Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 56 z 86 Previous  1 ... 29 ... 55, 56, 57 ... 71 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Tuto Št 19 marec 2020 - 17:22

Ahojte kamaráti/tky!
Za seba môžem dodať, že dnešok do sedemnástej vo mne vyvoláva zmiešané pocity. Stal s žiaľ udalosť, ktorá ma zaskočil, a to úmrtie suseda, dobrého človeka. Rád som s ním prehodil to slovo, bol to už starší pán. Nejde o úmrtie súvisiace s "koronou".

Podarilo sa mi ísť aj do prírody, na záhradu. Za dodržania všetkých opatrení. Je to teraz vzácne a navyše bol krásny teplý deň. Viackrát v televízii vraveli v zmysle "Kam nechodí Slnko, tam chodí lekár." Tak som si aspoň trošku zmenil vzduch.

Zdravotne mám určitú vzťahovačnosť na cudzie rozprávanie, inak však pre dnešok len mierne záležitosti.

Nech sa vám darí čo najlepšie! Praje Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Pi 20 marec 2020 - 12:02

Ahojte, kamarátky a kamaráti. winking

@Tuto, úprimnú sústrasť, nech odpočíva sused v pokoji. sad and unhappy giving a hug

---

Moje nútené voľno prechádza postupne rôznymi štádiami. Najprv som ho trávil vysedávaním za spravodajstvom a stresovaním sa z epidémie. Niekedy v nedeľu som sa prehupol do relaxu a klímu v hlave som zmenil dlhým hrávaním počítačovej hry. V tejto fáze som bol zhruba do utorka. Niekedy vtedy ma hra začala nudiť a začal som mať potrebu svoj teraz netypicky dlhý voľný čas začať tráviť aj nejako užitočnejšie. Zrelaxovaný som sa už cítil dostatočne a aj nad spravodajstvom som si nelámal hlavu. V duchu knižiek som si aktualizoval zoznam svojich 10 cieľov na najbližších 12 mesiacov. A vrhol som sa na jeden z nich, na ktorý som mal najväčšiu chuť... programovanie webových aplikácií v PHP. Computer

V priebehu utorka večera a celej stredy i štvrtka som prešiel asi 10 lekcií výučby tohto jazyka. Venoval som sa tomu relatívne intenzívne, no väčšinu času mi nezaberala teória, ale praktické uplatňovanie. Dojatie 2 Na localhoste som si spravil skúšobný web, naštýloval všetky css, nakódoval rôzne cvičebné skripty a v tejto chvíli som v bode, že tam je k dispozícii "o trošku pokročilejší" typ kalkulačky ošetrenej pred všetkými možnými nežiaducimi vstupmi, ďalej aplikácia na priradenie znamenia z čínskeho zverokruhu nejakému, užívateľom zadanému roku, ďalej kontaktný formulár, ošetrený turingovým testom a s ochranou pred vstupom škodlivých skriptov. Dojatie Teraz najnovšie som včera začal zobrazovať, resp. vyvolávať podstránkové php súbory v hlavnom layoute indexu, čím sa mi krásne úvodný index.php zjednodušil. Dovtedy som totiž všetko mal natrepané len v tom indexe, aj skripty, aj všetko html všetkých častí webu. To je skôr znak začiatočníka.  Embarassed Už sa teším, keď v budúcnu porozumiem databázam a budem ťahať údaje odtiaľ, smerujem postupne k tomu. Arrow No na dnes je cieľ ešte nie tak ďaleký, idem sa dostať po 15. lekciu, teda spať by som mal ísť s tým, že už budem vedieť vytvárať vlastné funkcie. What a Face

Strašne mi pri učení a pri veľahodinovom skúšaní všetkých možných nápadov, ako nadobudnutú teóriu využiť a rôzne vo webe nakombinovať, pomáha to, že som sa na bývalej škole oboznámil so základmi céčka. Aj PHP je céčkový jazyk, takže kráča podobnou logikou. Často veľmi príjemne žasnem, ako sú niektoré veci v PHP jednoduchšie, než v C. Zírám Myslím, že okrem iného aj v tomto bol ten jeden semester parádnou a veľmi užitočnou skúsenosťou. Yes Nemusím ľutovať, že som to šiel skúsiť, hoci to, že som odtiaľ napokon odišiel, ešte nemám do úplnosti v psychike spracované. Uf

Veľmi ma tieto veci teraz bavia a mám nimi vyplnené väčšinu času. Čím viacej funkcií a syntaxe ovládam, tým sa priam chvejem od nadšenia, že reku aké úžasné veci sa s tým dajú robiť. jumping

Z iného súdka: Musím sa v súčasnosti polepšiť vo vstávaní. Totiž, ako nemusím povinne vstávať, tak sa mi v priebehu týždňa posúval čas zobudenia, a to postupne až na 8:30 až 8:50. To je strašne neskoro, keďže som vždy vstával okolo šiestej. Toto si idem dať do hľadáčika ako cieľ donútiť sa vyhrabať z postele najneskôr o 7:30. Sleep

Mám sa teda v závere relatívne dobre. Pretty good  Nejaké spomenutiahodné príznaky asi nie sú, myslím. Shocked

Prajem Vám všetko dobré, priatelia. Držme sa! community together

S úctou
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 56 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Mischelll Pi 20 marec 2020 - 19:09

Ahojte Wink

tak a máme tu piatok jumping možem povedať, že konečne....prajem si aby ten vírus, čo najskor odznel....je to u mna na figu...totiž počas tohto týždna sa mi prihodilo snad všetko..od problémov s internetom, uplným výpadkom rutra a neustalim zadavaním hesiel....nastavovanim rutra - cez pomoc na telefóne som ho ešte aj programovala/nastavovala....zistenia, že ešte nobook ma iné nastavenia kláves ako používam na stolovom počitačí v práci...proste všetko inak, zle...atd...ale to už pondelok som riešila problémi...no každy jeden deň tromfol predošli v problémoch...a čo mam vlastne na starosti...a to ani nehovorim o stale viac práce - proste tento týžden som sa nenudila.....ani len kavu som nestíhala vypiť....ale neviem si predstaviť čo bude ďalej...zo sieťou je to bieda...teda s mojou...a proste je to makačka ....od ďalšieho týždna sa doslova teším na dovolenku....zaslužim si ju....a ked to bude mať taký priebeh týždna ako teraz....nezavidím.....no dosť už o tom...ako tento týžden si snad uz užijem....ani neviem, čo budem robiť....chcela by som čítať knihu...ale mam ju v prechodnom ubytovaní v Ke.....tak no ja si najdem už nejaku zábavku....stavím sa, že tento týžden prejde ako voda....

Prajem krásny víkend...aj keď to počasie nepraje... community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Pi 20 marec 2020 - 22:22

Dobrý večer,

Mám sa dosť dobre. Vlastne ani neviem, o čom mám písať.

Von cítiť jarný vzduch. Dnes bolo pekne slnečno. Vždy pri tomto počasí si spomeniem na apríl 2018. Moja prvá hospitalizácia po pokuse. Ja neviem, prečo som to spravil. Mal som všetko, čo som chcel mať. A predsa mi asi niečo chýbalo. Alebo to bolo len chorobou. Neberiem to obzvlášť tragicky. Zdá sa mi, že som si tým proste musel prejsť. Vystrašil som celú rodinu. Ale malo to aj nejaké pozitíva. Zistil som, kto pri mne stojí a naopak kto nie. Zistil som, kto ma má rád a naopak kto nie.

Pred nedávnom som si čítal denníky. Z roku 2018 nemám nič. Ale už v roku 2017 som myslel na samovraždu. Teda od svojich 10-12 rokov myslím sa samovraždu. Lenže v roku 2017 to začalo mať reálne kontúry. Uvažoval som, že pôjdem k psychiatrovi, budem sa sťažovať na úzkosť, dá mi benzodiazepíny a počkám 6 mesiacov na 6 balení a potom sa zabijem. Čiže mal som plán, ako sa zabiť. Ešte si spomínam, ako som vyhľadával informácie, akú dávku musím zobrať.

Z tohto miesta musím poďakovať Tomovi, že mi to spravil skôr, keď som mal len prvé balenie. Takže vďaka nemu žijem. Keby čakal, kým si zoženiem tých balení šesť, tak som už mŕtvy. Aj som vedel, že ma to nezabije. Ale bol som v takom rozpoložení, že som bol úplne roztržitý a neuvedomoval som si, že mám malú dávku. Myslel som si, že ma nenájdu skoro, že nedostatok benzodiazepínov nahradím alkoholom...

Nechcem, aby vyznelo negatívne, keď hovorím o pokuse. Ale, ako som povedal, nie je to tragédia. Dívam sa na to racionálne. Som rád, že to dopadlo tak, ako dopadlo. Presne to povedal Tom, keď som mu z nemocnice písal, že som prežil. Bolo to klamstvo, nebol rád. Najradšej by bol, keby ma videl mŕtveho. Vtedy som si ešte neuvedomoval, že je nepriateľ. Myslel som, že sme kamaráti.

Viete, čo znamená Tom? Je to synonymum pre zradu. Týmto synonymom som ho nazýval už v roku 2017, čiže ešte pred pokusom som tušil, že je to zradca. Ale asi som to nechcel tak vidieť. Vtedy som chcel, aby sme boli kamaráti. Vždy som tušil, že je zradca, a predsa som chcel, aby sme boli kamaráti. Nerozumiem tomu. Ako som mohol byť taký naivný. No našťastie je to už preč. Už viem, kto je to Tom.

Nemal som v úmysle dlho písať. Ale nechal som sa unášať myšlienkami. To sa mi v tomto jarnom období stáva často.

Zdraví Jakub.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej So 21 marec 2020 - 9:20

Ahojte. winking

Ahoj Mischelll (@Mischelll). Vidím, že bojuješ veľmi statočne. Chápem to tak, že si bola cez týždeň na home-office a mala si opletačky s pripojením. Napokon si to všetko zvládla, zaslúžiš si veľkú pochvalu, klobúk dole. Applause Super! Prajem Ti na nadchádzajúce dni príjemnú dovolenku a nech sa Ti podarí dobre odreagovať a zrelaxovať sa. Všetko dobré! it is perfect

Ahoj Jakub (@Iacobus). Tvoje unášanie sa myšlienkami sa mi čítalo vcelku dobre. Aj ja mám rád sa niekedy v denníčku len tak nechať unášať a rozdebatovávať si rôzne veci. Tvoje myšlienky však vyznievajú vskutku racionálne, hoci sa týkajú závažnej životnej skúsenosti. Je úplne super, naozaj, že si už v súčasnosti dokážeš spraviť taký racionálny nadhľad nad celou vecou. Je to znak, že vec úspešne v psychike spracúvaš a vieš sa posúvať v živote ďalej. Tvoje duševno, ako vidno, prechádza fázami od horšieho k čoraz lepšiemu - až nie je pochýb, že Ťa diagnóza prakticky okrem poberania liekov bude ovplyvňovať len minimálne a v ďalšom živote sa bezpečne a skvelo etabluješ. Myslím si, že si príklad vskutku optimistickej verzie možných zdravotných prognóz "našich ťažkostí". Veľmi Ti prajem, aby sa Ti moje slová čoraz viac potvrdzovali, nech sa máš dobre. Držím Ti strašne moc palce. giving a hug  Super!

matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 56 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej So 21 marec 2020 - 9:51

Ahojte po druhý raz. winking

Ciele na včerajšok sa mi takmer všetky podarili splniť, hoci teda nie všetky. Napríklad aj v tej výuke PHP jazyka som sa po plánovanú 15. lekciu nedostal, ale iba po trinástu. Akosi sa mi naskytlo robiť viacej iných vecí, ktoré s výukou a programovacími cvičeniami nesúviseli, a pritom ich bolo potrebné urobiť. Smile

Spomínal som včera zatiaľ tri štádiá môjho núteného voľna - včera okolo štvrtej poobede som sa prehupol už do štvrtého štádia. Totiž firma vybavila spoluprácu s niekoľkými firmami, ktoré by si pod svoje krídla zobrali našich zamestnancov za tamojší plat. Pri súčasných nulových tržbách totiž kontinuálne vyplácanie platov na základe "prekážky na strane zamestnávateľa", tak ako ju definuje Zákonník práce, spôsobí firme neodvratný bankrot. Hoci máme na túto "prekážku" nárok, chce s nami firma vyjednať nejaké alternatívy, aby firmu súčasné vládne opatrenia nepoložili. V podstate dosť chápem náš manažment a konateľov. Je to presne taký príklad krízovej situácie, v ktorej sa ma knižky pýtajú, či som na strane problému, alebo na strane riešenia. Takže idem prijať alternatívy, ktoré nám ponúkajú. Jedna je ísť robiť do tých cudzích firiem za tamojší plat, momentálne o takúto spoluprácu má záujem Lidl na pozíciách dokladač tovaru. Druhá možnosť je akceptovať, v podstate dobrovoľne, neplatené voľno. Keďže sa zatiaľ s prácou v supermarkete príliš nestotožňujem, tak som prijal neplatené voľno... pravdepodobne od 1. apríla. Moje výpočty, ktoré zohľadnili moju súčasnú rezervu na účtoch plus fakt, že musím platiť byt a musím si na neplatenom voľne platiť zdravotku, vyrátali, že vydržím bez príjmu vyžiť do asi konca júla, možno polky augusta. Toto obdobie schopnosti vyžiť chcem predĺžiť čo najviac príjmom z nejakej brigády, resp. asi by išlo o prácu na dohodu v mojom prípade. Na webe také ponuky naďalej sú aj pri súčasnej epidémii, som pozeral. Včera som zareagoval životopisom zatiaľ na 1 inzerát... postupne skúsim reagovať aj na ďalšie, ak sa naskytnú. Cieľ si dávam do mesiaca zohnať proste nejaký príjem (dohodu). V mojej firme budeme mať prevádzky zatvorené asi ešte veľa týždňov, takže musím rátať so všetkým. Dúfam, že firma krízu prežije a bankrot odvrátime nielen my zamestnanci hromadným prijatím jej alternatívnych ponúk (teda nenárokovaním si "prekážky na strane zamestnávateľa"), ale prípadne jej pomôžu aj vládne návrhy finančnej sanácie takýchto hospodárskych škôd (tuším sa v médiách čosi hovorilo o návrhoch odpustiť takýmto firmám odvody, alebo dane). Shocked

Takže ak to mám zhrnúť, začal som si hľadať alternatívny príjem, niečo "na dohodu", a u svojho zamestnávateľa prechádzam na neplatené voľno. Taký dlhý odstavec skrátený do jednej vety! laughing

Mám sa inak vcelku dobre. Pretty good Dnes sa mi podarilo vstať na budík o 7:15, takže predsavzatie vstávať včasnejšie zatiaľ funguje. Na dnes mám niekoľko cieľov stanovených, niekoľko som už stihol pred fórom. Hlavná téma dňa bude pokračovanie v programovaní a výuke PHP. Čo sa týka kuchtenia, dnes plánujem variť lečo s ryžou. Myslím si, že mi to vydrží aj na zajtra. Hladný

Známka asi 1 až 1-. Skôr 1.

Prajem Vám príjemný sobotný deň, kamaráti. Vitaj

S úctou
matej
Cvik 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 56 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Meretseger So 21 marec 2020 - 13:49

Čauko!

Mám sa fajn. Až na tú nádchu teda, spojenú s kašľom, takže momentálne fakt chodím von obmedzene. Nechcem moc šaškovať s rúškom, preto volím radšej veľa horúceho čaju a posteľ, prípadne sa nárazovo vzchopím a upracem kus baráku. Všade je tu extrémne množstvo chlpov, zvieratstvo začalo pĺznuť.
Začala som aspoň rozumnejšie jesť, viac ovocia (zelenina mi nechutí, popravde mi väčšinou nechutí nič, ani kafe Shocked snažím sa teda premáhať), celozrnné pečivo, etc. Došlo mi, že extrémna únava bude z podvýživy, ani nehovoriac o padaní vlasov, lámavých nechtoch a ďalších veciach. Priznávam, že postranným úmyslom bolo zbaviť sa menzesu, totiž ten cca týždeň zvládam čoraz menej. Všimla som si, že väčšina pokusov o samovraždu bola práve v tomto období, proste mi vtedy šibe ešte o kus viac než normálne. Navyše sa to totálne rozhádzalo, ale dúfam, že to môže byť rakovina alebo čokoľvek, tak to nechávam plynúť. Niečo ma už fakt musí doraziť. Sama to neviem. Možno ten nešťastný koronavírus, mala by som byť v rizikovej skupine, s cukrovkou a podozrivo vysokým tlakom. Ten teda neriešim tiež, ani pulz, ani búšenie srdca. Vlastne mám hafo zdravotných problémov, ale je mi to viac než jedno. Ak ma niektorý z nich zabije, a to čím skôr, tým lepšie, konečne bude všetko tak, ako má byť. Vzdala som sa. Nebojujem, nemám pre čo.
Aspoň mi prestali vypisovať "kamaráti", až na jedného, ale toho ignorujem, snáď to pochopí. Všetci môžu tiahnuť heart
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus So 21 marec 2020 - 20:38

Dobrý večer,

dnes sme s bratom išli do obchodu nakúpiť suroviny, brata som nechal radšej pred obchodom, aby sa nenakazil od ľudí, ktorí nakupovali vo veľkom počte. Ja sa nebojím, môj organizmus prežil horšie, myslím si. Ale vrátim sa k veci. Z nakúpených surovín sme pripravili tiramisu pre otca, dnes má narodeniny. Včera som mu kúpil výborné talianske prosecco. Viem, že je dobré, lebo som ho pil pred rokom, keď som mohol alkohol. Od leta som nemal ani trochu vína. To ma trochu mrzí, nieže by som bol alkoholik, ale víno raz za mesiac som obľuboval.

Otec sa darčeku potešil, aspoň to povedal. Pôvodne som chcel vymyslieť niečo originálnejšie, avšak situácia sa vyvinula, ako vieme, tak, že obchody sú zatvorené. Preto som šiel do supermarketu a kúpil prosecco.

Poobede som s bratom bral literatúru a dejepis. Prešli sme si z literatúry drámu ako literárny druh a z dejepisu staroveké civilizácie, staroveké Grécko a môj obľúbený staroveký Rím. Z týchto tém by som si chcel pripraviť pre neho test, aby som si overil, či môj trojhodinový výklad počúval. Myslím, že počúval. Po každej stati som mu dal krátke opakovanie, kde sme si stručne zhrnuli, čo nové sme sa dozvedeli. A vlastne za tri hodiny sme stihli aj pracovný list z fyziky. Ale to bolo krátke, tak na desať minút.

Zajtra je na pláne geografia a biológia. Urobil som chybu, že som ho cez týždeň nechal učiť sa samého. Lebo keď som ho chcel z toho skúšať, tak povedal, že on sa to neučil, on si to len písal, úplne prekvapený, čo od neho vlastne chcem. No cez týždeň som mal aj ja svoje záležitosti. Nevadí, cez víkend to dobehneme. A dokonca aj tie poznámky, čo si písal, neboli dobré. Musel som mu veľa vedomostí dopĺňať.

Takže takto sa s bratom učím, keď matka nie je doma. Otec je s nami, ale on na učenie nie je.

Ja sa mám dobre. Zaumienil som si, že si budem čítať históriu. Po rokoch, čo som nečítal nič historické, ma to začalo opäť baviť. Keď som bol mladší, chcel som študovať archeológiu.

Pekný deň praje Jakub.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Ne 22 marec 2020 - 8:52

Ahoj Meret (@Meretseger). Juj, veľmi smutný príspevok, strašne ma to mrzí, ako sa cítiš. Sad Ono mám z Teba pocit, ako by Ti v rámci Tvojho ochorenia úplne zlyhával základný a ten najvnútornejší a úplne najprirodzenejší akýsi inštinkt alebo pudenie k sebazáchove. sad and unhappy Tým nemyslím teraz tú túžbu po smrti, ale ono to vyznieva, ako by si mala priam túžbu sa cítiť zle, plus deklarovanie, že to, že sa cítiš zle, je Ti navyše aj jedno. very sad5 Každý živočích i človek má akoby v sebe najprirodzenejšie pudenie k túžbe mať sa v nejakom zmysle dobre. Smile Viaceré možnosti, ako si na svojom stave a situácii polepšiť, má v tejto veci človek vo svojej moci, resp. len vo svojej moci - teda mu v tom nevie nikto iný poskytnúť pomoc, vie si v tých niekoľkých základných aspektoch pomôcť len človek sám v rámci spomenutého pudenia. Druhí ľudia vedia pomôcť skôr v druhotných aspektoch a na takých ľudí má nie každý šťastie, to poznáš. Myslím si, že by si sa mala úplne primárne zamerať na obnovu túžby mať sa aspoň v nejakom zmysle dobre a zároveň aby si pridala k tejto túžbe nejakú aktívnu formu vlastného pričinenia. Napadá mi na úvod trebárs to pravidelné jedenie (chválim veľmi ten krok k zdravej strave Applause ), úplne pravidelné, bezvýnimkové a totálne každodenné užívanie všetkých predpísaných liekov (a to aj v čase, keď sa budeš cítiš lepšie). Na slová "Nebojujem, nemám pre čo" človek s fungujúcim pudením k túžbe mať sa dobre by odpovedal: "Ak nemám pre nič vonkajšie a niet žiadneho zmyslu, tak teda aspoň pre seba bojujem". Odpovedať na to "veď som to len ja" je znakom akoby potvrdenia túžby cítiť sa zle. No Ty si v rámci svojho vedomia to najzákladnejšie, z čoho môžeš vychádzať. Ty si tá najzákladnejšia hodnota, všetko ostatné je až po nej, lebo inak Tvoj vnútorný svet proste nebude fungovať, ak bude mať hierarchiu nejakú inú. To je základný poznatok psychológie. Musíš proste postaviť na čelo svojej hierarchie a vedomia seba samú a svoje vlastné šťastie. Hlavu hore, Meret. Vráť sa späť k dosiahnutým výsledkom z poslednej hospitalizácie, medzi ktoré zaraďujem aj Tvoj perfektný a u Teba nádherne revolučný podpis na fóre "I make my own luck", či tak nejako si to tam mala uvedené. Meret, vykroč za svojím šťastím opäť. Nepozeraj naľavo, napravo, ale priamo mu choď v ústrety všemožnými spôsobmi proaktívnych opatrení. Yes Veľmi Ti držím palce, Meret, naozaj si zaslúžiš aj Ty sa mať dobre, ver tomu, túž po tom, konaj pre to a neodmietaj možnosti postojom nezáležania na tom. Smelo vpred za svojím šťastím, dokážeš to, Meret! giving a hug Objatie 2

---

Ahoj Jakub (@Iacobus). winking Wau, to je paráda, že sa takto učíš s bratom, resp. Ty jeho učíš. Tvoje schopnosti a znalosti sú vskutku všestranné a ďalekosiahle. Zdá sa, akoby som na pochvalu používal prisilné slová a opisy, ale nedá sa mi tu chválou proste šetriť. Smile Klobúk dole. it is perfect Ešte som Ti chcel povedať, že taktiež aj ja čítam pravidelne Tebou spracované články o liekoch. Okrem množstva iných pochvalyhodných vlastností týchto Tvojich článkov, sa mi strašne páči aj to, že veľmi veľa odborných výrazov v zátvorkách prekladáš do reči laika. Už som sa tak za tých niekoľko Tvojich príspevkov naučil hneď viacero výrazov, ktorým porozumenie považujem za prínosné aj do budúcna. Ďakujem Ti. Len tak ďalej. giving a hug Prajem Ti pekný deň, drž sa, kamoš! Vitaj

matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 56 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Ne 22 marec 2020 - 9:25

Ahojte. winking

Včerajší deň bol u mňa taký pol na pol. Od rána do zhruba druhej poobede som sa mal dobre a poplnil som všelikoľko stanovených cieľov. Napríklad som si teda varil to lečo, ostrihal som sa strojčekom, keďže kaderníctva nefungujú, umýval riady, spisoval financie a rozpočet do excelu, písal sem príspevky, pral som 2 várky. Potom po druhej som sa však začal cítiť dosť zle. Spúšťačom bola desná únava, ktorú nevedel ani kofeín prebiť a ktorá bola asi výsledkom jednak upršaného veterného počasia a jednak toho, že som málo spal. Nezaspal som z piatka na sobotu skôr ako o jednej v noci a vstával som po siedmej, nakoľko som chcel dodržať predsavzatie vstávať včasnejšie. Zlý stav sa čoraz viac potom podobal na depresiu. sad and unhappy Nebol som vtedy schopný sa ani sústrediť na tú výuku PHP jazyka, takže som sa za včerajšok v programovaní vôbec neposunul a nesplnil stanovený cieľ ani z polovice. Večer okolo pol ôsmej som sa začal odreagovávať opäť počítačovou hrou, ktorú som prerušil niekedy v utorok. Ako som sa do nej zahĺbil, začal som sa cítiť čoraz lepšie a príjemne som sa zrelaxoval. Vlastne som šiel spať potom o 23:00 s tým, že sa cítim už znovu viac-menej dobre. Smile

Dnes sa mi podarilo vstať opäť krátko po siedmej. Mám za sebou len hygienu, raňajky, lieky, kávu a príspevok na fóre. No a tiež asi aj maily a facebook. Teraz sa pôjdem ešte trochu hrať tú hru a v hľadáčiku mám pokus o návrat k výuke programovania v PHP. Yes Včerajšie lečo s ryžou som zjedol celé, lebo som si ho dal aj na večeru. Takže dnes si na obed budem musieť znovu variť. Keďže som s touto alternatívou nerátal, tak si proste uvarím ďalšie vrecko ryže a spravím jedno lečo ešte raz. Shocked

Dnes je tu nad mojím mestom pekne slnečno, hoci chladno. Hneď to príjemne cítim aj v mozgovni. Pretty good Známka zatiaľ asi 1-.

Prajem Vám peknú nedeľu, kamaráti. Pokoj a dobro medzi nami! Super!

S vrúcnym pozdravom
matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 56 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Ne 22 marec 2020 - 15:24

Ahoj @Matej,

ďakujem za dve predchádzajúce reakcie. Potešili. Teda hlavne tá dnešná. Ako viete, mne, narcistickému človeku, niečo také veľmi lichotí. (Je to trochu nadhodené za účelom vtipu, s narcizmom sa snažím bojovať, nie aby ma tu niekto zasa označoval za egocentrika) Nie, ale naozaj úplne ľudsky chcem povedať, že ma pochvala za články potešila. A beriem to pokorne.

Vnímam, že aj Teba (ako všetkým) situácia s coronavirusom komplikuje život. Je to veľmi nemilá situácia. Práca v supermarkete asi nie je pre Teba. Ja som pracoval v takom obchode trikrát cez letné prázdniny. Nemôžem povedať, že by to bola ťažká robota, ale dosť ma to nebavilo, navyše na Slovensku to asi nie je dobre finančne ohodnotené. Nuž pošli životopisy na ďalšie inzeráty a snáď sa nájde niečo vhodnejšie.  

Tak relaxuj, hraj PC hry a vzdelávaj sa v jazyku PHP.

Pozdravujem.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Ne 22 marec 2020 - 16:50

Zdravím po určitom čase aj všetkých ostatných,

takže dnes som si s bratom prešiel podľa plánu biológiu (rastliny, stavba rastlinnej bunky, koreň, stonka, list) a geografiu - Áziu, všetko cez polohu, povrch, podnebie, vodstvo, rastlinstvo a živočíšstvo, obyvateľstvo a hospodárstvo. Potom nasledujú regióny Ázie, tie si necháme na neskôr. Som rád, že sme to stihli všetko preopakovať. Použil som metódu, že som mu najskôr vysvetlil učivo a potom som chcel od neho, aby sa zahral na učiteľa a vysvetlil to mne. 

Neviem ešte, ako dlho budú zatvorené školy. Pravdepodobne dlho. To je nemilé. Na fakulte sa práve prejednáva, ako budeme pokračovať. Ide o to, či nám predĺžia semester. Zrejme áno. V tom prípade však nerozumiem, prečo sa učíme dištančnou formou. Keď chcú predĺžiť semester, tak nech dám dajú na teraz úplne voľno, nie? Aký má zmysel, že sa teraz učíme sami doma a potom to absolvujeme ešte raz v regulárnej škole.

Nechcem, aby to vyznelo tak, že sa nechcem učiť. Ja sa vzdelávam, aj keď na mňa škola netlačí vo svojom voľnom čase. Výhodou, ktorú si na učení cez voľno cením, je, že sa nemusím zaoberať termínmi odovzdania prác. Veď aj teraz, píšem články o psychofarmakách, k tomu je potrebné naštudovať si množstvo odbornej literatúry. Niekdy idem viac do detailu než je v tisícstranovej famrakológii, a to musím prečítať klinické štúdie.

Mrzí ma, že som si v Bratislave zabudol všetky knihy z klinickej farmakoterapie, farm. technológie, toxikológie, zobral som len farmakológiu. Práve z tých predmetov, ktoré som zabudol, budeme písať testy. Čiže je to zlé. Nemilé, ako zvyknem hovoriť.

Počasie je u nás slnečné, ale napriek tomu chladné. Včera bolo celý deň zamračené a pršalo.

S prianím pekného dňa, Jakub.

PS: Nevie mi niekto poradiť, ako vytvorím na fóre tabuľku? Potreboval by som tvoriť tabuľky.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 56 z 86 Previous  1 ... 29 ... 55, 56, 57 ... 71 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore