Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 35 z 84 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 59 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Juraj Ne 2 apríl 2023 - 18:51

Pri pravých halucináciách človek verí že s ním komunikujú napríklad mimozemšťania, alebo Boh, alebo mŕtvi príbuzní, pri pseudohalucináciách si uvedomuje že tie hlasy sú len prejav choroby. Bohužiaľ tie pseudohalucinácie sú rovnako otravné ako pravé halucinácie.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 551
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

dzuli08, Patty_Pillow, Mous, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 Ne 2 apríl 2023 - 19:47

Ja mám teda tie pseudohalucinácie stále. Aj po preliečení a ako vraví Juraj, je to otravné, až nepríjemné a doktorka mi preto už zvažuje dať leponex. Ja mám tie hlasy vkuse aj sa rozprávajú o mne a hlavne ma stále otravujú. Jediné šťastie, že im neverím ale je to fakt nepríjemné tie hlasy mať, aj mi občas ide hlas v hlave a ja sa na tom usmievám čo mi hovorí a tak. Dúfam, že mi vymiznú, lebo už trvajú fakt dlho :/
Držte sa priatelia
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 355
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  kimi2028 Ne 2 apríl 2023 - 19:52

Zase čo ja viem? Ja nemám proti pseudohalucináciam nič, aj keď zamrzia. Väčšinou trvá to len krátko (pár sekúnd) a tie klasické halucinácie sú už horšie, lebo tie hlasy nadväzujú na seba a sú až nonstop napokon... Pamätám si to dobre a viem si to aj porovnať...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Katuska, Juraj, Patty_Pillow, Mous, Catherin4 and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Katuska Ne 2 apríl 2023 - 21:43

Ahojte. Ja som po pracovnom.vikende a teší ma že som.si v práci našla celkom.fakn kamošky a že má celkom akceptujú takú aká som.pod tým rozumejte že som.pri ľuďoch plachejsia a utiahnutejsia a nevykecavam.sa toľko čo oni. Celkom to akceptujú a prijímajú to
.to ma teší. Okrem toho som riešila na podnájme nejaké nezhody so spolubývajúcou a to som.tiez celkom.dobre ustála držala som.sa pevné svojich pravidiel . Tak.ma to aj prekvapuje lebo ešte pred pár rokmi by som to nedala ..🙈🙈 zajtra si idem oddýchnuť a ak bude pekne pôjdem zbierať bylinky na čaj. Tak sa držte ..
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, Juraj, Mous, Saladin, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Po 3 apríl 2023 - 6:36

Ahojte, tak ja som mala včera návštevu, môjho malého princa, rada som ho videla, tak rada, že som sa zabudla privítať s partnerom. Postískali sme sa, po pusinkovala, za ruky sa držali ideálne rande matka-syn. Pokecali sme a tie dve hodky ubehli, mala som strach, či sa neobjaví rozkazovací hlas, ale neobjavil sa, tak lieky účinkujú. Pri rozlúčke dostal malý nápad, že maminka poď so mnou domov a tatino ostane v nemocnici, tak som mu sľúbila, že dlho nebudem. Večer sme telefonovali, tak mi povedal, že je rád, že bol so mnou, tak ma to potešilo.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 357
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

regina, dzuli08, Katuska, Juraj, Saladin, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Katuska Po 3 apríl 2023 - 17:31

Ahojte. Ja mam dneska volno ale mam sa tazsie. To co som vcera pisala ze som ustala ten konflikt so spolubyvajucou tak to je sice pekne ale dnes som ju pocula ma ohovarat s dalsou spolubyvajucou a vobec mi to nespravilo dobre. Hned sa mi spustili uzkosti a strach. Musela som sa dlhsie ukludnovat. Nemam to rada ale tieto veci s inymi ludmi mi robia problemy napriek tomu ze to na terapiach riesime. Zrejme sme este neprisli na koren veci. Potom sa citim slaba ale v podstate slaba niesom ked zvladam tolko veci. Len tie myslienky ma nieekdy takto zozieraju. Okrem toho sa idem zaucat na jednu brigadu a chcela som tam ist v klude, takto tam pojdem rozklepana. no nemam to rada to je ako fakt. Hadam to nejak rozdycham a zajtra bude lepsie. majte sa pekne
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Blacksheep19 Po 3 apríl 2023 - 19:34

Ahojte. Zajtra mám ťažký deň, lebo idem k svojej psychiatricke. Problém nie je v nej, mám ju rada, ale nerada cestujem do Bratislavy, mám strach z cestovania a z ľudí. Snažím sa potlačiť zlé myšlienky hudbou, hrám sa s mobilom, ale niekedy ani to nepomáha.
Čo sa týka halucinácii, aj ja som mávala, hlavne na začiatku choroby. Hovorili ku mne zvieratá a rastliny, televízia a rádio. Bola som presvedčená že bude koniec sveta a ja s mojím kamarátom zachránime vyvolených ľudí.
Už roky nepočujem hlasy, ak sa neráta, že som veriaca a modlím sa k Bohu. Ale to by všetci veriaci bolí schizofrenici.
Prajem všetkým pekný večer.
Blacksheep19
Blacksheep19
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 10
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 31.03.2023

Juraj and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Po 3 apríl 2023 - 19:54

@blacksheep19 ja keď som robila 12 hodinovky, tak sa so mnou oblečenie rozprávalo, akože úplne divoké to bolo, ale my to zvládneme.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 357
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Juraj, Saladin, Catherin4, motylek and Blacksheep19 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Mischelll Ut 4 apríl 2023 - 7:27

Ahojte Wink

ja len ze viem čo pisete, teda ten konflikt zo spolubyvajucou....na intraku som taky mala...a riešila to az veduca intrakov...ako to bola moja choroba vtedy len v začiatkoch....ale celkovo to bolo strasne obdobie....na bunke sme boli 5 dievčat v dvoch izbach...a dievča z druhej izby mi spalila mikrovlnku....ako fakt celkom gobmbiky atd....proste nedala sa uz ani otvorit...samozrejme, že tvrdila ze ona tam cez vikend nebola...ale aj kamerove zaberi....dokonca povedala uz neviem komu, ze robila hranolky a zabudla na to...a ze tak sa to stalo....ako ja som jedine čo chcela nech zaplati opravu...to on ze nie...a veduca to riešila...ako niečo zaplatila ale len zlomok....a po druhe to bolo fakt hnusne tak moja fakt dobra kamoska mne hovorila všetko...a rozpravala sa aj s viničkou...samozrejme ze vinička si navymyslala kade co na mna....a to povedala tej mojej kamoske...a ona mne...ale to bol len vrchol ladovca....ale boli to uplne klamstva....no jo, a este aj k tomu cestovaniu...ja tiez neznasam od mala cestovat vlakom...dokonca v autobuse mi byvalo zle.....a teraz precestujem autobusom viac ako ty co im je dobre v buse...kazdy tyzden mam no neviem kolko km autobusom ale dost...inak pouzivam taku metodu hudbu do sluchatiek a pozeram von oknom....to zabera nie je mi zle...ale musim povedat ze minule som porušila moje pravidlo...a citala som na mobile dajake veci...ako len par minut...ale celu cestu potom mi bolo fakt zle...nastastie to preslo...ja proste citat nemozem v buse...

Prajem krásny den.... community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

Katuska, Juraj, Mous, Catherin4, motylek and Blacksheep19 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Blacksheep19 Ut 4 apríl 2023 - 20:11

Mischelll
Spolužiaci a spolubývajúci vedia byť nepríjemný. Mňa šikanovali od škôlky až po strednú školu. Využili že som sa nevedela brániť. Doma som nič nepovedala, lebo sa mi vyhrážali, že keď to poviem, zbijú ma. Učiteľky na to prišli až keď mi bývalo zle, ale neriešili to. Mama ma učila ako sa mám brániť, aj biť, keď mi robia zle. V 7. triede, keď som bola pubertacka, bila som chlapcov. Skoro som dostala dvojku z chovania. Ale na strednej som zase trpela nedostatkom sebavedomia a dovolila som aby sa mi vysmievali. Nezapajala som sa do žiadnych spoločných akcií.
Inak, dnešná cesta sa mi podarila, aj stretnutie s psychiatrickou bolo dobré.
Prajem všetkým pekný večer.
Blacksheep19
Blacksheep19
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 10
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 31.03.2023

Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  animusmeus Ut 4 apríl 2023 - 20:16

Ahojte, dnes mam jeden z tych lepsich aj krajisich dni, sice rano klasika pesima, ako vzdy, ale ustali a isili do uzadia doobeda. Bol som aj v praci, chodim na 3 dni , podarilo sa mi postukat cosi zmysluplne na klavesnici. Poobede som mal po dlhsom case aj sedenie u psychologicky, tak som jej porozpraval ako som objavil Toto super carovne miesto na internete. Neviem sa moc tesit z veci, neda sa mi ani plakat, ale tak co uz, aspon tu to mozem zdielat, ze to dnes hodnotim pozitivne. Pekny vecer.
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

Patty_Pillow, Mous, Catherin4, motylek and Blacksheep19 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Sweetheart Ut 4 apríl 2023 - 21:24

Napisem aj ja 😂 ja som mal 12tku v tom ustave. Jak som skoncil o 6, musel som si ist kupit vino. Reku ja to nedavam. Musim sa ukludnit 😂 No hruza. Ja som tam mal lezat a nie robit zamestnanca 😂 ale jeden ma poslal, ze nech mu kupim cigarety na zajtra, tak pojdem zajtra do stanku. Lebo jemu vyclenuju presny pocet na den cigaret. To ja mu urobim sluzbu na cierno jak sa hovori 😂 inak mna by slak trafil, keby mi maju cigarety pridelovat. By som tam cirkus narobil, by videli 😂 ja skatulu denne vyfajcim. Ale inak je tam dobra starostlivost podla mna o tych starych dementych. Vacsina su s demenciou. Ja som chcel robit viac so schizofrenikmi 😀 ale ma dali na oddelenie, kde su najviac s demenciou. Ale mam oblubene babky 😀 ja im kyvam ked pridem na izbu a oni mi kyvaju naspat 😀 ale som si myslel, ze schizofrenia, jaka tazka choroba. Ale demencia je sto razy horsie. Dufam, ze nebudem dement 😀 ale hruza, oni su viaceri uplne mimo. Ze sa ani nenajedia sami. Nic. Hruza
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 35 z 84 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 59 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore