Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 15

Strana 24 z 84 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 54 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Po 12 december 2022 - 13:40

Ja sa na jednej strane tesim do roboty, na druhej mam aj obavy, ako to kolegovia prijmu, ze som bola na psychiatrii. Uvidime co bude. Snad to dobre dopadne. A ty ake beries este lieky okrem tohoto. Citis sa uz lepsie?
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 475
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Po 12 december 2022 - 13:45

Ak majú trocha pochopenia a empatie, tak si nebudú robiť srandu ani ťa odsudzovať. Teraz ma veľa ľudí také problémy, možno aj oni majú nejaké, nikdy nevieš. Držím palce nech to zvládneš Smile
Ja ešte beriem Olanzapin, Alventu, Akineton, Tisercin a tu arispu. Neni som na tom najlepšie, cítim taký strašný vnútorný stres a úzkosti mam kvôli tomu. Ale hádam sa to nejak upraví.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 377
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Tuto and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Po 12 december 2022 - 17:51

No nie vsetci tam maju pochopenie, takze este uvidim co bude. Su tam aj falosni ludia, ale na mojej smene su vacsinou v pohode. Beries kopu liekov na vsetko mozne, ani sa nedivim ze ta to utlmuje. Tak snad sa to este zlepsi.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 475
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Po 12 december 2022 - 18:11

Falošných ľudí si nevšímaj. Takí to nemajú v čom pomôcť ani dať niečo do života. Možno aj oni raz sa tam ocitnú. Nikdy nevieš. Takým ľuďom to zvykne život vrátiť. Takže určite si ich nevšímaj keby niečo.
Ja sa len bojím, že ma pošle na šoky. Lebo tie hlasy v mysli stále mám. Bud je to aj ocd už alebo lieky nepomáhajú a potom je už olanzapin 15 a 20. Takže z toho mám dosť strach
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 377
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 Po 12 december 2022 - 18:22

Ahojte kamaráti, mám sa celkom dobre. Včera sme mali futsal v lige. Pohodový zápas, ktorý skončil výsledkom 2:2, pričom sme vyrovnávali gólom v poslednej sekunde. Tak teším sa najbližšie. Chcel by som začať serióznejšie trénovať doma aj šachy, tak sa to ešte uvidí, že čo s tým... Vidím to asi až na nový rok niekedy...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2190
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Tuto, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Po 12 december 2022 - 18:24

Ja som soky nikdy neabsolvovala, ale ti co to mali a opisovali tak to nebolo nic hrozne. To budes v narkoze. Ak to nepomoze, tak je to len ocd, v tom pripade by si vsetko to absolvoval zbytocne, jak silne lieky, tak soky. A kolko beries tej Alventy, ja 225 mg, co si myslim ze je dost. Ale mi to pomaha.
Citala som si teraz nieco o schizoafektivnej poruche a mohla by som mat aj to, zmiesany typ. Ja z tych clankov neviem aky je rozdiel medzi nou, a bipolarnou poruchou, pride mi to rovnake, aj pri bipolarnej mozu byt psychozy.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 475
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Po 12 december 2022 - 18:38

Akože osobne by mi to možno až tak nevadilo ak to nie je nebezpečné ale musel by som zas byť nejaký čas v nemocnici a to mi stačil deň že som tam bol a mal šťastie že ma pustili, bol som tam plne dobrovoľne ale predstavoval som si to inak. Zobrali mi mobil, polku veci, zákaz návštev, tak som jednoducho nevidel zmysel tam byť to by pre mňa bolo len ešte horšie. Takže toho sa bojím že by som musel znova byť v nemocnici a už by sa tak ľahko nedostal preč. Beriem alventu 75
Spomínaš, že by si mohla mať schizoafektívnú poruchu tak môžeš aj nemusíš. Ako mi raz psychologička povedala tak psychické choroby majú 90% príznakov rovnakých. Tiež som googlil ako ty a všetko na mňa sedelo aj mi každý písal, že schizofrénia nie. A vidíš psychiatrička mala iný názor, ja som si myslel aj že schiza len som mal takú malú nádej ešte že nie. A všimol som si že veľa ľudí ma so schizofréniou aj bipolárnu poruchu a so schizoafektívnou ocd.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 377
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Po 12 december 2022 - 19:05

To ta chapem, na take oddelenie by som tiez nesla. Bola som, ked som mala 17, uplne zoberu cloveku dostojnost. Toto by mali zakazat taketo nemocnice. Resp. ich nechat len pre extremne tazke pripady co o sebe nevedia. Ty mas uplne normalne zmyslanie,len mas nejake psychicke problemy, preco by ta mali zavriet jak nejakeho vazna co sa niecim previnil. Vsak mozno ani vazni to nemaju tak zle.
Tak ja som si dala do vyhladavaca rozdiel medzi bipolarnou a schizoafektivnou poruchou v anglictine a podla toho mi vychadza ze mam schizoafektivnu. Lebo schizoaf. maju dezogranizovane myslenie a to som mala. Bola uplne jak keby mi kleslo IQ na hranicu retarovaneho cloveka. V podstate je to myslim ale jedno aku mam diagnozu, len som to chcela vediet. Stanovenu mam f33.3, tazku recidivujucu depresiu so psychotickymi priznakmi a viem, ze tak to aj ostane, ja nebudem bojovat o to aby mi to zmenil, mne je to jedno. Ale logicky nemozem mat depresiu ked mam aj manie.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 475
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Tuto and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Po 12 december 2022 - 19:22

Možno niekomu to pomôže v tej nemocnici, mne osobne nie. Aj v tom väzení majú návštevy.
Musíš sa spýtať lekára či by to mohla byť tá schizoafektívna. Ono na správnej založenej diagnóze závisí dosť aspoň podľa mňa. Ak ťa liečia na to čo nemáš to je len viac na škodu a ak ťa neliečia na to čo by mali tak zas len zhoršuje druhé. Musíme veriť len odborníkom na to, nič iné neostáva aj keď mne povedala doktorka, že môžno si mýli tak potom nevieš čo si máš myslieť. Keď diagnózu budeš mať hoci akú, dôležité je aby ti bolo dobre. Keď ideš do práce verím teda, že je to lepšie už ako bolo Smile
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 377
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Po 12 december 2022 - 19:31

Tej Alventy beries podla mna dost malo, to ani nemusis pocitit. Ja by som ju zvysila a antipsychotika znizila, lebo ti aj tak nepomahaju. Ja som zacala s Alventou 75 mg a to som necitila nic, ked mi ju zvysili na 225 to som uz citila. Ja keby som mala schizoafektivnu poruchu tak by ma liecili rovnako, antipsychotikum plus antidepresiva lebo tie depresie u mna boli vyrazne. Povedal, ze lithium mi zatial davat nechce a myslim, ze ho ani nepotrebujem. Momentalne sa citim stabilizovane tak idem do roboty, uz nema zmysel trcat doma.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 475
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Po 12 december 2022 - 19:38

22.12 mam kontrolu, poviem jej že mám úzkosti strašne a pocit stiesnenia v hlave. A vidím u teba, že berieš trazodón, to je triticco tuším a vraj dobre pomáha spať, veľa ľudí si chválilo. Možno by mi ho mohla dať lebo namiesto diazepamu čo mi dala nenávykové niečo pred 2 týždňami nezaberá nejak. Uvidím čo povie 2. psychiatrička v januári. U mňa je to celé zlé a nestabilizované ešte, hádam tebe to už vydrží nastálo a nebudeš mať takéto problémy Smile
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 377
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Po 12 december 2022 - 20:51

Ano tritico, mne dobre zabera, dokonca prespim 10 - 12 hodin co tiez nie je v poriadku. Ale lepsie jak spat 2 hodiny. Drzim ti palce, nech sa ti stav coskoro zlepsi
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 475
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Tuto and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 24 z 84 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 54 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore