Uväznený v pekle

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

Uväznený v pekle - Stránka 3 Empty Re: Uväznený v pekle

Odoslať  Neti za Ne 31 marec 2019 - 10:07

Kapitola 24 - Paralýza z nerozhodnosti

Ach to rozhodovanie pale. Kto ma chce (u)mučiť k smrti, nech mi dá vybrať z kopy možností jednu, aby som bol s rozhodnutím aj vnútorne presvedčený. Vždy ich zredukujem na dve a dopadnem ako ten osol, ktorý nakoniec zdochol, lebo si nevedel vybrať medzi dvoma kopami sena Embarassed.

V kontexte rozhodovania delím ľudí na dve skupiny. Prvá vyberie z tucta možností jednu, pretože vďaka konvergentnému mysleniu vníma/cíti, že je to správna voľba - sú presvedčiví, lebo sú presvedčení. Druhú, kam patrím žiaľ aj ja Embarassed, v podobnej situácii napadne pri každej voľbe tucet ďalších možností, ktoré je možné s ňou realizovať. Holt divergentná myseľ... Ak sa aj s nechuťou a odporom nakoniec rozhodnem, tak (u)robím všetko preto, aby som našiel dôkaz, že nezvolená možnosť je správna scared2. To tradične končí paralýzou, prokrastináciou a odkladaním rozhodnutí na poslednú chvíľu (hľadanie Arrow možné riešenie Arrow pochybnosti Arrow ďalšie hľadanie...).

Riešením je pretnúť tento cyklus aj napriek zostatkovému vnútornému pocitu, ktorý ma núti preskúmať všetky informácie o každej možnosti. Nechutný pocit, ktorý mi neustále našepkáva, že mi kriticky dôležitá informácia unikla - informácia, ktorá mení celé poznanie (a tým aj rozhodovanie), takže všetko môže byť inak (nie, že by to nebola pravda), preto šup šup do ďalšieho vyčerpávajúceho skúmania, bádania a otravného rozhodovania Mad.

Tiež (mi) pomáha uvedomenie, že pri rozhodovaní si nevyberám najlepšiu voľbu, ale najmenej "jedovatú" voľbu. V reálnom svete často nemám k dispozícii dobrú a zlú voľbu alebo zlú a horšiu, ale iba zlé s rozdielnym stupňom nepríjemnosti, riskantnosti a (ne)súladu s mojimi hodnotami. Musím si len vybrať, ktorej nepríjemnej a nechcenej zložke som ochotný čeliť, čo je extrémne náročný výber (kto by do toho dobrovoľne išiel, že winking). V opačnom prípade človek dúfa, že okrem týchto riskantných možností existuje tajná, bezbolestná a príjemná voľba, iba ju treba objaviť No, I cannot accept.

So if you wake up one morning and it's a particularly beautiful day, you will know we made it, okay?

Neti
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 79
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 09.02.2019

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Odoslať  Neti za Ne 31 marec 2019 - 18:13

Kapitola 25 - Je to rebel affraid
Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil.
Čo už scared2. Jediné, čo mi zostalo, je schopnosť identifikovať hnisavé miesto v systéme (teória, človek, spoločnosť) a možnosť (slobodná voľba) poukázať na tento nedostatok. Pre niekoho provokatér, burič, disident, pre iného dobrý (po)radca. Takto mi proste narástla "huba". Minimalizujem negatíva. Nahlodávam zastaralé, nefunkčné, prežité, skostnatené. Občas polemizujem aj so samotným Stvoriteľom (niekedy sú zákony zastaralé a stojí za to riskovať prikovanie ku skale, že). Vzdor a vzbura. Rebelujem, teda som it is perfect.

Každý človek má potrebu sa niečoho chytiť. Objaviť v sebe zmysel - niečo neuchopiteľné (zmysel nie je clare et distincte = nie je to objekt, predmet, vec), niečo nepopísateľné, ktoré sa dá iba (vy)tušiť a hlavne zažiť. Môžeme okolo neho maximálne krúžiť, preto nájsť zmysel je nadľudský výkon.
Archimedes napísal:Dajte mi pevný bod vo vesmíre a pohnem Zemou.
Myslím, že človek musí v sebe doslova vytvoriť pevný bod - základný pilier, na ktorom postaví svoj život. Problém je v tom, že to nemôže prísť z vonku. Nedá sa to nikde okopírovať (vrátane múdrych kníh a životopisov úspešných ľudí) - maximálne sa môžeme nechať inšpirovať. Nedá sa na to opýtať guru-a, ani psychológa - maximálne nás môže viesť ako učiteľ doprevádza dieťa Mad.

Na začiatku stojí vždy rozhodnutie, vedomý akt vôle (zámerne redundantné spojenie, aby mi to konečne doplo Cool) - aj napriek pochybnostiam, neistote, obavám, strachu. Vzniká tak zárodok nového ťažiska, okolo ktorého môžeme opatrne (ponáhľaj sa pomaly), krok za krokom budovať svoju existenciu.
Per aspera ad astra (drsnou cestou ku hviezdam). Toto je môj bod vo vesmíre (a nikomu ho nedám Rolling Eyes), moja lodička, moje veslo, s ktorým pádlujem smerom k mojej hviezde.
Volajme to ukotvenie (Ale keď ja tak rád lietam v oblakoch Twisted Evil), ktorému sa mnohí (vrátane mňa Twisted Evil) zubami a nechtami bránime. Pretože mimo našej (potencionálnej) lodičky je nepreberné množstvo ďalších lodičiek a všetky sú strašne fascinujúce, zaujímavé a každú chvíľu chceme nejakú z nich pádlovať. Môj rešpekt a obdiv má každý, kto sa rozhodne vystúpiť z davu (z mainstreamu) a veslovať vo svojej nepatrnej (často deravej, ale záhadne funkčnej) lodičke it is perfect.

Neti
Domáci člen
Domáci člen

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:

Návrat hore Goto down

Odoslať  Neti za Ne 31 marec 2019 - 20:59

Kapitola 26 - Myšlienkový palác
I was locked in a sterile chamber at eight, so if I wanted to see the world, I had to imagine it. Got very good at imagining.
Takto vyzerá Myšlienkový palác Aspergera. Jediná vec, na ktorú sa môžem spoľahnúť. Predstavovať si z rôznych uhlov, ako veci fungujú. Opatrne osvetľovať časti, aby som vymodeloval celok. Nesiem si tento svet všade so sebou. Som spokojný tam, kde mám podmienky k tomu, aby som môj vnútorný svet realizoval winking.

Marginálny človek sa nachádza niekde na hranici medzi poriadkom a chaosom. Jeho odlišnosť od normálu mu totiž komplikuje život. Často si v neutíchajúcej bolesti vytvorí obranný mechanizmus v podobe grandiózneho bludu. Mám [to], pretože som výnimočnejší ako ostatní. Čo môže byť čiastočne pravda, pretože [to] mu môže poskytovať pridanú hodnotu (nejaký benefit). Po matke som zdedil hypermentalizmus na steroidoch (pravú hemisféru utrhnutú z reťaze, predispozíciu k psychóze, magické myslenie) a po otcovi Aspergerov syndróm very sad5. Zaujímalo by ma, čo Creator zamýšľal týmto bizarným (a čudným) mixom.
If you're not living life on the edge, you're taking up too much space.

Neti
Domáci člen
Domáci člen

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:

Návrat hore Goto down

Odoslať  Neti za Po 1 apríl 2019 - 8:21

Kapitola 27 - Pestovanie kapusty
Od šťastia k nešťastiu je iba krôčik. Opačne je to však pekná diaľava. Človek uväznený v pekle môže prežiť iba vtedy, ak si vytýči nejaký ľudský cieľ, ktorý sa pre neho stane jediným zmyslom existencie.
Nie je možné poznať samého seba bez toho, aby človek vstúpil do podsvetia (pekla) a nejakú dobu tam zostal. Uvidieť svoj neprikrášlený obraz znamená prejsť symbolickou smrťou, keď sa rozpadajú falošné ilúzie a predstavy. Je to temný a strašidelný les, kde slnko nesvieti, kompas nefunguje. Všetko sa (u)topí v tme a objaví sa neistota, strach, recesia. Každá cesta môže byť tou pravou a zároveň smrteľnou. Človek blúdi v kruhu s pocitmi bezmocnosti, beznádeje, bezvýchodnosti Shocked.

Riešenie sa musí objaviť z niečoho hlbšieho, ale až keď zhasne všetka nádej. Užívajte si preto nevedenie, neznáme, chaos. Zažite cestu plnú neistoty ale aj objavovania. Obdobie riskantné, nebezpečné, ohrozujúce ale aj živé, kreatívne. Vydržte stretnutie so svojimi démonmi a dotyk "smrti" pale.
Michel de Montaigne napísal:Chcem, aby ma našla smrť pri pestovaní kapusty, nestarajúc sa o smrť, viac sa starajúc o svoju nedokončenú záhradu.
Kedykoľvek je to možné mali by sme pamätať na smrť, lebo toto rozbíja všetky starosti a márnosť, umožňuje nám chrániť si náš intelekt a dáva nám ustavičnú prosbu, odpútanie od nášho tela a nenávisť voči zlu. Preto by sme túto pripomienku smrti mali používať, pokiaľ je to možné, tak často, ako často dýchame. Ži konečne (s vedomím konca), aby si konečne mohol žiť it is perfect.

Neti
Domáci člen
Domáci člen

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:

Návrat hore Goto down

Odoslať  Neti za Ut 2 apríl 2019 - 22:30

Kapitola 28 - Uprostred oceána je potrebné pádlovať
Are you okay? No, I'm not good at all... Jesus. Jesus. I don't like this. I don't like this at all. I don't want to do this shit. Damn. Damn. Stop. Stop. Oh my G-d. Oh my G-d. I will not ride this ever. Ever again, ever! Stop the f#&king ride. Give me off. I want off.
Dear Lord! To bola jazda jumping2. Na jednej strane mi mnoho dala, veľa zobrala, ale nikdy viac ju už nechcem zažiť No, I cannot accept. Viem, viem, nikdy nehovor nikdy. Podobný kolotoč by som neprial ani môjmu najväčšiemu nepriateľovi. Alebo inak. Dobrovoľne by som do toho nešiel, ani keby mi za to zaplatili. Mám na mysli proces zmeny vyvolanej krízou. Na začiatku bola jedna otázka a odhodlanie (skôr naivita začiatočníka) hľadať príslušné odpovede. Netušil som, že uprostred jazdy sa už nedá vystúpiť. Darmo som nariekal ako ten pán. Prosil, vyhrážal sa. Lavína sa nedá zastaviť uprostred, keď sa raz spustí scared2.

Pomohlo mi, že som sa oprel o svoju intuíciu. O vnútorný hlas, múdrosť zmeny, procesu, samotného života. Ako prvé som zistil, že utekať pred tým nemá žiaden význam. Niečo vo mne mi po čase začalo našepkávať, že čím viac pred tým budem utekať, tým rýchlejšie ma to dobehne dog. Hľadal som teda spokojnosť v tom, čo mi daný stav priniesol. A to sa ukázalo ako jediná funkčná modalita - v podstate nástroj postupnej zmeny. Ale nebola to rezignácia. Jednoducho som sa tomu odovzdal. Karme, osudu, vyššej moci, B-hu.

Náplňou bolo bezpečné zvládnutie prechodu medzi minulým, nefunkčným a svetom, ktorý ešte neexistoval. Vybudovať stavbu, ktorá nie je ešte navrhnutá, je nadľudský výkon. Znamená to postaviť časť a následne zistiť, že je postavená nesprávne. Zbúrať ju a toto opakovať dokola. Veľmi ťažko sa putuje do cieľa, ktorý nie je vyznačený na mape (Vyraz na cestu. Až na nej zistíš, kade máš ísť a kam sa máš dostať). Je jednoduché nájsť cestu (zmysel), keď všetko funguje, hranice sú v nedohľadne, držíme v rukách oprate a máme situáciu pod kontrolou. Prínosnejšie je nachádzať tieto dary života vďaka opúšťaniu, zužovaniu, obmedzeniam, prekážkam. Dostať sa až na dreň a zistiť, že tam nejaká dreň je. Jadro, duša, vlastná identita clown.

Táto časť procesu by sa dala prirovnať k divokej rieke. Veľmi rýchlo som zistil, že nemá príliš význam bojovať s mohutným prúdom, pretože ten je silnejší. Najdôležitejšie je prežiť. Chrániť sa pred zraneniami, ktorým sa aj tak nedá vyhnúť a dúfať, že pereje niekde končia. Vyžaduje to trpezlivosť, vernosť a hlavne pokoru pig.

V nasledujúcej fáze sa všetko razantne spomalí. Prirovnal by som to k plavbe uprostred pokojného oceánu. Síce tu nehrozí akútne riziko zranenia, zároveň sa však nič nehýbe. Zo začiatku to môže celkom príjemné (Konečne mám pokoj od otravných ľudí a aspoň sa opálim). Postupne som si začal uvedomovať, že som uviazol uprostred ničoho. Sila, ktorá ma predtým unášala, zoslabla. Síce ma to sťahovalo na dno, ale aspoň som bol v pohybe. Stáť na mieste vo svete, ktorý sa z definície neustále mení, je extrémne riskantné scared.

Ak sa chcem pohnúť z miesta, musím vynaložiť úsilie, vykonať prácu. A to stojí energiu, hodne energie, ktorej mám málo ako šafranu. Do čoho ju investovať? Ktorú cestu zvoliť, keď uprostred oceánu sa všetky cesty javia rovnako? Otázky, otázky, samé otázky. Tie som predtým nemusel riešiť. Proste ma to splachovalo niekam (do záchoda affraid) a nemal som nad tým žiadnu moc ani kontrolu. Teraz je všetko inverzné. Musím sa rozhodnúť a musím sa rozhodnúť rýchlo. Musím riskovať, čo (mi) vyvoláva pocity neistoty, pochybnosti a negatívne emócie. Už to nie je len o odovzdanosti, ale hlavne odvahe, ochote riskovať a skákať do neznámeho pale.

V kontexte prímeru musím prestať s vesmírnym filozofovaním, rumináciou a jednoducho začať veslovať. Ak nemám pádlo, tak musím improvizovať, vyrobiť nejakú atrapu. Trik je v v opustení intuitívneho, naučeného štýlu streľby na cieľ (mieriť a potom vystreliť) tak, že najprv intuitívne niekam vystrelím a až následne vykonám korekciu mierenia, vystrelím znova, skorigujem mierenie... shooting2

Nejaký čas mám pocit, že už mlátim prázdnu slamu. Rozanalyzoval som detailne svoju minulosť, seba, rodinu, nepríjemné zážitky a kritické situácie. Spracoval som všetko najlepšie ako som vedel. Poznám korelácie, kauzality a súvislosti medzi nimi. Mám odpovede na najdôležitejšie Prečo. Dostal som sa do bodu, keď sa začínam pýtať Fajn a čo s tým teraz?. Inými slovami, uviazol som uprostred oceánu, kde momentálne vládne bezvetrie. Chvíľu ma to bavilo, ale je na čase začať pádlovať. Priznám sa, že stále neviem kam. Našťastie k tomuto nevedeniu pribudlo uvedomenie, že je jedno, kam vykročím, dôležité je vykročiť nie je trápne klišé, ale krutá realita flower.

Neti
Domáci člen
Domáci člen

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:

Návrat hore Goto down

Odoslať  Neti za St 3 apríl 2019 - 20:11

Kapitola 29 - Poznanie pre radosť z poznania
Andrew Wiles napísal:The first 7 years I worked on this problem. I loved every minute of it, however hard it had been. There have been setbacks. There have been things that had seemed insurmountable, but it was the kind of private and very personal battle I was engaged in. There is no other problem that will mean the same to me. I had this very rare privilege of being able to pursue in my adult life, what had been my childhood dream. I know it's a rare privilege, but if one can do this, it's more rewarding than anything I could imagine.
Niektorí ľudia sa narodili, aby celý život hľadali základné princípy a vzorce, na ktorých je postavený svet. Je to na prvý pohľad nudná, mravenčia práca a len niektorí vyvolení objavia miesta, na ktorých ešte ľudská noha nestúpila. Často stoja s fakľou v naprostej temnote. Roky tápu v tme, hľadajú pravdu, ktorú síce tušia, ale nedokážu vyjadriť. Dopredu ich ženie intenzívna túžba, pričom presvedčenia neustále striedajú pochybnosti. Až sa im nakoniec podarí predrať k jasnému záveru a pochopeniu. heart welcome or bye

Neti
Domáci člen
Domáci člen

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:

Návrat hore Goto down

Odoslať  Neti za St 3 apríl 2019 - 20:19

Kapitola 30 - Cesta ťa privedie do cieľa, ale púť odhalí tvoju dušu

Pri pozeraní by som sa krvi nedorezal pale.

Klasický mytologický príbeh hrdinu:
Chlapec - slabý, bez skúsenosti zablúdi a tak musí nájsť cestu domov (k sebe). Cesta je plná nástrah, drakov (šeliem), démonov (v jeho mysli). Na svojej ceste je sám (odpovede musí nájsť v sebe alebo ich objaviť). V každom okamihu môže zomrieť (dotyk smrti). Opakovane zažíva elementy chaosu (neznáme, neistota, hrozba, strach). Orientuje sa pomocou hviezd (vízia, cieľ, morálny kompas - nezabije vlka). Cesta je nástroj (pokus-omyl), ktorý chlapca postupne transformuje. Za odmenu získa poklad/zlato (prvý domestikovaný vlk), o ktorý sa rozdelí s ostatnými. Stáva sa hrdinom, ktorý mení spoločnosť na lepšie miesto (pes pomáha ľuďom prežiť). Chlapec sa mení na kompetentného muža - na autoritu, ktorú ostatní rešpektujú.

Idea Opusti bezpečné miesto (komfortná zóna) a vydaj sa do neznáma. Tam nájdeš všetky možné katastrofy života, ale keď sa budeš orientovať morálne a urobíš nepríjemné, ale nutné (správne) obete, potom prekonáš katastrofy bytia a zvíťazíš (nad nepriazňou života) it is perfect.

Neti
Domáci člen
Domáci člen

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:

Návrat hore Goto down

Odoslať  Neti za Št 4 apríl 2019 - 7:42

Kapitola 31 - Cesta a pravda je život

Cesta bez pravdy je blúdenie (v tme) a pravda bez cesty je (lacné) teoretizovanie. Kvalitný život má obsahovať obidve zložky Arrow pravda, ktorá sa vyznáva, sa na ceste realizuje, aby ju bolo možné spoznať.

Najhoršia voľba, akú môžeme urobiť, je zostať stáť na mieste. B-hu sa nás lepšie usmerňuje, keď niekam kráčame, keď kamkoľvek v dobrej viere vykročíme. On si nás potom natočí, nasmeruje. Stretneme ľudí, ktorí nám poradia alebo nás niekam (na)motivujú.

S pravdou je to komplexnejšie. Mali by sme sa pýtať také otázky, ktorých odpovede budeme schopní niesť na chrbte po zvyšok života scared2. Paradox spočíva v tom, že odpovede dopredu nepoznáme. Napriek tomu si myslím, že je lepšie žiť v krutej a bolestivej pravde, ako v pohodlnej lži clown.

Idea Každý žijeme nejaký príbeh, preto je lepšie ho spoznať a hlavne žiť ten svoj a nie príbeh niekoho iného.

Neti
Domáci člen
Domáci člen

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:

Návrat hore Goto down

Odoslať  Neti za St 15 máj 2019 - 22:28

Kapitola 32 - Magické myslenie

Magické myslenie a referenčná idea je okrem iného spájanie asociácií, ktoré v skutočnosti neexistujú. Napríklad mávam pocit, že film je o mne a je natočený pre mňa alebo som na neho narazil práve teraz, lebo mi ním chce Boh (Vesmír) niečo oznámiť. Shocked Jednoducho zábava, pri ktorej sa nikdy nenudím.

Môj týždeň je značne poznačený víkendovým snom. Som prívrženec psychoanalýzy it is perfect, takže považujem sny ako indície (odkaz) z nevedomia, nie chaotický a náhodný zhluk informácií. Ak k tomu zamiešam magické myslenie, tak mi Boh "posiela" predpovede, čo sa na 100% stane v budúcnosti. A pokiaľ mám apokaliptické naladenie, že mi hrozí nebezpečie (ktoré mi v skutočnosti nehrozí v takej miere, v akej ho pociťujem), tak sa samozrejme jedná o katastrofickú udalosť.

Sen: Snívalo sa mi, že po mne hádzala kamene rodina sestry mojej starej matky (žijú v inom meste), preto som sa musel schovať za stromom. A vykrikovali po mne z balkóna dosť arogantne. Nech sa ukážem, že čo sa schovávam za stromom ako zbabelec. Zobudil som sa kompletne rozladený a unavený.

Celý čas ruminujem, čo stará matka zase agituje proti mne a koľko ľudí ešte rozoštve (zmanipuluje) proti mne (psychopati sa dožívajú bez problémov viac ako 90 rokov). Ako sa proti nej brániť sad and unhappy? Možno si niekto všimol zásadný problém. Bol to len sen, ktorý sa v mojej mysli automaticky preklopil (pomocou magického myslenia) do reality. Už je to hotová vec, ktorá sa stala alebo sa na 100% stane. scared

Analýza: Sen je celkom jednoduchý. Strom symbolizuje rodinu, život, ale aj ukotvenie (snažím sa vytvoriť štruktúru v mojom živote, ktorá ma "ochráni", čiže "vytiahne z temnoty duše na svetlo"). Kamene = útok, agresivita, hrozba zranenia, bolesť. Balkón, arogancia = vyvyšujú sa, ich nadradenosť alebo sa ja cítim menej ako oni, bezmocnosť. Vykrikovanie = ja som ticho (riešením je ignorovať ich), oni kričia (sú iniciátori problémov). Schovávanie = prirodzená reakcia na stalking a jedná z reakcií na hrozbu je útek alebo zamrznutie. Zbabelec = buď sa takto cítim Embarassed, keďže sa im neviem postaviť na odpor alebo ma tak vnímajú oni, keďže sa im neukážem.

Zostáva mi záhadou, prečo sa mi snívali práve títo ľudia, keď sa ani nestretávame, ani som o nich nepremýšľal. No, I cannot accept Okrem toho rodinu ignorujem niekoľko rokov...

Neti
Domáci člen
Domáci člen

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:

Návrat hore Goto down

Odoslať  Neti za Ne 2 jún 2019 - 19:26

Kapitola 33 - Keď Mimoni sposobujú chaos v mysli

Často moje rozhodnutie odložím, aby situácia mohla dozrieť, čím vzniká prokrastinácia scared2. Maxová symbolizuje moje vedomé Ja, ktoré by chcelo získať kontrolu nad skupinou neposlušných žiakov (rôzne negatívne symptómy, OCD, ADHD, chronická úzkosť, perfekcionizmus, ...). Rosenheim je neskrotená impulzívnosť, ktorá na zodpovednú voľbu typu Nedám si zmrzlinu v zime, pretože sa mi zapáli hrdlo oponuje ťažko odolateľným Tentoraz to bude inak Shocked. Mládežník, ktorý sa plazí, je porucha pozornosti (ADHD Mimon). A keď sa konečne niečo deje (nový stimul, idea, udalosť, lebo sa niekto plazí it is perfect), tak všetci v triede stíchnu. Maxová (a Ja) nadobudne(me) falošný pocit, že je konečne všetko tak ako má byť (Takhle se mi líbíte. Tak to má být) Laughing.

Neti
Domáci člen
Domáci člen

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:

Návrat hore Goto down

Odoslať  Neti za Po 3 jún 2019 - 20:00

Kapitola 34 - Vidieť skutočný obraz v zrkadle býva nepríjemné

Hovorí sa, že realita je ilúzia scared2. Občas sa stane niečo tak nepredvídané a skokové, že kognitívna štruktúra (spôsob ako vnímame svet, premýšľame o ňom a rozhodujeme sa) ani s prižmúrenými očami nesedí s realitou. Človek je tak donútený pozerať sa do zrkadla tak dlho, až uvidí svoj vlastný neskreslený obraz. A to nie je vždy príjemná a radostná udalosť. Kontrast medzi realitou a ilúziou, ktorý človek vidí v zrkadle je niekedy šokujúci až desivý scared.

Dlho som nevedel pochopiť, čo je to za zvláštny test. Už scéne so zrkadlom rozumiem a mám k nej hlboký rešpekt.

Neti
Domáci člen
Domáci člen

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:

Návrat hore Goto down

Odoslať  Neti za Po 10 jún 2019 - 20:31

Kapitola 35 - Nemusím to pochopiť, stačí to akceptovať
It was karma. There must be some reason why he is here. It is beyond my understanding.
Niektoré udalosti sú jednoducho nad moje chápanie very sad3 a problém je, že ich ani neviem prijať, pokiaľ ich nepochopím. Je to patová situácia. Rozumiem (kognitívne) tomu, že celok je vždy väčší ako akákoľvek jeho (sú)časť. Nemám mentálnu schopnosť kompletne pochopiť dynamiku celku s jednotlivými vzťahmi a ich príčiny a následky. Tiež si uvedomujem, že niektoré veci nikdy nepochopím a napriek tomu mám obsesívnu potrebu ich pochopiť Neutral.

Zdá sa, že odporúčanie nemusíš to chápať, stačí to prijať u mňa nefunguje. Asi bude lepšie prestať sa pýtať (skôr sa postupne a bolestivo naučiť nepýtať No, I cannot accept), keďže niektoré otázky možno ani nemajú odpoveď.
Gandalf napísal:Do not be too eager to deal out death in judgment. Even the very wise cannot see all ends.

Neti
Domáci člen
Domáci člen

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3