Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 15

Strana 76 z 84 Previous  1 ... 39 ... 75, 76, 77 ... 80 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  tyx81 Št 26 január 2023 - 19:05

Ahoj, ja už chodím do stacionára , tak som v procese. Dúfam že zlepšenia Smile . Držte sa it is perfect
tyx81
tyx81
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 278
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.01.2019
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: falošný schizofrenik,z presvedčenia- asi fakt chory
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol , Fevarin

dzuli08, Sweetheart, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 Št 26 január 2023 - 19:07

tyx81 napísal:Ahoj, ja už chodím do stacionára , tak som v procese. Dúfam že zlepšenia Smile . Držte sa it is perfect

Ahoj, ako ti závidím. My máme už dávnejšie zrušený počas korony a asi neobnovia ho ani, čo je škoda. Človek sa dozvedel stále niečo nové aj o chorobe. Síce mne nepomohlo to veľmi, ale bolo to zaujímavé...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 Št 26 január 2023 - 19:11

Ahojte, mám sa celkom dobre. Čo ma teší. Rozhodol som sa, že sa budem pozerať na svet novými očami. Budem sa menej ľutovať a viac si užívať svoj život, aj keď chcel by som mať všetko. Aj to aby som fungoval super, tiež aby som myslel pozitívne. To je základ. Nemyslieť na svoju chorobu a aj sa snažiť trochu. Od zajtra začínam na tom pracovať, lebo máme sa tak, ako sa dívame na svet...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

dzuli08, Katuska, Mous, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Št 26 január 2023 - 19:36

Ahojte moji mili, dnes sa mi nechcelo z roboty. Aj by som tam zostala dlhsie, ale divne by na mna kukali. Co doma, zas do prazdneho bytu. Zajtra idem k susedovi na veceru, je to 65-rocny pan co ma vazne zdravotne problemy a tiez je osamely. Tak k nemu obcas zbehnem.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 451
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

dzuli08, Juraj, Sweetheart, Mous, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Št 26 január 2023 - 20:32

Přátelé, já už se tak těším zítra na psycholožku. Mám se s ní potkat snad po 6 týdnech (normálně k ní chodím 1x za 3 týdny, ale musela jsem to odložit kvůli nemocnému synovi). Mám si s ní tolik o čem povídat!
Přežila jsem ve zdraví synovu virózu, pak manželovu virózu (a pak to synovo bolení břicha), tak teď mi to snad na poslední chvíli už nic nepokazí.  it is perfect

S tím synovým bolením břicha si fakt nevím rady. Už mu to přestalo, takže může zítra do školy. Je objednaný na SONO břicha už za 8 dní, což je v Praze snad zázrak, a taky na dětskou urologii - to zas až na konci dubna (apríl), protože v Praze jsou snad jen 2 dětští urologové, takže můžu být ráda, že jsme vůbec dostali termín.
Jenže syn mi říkal, že si myslí, že to má asi ze stresu (ze školy). A s tím si nevím moc rady, jak mu pomoct. Chodíme k dětskému psychologovi, jenže s ním jsme stres už probírali dřív a on akorát syna učil nějaké uklidňující dýchání. Svěřím se i dětské dr., uvidíme, co mi řekne.
Pak je možnost psychosomatická klinika, to si nechávám jako poslední možnost.
Z pohledu rodiče mi jako nejvhodnější přijde školní psycholog. Pokud má nervy ze školy, mělo by se to řešit ve škole.
Už jsem to synovi navrhovala dřív, ale on to odmítá, bojí se, že by se rozkřiklo mezi spolužáky, že chodí k psychologovi. Z jeho pohledu to chápu - pubertální vrstevníci dokážou být krutí. Ale já už vážně nevím, jak mu pomoct. sad and unhappy
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 742
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Juraj, vrana and Sweetheart like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Pi 27 január 2023 - 10:09

Motylek to ma mrzi ze mas take problemy so synom. Snad sa to coskoro vyriesi. Stres zo skoly sme mali asi vsetci, tam tazko nieco radit. Ten psycholog by mohol aspon trochu pomoct, ze sa tam moze aspon vyrospravat. Ono na stres ciastocne pomaha, ked ma clovek dovernu osobu ktorej veri a moze sa tam vyrospravat.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 451
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 Pi 27 január 2023 - 21:11

Ahojte, dnes sa mám veľmi dobre. Mám dobrú náladu. Dnes som nerobil nič zaujímavé, čo by stalo za zmienku. Bol som na prechádzke a to bolo tak všetko. Rozhodol som sa, že skúsim zaviesť si úlohy na 2 týždne a budem sa snažiť z toho, čo najviac splniť. Mám niečo nachystané v textovom editore tak skúsim.

Ide o tieto aktivity:
- futbal s kamarátmi
- pozrieť filmy
- pozrieť seriály
- vyriešiť pár krížoviek
- ísť na športové podujatie v meste
- pozrieť online tréning v šachu
- prečítať 10 strán zo šachovej knihy
- prečítať 10 strán z knihy Traja mušketieri
- zvládnuť 2 lekcie cudzieho jazyka
- prechádzka - každý deň
- počúvať hudbu 3x za 2 týždne
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Mous, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Pi 27 január 2023 - 22:07

@Catherin4  Moje psycholožka mi dnes říkala, že jestli měl ty bolesti ze stresu, tak by to chtělo chodit k psychologovi každých 14 dní. Dávalo by to smysl, protože když dosud syn chodil k psychologovi 1x měsíčně, tak si ten psycholog (už starší pán) dost věcí ani nepamatoval a museli jsme mu je opakovat. Jenže absence ve škole (třeba jen 2-3 vyučovací hodiny) každých 14 dní by se už projevovala na známkách.
Plus jeho psycholog na to asi nebude ani mít kapacitu. Už tak, když tam chodil 1x měsíčně, tak mu musel dát 2 termíny dopředu, jinak by pro něj nenašel volný termín.
Jsem z toho úplně špatná.  sad and unhappy
Manžel a tchýně mi říkají, ať to teď ještě neřeším, dokud nemáme výsledky ze SONO břicha, kam jde za týden.
Nevím, jak to mám neřešit, dneska se stresuju celý den, moje nervy jedou na plné obrátky.  sad and unhappy  
Pomáhá mi věnovat se něčemu, co mě baví, ale pomáhá to jen dočasně. Pustím si třeba anime a sotva skončí, už se zase stresuju.
Ještě, že je zítra víkend. V neděli jdu s kamarádkou do restaurace, tak snad přijdu na jiné myšlenky...
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 742
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  dzuli08 So 28 január 2023 - 18:50

Ahojte,
tak ja sa mám už v celku OK. Chodím do práce, ale hrozne sa mi nechce vstávať ráno. Inak sa nič také extra nedeje v mojom živote....možno stojí za spomenutie, že som sa nakopla trocha do cvičenia cez jednu appku na mobile....je to fakt minimum lebo tie cviky sú len cca na 10 min, ale aspoň niečo. Tiež z práce chodím z časti pešo, tak aj to sa hádam ráta. Inak doma je to veľmi otázne čo bude, myslím teraz našich. No bude tak, ako má byť, ja sa do ničoho miešať nebudem.
Dnes som kuchtila....prvý krát som robila pečené bravčové a myslím, že sa mi to vydarilo. "Vytúnovala" som mäso aj cesnakom, aj cibuľou a aj kúskami slaniny. Isto nie je to veľmi zdravé jedlo, ale ja som si povedala, že v strave sa obmedzovať nebudem.. jem čo mi chutí haha ....aj chipsy si niekedy kúpim..... ale tak trochu vidím na sebe, že som zopár kíl zhodila ako chodievam pešo a plus toto cvičenie.
Ešte som dnes skúšala nepečený koláč s BeBe keksami a mascarpone krémom.....celkom sa vydaril, len na koniec som mala ešte zvyšok toho krému tak som spravila ešte jeden taký vlastný výmysel ale s piškótami. Upratovať sa mi dnes zato ale vôbec nechcelo.
Inak doma je len otec, mamina šla sama do Tatier sa vyvetrať a prísť na iné myšlienky. Kebyže je napr. predĺžený víkend tak by som sa aj pridala, len ja už zajtra cestujem do mesta, kde robím. Možno bude aj odvoz, tak nebudem musieť ísť busom.
Toľko odo mňa na dnes. Držte sa a veľa zdravia a pohody do dní vám prajem.

P. S. čítam vás troška sporadicky, niekedy ani nestíham lebo to tu fičí ako na páse Smile ale to je super.

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Katuska, vrana, Mous, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 So 28 január 2023 - 19:46

Ahojte priatelia, tak mne sa nedarí. Nejaký som stále bez života. Rodičia mi hovoria stále čo mi je a že čo som taký. Ocino vystrájal aj že odíde a tak. Vraj som len stále v izbe. Neviem čo iné mám robiť keď sa cítim zle a nikto mi neverí. Dosť som si aj poplakal preto dnes. Mám ísť o týždeň do školy ale neviem čo tam budem robiť. Neviem čo s takouto situáciou robiť. Nevybral som si tú chorobu a mrzí ma že sa mi nedarí s ňou. Nechcem sa ľutovať týmto ale možno sa mi trocha uľaví keď to sem napíšem a nájdem aspoň niekde pochopenie. Nič viac by som si neprial len zdravie a pokoj v rodine.
Držte sa priatelia
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 361
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek So 28 január 2023 - 20:16

Dnes se cítím líp. Úzkost přešla, vyspala jsem se z ní. Asi je to taky tím, že je víkend, mám své "chlapy" doma a nic zvláštního se neděje. Tak jsem klidnější.
Taky mi manžel říkal, že bolest břicha může být z nevhodné stravy - málo vlákniny. A je pravda, že syn moc ovoce a zeleniny nejí. Dnes jsme mu koupili mrkev, cherry rajčata a zelí. Syn se po neděli dušoval, že bude jíst samotné (vařené) zelí, když mu do toho nakrájíme anglickou slaninu. Nevím, jak vy, ale já mám kolem sebe samé chlapy, kteří jedí zeleninu jedině přepasírovanou přes prase. Smile
Musím tento víkend nabrat síly, čeká mě náročný týden.


@Jaro123444 Je mi líto, že ti doma nikdo nevěří. Asi ti nezbývá nic jiného, než do rodičů stále dokola hučet, že ti není dobře. Co už se dá dělat jiného, než jim to pořád opakovat... Je chyba, že se zavíráš v pokoji. Ty slzy by rodiče měli vidět, třeba by jim pak seplo, že si nevymýšlíš.
Je mi jasné, že se bojíš školy. Ale třeba ji zvládneš, to takhle předem nemůžeš vzdávat. A pokud nezvládneš, možná pak rodiče konečně uvěří, že s tebou opravdu něco je. Všechno zlé je k něčemu dobré.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 742
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Saladin and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Saladin Po 30 január 2023 - 22:36

dzuli08 napísal:Ešte som dnes skúšala nepečený koláč s BeBe keksami a mascarpone krémom.....celkom sa vydaril, len na koniec som mala ešte zvyšok toho krému tak som spravila ešte jeden taký vlastný výmysel ale s piškótami.
Ňam, ňam, ja sladké v poslednej dobe nemôžem, ale ak by som mohol, tak takéto niečo by som tlačil do hlavy každý deň (na lepšiu náladu)..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 533
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

dzuli08 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 76 z 84 Previous  1 ... 39 ... 75, 76, 77 ... 80 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore