Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 83 z 86 Previous  1 ... 43 ... 82, 83, 84, 85, 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  dzuli08 Ne 14 jún 2020 - 11:02

Ahoj Anjelik, teším sa , že svitá na lepšie časy, gratulujem a držím silno palce, nech ti to vyjde podľa predstáv Smile :*
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 558
Reputácia Reputácia : 447
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 37

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  anjelik Ne 14 jún 2020 - 13:54

dzuli08 napísal:Ahoj Anjelik, teším sa , že svitá na lepšie časy, gratulujem a držím silno palce, nech ti to vyjde podľa predstáv Smile :*

Ďakuem pekne giving a hug
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Tuto Pi 19 jún 2020 - 16:11

Ahojte fórumáci!

Dúfam Neti, že Ti bude už v blízkej dobe čo najlepšie. Píšeš - prenesene, že nevieš čo chceš od života. Na to ma napadá, že si na svojej ceste aj občas sadni - odpočiň si, uži si každý krok, a poprípade aj pobehni. Jednoducho ži, na tom záleží...

Dnes tu popŕchalo a na malú prechádzku po meste som sa odhodlal až neskôr, a teraz som sa z nej vrátil. Mesto je pekné, čisté a občas počuť aj trilkovať spevavé vtáctvo. Rúšky vidieť pomenej, necítiť napätie, alebo nervozitu. Práve sa mi skôr zdá, že celkovo cítiť akúsi miernu radosť z primeranosti stavu.

Zdravotne celkom dobre, hoci užitiu polky Haloperidolu som sa nevyhol. Priznám sa, že ma viac ťahá k prírode, hoci som si dnes na vychádzku volil minitrasu po meste. Teraz som doma a povenujem sa domácnosti, knihám, Netu, TV...

Prajem vám zdravie a pohodu nielen do nasledujúcich dní. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej So 20 jún 2020 - 9:17

Ahojte, kamaráti. Vitaj

@anjelik, aj ja Ti veľmo držím všetky prsty k rysujúcej sa novej a vskutku pozitívnej zmene v Tvojom živote. Vôbec ma neprekvapuje, že Ťa na pohovore vnímali vysoko kladne, skrátka Tvoje schopnosti využiteľné na trhu práce sú super. A keď si ich doterajší zamestnávateľ extra nevážil, tak hurá tam, kde Ťa za ne ocenia. Nemyslím ani tak peniažky, ale Ty vieš, čo myslím... najmä to priateľské prijatie medzi seba a byť súčasťou dobrej atmosféry na pracovisku, kde si Ťa ľudia a šéfstvo vážia. Želám Ti všetko dobré, drž sa, Anjelik! Super! giving a hug

--->>> Pozdravujem aj ostatných posledne píšucich:
@Meretseger :  Objatie 2
@EnaXnaY, @Neti, @Dzuli08, @Dušan, @Tuto : giving a hug

---

Týždeň mi uplynul vcelku dobre. Dojatie Veci išli, povinnosti odsýpali, agenda ma naďalej bavila. Nadčasoval som, myslím, len v stredu - v ostatné dni totiž nebolo vôbec treba, dokonca som mal niekedy hotovo už aj hodinu pred skončením doby. Dnes má šéfka svadbu... kvôli pandémii jej prvý termín zrušili, tak akonáhle sa začali rysovať prvé uvoľnenia opatrení, tak skočila na vec a začala urýchlene vybavovať nový termín. Podarilo sa jej to spráskať na dnes. Tak idem poobede na obrad, podám potom kytičku, gratuláciu a dám malý dar. Na hostine nie som, takže po obrade pôjdem naspäť domenko. Pretty good

Celý týždeň fičím na Tolleho myšlienkach, pričom momentálne mám rozčítanú "Pokoj a kde ho nájsť" od Ch. Papadopoulosa. Je to vlastne podrobne zhrnuté to, čo tvrdí vo svojich knihách Tolle. Myslím si, že je to písané dokonca o dosť zrozumiteľnejšie, než to vyjadruje sám Tolle. Mám pocit, že odstup od svojich myšlienok sa mi už relatívne dobre darí a nezahlcuje ma ich negativita. Na druhej strane ešte pracujem na nestotožňovaní sa so svojimi emóciami. Totiž, ako vieme, niektoré emócie sú vyvolané kvázi tlmenými, neverbalizovanými myšlienkami, takže vtedy sa mi vytvára dojem, že ako prvotnú ťažkosť vnímam svoju negatívnu emóciu, a nie myšlienku. A tam mi ešte robí občas problém robiť si odstup od takejto emócie a vložiť sa len do úlohy jej "tichého pozorovateľa". Odhadujem v tomto úspešnosť zatiaľ iba asi na 40%. Bezradný Pokiaľ mi napadajú negatívne, verbalizované myšlienky, obracajúce moju pozornosť mimo prítomný okamih, tam úspešnosť ich nezaujatého pozorovania odhadujem v tento týždeň na asi 90%. Shocked

Teď víkendujem. Periem prvú várku, počúvam rádio a pomaličky rozbieham deň. Okrem tej svadby by som rád asi len relaxoval... trochu si čítal, mám rozčítané okrem toho Papadopoulosa ešte 2 knižky - "Miluj svoj život - Meditácie" od Hayovej a "Zákony štěstí" od Květy Fialovej. heart

Ďakujem Vám, kamaráti, za prečítanie. Mám Vás rád a želám Vám príjemný, pekný deň. welcome or bye
Držme sa!  community together

S úctou
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 83 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Ne 21 jún 2020 - 10:32

Neti napísal:Musím napísať, čo už dlhšie pozorujem, že obdivujem tvoj postoj k Životu - že aj v ťažkej životnej konštelácii, v akej sa dlhodobo nachádzaš, sa snažíš vyťažiť maximum. Zmeniť svoj postoj, vnímanie, zmierniť bolesť, znížiť frustráciu a pesimizmus. Nájsť ihlu v kope sena ako sa hovorí, vydolovať v temnote záblesk svetla. Jednoducho nájsť aspoň nejaký dôvod pre radosť, spokojnosť a ochotu pokračovať. Aspoň takto vnímam tvoje príspevky, veď ich máš cez 4000, že. A ako vidím, tak ja som na začiatku. Učím sa to. Ale viem, že jedine takto sa nachádza hĺbka, zmysel života. Nájsť spokojnosť aj v maličkosti.

Musím povedať, že veľmi súhlasím s týmto pohľadom Netiho na nášho bojovníka Tuta. Super!

Aj ja Ťa, @Tuto, vnímam podobne. Drž sa, kamarát! giving a hug

welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 83 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Dušan Ne 21 jún 2020 - 12:50

Ahoj

Dnes som si v královstvom nebeskom poupratoal, poutieral prach a povysával. Ráno bolo horšie nakoľko sa mi nič nechcelo, tak som si ešte hodku, pol hodky pospal.

Vybehol do obchodu, kúpil cigarety.
Minulý týždeň som navštívil šípkarskú ligu a aj som sa z nej po pár munútach porúčal sa späť domov. Odohral som tri zápasy, popil a pobavil.

Dnes som mal ísť na šachovú ligu a dajako som na to pozabudol. Ešteže, je kvoli pandemii taká možnosť, že sa šychovnica anuluje, a nemusím tak platiť pokutu za neúčasť.

Teraz si idem čítať a študovať. Narobil som si dosť roboty na blogu ale zvládam to. Vytvoril som pár stránok z odkazmi a aj odkazy v príspevkoch, ktoré by mali čitateľa nasmerovať na hlbšiu myšlienku.

Po mozgovej búdke a jej telíčka je všetko tak ako má byť. Stále sa držím tichého pozorovania, t.z. že v duchu nereagujem, ignorujem, teda nelipnem na myšlienku, aj keď niekedy sa to doslovne týka prejaveného eGa, myseľ. Ale čo je dôležité Bytia, neprejaveného sa to netýka, nič sa nemože týkať a dotýkať jeho stredu.

Všetko to svinstvo musí znášať okraj, eGo, prejavené.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  EnaXnaY Po 22 jún 2020 - 19:30

Dnes SOM si zas mocno zaprogramoval Wink

Vynovil SOM sieň slávy Wink

https://www.dzio.sk/hof Wink

Keby sa našiel nejaký zúfalec, ktorý mi chce prispieť, tak nech sa páči Wink

Aj https://www.dzio.sk som aktualizoval Wink

Pridal som vtip a citát dňa z Dzioviny Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 83 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1223
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Dušan Ut 23 jún 2020 - 16:30

Matej napísal:Mám pocit, že odstup od svojich myšlienok sa mi už relatívne dobre darí a nezahlcuje ma ich negativita. Na druhej strane ešte pracujem na nestotožňovaní sa so svojimi emóciami. Totiž, ako vieme, niektoré emócie sú vyvolané kvázi tlmenými, neverbalizovanými myšlienkami, takže vtedy sa mi vytvára dojem, že ako prvotnú ťažkosť vnímam svoju negatívnu emóciu, a nie myšlienku. A tam mi ešte robí občas problém robiť si odstup od takejto emócie a vložiť sa len do úlohy jej "tichého pozorovateľa".

Ahoj @Matej

Napíš ako sa darí.

Tie ne/myšlienky od Tolleho sú jednoduché. Keď je možnosť, sa hrám na tichého pozorovateľa, t.z. že nesledujem ani myseľ, a ani emócie, proste nič. Vypnem hlavu a len dýcham. Pozorujem okolie seba. Nie ľudí ale stromy, vtáky, zvuky prírody, seba, svoje vnútorno, svoju činnosť. Toto všetko je meditácia. Áno meditovať sa dá všade. Dyýchaš svoje telo a pozoruješ dych. t.j. či umývaš riady, prechádzaš sa, či ideš po schodoch, rúbeš drevo atď.

Jednoducho len pozoruješ dych, zvuky prírody, nie ľudí a nie myseľ či emóciu. On Tolle, oSHo, východná kultúra hovoria práve o sledovaní mysle a emócii..., ale ja toto nerobím. Musíš to najprv transformovať, či transcendovať. Keď to potom pozoruješ, teda, že si to preneil v inú myšlienku alebo iný bod na emočnom tele, potom sa to vyparí, zmení... a ty ani nespomínaš.

Myšlienka je reakcia tela na emóciu a naopak. Emócia je reakcia tela na myseľ.

Nuž nech je to jak chce, každý má svoju techniku tichého pozorovateľa. Napr. včera na prechádzke som z výkonom tichého pozorovateľa nebol spokojný, nakoľko som ho ohodnotil na 83%. Vacšinou sa percento pohybuje na 93%.

Je to len hra, či lipneš na myseľ, emočné telo alebo nie. Dá sa to trénovať všade. Treba iba si to uvedomovať.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 83 z 86 Previous  1 ... 43 ... 82, 83, 84, 85, 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore