ten mam doteraz.

a pribral si na olanzapine? Ako Ti vlastne ucinkuje?

Pribral som na olanzapine (teraz vazim 104-106 kg). Raz som vazil 96kg a potom som to znova nabral na 104-106 kg, Najviac som vazil 110kg. A po psychickej stranke sa citim dobre.
fuhino
fuhino
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 23
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 24.08.2018
Bydlisko Bydlisko : Stredné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: (Olanzapin) Olpinat 10mg 0-0-2, (Escitalopram) Elicea 10mg 1-0-0.

janka,janka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 82 z 84 Previous  1 ... 42 ... 81, 82, 83, 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore