Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 15

Strana 23 z 84 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 53 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Saladin So 10 december 2022 - 19:00

Kate, ten chalan, tak ako ho opisuješ, na mňa pôsobí ako meschugge - ale nechcem mu krivdiť, možno Nemci balia baby pomocou kamarátov..

Ahojte. Dnes sa mám lepšie, energie mám viac - musím klopkať nohamy, zrejme by to chcelo prechádzku. Lenže ja sa neviem prechádzať len tak bez účelu. Ideálne by bolo, ak by som musel chodiť každý deň na poštu - nie je to ďaleko a prevetral by som si hlavu.

Zistil som, že som nejaký čas vynechával Alventu. V polovici decembra som mal dobrať, pričom mi zostalo celé balenie Rolling Eyes. Zajtra sa budem snažiť fermentovať hrach - v živote som to nerobil, tak mám obavy, či budem postupovať správne.. Lenže musím sa k tomu dokopať, lebo vercajg som si kúpil cez leto. No a typický ja,, som to odkladal. Asi som namočil viac ako som mal, dám do mrazáku. Snáď sa mi to zmestí, lebo včera som ho rozmrazil, aby som vydoloval primrznuté mäso v zadu, a samozrejme sa mi to nepodarilo uložiť ako predtým.

Teším sa na fermentovanie.. Majte sa...

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 530
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto, dzuli08, Juraj, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Mous So 10 december 2022 - 19:19

Nahojte, aj ja sa ozývam. Mávam sa obstojne, dni sa snažím si vyplniť vždy nejakou činnosťou. Teraz som sa dal na robenie oblátok, je to celkom na dlho, ale v podstate ma to napĺňa a prejde ten čas. Prvé sa mi nedarili, teraz je to už lepšie. Okrem toho chodím so psom- čosi sa mu zaseklo v labe, tak občas krýva. Aj som mu to prezrel, no nič nenašiel. Budem ho zatiaľ pozorovať a uvidí sa. Dnes sa mi podarilo dosť písať, čítal som len trochu. Som rád, ten román či novela odsýpa, i keď je to fuška. Večer budem asi pozerať seriál, alebo oblátky robiť? Uvidím. Už je advent, všade vysvetcujú vianočné ozdoby. Možno je to trochu na zamyslenie, lebo ja ani neviem, čo mám vlastne oslavovať, keď nie som veriaci. Je to taká diléma-rodičia oslavujú a ja budem s nimi.asi je to fajn hlavne preto, že sa stretnú rodiny. Radšej mám postavu Mikuláša či Santa Clausa ako Jesusa, biblia a Boh mi v minulosti narobili v hlave len guláš, resp.som asi nie až tak imúnny potom na tie veci viery a zázraky. Tak nech každý verí, čomu chce, alebo aj neverí. Čudné prianie k adventu, nemyslíte? 😃 je to dané týmto podnebím-to kde žijem nezmením a nie som ani Guliver.
Ps frajerka nie je na obzore, chodím ako voayer obkukávať čašníčky do kaviarne😃
Držte sa a žite, teda Carpe diem.v.
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 864
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto, regina, kimi2028, Juraj, Saladin and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Saladin So 10 december 2022 - 19:59

Mous napísal:Ps frajerka nie je na obzore, chodím ako voayer obkukávať čašníčky do kaviarne😃
Toto mi zlepšilo náladu jumping2 ..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 530
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Mous likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Mischelll So 10 december 2022 - 20:57

Ahojte Wink,

tak len ma napadlo, že je advent a že Matej sa už dlhšie neozval ....predpokladam, že Matej máš vela práce a nestihačky....asi ako každy....aj ja v praci, sa to tak nakopilo, zrazu všetko treba stihnut....a musi to byt bo, termíny atd.....ale dobra sprava je ze chcem a mala by som mat 9 dni dovolene....tak parada odychnem....načerpam silu, a pokoj v duši....lebo posledne dni aj tento týžden čisty zabijak....aby toho nebolo malo registrovat jednu skupinu tak teraz pre zmenu dve skupiny sa museli zaregistrovat....a ine veci okolo toho....proste sa to stupnuje tlak, stres, atd...no dost už o tom.....

Prajem krásne pokojne vianoce.... Snow 3 Snow 2 Moon

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

Tuto, Mous, Saladin and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 So 10 december 2022 - 22:45

Zajtra by som s nim a jeho kamosmi mala ist na prechadzku a rozhodla som sa ze nejdem, nechce sa mi. Bud. tyzden idem do Prahy na par dni a odtial na Sk takze toho typka mesiac neuvidim a som za to rada. Z toho evidentne nic nebude, ja sa pri nom ani necitim dobre, mam pri nom uzkost.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 451
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Tuto, Juraj and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Saladin Ne 11 december 2022 - 17:44

Ahojte. Fermentovanie sa dnes nekonalo - pol dňa som sa babral so šupkami. Samozrejme všetko dopadlo ako s katalógom od cestovky - krásne fotky a keď prídete na pláž, zistíte, že vedľa je skládka odpadu Very Happy.. alebo hotel je plesnivý.. alebo máte výhľad na ďalší hotel ap.. Pozeral som totiž videá, na ktorých ukazovali dievčatá, ako pripravujú ten hrach resp. cícer.. Šupky mali plávať, ale v mojom hrnci nééé.. padli na dno, mrchy. Tiež im to išlo od ruky, lenže ja som musel šúpať každú guličku zvlášť - to nie je dlhodobo udržateľná technológia.. Okrem toho som namočil samozrejme viac, takže som varil 2x a ešte musím raz.. A klasika.. výčitky svedomia, že nič nestíham a že za chvíľu zomriem a nič neostane za mnou.. Ani sfermentovaný hrach Very Happy. Takže tak.. Pekný večer..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 530
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

rasto, Juraj, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Ne 11 december 2022 - 19:40

Ahojte priatelia, ja som nejaký mimo a nič sa mi nechce, stále beriem 5 rôznych liekov denne a aj tak mám pocit, že nie som na tom dobre. Mám v sebe taký vnútorný stres strašný, ešte je to čerstvé tak možno aj za to. A trápim sa kvôli tomu. Bol som aspoň so psíkom na prechádzke ked už na iné nemám chuť a silu. Rozmýšľam čo bude ďalej, školu som musel prerušiť, na dôchodok nemám odpracovaný žiadny rok a kedže mám 21, tak 1 rok min. musím mať čo nemám. Chcel by som sa zamestnať normálne, ale nie som toho schopný momentálne žiaľ, preto mám obavy o budúcnosť, tato choroba mi dovrzala život riadne, ale hádam sa to zlepší nejak.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 361
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Katuska Ne 11 december 2022 - 22:17

Ahojte. Ja sa hlasim ze sa mam fajn. Prave mi skoncil pracovny vikend a zajtra sa chystam na vianocne trhy s kamoskou tak sa tesim ze si dame nejaky ten puncik Smile Celkovo sa uz tesim aj na Vianoce na tu atmosferu. Este nech nasnezi Very Happy
No v praci sa citim nikedy ze ma tam beru za cudacku ktora sa s nimi moc nebavi ale ja som hrda na seba ze aspon nejak to ustojim pri tych problemoch. Je tam aj par normalnych ludi tak s tymi sa bavim. ale niektori mi nesadli vobec a nechce sa mi pretvarovat nato uz mam dost rokov. Inak mam teraz celkom kludne obdobie, ked si teda spomeniem ze to o chvilu budu 4 roky ako sa to cele zacalo diat tak veru presla som si kadecim a myslela som si ze sa uz nepostavim na nohy. nastastie sa to lepsi musim zaklopat. tak sa drzte Smile
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto, Mous, Saladin, Catherin4 and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Po 12 december 2022 - 12:05

Ahojte, tak ja mam asi fakt bipolarnu poruchu. Som teraz stabilizovana, ale predtym som mala dobru naladu az sklony k miernej manii. Teraz mam zas sklony k miernej depresii aj ked neni to prava depresia, len ma niekedy napadaju myslienky ze co so mnou bude v budúcnosti a moj zivot nema zmysel. Zrejme ma ten aripiprazol udrzuje v tom, aby to bolo len takto mierne, ale netusim co by bolo, keby som ho vysadila. Mozno by nebolo nic, nemozem vediet. V kazdom pripade moj psychiater mi ho znizovat neplanuje. Aj som rozmyslala ci si ho nebudem znizovat sama, najviac ma stve, ze z neho priberam. Ja tiez nechcem byt nejaka ropucha, vzdy som bola stihla a jak vyzeram teraz? To na nalade tiez neprida.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 451
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Po 12 december 2022 - 12:22

Kate, Ono veľa psychických chorôb má veľa príznakov rovnakých. Tiež som mával kedysi skoro až mánie a depresie, úzkosti. Uzkosti mám aj teraz strašné. A kolkatku arispu berieš? nech je to hoci čo, hlavne nech si v poriadku
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 361
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Tuto and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Po 12 december 2022 - 12:28

Beriem 15 mg. Ja som to chcela znizit na 10, ale moj psychiater nesuhlasi, ze teraz nie je dobry cas. Lebo nastupim zas do roboty o chvilu.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 451
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Po 12 december 2022 - 13:00

Tiež mám 15ku. Možno ma pravdu psychiater. Uvidíš ako bude v robote a podľa toho uvidíš. Ono by ťa to malo nabudiť vlastne, či?
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 361
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 23 z 84 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 53 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore