Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 13

Strana 82 z 85 Previous  1 ... 42 ... 81, 82, 83, 84, 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Tuto Pi 7 máj 2021 - 17:31

Ahoj kimi! Je výborné, že sa držíš denného plánu. Podobne si vediem aj ja niečo podobné. Určite sa v tomto drž a ver mi, že to zmysel má. Dosť záleží na tom, či si domácky typ, alebo si radšej vonku. Keď rátaš skôr s prvým typom, možno by bolo vhodné zaradiť študovanie čohosi. Opačne je možná fyzická aktivita v zmysle zlepšovanie fyzičky.

Ahojte! Dnes mám zase najmä domáci deň, hoci nemusím. Tradične spomeniem tendenciu k pasivite, teda najmä pohybové aktivity sú slabé, priam minimálne. Je mi to dosť divné, lebo nemám ani žiadne zmeny v medikácii. Rozhodne som však aj spavejší oproti nedávnu. Zadané povinnosti si však plním (nákup, domáce práce, "akp.", drobnosti). Naplánované telesné aktivity sú, či skôr nie sú. Trošku sa mi do toho pletie aj nostalgia v chápaní v mladšieho veku a športu. Čo už. Pekné dni prajem! Tuto


_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Dušan and kimi2028 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 So 8 máj 2021 - 19:46

Ahoj tuto. Som skôr domácky typ. Skúšal som aj niečo študovať asi 2 týždne, ale bolo to veľmi ťažké. Nič sa na mňa nelepilo. Koncentrácia je žalostná. Vydržím tak 45 minút si niečo čítať, ale nič z toho neviem. Je to väčší problém no, ale nevadí. Je to škoda, že nemôžem také vecí robiť. Musím žiť nejako jednoducho, ale neviem ako. Venovať sa šachu konečne tak ako treba. Popozerať všetky športy. Výber je slabý, nemôžem pozerať futbal, ktorý mám rád, lebo nemám DIGI. Vystačím si s NHL, hádzanou a hokejom.

Ako sa dnes mám? Mám sa veľmi dobre. Chodím veľa na prechádzky vonku, čo sa mi počíta. Denný režim darí sa mi akosi dodržiavať. Dnes som sa venoval 3 hodiny šachu. Rozoberal som francúzsku obranu. Okomentoval som 3 partie. Lúštil som aj krížovky. Pozrel som aj NHL. Momentálne pozerám aj hádzanú.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Tuto Ne 9 máj 2021 - 5:33

Ahoj kimi! Za seba len toľko, že sa učím po časových etapách, mnohokrát by sa zdalo len symbolicky. Mám tu teda viacero kníh s ktorých som postupne po trebárs aj po dvojstránkach dospel až k viacnásobnému prečítaniu. Učiť sa niečo v kuse až (ako píšeš) 45 minút u mňa priam nepripadá do úvahy. Jednoducho, pomaly ďalej zájdeš. Pamätám, že keď som študoval smerom na Bc. štátnicu v nemocnici, MUDr. sa ma pýtal či tomu rozumiem čo čítam. Nato som mu len povedal, že keď to pozorne prejdem šesťkrát, tak sa už dobre "chytám".

Ahojte! Na to, že mám v sebe Haloperidol aj Gerodorm, som nie nadšený, že ešte stále nespím. Je to už dlhá doba, čo takto ponocujem. Veľmi dúfam, že je to len výnimka z pravidla. Snáď si cez deň zdriemnem a pravdepodobne pred nočným oddychom si pridám Gerodorm naviac. Ako sa môžete pozrieť, mal som s o spánkom dlhodobejšie problémy a je to pre mňa taký "strašiak". Dobré a príjemné nedeľné ráno prajem všetkým. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Po 10 máj 2021 - 16:07

Ahoj tuto, ďakujem ti za rady. Skúsim to takto, že rozčítam si 4 knižky a pôjdem po 2-3 strany. Momentálne mám rozčítanú knihu z bankovníctva a 3 šachové knihy. Teším sa, že ako budem pomaly napredovať a tešiť sa zo svojich pokrokov. Tiež pýtal som sa aj maminy, že aký má na to názor. Tak povedala, že ja čítam odborné knihy, čo je ťažké čítanie a navyše je to aj pomerne nudné. Ona tiež by vedela čítať z odborných kníh len pár strán denne. Pričom má knihy veľmi rada. Tak akurát dnes som začal s čítaním. Som zvedavý, že koľko mi to vydrží. Inak mám to OK denný režim dodržiavam. Využívam všetky tzv. variabilné sloty. Pevné sloty (Prechádzky, seriály, NHL) dávam tiež.




kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Dušan Po 10 máj 2021 - 17:25

Ako sa dnes mám 22


Ahoj
Dni plynú ako na bežiacom páse. Snažím sa denne porobiť v záhrade aspoň jeden záhon i keď na (pol)hodiny na deň. Je to okopávanie a trhanie buriny pre mňa dosť náročné. Tak isto aj rýľovanie.

Začala nám druhá jarná sezóna, treba sa motať aj v záhrade. Altánok ešte nieje prichystaný, ale k tomu sa postupne dostaneme.

V domácnosti z pohybu mám len miernejšie upratovanie, ako umivanie riadu, či dvojtýždňové vysávanie a utieranie prachu. Hygienu robím zatiaľ len raz týždenne. Nákupy potravín, tých menších, sú pravidelné.

Ináč doma celé dni vysedávam a venujem sa svojmu programu, režimu. Momentálne opakujem kurzy s HTML/CSS. Cieľ je si naprogramovať samostatne dva, tri webové stránky, aby Som mohol povedať, že sa v tom vyznám.

Dosť ma chytila jedna hra a to Art of War 3. Je to Android aplikácia a je to strategická vojnová hra, kde vylepšuje jednotky a továrne, budujeme základňu, kde cieľom hry je zničiť tú súperovu. Hrá sa na rôznych mapách a je tu aj veľa bot misií.

Čo sa týka mojej búdky, teda mozgovne, myseľ a vedomie my šlape v starých koľajách. Po Tom, čo Som porazil pred pár rokmi Insomniu spávam dobre. Psychopatogicky (ne)evidujem v posledných rokoch žiadne psychózy, bludy a halucinácie.

Čo sa týka fyzičky, tak sa snažím, ale je toho minimum na deň. Želám a prajem vám veľa zdravia a príjemných chvíľ v týchto slnečných dňoch. S pozdravom:

Dušan

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/05/ako-sa-dnes-mam-22.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto and kimi2028 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Ut 11 máj 2021 - 14:34

Ahojte kamaráti, mám sa veľmi dobre. Som rád, že sa mi darí dodržiavať môj nový denný režim. Vstával som už o 4:30. Po budíčku som si čítal zo 4 knižiek po pár strán. Potom prišli na rad už krížovky a muzikoterapia.

Na prechádzky som chodil, čo ma teší. Počasie bolo veľmi príjemné a som rád, že som si mohol dať na seba kraťasy a sandále. Potom som pozeral NHL. Zápas bol veľmi dobrý. Bolo až 7 gólov, čo bolo super.

Neskôr som sa venoval šachu. Stále neviem, čomu konkrétne by som sa mal šachu venovať. Chcel by som robiť so šachom veľa vecí, ale akosi to neviem. Dnes som som okomentoval si historicky 1. partiu o majstra sveta. Po obede bola prechádzka a potom som si pustil seriál, ktorý stále ešte pozerám. Predpokladám, že dnes ešte pozriem niečo zo šachu a deň aj skončí...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Tuto and Dušan like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Tuto Pi 14 máj 2021 - 18:45

Ahojte fórumáci! Tento deň "beriem" ako nič extra, hoci sa príliš nelíši od ostatných. V rámci domácnosti mám porobené čo bolo treba, ale stále vo mne rezonuje tendencia k pasivite. Špeciálne sa o nejaký ten zážitok ani nepodelím, jednoducho som doma, aj s tým "akp.". Na druhej strane som rád, že ostatná psychpatológia u mňa prakticky nie je, možno až na skutočne malé drobnosti, s ktorými sa dá vysporiadať pomerne ľahko. Prajem vám do pohody víkend a teším sa aj na vaše príspevky, poprípade Zello dialógy... Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Dušan likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Tuto Po 17 máj 2021 - 17:16

Ahojte kamaráti! U mňa nič extra nové. Väčšinu som doma a vybehol som iba ak do obchodu najmä pre nutné tovary. Momentálne sa správam skôr pasívne, čo ma aj hnevá po stránke fyzického slabnutia. Vonku prší, a tak vlastne sa nedostanem ani na prechádzku. Jednoducho niet nad dobrú výhovorku. Príroda tieto dni vyhradila na sviežu zelenú a už teraz sa teším, ak sa budem ňou kochať a obdivovať ju. Verím, že doterajšie "oddychovanie" sa zmení na aktivitu a jarná únava už bude za mnou. Nateraz som sa venoval hlavne "akp." a samoštúdiu mimo ostatného. Zvyknem pozrieť aj správy v telke, ale ani neviem či sú mi nejako prospešné. Občas počúvam ako kulisu rádio. O čosi viac som na Nete, vždy prejdem schizofórum, a mám obavu o Mateja, že tak dávno nepísal. Inak je pomenej tých čo píšu, a tak dajte vedieť ako sa vám darí a či je vám fajn. Majte sa čo najlepšie! Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Dušan likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Dušan Po 17 máj 2021 - 20:48

Ja Som na @Matej aj hladal kontakt, aj kde býva, by Som zašiel za ním sa opýtať, čo je sním.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Ut 18 máj 2021 - 14:27

Ahojte kamaráti, mám sa stále rovnako veľmi dobre. Len sa mi nedarí dodržiavať denný režim. Zatiaľ som si k nemu dobrý návyk, s ktorým by som bol spokojný nevypracoval. Mohlo by to byť aj oveľa lepšie. Niektorý deň si niečo prečítam z knihy. Cez iný deň si dám oddych. Neviem no, nikdy som nemal vzťah ku knihám, aby som niečo dobrovoľne študoval a je to vidieť. Nevzdávam sa snáď mi to časom pôjde dobre a urobím si z toho svoju rutinu. Zatiaľ musím si vystačiť s málom.

Šach je tiež bieda venujem sa mu pravidelne, ale chcel by som zaradiť aj vlastnú šachovú tvorbu, čo sa mi nedarí. Je to aj tak trochu škoda, že nenapredujem v tejto oblasti. Skúsim si povedať, že okomentujem každý deň si jednu partiu a uvidím, že čo mi z toho vznikne. Musím však popremýšľať, že o čom to bude. Či bude to šachový repertoár alebo sa budem venovať tvorbe niektorého z majstrov sveta.

Ostatné vecí nie sú po pravde tiež veľmi dobre a robievam ich sporadicky. Musím sa zrejme viac sústrediť, urobiť si lepší denný plán, aby mi to išlo lepšie. Ono pôjde to časom lepšie len si musím na to zvyknúť. Možno je chyba, že som si dal do denného režimu veľa vecí na raz. Bolo možno treba ísť na to postupne. Pekne potom si pridávať činností.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Pi 21 máj 2021 - 14:24

Ahojte kamaráti, mám sa veľmi dobre. Môj denný režim je v súčasnosti o šachu. Veľmi ma tento príjemný šport pohltil a je pre mňa všetkým. Síce chcel by som písať niečo z vlastnej tvorby, ale zatiaľ som sa ku tomu nedostal.

Riešim len diagramy alebo pozerám šachové tréningy na internete z viacerých youtube kanálov. Tiež nechýbajú ani krížovky. Momentálne mám kúpeného lišiaka a povedal som si, že budem lúštiť max. 2-3 krížovky denne, aby mi dlhšie vydržal. Zvládol by som aj viac.

Tiež teším sa nasledujúce týždne. Začínajú MS v hokeji, na ktoré som sa už veľmi dlho tešil. Od Slovenska nečakám veľa, ale teším sa na dobrý hokej. Budem pozerať väčšinu zápasov.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Tuto and Dušan like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 82 Empty Ako sa dnes mas

Odoslať  Katuska Pi 21 máj 2021 - 17:16

Ahojte. Ja sa mam clekom fajn aj ked momentalne nemam pracu ale vyriesila som to tak ze som sla na urad prace a mam narok na davku v nezamestnanosti tak to vycerpam aj ked neviem kolko mi vypocitaju ale k tomu som si uz nasla nejake brigady takze hadam to pojde. len ma stve ze som uz mala pekne nasetrene a teraz ked sa mi prijem zastavil tak musim cerpat z toho co som si setrila na uplne ine veci:/ ale zase dobre je ze vobec mam z coho cerpat. okrem toho si uzivam prirodu ze je pekne a tak a ze sa mam celkom dobre psychicky . majte sa
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto, Dušan and kimi2028 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 82 z 85 Previous  1 ... 42 ... 81, 82, 83, 84, 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore