Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 15

Strana 75 z 84 Previous  1 ... 39 ... 74, 75, 76 ... 79 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 75 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Sweetheart St 25 január 2023 - 19:29

Jaro a akeho mas psa? A v inom ti radit nebudem... Moje rady stoja za ... 😂 Ale vies co aj ja pojdem do roboty, po troch rokoch, co som z domu robil. Ved to aspon vyskusaj. Ak ti bude zle, pojdes domov. Aj mne je to za tazko, do roboty sa budit rano, na siestu, po 3 rokoch, co som z domu robil od 9 😂 ved to aspon vyskusaj. Ale Jaro, az ti je ozaj tak zle a lieky ti nezaberaju, uz len ta nemocnica ti ostava... Co s tebou ambulantna doktorka urobi... Sak ti lieky prisposobovala a mas ich dost. Sak skus tu nemocnicu, len mas dvoje antipsychotika. Mozno ti daju este leponex. To davaju pri odolnej schizofrenii. Sak chod do nemocnice, uz dlho trpis a tu ti nikto nemoze na fore, aby ti lepsie bolo
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 553
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 75 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 St 25 január 2023 - 19:32

Musím asi rešpektovať svoju diagnózu, keby som bol OK. Tak nemám plný invalidný dôchodok. Problém je aj ten, že mohlo by to byť aj lepšie. Jednoducho je to asi o snahe a ja tú snahu nemám... Neviem fungovať správne...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 75 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 St 25 január 2023 - 19:54

Ďakujem za radu sweetheart, ale pre mňa to nie riešenie. Nemám dôvod byť zavretý na zatvorenom oddelení ak neohrozujem seba alebo iných. Mne to určite nepomôže. Ja nie som o ničom bludne presvedčený alebo neverím svojim hlasom. Ak toho nie je na mňa veľa som ok, ak je toho veľa na mňa je to horšie. Do nemocnice preto ísť nechcem. Doktorka sa ma povedala v auguste keď som bol v zlom stave za ňou že je rada, že sme to zvládli bez nemocnice, takže asi to nejaká výhra nebude. Bol som v Nitre chvíľu a pýtal sa ako to tu chodí. Preto som sa radšej pakoval preč. Skôr stacionár by mohol byť dobrý. Človek by sa možno naučil niečo aj o svojej chorobe.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 347
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 75 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 St 25 január 2023 - 19:55

A psa mám jacka russela s čivavou kríženého Very Happy
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 347
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Sweetheart likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 75 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek St 25 január 2023 - 20:02

@kimi2028 Pokud se necítíš dobře, tak se těžko můžeš o něco snažit.

@Jaro123444 Prosím tě, jak se podařilo zkřížit Jacka Russela s čivavou?  Very Happy


Mimochodem sepsala jsem svoji kauzu, ale je strašně dlouhá, má 11 stran A4. Psala jsem tam i o tom, co probíhalo v nemocnici, zvlášť pro ty z vás, kdo v nemocnici nebyli, psala jsem tam i vzpomínky na pacientky, které jsem v nemocnici potkala.... Co myslíte, měla bych to zkrátit? Možná bych to i zkrátila, ale nevím, co mám vyhodit. Smile A mám to nechat na svém ftp, nebo to mám zkopírovat do fóra?


Jak jsem tady psala, navštěvuju už víc jak 10 let Jarolímkovo psychoterapeutické sanatorium. Před 11 lety vydávali svůj časopis Esprit, kam přispívali různí psychiatři, psychologové, sociální pracovníci a další osoby starající se o schizofreniky. Esprit byl zdarma k dispozici pro všechny schizofreniky. Psali tam o kontroverzních a ožehavých tématech psychiatrie a pacientů, vesměs týkajících se nedostatečné péče o psychiatrické pacienty. Např. o klecových lůžkách a sestrách, které se na noční nedostatečně starají o pacienty se sebevražedným chováním. Taková témata byla vždycky jako hlavní téma časopisu.
Já jsem jedno takové hlavní téma - "Zastřelení schizofrenika" - tehdy naskenovala. Pro ty, kdo si chtějí přečíst o selhání systému, ústícím v tragédii, očima odborníků, jsem ty skeny dala na své ftp:
http://motylek.anep.cz/Esprit
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 731
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 75 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 St 25 január 2023 - 20:05

Jaro, lenže bez nemocnice budeš žrať len stále pomyje, keď chceš žrať niečo lepšie tak do nemocnice musíš ísť. Very Happy U nás na Slovensku funguje to tak, že dajú ti len trápne lieky, keď sa liečiš len doma. Na to aby si dostal niečo lepšie tak musíš byť viackrát hospitalizovaný. Mne sa tiež moc nechcelo, ale lekár vysvetlil mi, že keď budem chcieť niečo lepšie v budúcnosti tak musím tam byť. Tak som išiel a neľutujem. Lieky mám momentálne najmodernejšie, aké môžu byť. Možno ani nič nie je modernejšie a tie benefity...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 75 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 St 25 január 2023 - 20:05

Motylek to neviem ani ja. Kúpil som ho takého. Bol a je strašne zlatý ale aj temperamentný Very Happy
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 347
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 75 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 St 25 január 2023 - 20:12

Kimi myslíš, že ti dajú lepšie lieky? neviem mne doktorka povedala vtedy ako som tam šiel, že dala mi dobré, moderné lieky. V nemocnici čo som bol chvíľu mi dali tiež tie isté len v inom dávkovaní. Myslím, že to je blbosť. Psychiater alebo psychiatrička vždy budú chcieť dať pacientovi to najlepšie. Vidím, že väčšina ľudí tu má Aripiprazol takisto a tiež olanzapin ako ja + nejaké to antidepresívum. Povedala to aj druhá psychiatrička, že lieky mám dobré moderné.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 347
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 75 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 St 25 január 2023 - 20:28

Tak neviem no. Ja som mal trápne lieky na začiatku... Len celé dní som spal na nich doma. O 18:00 chodil som spať a vstával o 14:00. Very Happy Bol som hore nejaké 4 hodiny. Také super lieky dali mi prvýkrát. Fungoval som tak asi 3-4 roky, lebo nič lepšie mi dať nemohli, lebo som v nemocnici ani nebol... Počas prvej hospitalizácii bolo niečo lepšie. Pribudol aj depot, ale nejaký trápny. Normálny depot som dostal až počas 2. hospitalizácie. Vyskúšal som aj aripiprazol, akože OK, ale mal som veľkú chuť na babenky. Tak som požiadal radšej o zmenu po čase, vyskúšal som ďalšie. Dostal tú reagila a som s ňou spokojný.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 75 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 St 25 január 2023 - 20:58

Aké si mal na začiatku? ja som mal na začiatku Rispen. Takisto mi chcela doktorka dať kventiax alebo ako sa volá. Aripiprazol je moderný liek vraj, nový. Ono psychiatrické lieky celkovo dosť unavujú. Antidepresívum je skôr také, že by malo nabudiť a nie unavovať ale na začiatku som aj od toho spal. V konečnom dôsledku tie lieky sú podobné. Majú za úlohu odstrániť halucinácie a zabrániť relapsu, viažu sa na tie isté receptory v mozgu, potom je to už na každom aký liek mu najlepšie sadne, len sa dlhšie hľadá. V nemocnici by tiež len skúšali lieky na mne, to robila aj doktorka.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 347
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 75 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek St 25 január 2023 - 21:21

@kimi2028 Mně způsobovala spavost Zyprexa (olanzapin). Po ní jsem v podstatě prospala 2 roky. Když mi ji snížili na 5 mg, tak jsem asi 2-4 hodiny denně nespala.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 731
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 75 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 Št 26 január 2023 - 8:14

Kventiax bral som až 300mg denne. Tie lieky majú podobný účel, ale každý je iný. Po každom sa cítiš inak. Ja mám s liekmi bohaté skúsenosti. Netuším ani, že čo všetko som bral. V nemocnici netuším ani, čo všetko som hltal. Len viem, že išlo o 3 lieky podľa farby. Ďalšie som mal po prepustení domov. Ja som vyskúšal už takmer všetko. Len doma, čo viem tak tak 6-7 liekov... Už som aj zabudol, že čo všetko som bral...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 75 z 84 Previous  1 ... 39 ... 74, 75, 76 ... 79 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore