Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 83 z 84 Previous  1 ... 43 ... 82, 83, 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Sweetheart Št 6 júl 2023 - 20:33

Ja som napriklad moc nepribral na olanzapine. Asi tri kila, aj to som zral jak po nebohom. Neboj sa olanzapinu. Zevraj to zvysuje krvny cukor a kvoli tomu sa pribera.
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Št 6 júl 2023 - 20:38

Někdo po olanzapinu nepřibere. Ale ti, co přiberou z AP, tak většinou z olanzapinu, to jsou AP, po kterých se přibírá nejvíc.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 751
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Št 6 júl 2023 - 21:19

Tak ja z olanzapinu som pribrala zo 62kg na 104kg za nejaké tri mesiace a nie nejedla som viac, samo sa to na mňa lepilo.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 364
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Št 6 júl 2023 - 21:21

Ahojte, tak ja som dnes bola na kontrole, dr mi znížila aj zvýšila lieky, ale prevláda zníženie, bola som aj pri psychologičke, kde som si poplakala už pri opise techniky, ktorú ma ide učiť, ale zvládla som to a pomohlo to, cítila som sa ako pri exorcistovi. Inak aj s mladuchom musím ísť ku psychologičke, lebo má desné kecy o smrti, ako chce zomrieť a podobne a dnes to mohol byť taký pekný meninový deň.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 364
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  janka,janka Št 6 júl 2023 - 21:25

fuhino napísal:
janka,janka napísal:
fuhino napísal:Skúšal som na jeden den vysadit olanzapin a celu noc som nespal.
Ked som svojvolne  vysadzoval serdolect, tak som dostal treti atak (rok 2015).
Haloperidol na mne skusali v nemocnici (rok 2015) a citil som sa zle po tom lieku, akokeby som bol nadrogovany a este akokoeby to zhorsovalo depresiu.
Potom mi to vymenili za olanzapin. Ten mam doteraz.

a pribral si na olanzapine? Ako Ti vlastne ucinkuje?

Pribral som na olanzapine (teraz vazim 104-106 kg). Raz som vazil 96kg a potom som to znova nabral na 104-106 kg, Najviac som vazil 110kg. A po psychickej stranke sa citim dobre.

Dakujem, ale kolko si pribral.? Neviem ci to je na chlapa vela co mas, ci to  zalezi od kosti ake su tazke alebo plus vyska, hlavne ze sa citis dobre, to je hlavne, ale ja mam tolko  co Ty a to je  vela. pribrala sa na nom 20 kilo. a nic som z neho necitila, ziadne ucinok, takze aj po vysadeni ziadna zmena. ani z rivotrilu som necitila nic.
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Št 6 júl 2023 - 21:37

@Patty_Pillow Aha, vidíš... přeju pokud možno hezké jmeniny, i když s tím synkem... třeba to dopadne jako s mým, taky má řeči o smrti, odkoukal ode mě i skákání z okna, a tak několikrát přišel k oknu a vyhrožoval, že vyskočí, jednou ho i otevřel a čekal, co já na to.... Nejen kvůli tomu jsem ho objednala k psychologovi a ten, když to zjistil, nám doporučil jít k dětské psychiatričce, takže pak chodil syn i tam a zobal rok antidepresiva a pak mu AD vysadili a od té doby dobré.
Myslím, že syn to na mě zkoušel, co s tím udělám, a že z toho časem prostě vyrostl. Když s tím začal, bylo mu 6 let jako tvému.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 751
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Dušan Fajnor Št 6 júl 2023 - 22:37

Držané nezmysly

Tak som bol dnes po 300 rokoch opäť v necivilizovanej spoločnosti, skorej verejnosti, čo sa týka tej za rohom na pozadí čakárne. Totiž, ako som tam stál a sedel v čakárni u doktorky panoval konflikt chorá duša vs chorý pakovia, alebo pakovia vs chorá duša.
😪😪😪

Jednak pakovia na pozadí , za rohom čakárne, svojimi myšlienkami sa pokúšali ovládať a riadiť chorú dušu, alebo naopak ona ich. Vždy to skončilo držanou nezmyslou, myšlienkou, teda nepochopiteľnou hláškou na nieču adresu.
❓❓❓

Boli to nezmyselné hlasy a slová, nepochopiteľné, alebo negatívne výrazy na oboch zainteresovaných. Hlášky, na ktoré si už neviem spomenúť, alebo nechcem, len viem, že sú pre chorú dušu negatívne, nepochopené, či dokonca urážlivé.
😪😪😪

V pohode som toto celé sledoval nezaujato z pohľadu pozorovateľa a tak som na túto halucinačnú činnosť nereagoval, neprejavoval a nevyjadroval. Jednoducho som toto všetko ignoroval a pár krát som si aj pomeditoval a dokonca sme hodili reč aj s vrátnikom. Otázka znie, čo je skutočné, reálne.
🤠🤠🤠

Je mi ľúto tých ľudí, čo sa kvôli chorej duši prejavujú tak ako prejavujú, či ba mi je ľúto i jej. Všimol som si, že halucinácie vznikajú na základe negatívnych, nepríjemných pocitov po tele. Myseľ tak reaguje na emócie v podobe halucinačných výrazov.
😪😪😪

Nuž musel som dať vedieť, nakoľko ma to tak pasívne zaskočilo po tých pár mesiacov Božieho kľudu v mysli. Želám a prajem tým ľuďom do budúcna, ktorý budú mať, čo do činenia s mojou chorou dušou, ktorá fakticky neexistuje, len v spoločnosti a na verejnosti, akoby povstane z mŕtvych, len to dobré zdravie.
GhostGhostGhost

https://dusanfajnor.blog.pravda.sk/2023/07/06/drzane-nezmysly/

_________________
Od leta 2018 sa
finančne vzdelávam,
vediem osobný rast a sebarozvoj
a študujem IT - programovanie
Dušan Fajnor
Dušan Fajnor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 162
Reputácia Reputácia : 16
Dátum registrácie : 21.05.2023
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná schizofrénia; F51.8 - Insomnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Pi 7 júl 2023 - 9:41

@motylek no už týždeň má také reči, len ja nechápem odkiaľ to má, lebo doma nik tak nerozpráva ani zo srandy ako to berie muž, že si robí len srandu.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 364
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Pi 7 júl 2023 - 12:13

@Patty_Pillow Děti často testují hranice, kam až si můžou dovolit zajít, a reakce rodičů. Může to být "jen" testování a v tom případě z toho vyroste a zmoudří. Ale je dobře, že to nebereš na lehkou váhu a nepodceňuješ, protože co kdyby... Každopádně ti přeju, ať je to to testování.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 751
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  fuhino Pi 7 júl 2023 - 16:38

janka,janka napísal:
fuhino napísal:
janka,janka napísal:
fuhino napísal:Skúšal som na jeden den vysadit olanzapin a celu noc som nespal.
Ked som svojvolne  vysadzoval serdolect, tak som dostal treti atak (rok 2015).
Haloperidol na mne skusali v nemocnici (rok 2015) a citil som sa zle po tom lieku, akokeby som bol nadrogovany a este akokoeby to zhorsovalo depresiu.
Potom mi to vymenili za olanzapin. Ten mam doteraz.

a pribral si na olanzapine? Ako Ti vlastne ucinkuje?

Pribral som na olanzapine (teraz vazim 104-106 kg). Raz som vazil 96kg a potom som to znova nabral na 104-106 kg, Najviac som vazil 110kg. A po psychickej stranke sa citim dobre.

Dakujem, ale kolko si pribral.? Neviem ci to je na chlapa vela co mas, ci to  zalezi od kosti ake su tazke alebo plus vyska, hlavne ze sa citis dobre, to je hlavne, ale ja mam tolko  co Ty a to je  vela. pribrala sa na nom 20 kilo. a nic som z neho necitila, ziadne ucinok, takze aj po vysadeni ziadna zmena. ani z rivotrilu som necitila nic.

Asi 20kg som pribral.
fuhino
fuhino
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 23
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 24.08.2018
Bydlisko Bydlisko : Stredné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: (Olanzapin) Olpinat 10mg 0-0-2, (Escitalopram) Elicea 10mg 1-0-0.

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Pi 7 júl 2023 - 16:43

@motylek bodaj by si mala pravdu a že je to len skúšanie reakcií, ale zmenil sa poslednú dobu, hračky mi von oknom/balkónom vyhadzuje, bije sa, trhá si vlasy a teraz tieto vydieračky o smrti
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 364
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Pi 7 júl 2023 - 17:19

@Patty_Pillow Budu držet pěsti. Na kdy jste objednaní? Napiš pak, jak to dopadlo.

Já jdu v úterý se synem na dětskou nefrologii. Pořád má krev v moči, v dubnu (apríl) byl u urologa a ten nic nenašel, tak ho posílá na tu nefrologii, aby zjistili, jestli má v pořádku ledviny. (SONO ledvin nic neukázalo.)
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 751
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 83 z 84 Previous  1 ... 43 ... 82, 83, 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore