Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 7 z 86 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 46 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 So 10 august 2019 - 8:29

hosť písal som všeobecne, ja som si zaplatil mastnú sumu, tak mám vyšší. Keby som nezaplatil tak by som mal okolo 200 eur, to je smutné. Väčšina ľudí má v mojom okolí takéto dôchodky. Neviem o čo ti ide, ale nejde ti to. Ja som OK, smejem sa z teba, mňa nevytočíš a môžeš si písať, čo chceš. Ja som v pohode. Každý má právo na názor aj preto som sa zastal mer.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej So 10 august 2019 - 10:53

Ahojte, priatelia.

Mrzí ma, že tu boli útoky zo strany anonymného hosťa, určite chcem už reagovať na podobné nežiaduce javy promptnejšie, než v minulosti. V tejto veci som podnikol to, že danú IP adresu toho anonyma som blokol (dal ban). Ak by útoky hostí pokračovali, bude sa musieť vypnúť možnosť prispievať anonymným, neprihláseným hosťom. Túto funkciu som si vždy vážil, lebo som si myslel, že hocikedy môže ísť okolo niekto, kto sa chce len kvázi-nezáväzne niečo psychiatrické spýtať, a to bez nutnosti registrácie. Myslím, že to je miestna výhoda nášho fóra. Takže by som túto funkciu vypol veľmi nerád, dúfam, že to nebude v konečnom dôsledku nutné. Crying or Very sad Zatiaľ som to teda poriešil okamžitým banom, pretože útočiť na členov fóra z pozície vlastne zdravého človeka a používať ako zbraň proti nám naše vlastné symptómy, o ktorých prežívaní na vlastnej koži asi nevie nič, je neprípustné.

Pre vylúčenie pochybností by som chcel dodať, že IP adresa toho hosťa nemá nič spoločné s adresami Filipky a Netiho. Nie som síce IT-odborník, takže neviem kompetentne vziať do úvahy všetky alternatívy, ale podľa dlhej histórie príspevkov, ktorými títo dvaja členovia prispievali dosiaľ, tak IP adresa tohto anonyma je výrazne odlišná a registrovaná u úplne iného poskytovateľa.

Ďakujem za vypočutie a ďakujem Vám za trpezlivosť. Embarassed

Váš dúfam-naďalej-kamoš
matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 7 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej So 10 august 2019 - 12:49

Ahojte, kamošky a kamoši. Pretty good

Uplynulý týždeň som nemal, žiaľ, priveľa času chodiť za počítač. Teda čas by sa aj našiel, ale dal som prednosť rôznym iným aktivitám, napríklad domácim veciam, čítaniu, pasívnemu relaxu. Kupodivu som sa trošku spomalil v oblasti školy a sebarozvoja... teda mám na mysli študovanie školskej tematiky a angličtiny. Neurobil som v tejto veci výrazné pokroky, azda iba, že som si porobil zopár algoritmizačných cvičení za pomoci kreslených diagramov a naučil som sa úvod do programovacích jazykov. Ešte si musím spraviť nejaké cvičenia v diagramoch, zopakovať spomínaný úvod a hurá na jazyk C. Na ňom nás budú zasväcovať do tajov algoritmizácie vlastne už od prvého semestra. Ja som kedysi sa učil prazáklady len v Pascale, ten sa na vzdelávanie asi naďalej používa, aj učebnica pre maturantov na ňom ilustruje veci (spolu s jazykom Delphi). Ale chcem to tak trochu preskočiť a rovno ísť si ukazovať javy a princípy na Céčku, aby som to mal potom o čosi uľahčené, keď už pôjde naostro semester. Veď koniec koncov, ak to správne chápem, aj céčko je len brána k iným, komerčne využívaným jazykom. Najviac ma trápi tá nešťastná angličtina, nerobím v nej také pokroky, aké mám naplánované. Asi ani nie je chyba v mojom spôsobe učenia, lež v disciplíne, skrátka pričasto robím výnimky, kedy sa naplánovanú "látku" neučím. Rádovo tak zostáva veľa dní, kedy som sa nič neučil. Moja chyba. very sad3 Embarassed

Mal som sa cez týždeň v nálade rôzne, boli aj dobré chvíle, aj starosti a stres. V práci to zväčša ubiehalo povinnosť za povinnosťou, vcelku to hodnotím kladne. V piatok som bol na hematológii, diagnostikovali mi vrodenú hypofibrinogenémiu, čo je druh poruchy zrážanlivosti krvi kvôli zníženému množstvu fibrinogénu (to je druh bielkoviny, ktorý spolu s krvnými doštičkami zodpovedá za zrážanie krvi). Ostatné parametre v krvnom obraze sa mi už vylepšili. Mám mať sledovaný krvný obraz u psychiatričky, v prípade zhoršenia treba zmeniť psychofarmaká. A pri ťažkom úraze alebo pred invazívnou operáciou musím kvôli tomu fibrinogénu (pohybuje sa mi medzi 0,97 až 1,02 g/l, pričom mal byť medzi 1,5 až 3) konzultovať hematológa. Smile

Inak asi sa mám aj dobre. Nejak žijem... pretĺkam sa s odretými ušami. Smile Dal by som za týždeň známku asi 2, a za dnešok doobeda asi 1-. Trochu ma bolí hlava a mám nádchu, to kvôli resetu, ktorý robím posledné 2 dni s kofeínom. Zas som dospel do nebeských výšok, čo sa týka jeho premršťovania, tak si robím taký "detox", reset. Pravdepodobne sa po vytrpení vysadenia zase k nemu vrátim... uvidím. Zatiaľ všetky moje resety boli síce užitočné, ale nikdy ma nepriviedli k definitívnemu vzdaniu sa kofeínu. Yes

Ďakujem za prečítanie, priatelia. Želám Vám všetko dobré, držme sa! Applause

matej
Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 7 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 So 10 august 2019 - 15:28

Ahoj @Iacobus, pokiaľ ti môžem dať radu zaplať viac, ako od teba budú pýtať, aby si mal dobrý dôchodok. Dôchodok vo svojom súčasnom stave budeš poberať možno do konca života. Tak nech to za niečo stojí a aby si mal fajn život. Popracuj ten mesiac a potom doma sa venuj aj sám sebe, aby išlo to s tebou správnym smerom.

Ahoj @tuto, veru aj ja si kladiem tú otázku, ale tak ja mám dobrý dôchodok. Rodičia ma nenútia prispievať, aj keby som chcel. Chcel som im dávať po 200-300 eur. Hovoria mi, že nemusím, že nepijem, nedrogujem, nefajčím. Nemíňam tie peniaze veľa, tak nemusím prispievať na nič.

Ahoj @Matej kamarát, tak teba vždy obdivujem ako sa ti darí v práci. Si mi v tom tak trochu ako vzor. Načo mi vzor, keď ja sa do práce nepustím a stále sú tam isté obavy, ktoré sa mi nedarí prekonať. Predovšetkým strachu zo spoločnosti, ktorá príjme len ťažko roztraseného človeka. Dúfam, že aspoň cez víkend sa budeš venovať svojim študijným povinnostiam, ktoré si si vytýčil.

Ahojte kamaráti, tak dnes sa mám celkom dobre. Ráno som zabehol po týždni do fitness centra, čo je super. Nálada je tiež dobrá. Momentálne mám doma prajné prostredie, čomu sa teším a môžem relaxovať. Dnes som lúštil krížovky. Večer čaká na mňa ženská hádzaná.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Meretseger So 10 august 2019 - 18:16

Ahojte,

@Matej Ak Ti odo mňa došli 2 súkr. správy, tak ich prosím radšej ignorovať, bola som asi trochu naštvaná... (Nie, nevynadala som aj jemu Smile ) Blok anonymných by som uvítala, bolo by to lepšie. A sorry ešte, že som tu vôbec na tamto reagovala Embarassed

Inak sa mám, hm, fajn? Aha, nie, mala som akési depresívne rozladenie, výkyv a zvažovala som spôsoby samovraždy, ale čo ma zachraňuje, je pár kamošov a zvieratstvo. Lamotrigin sa snažím brať, bo cca o mesiac už musím ísť na odbery a zas... proste niečo by som zrejme užívať mala a toto je, ak viem, stabilizátor nálady, tož prečo nie?
Fotky sa objavujú na FB strán- Jaj, aj tu spamujem, nič, nič Very Happy Aby ste ma nemali moc plné zuby...
Glyčky sú asi fajn, navečer skôr hypo. Mala by som aj viac merať tlak, z nejakého dôvodu bol vyšší, hlavne u lekára. A pulz, ani nehovorím...
A očné potom. Dentálna hygienička, lebo stav chrupu, najmä ďasná je zúfalý, auvajs. Diab. v norme... a viac sa starať, ani to nechce moc, tak prečo to nerobím? (Niektorí by povedali, že sa budem zas vyhovárať na HPO, no musím ich sklamať.)
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  dzuli08 So 10 august 2019 - 18:55

Ahojte ľudkovia,
mám sa klasicky fajn. Momentálne som sama doma, naši išli na predĺžený víkend na Liptov.....dnes som sa zbytočne trepala do BB, bola som dohodnutá so ženskou že mi dá kľúče od bytu (nový podnájom), lenže akosi ich zabudla doniesť, tak som bola dosť na....á (veď viete).
Spätne trocha...absolvovala som ten Londýn - bol to pekný výlet- aj lietanie sa mi celkom zapáčilo, trocha zo začiatku zvláštny pocit v žalúdku ale dá sa to zvládnuť. V Londýne sme toho dosť pochodili aj pešo, ale veľa sme minuli na metro a celkovo dopravu(je to drahé) a navyše sme bývali dosť ďaleko od centra. Bolo aj pár úsmevných situácií, a trocha paniky - našťastie ja som si vtedy zachovala chladnú hlavu.
Ešte sa chystám s rodinou na jednu chatu, trocha turistiky a pomaly sa budem musieť aj naladiť na pracovný režim. Dovolenka sa už schyľuje ku koncu. Dúfam že to pre mňa nebude šoková terapia, keď nastúpim zas do práce.
Tak vám prajem všetkým, čo najviac príjemných a pohodových dní a aby ste boli zdraví ...samozrejme v rámci našich možností Smile
Držte sa fórumáci community together
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  anjelik So 10 august 2019 - 22:08

Ahojte,
mám sa lepsie o troška. Posledné 2 týždne som mala väčšinu dní dovolenku. Bola som len doma ale oddýchla si. Tá absencia stresu je super. Podarilo sa mi aj zariadiť nejaké veci čo mi pomôžu prežiť nasledujúci polrok, ale tak je to ako zmluva s diablom, potom budem mať podmienky ešte ťažšie, tak musím do pol roka odísť z tejto práce, aby som ich zvládla. A tak asi len ešte toľko, že som sa snažila o nejakú tú terapiu v podobe zdôverenia sa so známymi, tak nejako si dodať vieru v našu budúcnosť. Čo u seba hľadám mimo iných vecí very sad4 Tento víkend som na dedine u rodinky, doma mi to samej opäť nešlo. A tieto horúčavy, no fuj! Tento príspevok sa mi podaril taký pesimistický. Včera sa po 3 rokoch ozvali dvaja chalani známi, ale som ich úspešne odbila ,,pesimizmom". Chceli neúprimné veci čo už... : ) Not with me : )
Majte sa pekne a prajem krásny večer
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Janka tretia So 10 august 2019 - 23:48

anjelik napísal:Ahojte,
mám sa lepsie o troška. Posledné 2 týždne som mala väčšinu dní dovolenku. Bola som len doma ale oddýchla si. Tá absencia stresu je super. Podarilo sa mi aj zariadiť nejaké veci čo mi pomôžu prežiť nasledujúci polrok, ale tak je to ako zmluva s diablom, potom budem mať podmienky ešte ťažšie, tak musím do pol roka odísť z tejto práce, aby som ich zvládla. A tak asi len ešte toľko, že som sa snažila o nejakú tú terapiu v podobe zdôverenia sa so známymi, tak nejako si dodať vieru v našu budúcnosť. Čo u seba hľadám mimo iných vecí very sad4 Tento víkend som na dedine u rodinky, doma mi to samej opäť nešlo. A tieto horúčavy, no fuj! Tento príspevok sa mi podaril taký pesimistický. Včera sa po 3 rokoch ozvali dvaja chalani známi, ale som ich úspešne odbila ,,pesimizmom". Chceli neúprimné veci čo už... : ) Not with me : )
Majte sa pekne a prajem krásny večer

Ahoj Anjelik, veľmi Ťa obdivujem ako zvládaš život hlavne prácu. Naposledy som čítala o ceste do prace s Tvojim šéfom, teda hroza, aj o tom zamestnancovi co sa rozplakal, chapem ho a dobre spravil, a rozliaty olej..no mas velmi dobru skusenost a prax, tak uvidis co sa ponukne v práci dalej. Neboj sa, uz teraz co robis, mas velkú sancu na dobru pracu. Ja citam ako terapiu stare prispevky nejakej terapeutky .ivetahavlova.cz ..oni terapeuti proste nemozu prezradit sposoby, taktiky metody liecenia z traum, smútkov, zacyklených správaní, lebo by nezarabali. Ale tato trochu viac prezradza:),  casto píse o uvedomovaní si najprv svojho tela. Pocitov. Pocitov aké máme v tele. Byt chviku sami so sebou a precitovat co citime, vnimame. Potom pise o emociach samozrejme..a tie emocie ak máme zlé treba to zmeniť..Smile.. Ze vlastne nase skutky su predlzena ruka nasich  emócií. Hej aj o vztahovej vazbe. A z toho ze kvoli tej porusenej vazbe si vyberame partnerov ktory sa do tej poruchy hodia. Na mna to teda sadlo. No citam to len par dni a aj mi je luto, ze to je tak v plienkach, lebo vela ludom by zverejnenie tychto veci pomohlo. Ale asi to tak ma byt. Skus si ju pozriet jej staré clánky. Mozno najdes nieco co Ťa osloví. Odhalí Ti ako ona co píše ako odbornícka, nieco v tvojej ceste zatial skryté nepomenované neuvedomené..ja mám teda toho vela. Mne jeden tetapeut tvrdil taky známy, certifikovaný Smile, ze terapia trvá tri roky.Takze hlavne s kludom skusme ten strach opustiť..a ked príde zas od neho odísť Smile to pisem vlastne o sebe Smile ..co buducnost..ja teda najhorsie scenare vytvaram co sa moze stat..to podla svojich zazitkov z detstva,,,,ale musim to zmenit. Tak sa neda zit. Neznasam zaostalost. Rigidné myslenie. Anjelik drz sa a aj všetci tu sa držte community together


Naposledy upravil Janka tretia dňa So 10 august 2019 - 23:59, celkom upravené 1 krát.
Janka tretia
Janka tretia
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 18
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 29.06.2019

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  anjelik Ne 11 august 2019 - 0:25

Juj Janka, ďakujem veľmi pekne I love you
Už minule som ti chcela odpísať na tvoj krásny príspevok v téme o láske, ale nedostala som sa k tomu 2 týždne, a potom bol preč Neutral Janka, ale to nie je tak, ja nič okrem práce nezvládam. Vôbec nič iné, čo by sa v živote malo. Len tú prácu. Aj to veľmi ťažko duševne. Inak nič, nemám iný život. Nemám vzťah k sebe, a ako píšeš, nemám žiaden vzťah k svojmu telu. Inak aké zaujívé, že terapeutka spomína ako prvé dľa teba vzťah k telu. Celý život okrem práce mám v ruinách. A tá ma mas ničí dusevne, finančne. A.k.a. som blbá : )
Neviem Janka, páči sa mi tá myšlienka, že stačí jeden istý bod vo vesmíre a môžes si zmeniť život. Vlastne je to myšlienka od Archimeda ,, Dajte mi jeden pevný bod vo vesmíre a ja pohnem celou zemeguľou", ktorá sa zvykne chápať aj takto. Vlastne ja a každý ten jeden bod máme. Seba. Ty máš už aj druhý pevný bod: malinkého  I love you Tak máš super posilu : ) Všetko bude super, neboj.
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

The author of this message was banned from the forum - See the message

Strana 7 z 86 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 46 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore