Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 36 z 84 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 60 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  kimi2028 St 5 apríl 2023 - 8:34

Ahojte kamaráti a kamarátky. Tak uplynulé dva dní som bol medzi ľuďmi na stacionári. Mám pocit, že ten stacionár je veľká pomoc. Vždy sa cítim po ňom skvelo. Len škoda, že v štvrtok nepôjdem na neho, lebo budem cestovať do Bratislavy. Teším sa celkom tam, ale menej na cestu, ktorá bude cca. 6-7 hodín. Dnes budem len oddychovať. Bol som už na prechádzke, ktorá mi prospela. Chcel by som sa povenovať trochu aj šachu. Večer sa chystať na cestu...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Patty_Pillow, Mous, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Abditus St 5 apríl 2023 - 15:03

Ahojte. Po dlhšom čase sa znova pridavam. Ani neviem či je cieľom liečby cítiť sa ako chodiaca mŕtvola, ale otvorene priznávam, že mi to vyhovuje. Pred nedávnom som začal fajčiť po niekoľko ročnej prestávke. Aj keď mám kvôli tomu výčitky, cítim že mi to robí dobre. Čakám kým sa počasie umudri, aby som mohol niekam na celý deň vypadnúť. Niekam kde ma nikto nepozna.
Abditus
Abditus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 42
Reputácia Reputácia : 24
Dátum registrácie : 22.06.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Tianeptin

Juraj, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 St 5 apríl 2023 - 15:16

Ahojte priatelia.
Mám na Vás takú menšiu otázku a radu. Už dlhšie mi býva zle, nevoľno a na zvracanie. A je to otras. Chodil som aj po doktoroch kde mi robili iné vyšetrenia, ale všetko bolo ok. Potom som myslel, že nejaké jarné úzkosti to môžu byť, ale pri tom beriem liek Alventu na to. Momentálne nemám ani žiadny stres, som doma. A nejak mi to stále neprechádza, tak som študoval nežiadúce účinky liekov. Pri Arisppe a Alvente sú možné vedľajšie účinky nevoľno a pocit na zvracanie. Samozrejme nechcem experimentovať s liekmi, ale rozmýšľal som, že vysadím Alventu, ktorá nie je môj hlavný liek, tie sú antipsychotiká. A doma som našiel Seroxat ešte, najskôr som mal ten, potom Citalec a potom Alventu až. A chcel som sa Vás spýtať či sa môže vysadiť antidepresívum a nahradiť sa iným, ktoré funguje takisto- inhibítory spätného vychytávania serotínu.
Budem vďačný za rady.
Držte sa
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow St 5 apríl 2023 - 15:20

@jaro123444 s výmenou ad sa poraď so psychiatrom, môjmu mužovi ad vysádzali až 14 týždňov doma, kým mne v nemocnici 3 dní, ale to som bola pod dohľadom psychiatra denne, kdyby niečo, tak aby sa ti pri experimentovaní niečo nepokazilo a neskončil nedobrovoľne súdnou cestou v nemocnici
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 359
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Juraj, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Juraj St 5 apríl 2023 - 15:31

Alventa je podľa môjho názoru svinstvo. Bral som ju tri týždne a nerobila mi dobre. Keď som ju vysadil, tak mi bolo strašne zle.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 551
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 St 5 apríl 2023 - 15:34

@ Patty ďakujem ,to veru nechcem, bojím sa samozrejme experimentovať a nechcem ani veľmi. Iba preto som sa pýtal, že jak to funguje, lebo doktorka mi menila antidepresíva dosť často a snažím sa nájsť príčinu problému
@Juraj ďakujem za názor a radu. Tiež ti bolo zle keď si ju mal? a máš teraz iné antidepresívum?
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  kimi2028 St 5 apríl 2023 - 15:35

Alventa je super liek na nej som zažil najkrajšie obdobie svojho života po chorobe... V začiatkoch pomohla mi veľmi. Aj vďaka nej som svoju chorobu prijal... Teraz môžem sláviť, lebo som zatiaľ stabilizovaný a je mi skvelo. Hoci neberiem ju už dlhší čas...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Mous, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 St 5 apríl 2023 - 15:37

@Kimi vďaka za názor, možno to nie je ani Alventou, ale niečím iným, kto vie. Snažím sa to zistiť, preto ma toto napadlo.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Juraj St 5 apríl 2023 - 15:49

Mne robila Alventa toto: Necítil som žiadne emócie, bol som ako robot. Nebol som schopný dosiahnuť orgazmus. Mal som mozgovú hmlu. Nič sa mi nechcelo, do roboty som sa musel nútiť. Keď som sedel na stoličke, bolel ma chrbát.

Keď som sa na Alventu sťažoval psychiatričke, potvrdila mi že tieto nežiadúce účinky som mal z nej. Teraz neberiem žiadne antidepresívum a som rád že je to tak. Myslím si že antidepresíva sú oveľa horšie lieky ako antipsychotiká, ich vedľajšie účinky sú často prehliadané, podceňované.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 551
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 St 5 apríl 2023 - 15:54

@Juraj to ma mrzí, nie každý liek sadne a máš pravdu, antidepresívum trvá dlhšie kým sa nájde to s najmenej nežiadúcimi účinkami.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Juraj St 5 apríl 2023 - 16:01

Inak na psychiatrov si treba dávať pozor. Niekedy sú čestní a priznajú, že problémy ktoré človek má, sú z liekov, ale niekedy čestní nie sú a snažia sa pacienta presvedčiť že je to všetko chorobou. Tým nechcem povedať že choroba nemôže spôsobovať určité veci, ako napríklad to že človek sa cíti emočne otupený. To môže byť aj chorobou, napríklad schizofrenici sa často takto cítia. Ale to že človek prestane cítiť emócie je aj účinok mnohých antidepresív. Ja si vážim že moja psychiatrička bola čestná a priznala že to mám z Alventy. Povedala mi aj že niektorí ľudia to majú radi, keď necítia emócie.

Na Alvente je najhoršie to, že čím dlhšie ju človek berie, tým ťažšie sa od nej odvyká.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 551
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Mous likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 St 5 apríl 2023 - 16:12

@Juraj aj v tomto s tebou súhlasím. Mne napr. doktorka raz povedala, keď som povedal, že sa bojím schizofrénie, že a čo budeme ju liečiť. Teraz, že máme neviem aké lieky už. Možno to z časti je pravda, ale každý liek ma aj dosť zlých účinkov a psychiatrické jak by dal. Ja pijem lieky poctivo, lebo viem že bez nich to bolo horšie, ale tak v niečom pomôžu a niečo jednoducho pokazia a robia problémy. Najhoršie je ak nevieš čo je z liekov a čo z choroby. A minule keď bola mamina so mnou o doktorky, tak bola taká mäkšia, potom som sa jej na rovinu spýtal, ako to má s pacientami s touto diagnózou, lebo raz povedala že sú aj horšie choroby ako schizofrénia a má schizofrenikov manažérov a tak. No a minule na to odpovedala, že niektorí sú na invalidnom a niektorí aj študujú a tak. Prišlo mi, že nebola už taká optimistická a dala aj mamine brožúrku čo schizofrénia je a nie je tam veru nič dobré popísane.
Chválim tvoj postreh Juraj a máš úplnú pravdu. Ja svojej doktorke verím, len občas mám divný pocit. Lebo ak jej zavolám mimo kontroly, tak ma hneď pošle do nemocnice a ten problém, môže byť len z lieku. Preto som sa pýtal aj tu, že ako to je s tými antidepresívami, lebo sa bojím popravde už volať doktorke.
Psychiatrické diagnózy mi prídu ako začarovaný kruh a bohužiaľ je to ťažké, tieto choroby vedia narobiť veľa neplechy a nájsť lieky s najmenej negatívnymi účinkami je ťažké, lebo aj na každého pôsobí každý liek inak.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 36 z 84 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 60 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore