Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 81 z 84 Previous  1 ... 42 ... 80, 81, 82, 83, 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  janka,janka Ut 27 jún 2023 - 21:02

mila regina, ja suhlasim s Tebou,  cim najmenej liekov, super,.. za Tvoj prispevok o kytickach levanduli som zviazala aj ja teda, ale nejak sa mi sypu, to s tym sa nema hybat ci ako, ale pekne to vyzera ...inak...aj v tom dokumente pri fajceni a antipsychotikach je .. vraveli lekari, ze ked sa zmenia podmienky k lepsiemu tak by sa mali aj lieky znizit, ked si zmenila zivotny styl, tak to ide aj s liekmi, je to naozaj len dobre a predsa clovek po takych rokoch brania nieco uz ma skusenost a nikde neni zarucene ci atak nepride aj ked beriem vela liekov,  aj mna to stve ked si spomeniem na moju pecen, ze tolko liekov beriem denne, uz sa tesim ked prestanem fajcit ze mi doktor bude musiet znizit. Ahoj a maj sa krasne


Naposledy upravil janka,janka dňa Št 29 jún 2023 - 13:42, celkom upravené 1 krát.
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

regina likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Št 29 jún 2023 - 11:01

Ahojte, ja sa cítim už lepšie, čo sa týka angíny, ale čo sa týka schizi, tak nič moc teda, hlasy mám stále, takže sa točím v jednom kruhu v podstate, snáď to rýchlo ubehne a ja sa budem cítiť fajn.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 444
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  janka,janka Št 29 jún 2023 - 16:51

Patty dakujem za ten jedalnicek, to si mi velmi pomohla, to sa neda, ze by si isla k mojmu lekarovi na konzultaciu? asi nie co. vsak ze by si chodila dalej k svojej, len by mal mozno iny napad, vravela to jedna psychiatricka, ze to neni zle ze kazdy lekar inak vidi klientov..pacientov teda. Velmi si ma potesila tym jedalnickom.. Ale za
motylek, dakuuujem za fotky zo stretavky, zvyknem na fotkach vyzerat strasne, toto je v norme, velmi pozitivne na mna posobia, su pekné. Ked si spomeniem na tu cestu tam, to bolo strasne, cele to bolo velmi rychlo.
Vsetkym vam prajem aby ste sa mali super. heart
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

motylek likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Št 29 jún 2023 - 21:31

Ahojte moji mili, ja mam dnes posledny den dovolenky, zajtra odlietame do Lisabonu a pozajtra do Viedne a ja potom do Stuttgartu. Dovolenku som zvladla dobre a aky strach som z nej mala. Ale tie nove lieky mi dobre zaberaju. Beriem teraz styri druhy liekov. Dovolenka fakt velmi rychlo ubehla. Pocasie sme mali vacsinou nic moc. Vela prsalo a fukal vietor. Ale pochodili sme co sme chceli, vela sme videli. Buduci tyzden zas do prace, ach jaj. Vobec sa netesim.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 490
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

regina, dzuli08, Juraj, Mous, motylek and janka,janka like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Pi 30 jún 2023 - 12:59

Ahojte riešili ste niekto zťp bez invalidného, aká je možnosť ho dostať, keď som relatívne podľa papierov na sociálne zdravá, tak tam pôjde asi nejaký posudok, kde Dr spíše stav, len mi drobkuje, že bez invalidného idem žiadať
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 444
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

janka,janka likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Katuska Pi 30 jún 2023 - 20:13

Ahojte..ja sa hlásim.ze sa mám.fajn.zijem.si relatívne v pohode. Pracujem , brigadujem.ucim.sa vychádzať s ľuďmi a celkom.mi.to.ide som.rada. učím.sa odkiaľ.pokial.si ľudí pustiť k.sebe komu veriť komu nie..učím.sa povedať si vlastný názor pred inými a stať si za ním. Veľa veci ale som.ucenliva tak snáď to pôjde. O týždeň idem.s priateľom na dovolenku tak.sa teším.ze oddýchnem.uplne vypnem.teda aspoň dúfam že budem.v kľude. Zmenila som.podnajom.tak.som.konecne spokojná . Tak sa majte pekne . Držte sa
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, dzuli08, kimi2028, Mous, Catherin4, motylek and janka,janka like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Matej So 1 júl 2023 - 15:07

Ahojte, priatelia. Vitaj

Pomerne dlho som sa neozval, ale chodil som Vás pravidelne (takmer denne) čítať. Viacerí ste mi písali správy a maily – ospravedlňujem sa, že som nezareagoval. Moje konanie, resp. nekonanie, sa mi nedá nejako zmysluplne vysvetliť; vo veci bola a je zakopaná nejaká moja čudná terajšia potreba sa izolovať. Je mi to zvláštne, ale ako mi doktorka zapísala schizoidnú poruchu osobnosti, tak som sa v jej duchu začal viac a viac správať. Hlavne sa to prejavilo tou izoláciou, nechodením nikam, nekomunikovaním, netelefonovaním. Aj niektorí z rodiny, čo mi písali cez siete, tak som vlastne neodpísal doteraz. Bezradný

Mávam pravidelne silnú potrebu byť sám. Na ulici a medzi ľuďmi sa cítim dosť úzkostne, túžim byť neviditeľný, nevnímaný, nech len nikto na mňa nepozerá, či nebodaj sa nechce dať so mnou do reči. Už-už aby som bol späť medzi štyri stenami svojej garsónky, kde sa cítim akoby najlepšie, najbezpečnejšie. Sám so sebou. Veľa ľudí má problém sa so mnou spojiť, myslím z rodiny, spomedzi kolegýň a podobne – nenastalo to „odpojenie“ iba vo vzťahu k nášmu fóru. Záležitosť ma dosť celý čas mrzela, ale skutočne mi klesla latka hranice, kedy ešte zvládam podnety z okolia, a kedy sa už cítim tak preťažený a zahltený, že utekám kade-ľahšie späť do svojho vnútorného sveta, aby som sa aspoň naoko nezjašil (často práve to množstvo podnetov v práci mi vyčerpá moju dennú kapacitu tolerancie natoľko, že mi už v nej potom na interakcie mimo tohto prostredia nezostáva nazvyš). sad and unhappy

Táto spomenutá latka je až smiešne nízko oproti priemeru v populácii, ako si všímam podľa okolia. A to nevravím o extrovertoch, ale mám na mysli porovnanie latky práveže s introvertmi môjho okolia. Aj v porovnaní s nimi si prídem oveľa rýchlejšie preťažený podnetmi (... pričom zdrojom tých najnáročnejších podnetov je pre mňa komunikácia).

Dúfam, že sa mi to bude už trochu zlepšovať – sám si musím aj ordinovať prekonávať svoj tieň a nútiť sa vyjsť z niečoho, čo by sme mohli nazvať komfortom, smerom k tomu, čo je žiaduce a zdravé. A teda sa nechať vystavovať komunikácii. Švagrinke som tiež viac ráz už neodpísal a mám strach, že „to so mnou vzdá“ a prestane sa o komunikáciu snažiť. Nerád by som ju zo života stratil, jedna z mála mi na sieti vždy písala, ako sa mám, hoci vedela, že dostať zo mňa nejakú, aspoň jedno-vetnú odpoveď nebude ľahké. Musím si tú latku tolerancie sociálnej interakcie skrátka späť zvýšiť. Mal som ju už aj oveľa vyššie vari pol roka dozadu, takže nebolo by dobré to nechať takto. Jedna z ciest je teda nepochybne sa tomu diskomfortu cielene vystavovať a takpovediac si na to privykať ako na niečo normálne. Zohnal som si aj knižku „Trénink komunikace pro introverty“, ale ešte som len na jej začiatku. Snáď mi aj ona prispeje k zlepšeniu sociálnych zručností.

Inak, ak by som mal v skratke zhrnúť svoje jarné mesiace, tak to bolo obdobie opäť typicky kombinácie kopca práce a školy. Veľa som programoval vlastne aj svoje projekty do práce, ktoré práve v budúci týždeň idem prezentovať pred niektoré kolegyne, ktoré nastupujú na podobnú pozíciu, akú mám už rok ja a u ktorých teda má zmysel moje nástroje využívať. Čo sa týka školy, letný semester sa podaril zavŕšiť... skúšky spravené, o desať dní mi začne obdobie predzápisu do 3. ročníka. Pretty good

Veľa sa furt učím, ale nie až tak efektívne, ako by bolo dobré. Napr. mám veľa kríz, kedy som pasívny, nevyspatý a unavený. A kedy nerobím vlastne nič, akurát si možno čítam nejakú svojpomocnú knižku alebo surfujem na youtube. Surfovanie na youtube a pozeranie náučných videí, ale aj zábavných talentových show (najmä tie spevácke) sa mi potvrdzuje naďalej ako koníček. Škoda však, že niekedy tými speváckymi show zabíjam zbytočne čas, no na druhú stranu som zistil, že ma to vcelku odreagúva, takže sa potom cítim mohúcnejší pokračovať v načatom. Väčšinou môj životný štýl zahŕňa 3-4-dňovú šnúru, kedy akože makám na niečom, a potom spadnem do pasivity na 3 dni, v lepšom prípade iba na 2. Uf Či je to takto efektívnejšie, než si radšej dopriať každý deň viacero prestávok, ale za to robiť niečo zmysluplné oveľa dlhší rad takýchto dní za sebou, neviem dobre posúdiť. Je však pre mňa osobne zrejmé, že ma krátkodobé prestávky počas jednotlivého dňa až tak nezregenerujú – ťahať viac dní a potom padnúť do pasivity aj na 2-3 dni, je s mojou povahou asi viac v zhode. Nebezpečenstvo nastáva vtedy, ak potreba byť pasívny padne akurát na obdobie, kedy treba z objektívnych príčin zamakať (napr. z dôvodu práce, alebo školy). Vtedy som už bol svedkom veľmi nepekných svojich zlyhaní a narobil som vtedy možno zbytočné problémy. To je hlavná slabina takéhoto štýlu výkonu. Zronený

Okrem toho sa mám približne aj dobre. Smile Lieky beriem tie isté, ako posledné roky. Užívam aj viacero suplementov. Ambulance Z psychiatrických príznakov mi starosť robí iba to schizoidné správanie, a potom úzkosť (najmä červenanie, bolesti brucha, trasenie rúk, tréma). Občas som deprimovaný, ale z klinického hľadiska je to asi nezávažné najmä preto, lebo to v tomto období u mňa trvá zakaždým skôr krátko (a takmer vždy časovo koreluje s tými mojimi fázami pasivity).

Známku by som dal asi 1-, nebyť toho uzatvárania sa do seba. Avšak ak ho do úvahy vezmem, tak to vyzerá skôr na 2-.

Držím Vám všetkým palce, priatelia. Smile
Ďakujem Vám za vypočutie a trpezlivosť a želám Vám všetko dobré, držme sa! Ďakujem

S úctou
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 81 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Mischelll, rasto, dzuli08, kimi2028, Katuska, Juraj, Patty_Pillow and like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  kimi2028 So 1 júl 2023 - 16:26

Ahojte kamaráti a kamarátky, mám sa veľmi dobre. Momentálne netrápi ma nič, aj keď niektoré vecí týkajúce sa pevnej vôle nie sú úplne OK, ale som odhodlaný to posúvať dopredu. V súčasnosti je môj denný režim ako horská dráha. Raz som hore, inokedy dole. Nedokážem makať na sebe každý deň, čo niekedy ľutujem. Mal by som sa snažiť totiž každý deň prežiť naplno.

Šachy som odsunul dá sa povedať na druhú koľaj, aj tak neprinášali už až taký veľký pôžitok. Urobím si dva mesiace prázdniny od nich a uvidím, či sa vrátim ku ním. Skôr by som sa chcel učiť nové vecí týkajúce sa programovania, ale tak aby som si aj niečo zapamätal, že čo a ako sa robí. Možno chce to len vytrvalosť a naučím sa veľmi veľa vecí. Momentálne by som chcel zvládnuť HTML, CSS, Php, či SQL.

Priorita je html a SQL. Ktovie časom bude možno aj nejaký kurz testera softvéru a snaha získať prácu v IT na podobnú pozíciu… Uvidíme, zatiaľ na prácu veľmi nevidím to, aj keď by som veľmi chcel... Tak snáď sa dostanem do toho nejako a budem aj trochu samostatný. Vytýčil som si čas do konca roka 2023 zvládnuť základy programovania a potom ťažšie vecí. Bude problém, keďže duša sa bráni zložitým veciam...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2230
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, dzuli08, Mous, motylek and janka,janka like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Sweetheart So 1 júl 2023 - 18:46

Vie niekto tuto poradit so zivnostou? Ako je to s odvodmi. Ak som dobre pochopil, tak socialna poistovna prepocitava kazdy rok, ze ci vznika povinnost platit odvody? Neni to len pre tych, co prvy rok maju zivnost, nie? Lebo suma pre povinnost platit odvody za 2023 je nejak 7500. Tak, ak som dobre pochopil, keby v 2023 zarobim napriklad 7000 za cely rok zo zivnosti, podam danove priznanie do konca marca 2024, socialna poistovna mi vyrata do jula 2024, ze som nepresiahol tu sumu 7500, tak od jula 2024 neplatim socialne odvody, ze? Vie to tu niekto? Ale ja som to takto pochopil
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  janka,janka So 1 júl 2023 - 23:38

Milý Sweetheart tak ja viem z davna tak ze mas prvy rok ze neplatis povinne ale potom kazdy mesiac dopredu Ti daju kolko mas platit a platis. Oplati sa platit navyse to co nemas povinne socialne odvody tusm oistenie v nezamestnanosti a urazove v praci.
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  EnaXnaY Ne 2 júl 2023 - 13:09

Mám sa na NIČ, zapálil sa mi krk a dosť to bolí, prežívam na ibalgine Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 81 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1223
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Ne 2 júl 2023 - 14:38

@EnaXnaY no my doma z toho akurát vychádzame prv syn a potom a teraz ty, presne viem ako sa cítiš a vôbec to nepomáha na psychiku, vraj je to záťaž pre ňu
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 444
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 81 z 84 Previous  1 ... 42 ... 80, 81, 82, 83, 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore