Uväznený v pekle

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Goto down

Uväznený v pekle - Stránka 4 Empty Re: Uväznený v pekle

Odoslať  Neti za Pi 5 júl 2019 - 19:19

Kapitola 36 - Bolesť je môj kamarát
Ja si myslím, že (tanečníci) vo všeobecnosti majú posunutý prah bolesti. Že to máme nastavené trochu inde, než normálni ľudia. Pretože my s tou bolesťou vlastne žijeme denno-denne. Ak by vás každé pichnutie, každý pľuzgier zastavil, tak by človek nič nedokázal. Koľkokrát sa stane, že sa človek prebudí a má pocit, že sa nemôže ani pohnúť. Je to asi spojené s ctižiadostivosťou a usilovnosťou. Pretože tréning je síce úžasný, ale výsledok je predstavenie. Keď sa ráno zobudíte a necítite bolesť, tak už nie ste (tanečníkom). Bolesť je ako môj priateľ, je vždy po mojom boku I love you.

Máloktorá (baletka) je spokojná so svojim (telom), pretože vždy má pocit, že by mohlo byť niečo dokonalejšie. Na svojom (tele) ma štve mnoho vecí, ale skúšam ich každý deň nejako zmeniť alebo zlepšiť. Musím sa naučiť to správne skrývať alebo z nich urobiť prednosť.

Mojou hlavnou motiváciou je láska k tomu (povolaniu). Potom už dospejete do štádia, že vám nejde o to okolie - ten moment, keď ste na (javisku), tak to vyváži čokoľvek. Je to radosť. Je to niekedy aj nenávisť. Je to proste môj život. it is perfect
Slová v zátvorkách si sám pre seba nahradzujem za bojovník, človek, psychika alebo temperament a život winking.

Neti
Mimon
Mimon

Počet príspevkov : 112
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 09.02.2019

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2, F60.31, Aspergerov syndróm
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Escitalopram Accord

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Odoslať  Neti za So 6 júl 2019 - 17:40

Kapitola 37 - Tri dôležité ženy každého muža

V živote muža existujú tri dôležité ženy: matka, smrť a partnerka. Od matky sa musí vedieť odpútať a matka mu to musí umožniť a dovoliť. So smrťou sa musí zoznámiť, keď sa vydáva na svoju prvú cestu na more alebo do divočiny, kde spĺňa svoju úlohu alebo zomiera. Počas tejto cesty spoznáva strach, zažíva pocity nevedenia, neznáma, pocity na hranici bezmocnosti, zoznamuje sa s neistotou (elementy chaosu), získava samostatnosť a odhodlanie skočiť do neznáma.

Takto objavuje v sebe jemu prirodzenejší archetyp Bojovníka. Bojovník totiž vie, že už je mŕtvy (stretol sa raz so smrťou), a teda nemá z ničoho strach - z neúspechu, pádu, odsúdenia. Nebojí sa položiť život za hodnoty. Uvedomuje si, že je súčasť celku. S pokorou a odvahou vyráža za hranice komfortnej zóny. A zároveň nie je pyšný, že niečo dokázal - veď bol tak blízko smrti a chápe, že všetko je dočasné a môže zmiznúť ako záblesk svetla (smrť rada berie).

Tak sa stáva z chlapca muž. Pokiaľ sa neodpúta od matky, pokiaľ sa nedotne smrti, pokiaľ to matka neumožní, tak každú budúcu partnerku bude vnímať ako matku alebo ako smrť. Existuje jediná nemenná istota a to, že v živote existuje len neistota. A nenávidieť zmenu v živote, ktorý je z definície neustála zmena, znamená vlastne nenávidieť život samotný. Je to zaručená cesta k prázdnosti, povrchnosti a nešťastiu. Dlho som zisťoval, prečo sa vyhýbam zmene ako čert krížu.

Svet je príliš komplexný, neuchopiteľný, neustále sa meniaci, pričom myslenie má nevýhodnú tendenciu, že veci a deje akoby zastavuje. Niečo je nejaké, ľudia sú nejakí, ale realita taká už dávno nie je. Život je neustály pohyb, takže v danom momente kráčam so starou mapou. Hrozí riziko, že zablúdim, netrafím. Každý sa inštinktívne vyhýba bolesti, tak sa snažím minimalizovať neistotu. A to je pasca.

Človek musí prekonávať sám seba. Je nutné sa zodvihnúť, kráčať aj s tou starou mapou a robiť chyby. Trénovať odolnosť a nezdolnosť. Píšem svoj príbeh. Objavujem miesta, na ktoré nikto nevkročil. Možno tam bude tma. Možno na tom mieste budem sám. Ale určite tam stretnem seba. Jednoducho žijem aj keby ma to malo zabiť flower.

Neti
Mimon
Mimon

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  Neti za St 10 júl 2019 - 16:43

Kapitola 38 - Moja osciloskop-terapia cyclops

O pseudo terapeutických prístupoch typu EFT poklepávanie po čele si myslím to isté, čo toto non-verbálne gesto symbolizuje winking. Detto o (podľa mňa pochybnom) EMDR sledovaní loptičky, ktoré (vraj) pomáha liečiť PTSD (post traumatický stresový syndróm), ale osciloskop-terapia (ako operatívne nazývam túto zábavku) upokojuje moju roztržitú myseľ a hlavne ADHD (porucha pozornosti).

Väčšina to bude považovať za kategóriu "teda to muselo dať príšernú prácu, pritom taká blbosť", lenže vytvoriť komplexné tvary typu fraktálne špirály na osciloskope* vyžaduje hodne priestorovej predstavivosti a matematiky very sad3. Pozn.: Samozrejme sa nejedná o žiadnu oficiálnu odbornú terapiu, ale skôr potrebu nasýtiť moju neukojenú zvedavosť.

*X/Y osciloskop zobrazuje jeden zvukový kanál horizontálnym a druhý kanál vertikálnym vychýlením, takže napr. sínusová vlna v jednom a kosínusová vlna v druhom zobrazí kruh.

Naposledy upravil Neti dňa St 10 júl 2019 - 19:52, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : Preklep)

Neti
Mimon
Mimon

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  Neti za St 10 júl 2019 - 18:34

Kapitola 39 - Toxický vzťah matka/dcéra (syn)
Mother: We're both in prison, you and I, punished for our strength and our independence. Don't forget who you are. Daughter: Claire's dead. She killed herself. Mother: I'm sorry. Daughter: No, you're not. You poisoned her too, but with words. Mother: I told her what she already knew. Of course I was jealous.
Toxický variant matka-dcéra (ďalej aj syn). Diáda, kde matka v skutočnosti s dcérou manipuluje, aby nad ňou nestratila moc a kontrolu. Samozrejme oficiálne chce pre dcéru len to najlepšie a robí "to", lebo ju miluje. Dcéra sa celý čas pokúša vymaniť zo zhubného vzťahu, pričom jej matka akýkoľvek pokus sabotuje (náhradná matka sa napríklad otrávi). V prípade negatívneho materského komplexu dcéra často odmieta prijať vlastnú ženskosť (neprijatím vlastnej matky zároveň odmieta v sebe archetyp ženy, ktorú matka reprezentuje). To sa prejavuje podivným nevkusom alebo extrémom v obliekaní (vo filme gotika), väčším dištancovaním sa od vlastného tela (ostrihá sa nakrátko). Nakoniec film White Oleander (2002) dopadne pre dcéru dobre:
What happened? She let me go.
Ale v reálnom svete toxických rodičov zastaví až smrť (alebo útek dcéry pred matkou).

Everybody asks why I started at the end and worked back to the beginning. The reason is simple. I couldn't understand the beginning until I had reached the end. There were too many pieces of the puzzle missing.

Neti
Mimon
Mimon

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4