Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 15

Strana 67 z 84 Previous  1 ... 35 ... 66, 67, 68 ... 75 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Ut 17 január 2023 - 17:00

@Jaro123444 Oťapený jsi asi z příliš mnoha antipsychotik, takže AP snížit/zredukovat a na ty strachy/úzkosti je Neurol, Rivotril nebo něco podobného. A jestli tě antidepresiva nenabuzují, tak ty asi zvýšit.
Já jsem začala mít úzkosti už v nemocnici po poslední atace, tak mi tam dali Rivotril a po propuštění mi psychiatrička místo Rivotrilu napsala Neurol.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 747
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Sweetheart and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Ut 17 január 2023 - 17:03

Kate držím palce nech ti to takto vydrží čo najdlhšie Smile Ono ťa asi aj tá vyššia dávka antidepresíva nabudí. Ale je aj pravda, že niekedy ak človek nerobí nič alebo spí veľa je ešte viac unavený
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 362
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Ut 17 január 2023 - 17:10

Motylek druhá doktorka mi dala odporučenie oxazepam na úzkosť. Neviem či je to liek podobný neurolu alebo nejaký iný. Toto si neviem vysvetliť takéto úzkosti. Nikdy som to nezažíval.
Ale ty vieš tiež asi svoje o tom aké to je. Hlavne, že to už nemáš a máš liek na to Smile
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 362
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Ut 17 január 2023 - 17:23

@Jaro123444 Oxazepam neznám, znám jen Neurol, Rivotril, Lexaurin a slyšela jsem ještě o Xanaxu.
A to teď chodíš ke 2 psychiatričkám? Ví každá, co bereš a co ti doporučuje ta druhá? V tom musí být pak dost chaos. Měl by sis asi vybrat jen jednu a chodit jen k jedné.
A ta Alventa a Arispa je co? To jsou antipsychotika?
Ještě něco ti poradím. Jestli chceš vést aktivní život, chodit do školy nebo do práce, tak věci jako úzkosti řeš s psychiatričkou okamžitě (po telefonu), na nic nečekej. Já jsem to takhle dělala, když jsem měla problémy s úzkostmi a musela jsem fungovat kvůli synovi.

motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 747
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Ut 17 január 2023 - 17:30

Motylek u druhej som bol len raz, nechodím k dvom. Ocino bol nešťastný vtedy keď ma poslala moja do nemocnice a objednal ma k druhej po známosti. Preto som bol u inej, ale už nepôjdem. Nedá sa ani chodiť k dvom naraz.
Alventa je antidepresívum a arisppa je to isté čo abilify ak sa nemýlim. Veľa liekov sú tie isté len majú iné meno. Už nejak vydržím do pondelka a poviem jej všetko aké problémy mám, uvidíme čo povie na to a či zmení liečbu
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 362
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Ut 17 január 2023 - 17:37

@Jaro123444 To máš ale hodně antipsychotik, tolik jsem měla při hospitalizaci v nemocnici a po ukončení hospitalizace mi hned začala psychiatrička AP snižovat, protože je toho názoru, že v nemocnicích pacientům dávají těch AP příliš mnoho.
Jestli takhle bereš AP už 2 měsíce, tak si myslím, že je rozhodně načase je snížit.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 747
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Ut 17 január 2023 - 17:45

Vsak Jaro z nas berie najviac antipsychotik a pritom nemal ani psychozu, nieco je tu spatne. Mne v psychoze davali 10 mg abilify, potom mi to zvysili na 15 lebo furt som mala pocit, ze ma niekto sleduje. Tak vela liekov davaju najtazsim pripadom.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 453
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Ut 17 január 2023 - 17:53

@Catherin4 Mně dali v nemocnici 12 mg Invegy + 10 mg Zyprexy (olanzapin). Až po propuštění z nemocnice (po 3 měsících) mi to snižovala moje ambulantní psychiatrička a nadávala, že v Bohnicích pacienty přepráškovávají, aby měli od nich rychle klid.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 747
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Ut 17 január 2023 - 17:58

Motylek no to si mala 2 lieky a on ich ma tusim 4, len antipsychotika. Nie je divu ze sa citi zle, to by zlozilo aj kona
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 453
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Ut 17 január 2023 - 18:02

@Catherin4 Asi tomu nerozumím zase tak dobře jako ty, tak mi prosím napiš, co z toho, co má Jaro uvedené jako medikaci, je AP:
"Súčasná medikácia: Arisppa 15, Olanzapin 10, Akineton, Tisercin, Alventa 75"

Myslela jsem, že Olanzapin a Arisppa. Akineton je proti třesu a Tisercin na spaní - to jsou teda taky AP ?

motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 747
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Ut 17 január 2023 - 19:12

Tisercin je tiez proti psychoze, potom ma 3, ten stvrty ma odburat neziaduce ucinky liekov a Alventa je AD ale slabu davku ma. Ja beriem 3x tolko.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 453
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Sweetheart Ut 17 január 2023 - 20:00

Arisppa je aripiprazol, teda to iste co Abilify. Ja mam Aricogan, to je tiez aripiprazol. Neurol a xanax su tie iste lieky, iba pod inym nazvom. A mna zas zacina hadzat do nejakej depresie. A ja mam Zalastu, to je olanzapin, ale ja to mam vo forme rozpustnej v ustach, ze sa nemusi zapijat a chuti to ako sladky cukrik. A zacina mi byt zle a dneska som skusal si dat ten neurol a nejak nic necitim. A hadze ma do depresie zas. Neurol som skusal dneska prvykrat. A vcera si ani nevsimol doktor asi, ze som bol v nejakej manii alebo co Very Happy som tam vypraval piate na deviate a nic k veci Very Happy potom som bol v bazene este. A v noci som nemohol spat, som fajcil v okne kazdu chvilu. A so skreckom som sa chcel hrat a ma pohryzol a usiel Very Happy ani on nechcel byt so mnou Very Happy Len ja si nedavam ten aripiprazol, asi mi to chyba, olanzapin mi je asi malo 5mg len na noc. Lebo som vystrajal vcera dost Very Happy A neurol mozem aj prepolit? lebo mam 0,5 mg a rozmyslam, ze by som ho prepolil a dal si Len 0,25 mg, len neviem ci to staci
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 67 z 84 Previous  1 ... 35 ... 66, 67, 68 ... 75 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore